Topiknyitó: Portfolio 2014. 05. 24. 07:45

Drámai számok a bankoktól: nem volt még ennyi becsődölt család  

Ugrás a cikkhez
Történelmi csúcsra, 1242 milliárd forintra emelkedett március végére a nemtörlesztő lakossági hitelek összege - mutatják az MNB friss adatai. Ezzel a lakossági nemfizetési arány soha nem látott, 19,2%-os szintet ért el annak ellenére, hogy a Nemzeti...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=199328
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 29. 14:10
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Engem a Szakértői Bizottság 50%.-ra minősített, ezért jár a szociális segély ami 26. Ezer Ft.
Ha több munkaviszonyom lenne, kaphatnék 50.-ezer FT felett is...

Nekem nem fizet semmit, mert nem vagyok őstermelő. Aki őstermelő, az kap busás állami támogatást a földműveléshez és közpénzből!!
Törölt felhasználó 2014. 05. 28. 22:32
Előzmény: #131  gyula1971
#133
"Nagy területen állami támogatás nélkül nem éri meg, mert drága a gépek fenntartása...

Tehát aki hivatalos őstermelő, az kap közpénzből bőven állami támogatást."

Ez jó. Tehát téged segéllyel eltart a társadalom, és fizet azért is neked, hogy kapirgálhass azon a birtokodon, amit szintén a társadalommal akarsz megfizettetni. Mindeközben csaltál is és még te követelőzöl.
Törölt felhasználó 2014. 05. 28. 22:21
Előzmény: #104  szivacs
#132
"Úgy veszem észre a nagy wtfeskedés közepette az #58-at elfelejtetted elolvasni, ezért bemásolom neked."

Pedig elolvastam, többször is. Csak sajnos egyszerűen érthetetlen amit írsz. Feltettem lent pár kérdést, aminek a megválaszolásával világosabbá tehetnéd a gondoltaidat.

"Persze. Írtam is: "A "hatékonyság" növelése egyben a sérülékenységet is legalább olyan mértékben növeli."
Miért is? Nem látom honnan ered ez az erős és egyértelmű korreláció a hatékonyság és a sérülékenység között. Vagy az hogy a hatékonyság-ot idézőjelbe tetted, azzal módosítani szerettél volna valamit a szó szerinti értelmezésen?

"A társadalmi/gazdasági fejlődésnek nem az a problematikája, hogy van, hanem hogy túl gyakran és sokáig kiegyensúlyozatlan, egyenetlen, asszimetrikus, ami növeli a sérülékenységet pedig nem lenne szükségszerű."
Mit jelent az, hogy a "társadalmi/gazdasági fejlődés túl gyakran és sokáig kiegyensúlyozatlan, egyenetlen, asszimetrikus"? Az általad felsorolt 3 jelző egyikét sem tudom értelmezni úgy általában véve semmilyen folyamatra sem, de társadalmi/gazdasági fejlődés -re főleg nem. Esetleg néhány példával világosabbá tehetnéd, hogy mire gondoltál.
Mivel a mondat első felét nem értem, ezért nyilván azt sem értem, hogy ez vajon miért ill. minek is növeli a sérülékenységét. Esetleg erre is írhatnál 1-2 példát.

" A "fejlődésnek" titulált változások gyakran felszámolnak már elért eredményeket, feláldoznak erősségeket kétes "előnyökért" és ami a legfőbb problémaforrás, nem gondoskodnak az elkerülhető kockázatok kiküszöböléséről és a továbbvihető eredmények megtartásáról."
Ne haragudj hogy ezt írom, de ez kb úgy hangzik, mintha az interneten is fellelhető bullshit generátor gyártotta volna. Szerintem te valami topmanager lehetsz :) Az eleje még csak-csak érthető, mintha azt akarnád mondani, hogy ha vmi fejlődik, akkor más korábbi eredmények esetleg feleslegessé válnak? Azaz az emberiség belefektetett rengeteg időt és energiát pl a gőzgépek kifejlesztésébe és tökéletesítésébe, és pl a benzinmotorok megjelenésével ezek az eredmények mind feleslegessé váltak? És hogy szerinted az a legfőbb problémaforrás, hogy a benzinmotorokban rejlő kockázatok nem lettek eléggé kielemezve és a gőzgépek fejlesztése során megszerzett know-how nem lett a benzinmotorokba továbbültetve??? Ha nagyon tévúton járok, akkor esetleg itt is segítene 1-2 konkrét példa a megértésben.

"Nem visszasírásról van szó, hanem az évszázadok során már elért, kikristályosodott értékek továbbviteléről és az elkerülhető tévedések kihagyásáról."
Ez a mondat abszolút érthető. :) Esetleg megneveznél konkrétan néhány olyan értéket, ami szerinted 100 éve jelen volt az alföldi tanyavilágban, de napjainkban már nincs meg a városokban?
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 28. 13:10
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#131
Amit előállítok itthon, szőlőhegyen krumpli, zöldség, gyümölcs igen is besegít a konyha-pénzbe.
Jó jövedelmet nem termelek, de dolgozok.
Nagy területen állami támogatás nélkül nem éri meg, mert drága a gépek fenntartása...

Tehát aki hivatalos őstermelő, az kap közpénzből bőven állami támogatást.
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 28. 13:07
Előzmény: #128  elemes
#130
Ilyen jellegű probléma sok van a környékemen.
Uszodánknál nem fizette ki a fővállalkozó az alvállalkozókat, azok a Polgármesteri Hivatalnál tüntettek...

A Devizahiteleknél nem tudom milyen megoldás lehet.
2002.-es CHF.-devizahitelből felújított házat 2005.-ben nyereséggel el lehetett adni.

A Chf.-árfolyam ingadozás volt 2002-2005 között minimális 15 FT.-os sáv.
DE az ingatlanok értéknövekedése kompenzálta, és némi nyereséget is hozott.
Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 22:03
Előzmény: #128  elemes
#129
Neki ismeretlen fogalom a megdolgozni valamiért. Az ingatlan örökölte, jövedelme nincs, segélyen él. A birtokot sem ő, hanem más kapirgálja. A hitelét nem fizeti, azt is nekünk kéne helyette.

Ilyen példa csak annak hat, aki bármit is előállít. Neki ez ismeretlen.
elemes
elemes 2014. 05. 27. 21:56
Előzmény: #124  gyula1971
#128
"a Bank engedje el a tartozást. "

Drága Gyula, szívem egyetlen királynője. Képzeld el, hogy vállalkozóként legyártasz egy precíziós marógépet a megrendelőnek. Az meg nagyon fizet, és kéri, hogy engedd el a tartozását.

Ebből a szemszögből is jó az ötlet?
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 27. 21:18
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#127
Legyél adómentes akkor.

Valószínü lesz egy a Kormány által diktált megoldás.
watson
watson 2014. 05. 27. 21:16
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
szerintem meg maradjunk a realitásoknál és az adós engedje el a ki nem fizetett ingatlant! ;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 21:08
Előzmény: #124  gyula1971
#125
Ilyet énis tudok: az állam meg engedje el az adómat.
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 27. 21:04
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#124
Szerintem meg úgy kéne, hogy a Bank engedje el a tartozást.

A másik meg, a szabályozói rendszer jobb odafigyelésével.
watson
watson 2014. 05. 27. 21:03
Előzmény: #111  gyula1971
#123
"nem tolonganak a vevők."

akkor lejjebb kell vinni az árat!
2 fillérért mindenre van vevő.

Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 20:58
Előzmény: #120  gyula1971
#122
Megmondom, hogy kéne: az olyanokat mint te, hagyni bedőlni, vigye a bank az ingatlant.
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 27. 20:58
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#121
A 25%.-os eséshez, hogy mennyi emelkedés kell nyilván több-ezt anno a részvények árfolyamánál tömték a brókerek. Tudom, én ami 2008.-ban lement az ingatlanok árából, azt várom vissza 2017.-re.

Nem vagyok a társadalom által eltartott.Talán te az vagy?
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 27. 20:55
Előzmény: #114  hellforceone
#120
Ez igen, ez egy új eset a rendszerváltás, a Kapitalizmus gazdaságtanában. Aminek a megoldása nem könnyű.

A bankok sokakat csőbe húztak és a drága kormányunk a problémát csak halogatja, de szerintem igazából fingjuk nincs róla, hogyan kellene megoldani.
Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 20:12
Előzmény: #117  szivacs
#119
Szakemberhez mikor fordulsz?
Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 20:09
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
"Elég rossz vagy matekból. Ahhoz hogy egy 25%-os áresés visszaemelkedjen ahhoz 33%-os drágulás kell."

Ne zavard össze szegényt:)

Ő csak egy társadalom által eltartott, aki csalva kapott hitelt és most azért kampányol, hogy ezt is a társadalom fizesse helyette. A fentiek alapján már az kidobott pénz volt a társadalom részéről, hogy fizette a taníttatását...
szivacs
szivacs 2014. 05. 27. 20:07
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#117
Beavatkozásnak nem nevezhető, hiszen korábban én is a paraszti társadalom értékeiről értekeztem elemessel.
A "beszólás", "provokáció" jelzőidnek pedig a te beírásod pontosan megfelel - sőt akár még kigúnyolásnak is szánhattad azt. Vagy nem a gúnyolódás volt a szándékod - mert igencsak annak sikeredett:

"Paraszti társadalom??? Gondolom nagyapád is ültetett pár mobiltelefon bokrot, miközben évente kétszer szüretelte a 3D-s led tv-t a ház mögötti lugasból.
1702"

Viszont éppenséggel nem nekem teszel rosszat azzal, ha az intellektuális energiáidnak egy részét sem fordítod a lényegről való elgondolkodásra.
Mindez persze érthetővé válik ha valaki a világról alkotott képének kialakítására egyedül a "gazdasági racionalitás" "korcs teóriáját" alkalmazza. :-(
Node fátylat rá, talán egyszer majd eljön az az idő is, amikor az egyoldalú megközelítések okozta látens hiányérzet a komplexitás iránti belső igénnyé érik sokakban.
Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 19:32
Előzmény: #109  gyula1971
#116
Elég rossz vagy matekból. Ahhoz hogy egy 25%-os áresés visszaemelkedjen ahhoz 33%-os drágulás kell.
Ezenfelül nincs az a gazdasági környezet ami pótolná annak a 600.000 megpattant egyed kieső keresletét ellensúlyozná. Lószar lesz itt nem áremelkedés az ingatlanpiacon.
Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 19:31
Előzmény: #100  szivacs
#115
Lényegtelen, hogy minek szántad, ha azt nézzük, hogy mi sikeredett. Ilyet csak óvodás gyerekektől szoktam elfogadni mentségnek, és te láthatóan nem az vagy.

Abból, hogy minimális korrekcióval megismétled a korábbi mondandód kétség nélkül megállapítható, hogy nem futó elmezavar vagy fáradtság okozta a múltkori beszólásod, hanem szándékosan avatkozol bele olyan beszélgetésbe, aminek te nem voltál címzettje és megnevezettje, és direkt provokálsz.

Azt tanácsolom, hogy ezt fejezd be. Boldogabb lesz az életed. Tévedsz, ha azt hiszed, hogy az a parttalan zagyvaság, amit itt előadsz igazolná a tolakodó hajlamaidat, gazdasági racionalitást nélkülöző és időnként szándékosan meghazudtoló korcs teóriáid. Ha ezt nem látod, akkor valószínűleg elemi logikai készségek hiányában is szenvedsz, de az teljesen bizonyos számomra, hogy te egy érzelmileg sérült ember vagy, én pedig nem kívánok asszisztálni a teljes mentális megsemmisülésedhez. Mert szerintem ezen az úton jársz. Részvétem.
hellforceone 2014. 05. 27. 19:29
Előzmény: #111  gyula1971
#114
Na pontosan az ilyenekre gondoltam... De persze anno ha te mondjuk nem egy BMW-ben ültél az ilyen még lehet, hogy le is köpött volna, ha te mondjuk a városban "csak" 50-el mész és fel tartod őt. Nagyon sok emberrel elszaladt akkor a ló és most pont az ilyenek kérnek megmentést... Hát, részemről fel is húzhatja magát. Az viszont továbbra is igaz, hogy a valóban rászoruló kisembereket valahogy segíteni kellene. A bankok sokakat csőbe húztak és a drága kormányunk a problémát csak halogatja, de szerintem igazából fingjuk nincs róla, hogyan kellene megoldani.
Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 19:26
Előzmény: #111  gyula1971
#113
Te a követelőző devizahitelesek karikatúrája vagy. És éppen az ellenkezőjét éred el ezzel, amit csinálsz. Úgyhogy terjeszd csak igét minél szélesebb körben. Regelj minden fontosabb fórumon, blogon és nyomasd ugyanezt a sztoridat.
Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 19:21
Előzmény: #111  gyula1971
#112
Nyilván őket is meg kéne menteni, mi? A liftes túlnyújtózkodókat, meg az okirat hamisító csalókat is...
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 27. 19:02
Előzmény: #110  hellforceone
#111
Hát nálunk is voltak a külvárosi zöldövezeti részen, ahol 2006.-ban építettek 3.-szintes Amerikai konyhás házat, még lift is volt, így a földszint alatti garázsból lifttel lehetett felmenni a lakótérbe vagy az emeleti, tetőtéri szobába.
Csak a hitel bedölt...
Ház üres, eladó,de nem tolonganak a vevők.
hellforceone 2014. 05. 27. 18:13
Előzmény: #109  gyula1971
#110
Ebben igazad lehet, 10 év alatt talán elérjük újra az akkori árakat, amelyek anno totál irreálisak voltak. Csak azért, mert nyakra főre lehetett felvenni a hitelt felnyomták szépen az árakat. Persze ez mindenütt így volt, az emberek úgy vettek mindent és hozzá a bankoktól a hiteleket, mintha nem lenne holnap. Most meg persze fizetni egyeseknek büdös, a kormány meg szépen még azokat is arra mozgósította, akik tudnának fizetni, hogy szarjátok le, majd jön a megmentés. Csak persze azt sokan elmulasztják átgondolni, hogy a kormány mindegy, hogy mit fog osszebarkacsolni, egy dolog biztos nem lesz, mégpedig, hogy nem kellene fizetni. Azok pedig, akik most még tudnák fizetni majd szinten ott állnak megszivatva, mert a bank be fogja rajtuk hajtani a hátralékot kamatostul ráadásul. A bankok szemetek voltak, az biztos, nem lett volna szabad hagyni, hogy így elszabaduljanak a költségek. DE! A válság idején más problémák is megjelentek hirtelen sajnos és bizony az emberek butaságnak is köszönhető a helyzet. Ahogy a fórum első hozzászólásaiban leírták egyesek, bizony minek kellett erőn felül beleugrani a hitelekbe??? Én emlékszem még arra, mikor anno nekem kollégám mondta, hogy miert csak egy öreg Opel corsat hajtok, mikor sokkal jobbat is lehetne venni, van hitel... Szinte lenézték az embert, ha nem valami újabb kocsiban ültél vagy azt mondtad, te inkább egyenlőre fizeted az albérletet, mert persze fizethetnéd a sajátodat is, de nem akartál egy nagy hitelt a nyakadba venni. Mert akkor még úgy tűnt, miért albérletet fizetni, ha ugyanannyiból a sajátot is fizethetnéd. Az érdekessége most az a dolognak, hogy most az albérlet bizony már jelentősen kedvezőbbé vált, mert lehet, hogy aki anno így okoskodott, annak időközben a lakás törlesztőrészlete már valahol 80-100 ezer körül jár, míg én most még olcsóbban bérlek, mint akkoriban... Több olyan ismerősöm is van, akinek ha most megmondom a véleményem, akkor betörik a feje, anno meg nagy volt a pofája, meg olyan mellénnyel járt, mintha a lottón nyert volna, pedig csak hitele volt... Szóval így fordul a lapjárás. Sajnálom azokat, akik nem agyatlanul adósodtak el és esetleg munkájuk elvesztése miatt kerültek bajba, de azokért egy könnyet nem hullatnék, akik 5 millió önerővel vettek egy 20-25 milliós hazát és most nyögnek. Lehet erre csúnya válaszokat írni, de azt hiszem azok írnak majd, akik éppen így adósodtak el, alacsony önerő magas hitellel párosítva....
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 27. 17:38
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#109
Eddig 2010.-óta 25%-estek az ingatlanárak.
Sok függ a devizahiteles csomagtól, és az árverezési kvóta meghosszabításától.

Igen OLX.-en 300.ezer db ingatlan van eladó, ez 2.-év alatt megforoghat kedvező gazdasági környezetben.
Én a jelenlegi árakhoz képest 25%-árnövekedést várok 2017.-re.

Így el lehet mondani, hogy a 2007.-es árakat elértük 2017.-re.

Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 17:20
Törölt hozzászólás
#108
Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 17:09
Előzmény: #106  gyula1971
#107
az áresés az biztos...segítség esetén is esni fog és nem segítés esetén is esni fog az ár.....a segítséget a vevő le fogja vonni a vételárból, ha nem segítik, akkor meg automata áresés lesz....megnéztem az olx oldalát és tulajdonképpen minden lakás és ház eladó...300 K db van ott hirdetve
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 27. 16:38
Előzmény: #99  gyula1971
#106
Olyan sok bedőlt hitelhez tartozó lakás vár ma jobb sorsra Magyarországon, mint ahány lakástranzakció a teljes piacon az elmúlt másfél évben végbement. Ha ezeket most a bankok és a szabályozók mind a piacra öntenék, drámai lakásár-zuhanást idéznének vele elő. A Nemzeti Eszközkezelőhöz április végéig 19 ezer megkeresés futott be a lakás átvételére, de még így is 115 ezer ingatlant fenyeget banki kényszerértékesítés az MNB friss adatai szerint. A jegybank egyedi, feltételekhez kötött részleges tartozás-elengedéssel orvosolná a problémát, amely ma nagyobbnak tűnik, mint valaha. Valószínű, hogy a végső szót ősszel a kormány fogja kimondani.
Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 16:07
Előzmény: #104  szivacs
#105
nagyon jól írsz mindent, de sajnos a megvezetett emberek nagyon nagy tömegben vannak....az emberek azt sem értik, hogy ami történik az mind úgy van feltűntetve, hogy az érdekükben történik, de közben meg ellenük történik minden...nekem a telefon, LCD, autó stb. meg az ilyenek tetszenek, hogy az emberek az élet legfontosabb dolgainak tartják....közben meg fogalmuk sincs arról, hogy ez nem fejlődés és semmi köze az élethez...sőt azt sem tudják, hogy fejlődés tulajdonképpen nem is létezik...ez olyan kb.,mint a béke...béke sincs...vagy a demokrácia....ugyan, ezek nevetséges kifejezések és csak a megtévesztés eszközei
szivacs
szivacs 2014. 05. 27. 15:50
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#104
Úgy veszem észre a nagy wtfeskedés közepette az #58-at elfelejtetted elolvasni, ezért bemásolom neked.

"Persze. Írtam is: "A "hatékonyság" növelése egyben a sérülékenységet is legalább olyan mértékben növeli."
A társadalmi/gazdasági fejlődésnek nem az a problematikája, hogy van, hanem hogy túl gyakran és sokáig kiegyensúlyozatlan, egyenetlen, asszimetrikus, ami növeli a sérülékenységet pedig nem lenne szükségszerű.
A "fejlődésnek" titulált változások gyakran felszámolnak már elért eredményeket, feláldoznak erősségeket kétes "előnyökért" és ami a legfőbb problémaforrás, nem gondoskodnak az elkerülhető kockázatok kiküszöböléséről és a továbbvihető eredmények megtartásáról.
A társadalommérnökök fejlődése előtt még szinte korlátlanok a kihasználatlan lehetőségek a fenti hátrányok kiküszöbölésére."

Nem visszasírásról van szó, hanem az évszázadok során már elért, kikristályosodott értékek továbbviteléről és az elkerülhető tévedések kihagyásáról.

"Új útnak hisszük a bűvös kört..." link
szivacs
szivacs 2014. 05. 27. 13:22
Előzmény: #50  watson
#103
"meg kaszálja a gyógyszer mezőket ;) "

Azt hitted viccelsz, pedig vannak "gyógyszer"-mezők, én már "kaszáltam" is - helyesen fésültem kamilla mezőn. link
Nem kevés mesterséges gyógyszer hatóanyaga származik gyógynövényekből ha nem is verik nagydobra, így sokkal nagyobbat szakítanak belőle, mintha te szakítanád le az eredeti gyógynövényt.
szivacs
szivacs 2014. 05. 27. 12:42
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#102
hagyd csak rá, oly' ironikus, amikor egy efféle überokos saját magát vezeti félre a nagy(ra tartott) eszével és ezzel mindjárt meg is cáfolja azt...:-)
szivacs
szivacs 2014. 05. 27. 12:19
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#101
"a szivacs a szivacs...én meg a matsca vagyok....ne is törődj velük szivacs..jól látható a "fejlődés" rajtuk, mert totálisan az elvárást képviselik....azoknak az időseknek a tudását firtatják, akik 90 évig éltek saját erőből úgy, hogy az államtól semmit nem kaptak és nem is vártak el...,de ez csak egy példa volt"

Egyesek teljesen elszoktatták már magukat attól, hogy bárkivel bármi pozitívumban is legalább részben egyetértsenek és ezt ki is fejezzék. Ezért képtelenné váltak arra, hogy felfogják, mások viszont képesek ezt megtenni, képesek bizonyos értékeket felismerni és megbecsülni. Ezt a torz virtuális világképükben feldolgozhatatlan ellentmondást pedig olyan szánalmas módon próbálják feloldani, hogy ha két különböző ember teljesen egyetért valamilyen értékben, akkor az csak úgy lehetséges, hogy az a két ember egy.
Szemléletes példáját mutatják be ezzel, hogy meddig is jutott el az az atomizálási törekvés, ami mindenféle emberi közösség felszámolásán át a közösségek nyújtotta védettség megszüntetését, egoista egyedekre bontását célozza és jelenleg már a család és a nemzetek összetartásának megbontásánál tart.
Így "építenek" a jól megépített és működőképes várból egy rakás homokot, amit már egy gyenge szél is széthordhat vagy arra fújhat, amerre csak akar...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek