Topiknyitó: Portfolio 2014. 03. 22. 07:24

Devizahitelesek: már kész a megoldást jelentő jogszabály  

Ugrás a cikkhez
A szaktárcák már több megoldást is kidolgoztak a devizahitelesek helyzetét rendező jogszabályra, így a Kúria határozatát követően néhány hét múlva beterjeszthető lesz a szükséges jogszabálytervezet - mondta Rétvári Bence a Magyar Nemzetnek. A lap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=196855
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 09. 16:42
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#80
A másik szerződő fél is megtévesztett.
Mit reklámozott össze-vissza jövedelem igazolás nélküli hitelterméket.

A szerződő felet tehát szándékosan megtévesztetted.
csendben 2014. 05. 09. 16:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#79
Ismered?:
- Miért ugratjátok azt a kis hülyét?
- Mert kis hülye és ugrik.

Vannak még rajtam kívül nem kevesen,akik nem ugrottak....
Törölt felhasználó 2014. 05. 09. 16:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#78
"Miért licitáltak egymás alá a reklámokban a thm-mel ?"

Nocsak, most már eljutottunk oda, hogy az is baj, hogy olcsó a hitel? Eddig nem az volt, hogy milyen magasak az uzsorások kamatai?

Törölt felhasználó 2014. 05. 09. 16:21
Törölt hozzászólás
#77
Törölt felhasználó 2014. 05. 09. 16:11
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
Hát szerintem nem, mert ha követelései is vannak, akkor olyan, mintha pofánvágnád, majd méltatlankodnál, hogy feldagadt a kezed. :D
Törölt felhasználó 2014. 05. 09. 15:39
Előzmény: #72  gyula1971
#75
"hanem a bank gazdálkodott rosszul, nagy kockázatot vállalva."

A bank neked ingatlanfedezetre adta a hitelt, amit Te el is fogadtál.
Ha most nem fizeted a részleteket, tulajdonképpen már vinni kellene a házad.
Törölt felhasználó 2014. 05. 09. 13:40
Előzmény: #73  gyula1971
#74
"A bank elfogadta hitelképességem, nem megfelelően mérte fel jövedelmi viszonyaimat..."

Te átverted, szándékosan! Most kb. azt műveled, mintha én mondjuk beverném az orrodat, majd utána cinikusan és végtelenül pofátlan módon azt vágnám a fejedhez, hogy nem védekeztél megfelelően... Nem vagy kötelező minden pillanatban bármiféle bűncselekmény ellen felkészültnek lenni (ez nem is elvárható).

"A Bank akkori üzletszabályzatának megfeleltem minden kritériumban."

NEM! Mert valótlan jövedelemet írtál a papírra. A szerződő felet tehát szándékosan megtévesztetted.
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 09. 13:21
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#73
A bank elfogadta hitelképességem, nem megfelelően mérte fel jövedelmi viszonyaimat... Vagy fel se akarta mérni...

Egyáltalán nem követtem el sem okirat-hamísítást, sem óravisszatekerést, sem hamis jövedelem igazolásom nem volt.
A Bank akkori üzletszabályzatának megfeleltem minden kritériumban.
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 09. 13:17
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#72
Nem tudom melyik paragrafus, én úgy linkeltem, ha lesz időm átböngészem a törvényt, bár ebbe is sok módosítások voltak.

Ha a bank kiadja a pénzt és csődbe megy, a betétes nem a hitelfelvevőt okolja akinek a bank kiadta, hanem a bank gazdálkodott rosszul, nagy kockázatot vállalva.
pf2 2014. 05. 09. 09:22
Előzmény: #67  Sigorszky
#71
Ez a szöveg elég kamu.
Akkor egy hitellel rendelkező deviza hiteleseknek kell segíteni
Törölt felhasználó 2014. 05. 09. 09:22
Előzmény: #64  gyula1971
#70
"A hitelképesség felmérésének esetleges hiányosságaiból adódó kockázatokat a Bank viseli"

De te CSALTÁL! Ha én veszek egy használt autót, akkor annak kockázatát, hogy az használt, azt én viselem. De ha az eladó átver (pl. visszatekert óra), akkor az bizony az ő sara és ennek enyhébb esetben csak polgárjogi következményei, súlyosabb esetben bűntetőjogi következményei is őt terhelik. Te - az összes körülménnyel együtt - gyakorlatilag csalást követtél el, a sitten lenne a helyed.
Törölt felhasználó 2014. 05. 09. 09:18
Előzmény: #68  bigyula
#69
Csalt, hitelt kapott, ledöbbent, majd döbbenetében évek óta nem fizet és most ő szídja a bankokat és perel. Egészen elképesztő.
bigyula 2014. 05. 09. 09:16
Előzmény: #65  gyula1971
#68
"...Amikor kiutalták, akkor döbbentem le, és nem örültem..."

Na ne viccelj! Beadtál egy hitelkérelmet viccből, majd ledöbbentél, hogy hitelt kaptál? Ha nem akartad felvenni, akkor miért adtad be a hitelkérelmet?
Sigorszky 2014. 05. 09. 09:07
#67
"Több mint tízezer olyan ügyfél van, akinek több mint tíz devizahitele van. Ezek egyszerűen "spekuláns urak és hölgyek". Rajtuk nem etikus segíteni. " Patai, 8:35-ös hír
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 19:33
Előzmény: #64  gyula1971
#66
"A hitelképesség felmérésének esetleges hiányosságaiból adódó kockázatokat a Bank viseli.-Kockázati vizsgálat elemei stb... "

Ez melyik §-ban van? Én csak ezt ismerem:

78. §
(1)
A hitelintézetnek a kihelyezésről történő döntés
előtt meg kell győződnie a szükséges fedezetek, illetőleg
biztosítékok meglétéről, valós értékéről és érvényesíthe-
tőségéről. A döntés alapjául szolgáló iratokat az ügyletre
vonatkozó szerződéshez, illetőleg a leszámítolt váltóhoz
kell csatolni.
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 08. 19:06
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#65
Ezt én sem gondoltam komolyan, hogy a Bank a hitelt nekem kiadja..-először.

Amikor kiutalták, akkor döbbentem le, és nem örültem... Ezt visszaadni már csak előtörlesztési díjjal és árfolyam-különbözettel lehetett volna.

Ha én lennék az egyedüli eset, akkor az ingatlanpiac meg sem érezte volna 2008.-tól nem áresés, hanem folyamatos árnövekedés lenne.
Ausztria,Németország ingatlanárai 2008-2014. példa...
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 08. 19:01
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#64
A hitelintézeti törvényből.-1996.-

A hitelképesség felmérésének esetleges hiányosságaiból adódó kockázatokat a Bank viseli.-Kockázati vizsgálat elemei stb...

Ezt ne úgy értsd, hogy ez mentesítené azt, aki hamis adatokat adott meg, nem mentesíti, viszont szerintem a hitelkihelyezőnek is van benne felelőssége vastagon."
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 13:50
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
"Nem is annyira a kamat emelkedne, hanem lényegesen magasabb önrészt kérnének a bankok."

A kamat is biztosan emelkedne, hiszen nőne a banki kockázat, állományszinten nőne a bukó a hitelek után.
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 13:46
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
Természetesen a helyes megoldás ha előre rögzítve van.
Viszont így a bankok által hibásan felértékelt ingatlanok miatt, az ingatlan árcsökkenés miatt a bankok vállalnák a felelősséget. A fedezet értéket ők határozzák meg. A kamatváltozás, fizetőképesség kockázatát pedig a hitelfelvevő vállalja.
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 11:33
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
"Természetesen elmozdulhatunk abba az irányba, hogy az ingatlanérték felett ne követelhessen a bank. Dönthetünk úgy, hogy ezentúl így legyen és ennek megfelelően változtatunk a szabályozáson. Persze akkor azt is vegyük számításba, hogy az ilyen hitelnek az ára (kamat) is magasabb lesz valamivel."

Nem is annyira a kamat emelkedne, hanem lényegesen magasabb önrészt kérnének a bankok. Emiatt erre a fajta hitelre Magyarországon gyakorlatilag nem lett volna kereslet, szerintem ezért nem kínált egy bank sem hasonlót.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek