Topiknyitó: Portfolio 2014. 05. 29. 08:40

16 ezer külföldi számláról biztosan tud a NAV  

Ugrás a cikkhez
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az Európai Unió tagállamaiból eddig kapott bankszámlaadatok alapján 620 eljárást indított és százmillió forintos nagyságrendű adóhiányt tárt fel - írja a Népszabadság. A lap csütörtöki cikke szerint 2012-ben az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=199499
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 15:42
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#24
ezt a szabályt kéne meghozni, és akkor mindenki otthon adózna
valoigaz 2014. 05. 29. 15:06
Törölt hozzászólás
#23
offshort
offshort 2014. 05. 29. 14:56
Előzmény: #19  offshort
#22
a cikkből pár sor :
"A közlésekből annyit lehet megtudni, hogy mekkora volt a kamatjövedelem vagy az értékpapírok eladásából származó bevétel... ,
A legtöbben Németországban nyitottak számlát "

"Ausztriából és Svájcból egyelőre nem érkezik adat - Svájc még nem ratifikálta a megújított kettős egyezményt, Ausztria pedig csak 2017-től köteles adatokat kiadni - ismerteti az újság."

ezek szerint svájci vagy osztrák értékpapírszámlát érdemes nyitni ?
ujonc 2014. 05. 29. 14:55
Előzmény: #1  Portfolio
#21
16 ezer számláról tud és 620 eljárást indított?
Most vagy 620 ember kezében van 16 ezer számla. Vagy szarul dolgozik a NAV?
Esetleg a pártkatonákat levonták a 16 ezerből? :-)
valoigaz 2014. 05. 29. 14:30
Törölt hozzászólás
#20
offshort
offshort 2014. 05. 29. 14:29
Előzmény: #17  Bekre_Pal
#19
ok :) ,
amúgy komolyan érdekelnének a tapasztalatok !
szivacs
szivacs 2014. 05. 29. 14:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#18
Értem, tehát hitelt ne vegyünk fel magyar banktól és pénzt se tegyünk bele. OK.

Várj csak, de hisz' akkor nem is kell magyar bank, be lehet csukni mindet!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 05. 29. 14:09
Előzmény: #16  offshort
#17
hagyjátok már :)
offshort
offshort 2014. 05. 29. 14:07
Előzmény: #6  minden6ó
#16
nem vagyok egy Lőrincze Lajos, de a "váltogatyák"-at biztos hogy két tyé-vel írjuk ! :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 05. 29. 13:52
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
én meg ma magyarországon inkább semmiben se, mert nem lehet előre látni, hogy mi lesz 1, 3, 5 év múlva - túl nagy a bizonytalanság és kockázat
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 13:49
Előzmény: #12  Bekre_Pal
#14

A hitellel kapcsolatban azt tudom neked irni hogy nagyon utána kell járni. En a régi mult idökröl irtam neked. A bizalomrol.Hogy te milyen szerzödést kötsz a bankkal azt te kell hogy le mérd hogy meg éri vagy sem.

A jelen helyzetet Magyaréknál a kölcsönökröl nem ismerek mert nem foglakoztam vele.

Ami biztos hogy én vagy Euroban, vagy Dollárban,tehát devizában vennék fel hitelt.
Es persze forintban fizetném a havi törlesztészt.
Ez riziko mentes az inflátioval.
De nem hiszem hogy egy bank ilyen kölcsönt nyujtana neked.Föleg Magyaréknál,:(

Amit tudnod kell Forint kölcsön.

1) inflálodik. A fizetés( havi kereseted) az meg nem tudja az inflátiot követni. Igy ugy számoly hogy a fizud az kevesseb lessz forintban.
1) Ha inflálodik a forint akkor a kamatok is feljebb emelkednek.A kamatok követik az infláciot.
3)Az inflátio olyan mint ha egy forro kadban ülnél amiben csak forro viz folyik folyton. Elöbb utobb ugy is ki kell ugorj a kádbol mert nem birod. Azaz ilyen a Banknál kölcsön is.. Nem tudod fizetni a hitelt akkor minden a banké azaz a Garantia amit te a banknak adsz.

Személyszerint én nem vennék fel nagy összegü,hosszu lejáratu kölcsönt. Azt biztos.
De viszont ha egy nyugati Bank neked ad valutában kölcsönt azzal jol jársz mert most lent vannak a kamatok.

A nyugati banknak is le kell tenni egy garanciát. De hosszu távra csak valutában vennék fel hitelt.

valoigaz 2014. 05. 29. 13:39
Törölt hozzászólás
#13
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 05. 29. 13:11
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
öö mert így előnyösebb neki?
szivacs
szivacs 2014. 05. 29. 13:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#11
Ne rakjam a pénzem magyar bankba - eddig értem.
Hitelt vegyek fel magyar bankból vagy ne? - akkor most hogy is gondolod?
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 12:59
Előzmény: #1  portfolio
#10
miért nem ott adózik az adóalany, ahol keletkezett a jövedelme?
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 11:56
Előzmény: #7  szivacs
#9

Azt akarod mondani hogy a kölcsön a banktol nem egy spekin alapszik?...Devisa, Pl Schweizi Frank, Sokan pofára estek.

De most az inflátio, azaz a forint ami most technikai szemmel 320 a Eurohoz, stb.Realisan már rég a 400 kéne legyen...

Te vennél fel kölcsönt mert az gondolod hogy ha inflácioban kölcsönöd van az jo.... Ez igy igaz.... Es a kamat rá sajnos hogy az is inflálodik... Azaz 30% kos lessz 60%példaul.Ezt csak egy példa.

Azt akarod mondani hogy sokan a kiskapusak, politikai talpnyalok, azok mind jol jártak a kölcsönnel mert nem fizettek semmit vissza. Ezt igy igaz. Kb 50.000 Euro fejenként...enyit tudtak lopni..Nagyon sokan. Azért rohant az akkori minister nyugatra hogy mentse meg az Otp.:)

Magyarország egy transit ország az is marad. A földön kivül ott nincs érték... Majd a kinajak megmunkályák,de ez is egy példa,igy látom... De a politikus ezt is meg akadályozák, mert szerintük a retye rutya aki valahol közel keleten otani tájon él a magyarföldet ugy vásárolya majd fel hogy a magyar dolgozonn az ö hasznáért.
Azért van ott pusztaság az is lessz.Azért van alig magyar már othon, az a kevés meg nem fog dolgozni a földeken.
Igy most ki rajzolhatod magadnak hogy kiket enged majd be a magyar kormány Jobbágynak...???

A ministerek egyszerüen azota nem tudtak egy olyan föld reformot létre hozni hogy a parlagon álló jo föld bio termékekket termelyenek mert nincs piacca....:(

Akkor mit lehet várni a politikussoktol?
Azt hogy ha valaki oda megy földet vessz ugy hogy a politikus ki nyissa nagyra a zsebét?

Egy orszában termelés kell legyen ahozz hogy valahogy bankok jol müködjenek,kölcsönt adjanak az embereknek bármire.

En ezt igy látom... de ha te jobban vagy informálva, akkor azt mondom hogy nem hülyeség kölcsönt forintban,föleg ha meg van a kiskapu...

Most nagyon ki hajoltam az ablakbol, bocs senki önnérzetét nem akartam meg bántani, de nekem a Credom az hogy ki kell mondani az igazsságot azaz a forumokban kell keresni, legalább ettöl az ember fel ébred..

Üdv nektek.
valoigaz 2014. 05. 29. 11:51
Törölt hozzászólás
#8
szivacs
szivacs 2014. 05. 29. 11:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#7
"PL:h...je aki foritban Magyar bankba tartja a pénzét!"
Aha.
és aki kőcsönt vesz föl Magyar bankbó, az is h...je szerinted?
minden6ó 2014. 05. 29. 09:56
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Nem kioktatni szerettelek volna, de ha tudom hogy gondjaim vannak az adott nyelven a kommunikációval, ezt előre jelzem.
Egyébként nem említettem volna meg, hogyha nem befolyásolná az írományod élvezhetőségét.
Az meg hogy ki hány nyelven tud kommunikálni, itt most teljesen érdektelen.
Erre nem kell reagálnod, mert ezzel kapcsolatban nincsen több mondanivalóm.

Üdvözlettel,
valoigaz 2014. 05. 29. 09:52
Törölt hozzászólás
#5
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 09:43
Előzmény: #3  minden6ó
#4

Azoknak irtam akiknek nincs egyátalán infojuk a City of Londonrol... Hátha valaki jelenkezik és itt ezen a forumon majd lehet ötletekröl a NAV rol mélyebben konfruntálni... ha lehet:)

Kössz a kioktatásért, de nem veszem ezt fel személyesen.

Lehet veled angolul vagy németül el csevegni?
minden6ó 2014. 05. 29. 09:35
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Öcsém,
ennyi helyesírási hibát egy ekkora karcolatban régen láttam.
Nem mintha nagyon zavarna, csak hát mégis...
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 09:26
Előzmény: #1  portfolio
#2
Az ado hivatal, csak ne ilyen feszesen. Semmi köze a számlákhoz, mert mindenki ott adozik a vílágban ahol a pénzét tartsa.Nem lehet létre az hogy a magyar be valya azt hogy neki menyi pénze van külföldön.A magyarnak joga van arra hogy azt valya be amit a magyar állam ad neki( azaz nula forint)

A politikusok ugy váltogatyák a törvényüket az adoval kapcsolatban mint egy szenyes zoknit.Ezt is tudja mindenki a világon.

Senki sem bizik meg a magyar kormányban.Föleg a kis ember.

Az emberi jogokat serti ezzel.Az biztos hogy a magyar politika minent meg tessz hogy a törvényekkel vissza élyen, a normális polgárt hülyiti.

Nem a lakhely szerint kell adozni hanem ahol a számla tulajdonos számlát nyit azaz a számla tulaj választhat hogy hol adozik.

Ha abban az országban adozik ahol van a számlája a bank nem adja ki az adatokat a vérszopo magyar adohatoságnak, mert ez egy emberi jo ha abban az országban már adozott.

Ez a törvény Europai szinten meg volt miota a világ van de ijeszgetéssekel nem sikerül az adohatosságnak hogy az emberek azért a törvényt nem ismerik.

Ebben az államban magyarhonnban ugy sem lehet meg bizni, mert töbször lejáraták már magukat. Mindeki tudja már ezt külföldön is.

Tehát ha magyar vagyok, és ott élek,oda viszem a világon a pénzemet ahova akarom.

Ez egy emberi jog és ott adozok ahol akarom azzaz annál az orszábban ahol van bizalom.

Bizalom hitt ebben az országban nulla.:(

Ha az adohatoság basztassa a jo embert az csak meg félemlités, hogy azt is be valja ami nincs.Erre megy ki a játék.

Es a magyar az nem is tartsa a pénzét soha sem a magyar bankban forintban. Ez lenne a legnagyobb hülyeség amit valaha is tévesen döntene.

Az adohatosság menyen csak a só hivatalban és ott nyomozon.Vagy menyen a City of Londonban....ott majd szépen meg muttásak neki hogy merre van az ajtó \"angolosan\"

Tehát a legbiztosabb az mindig City of London mert megbizható,Ez igy is lessz a következö 30 évben is.

Hogy az ujságok megint irnak ezt meg azt az biztos hissz nincs más dolguk hissz az a stratégia hogy \"hátha valaki még ezt nem ismeri\"

Örülnék annak ha ez a hir olyan ember olvasná akinek semmi infolya a külföldi számlákrol.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek