Topiknyitó: Portfolio 2014. 05. 29. 16:32

EBESZ: sérti a véleménynyilvánítás szabadságát az Ab döntése  

Ugrás a cikkhez
Az Alkotmánybíróság (Ab) kommentekkel összefüggő ítélete feltétlen és közvetlen következményekkel jár a tartalomszolgáltatók számára, és visszafoghatja a szabad véleménycserét a közérdekű témákról Magyarországon - figyelmeztetett Dunja Mijatovic,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=199546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 06. 02. 17:58
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#22
a gyűlölködő, uszító, stb. kommentek ellen a leghatásosabb orvosság a megfelelő pedagógia - ami persze drágább is, mint a cenzúra, de legalább "multifunkciós"
persze az már nem az AB hatásköre, de az akkor is nevetséges elvárás (lenne*), hogy minden tartalmat cenzúrázzanak a szolgáltatók (*a lenne azért volt zárójelben, mert nem tudom, hogy ez lenne-e az AB "fegyvere", vagy ők sem várják el reaálisan)
Törölt felhasználó 2014. 06. 02. 17:36
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
Hozzáteszem, hogy nem ismerem a teljes történetet, de, ha az igaz, hogy azért marasztalnak el korlátlanul egy szolgáltatót, mert nem távolított el a kvázi korlátlan számú posztokból gyakorlatilag 0 időtartam alatt valamit (stb.) akkor...

De a valamilyen szint az nem egy mégnagyobb ökörség.
Ezzel az erővel azt is mondhatnánk, hogy mivel nem lehet minden gyilkost elkapni, életfogytigra kell ítélni legalább a főkapitányt.
BobyPf
BobyPf 2014. 06. 02. 07:21
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
cink.hu/a-szabad-velemenynyilvanitas-csak-egy-ultraliberalis-gy-1584239833

Csak sikerült eljutniuk eddig.Még a végén az is kiderül majd, hogy minden kommentelő b*zi.
Törölt felhasználó 2014. 05. 31. 17:01
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
Mert nem kéne mindig kitalálni a spanyolviaszt, Voltaire már megmondta: "Nem értek egyet a véleményeddel, de az életemet adnám azért, hogy elmondhasd.". Az AB itt bakot lőtt.
Törölt felhasználó 2014. 05. 31. 17:00
Előzmény: #16  szivacs
#18
Na ja, de mit tud tenni, a blogtulaj, hogyan védi magát az agyhalott mongolidiótáktól, a provokátoroktól, vagy attól aki csak 1xerűen buta mint egy porcelántyúk?
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 17:43
Előzmény: #16  szivacs
#17
Én ugyan nem értek egyet az AB állásfoglalásával, de azért szerintem ebben az esetben kár az AB-t egészében minősíteni emiatt. Az internet szabályozása világszinten megoldatlan probléma, tehát a kérdéskör nagyon nem egyszerű szakmailag. A mindent lehet, nyivánvalóan problémás tartalmak megjelenéséhez vezet, tehát valamilyen szinten kell szabályozni és kell, hogy a szolgáltatónak legyen valamiféle felelőssége a tartalommal kapcsolatban, ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy mindenért a szolgáltatót felelőssé tenni nem lehet és szabad, a kommentek esete ilyennek tűnik. De mégegyszer, a kérdéskör világszinten szakmai probléma.
szivacs
szivacs 2014. 05. 30. 17:33
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Ez jópofa, de őszintén szólva az ilyen "színvonalú" beírásokért nem nagy kár!

Viszont az ab ismét bemutatta, hogy a jog mennyire is képes elszakadni a normalitástól és mekkora nagy baromságot képes kihozni jogszerűnek!
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 15:29
Előzmény: #13  signal2
#15
Hát majd olyan kommnetfelügyelő motorok lesznek, hogy így fog kinézni egy HSZ:

"A jó édes xxxxx, és még a másik XXXX, bezzeg a jó XXXXX édesanyját a XXXXX, hogy XXXjon meg hideget és XXXXXXt kapjon a nyakába! Erről is XXXXX vagy a XXXXXX akarom mondani a zsiráfok tehetnek. Megtámadjuk a bírósági határozatot, és várjuk a XXXia döntését az ügyben."

De meg fog felelni a jogszabályoknak +az AB-nek is
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 15:14
Előzmény: #13  signal2
#14
Na és? Hány pert veszített már. (Ráadásul a cikkeik miatt.)

Ráadásul így be lehet mondani, hogy xy ellenzéki oldal pert veszített "ugyanolyan okok" miatt, aminek a túlsúlyával leplezni lehet a lényeget, miszerint "profi" újságírók nem csinálhatják azt, amit "kocsmázó" kommentelők.

Eddig az ilkyen stratégia bevállt más területeken.
signal2
signal2 2014. 05. 30. 14:53
Előzmény: #12  Peter_21
#13
Ez a mostani elég kétélű.
Fogom magam, és az mno.hu-n lekezdem gyilkkosozni gyurcsányt is, Lázárt is. Azok közül legalább az egyik beperli az mno-t, aki elbukja a pert és perkálhat.

Tehát én nem állítanám itt, hogy ez a FIDESZ-nek kedvező döntés lenne. Hacsak nincs már egy erre alapozott stratégiája pár médium kicsinálására, az ellenzék pedig ehhez is töketlenül áll hozzá.
Peter_21 2014. 05. 30. 14:46
Előzmény: #8  signal2
#12
Ez csak marketing...
Egy két fityesz számára érdektelen dolgot meszelnek el...
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 14:41
Előzmény: #8  signal2
#11
"Eddig azért kaszálták a kaszálnivalót. Szerintem jól tartják magukat."

A többi Fidesz uralta intézményhez képest valóban még az AB-ról lehet leginkább kijelenteni, hogy független. Ez igaz.
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 14:34
Előzmény: #6  signal2
#10
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 14:25
Előzmény: #5  signal2
#9
Hát én ezt tudom, de akkor miért nem lehet ezt másra alkalmazni. (És most vegyük azt, hogy a politikusaink patyolat tiszták, a Zemberek "bűnöznek". Tehát én még olyan csúnya dolgokig se mennék el, amit te mondasz.)
signal2
signal2 2014. 05. 30. 08:55
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Eddig azért kaszálták a kaszálnivalót. Szerintem jól tartják magukat.
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 08:40
Előzmény: #6  signal2
#7
"Ennek semmi köze Orbánhoz, itt az alkotmánybírák nem voltak hajlandóak életszerűen végiggondolni a témát."

És az alkotmánybírák kik? Ilyen az, amikor egy párt kezében van minden hatalom.
signal2
signal2 2014. 05. 30. 08:30
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Ennek semmi köze Orbánhoz, itt az alkotmánybírák nem voltak hajlandóak életszerűen végiggondolni a témát. Azért kiváncsil ennék, hogy személyesen hogyan érvelnének.
signal2
signal2 2014. 05. 30. 08:28
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
A történet lényege, hogy ha te itt megsértesz valakit, akkor az beperelheti a portfolio.hu-t, még akkor is, ha a portfolio.hu rövid itdőn belül moderálja a HSZ-t.
Azt hiszem, nem kell túl nagy fantázia, hogy kitaláljuk, ez hova vezet. Csak egy eszerű példa: ahol lehet anonim HSZ-ket tenni, legyilkoszom saját magamat, majd beperlem az adott sajtóorgánumot. Még egyzser: abszurd az egész.
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 06:42
Előzmény: #2  signal2
#4
Nem néztem utána ennek a történetnek, de ha egy így van, akkor tennék egy javaslatot:
Az ország összes bűne miatt tessék felelősségre vonni kormányzatot és tényleges életfogytiglanra ítélni.
Semmivel sem abszurdabb, hogy az ország fő "üzemeltetője" (kormányzója) felelős legyen az ország összes bűnéért, amiről nem is tudott, mint ez.
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 23:56
Előzmény: #2  signal2
#3
Orbánisztán.
signal2
signal2 2014. 05. 29. 16:40
Előzmény: #1  portfolio
#2
A zAB-nek mindenben igaza van, amit leírt. A KOMMENTELŐRE. De nem szolgáltatóra! Abszurdisztán.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek