Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 05. 01. 18:23
Előzmény: #197179  HPPapa
#197180
Mibű? Üres a kassza csak nem reklámozzák!
HPPapa 2023. 05. 01. 18:06
Előzmény: #197165  tihamer
#197179
Jól látod, ha beindul a kamatcsökkentés és megint tövig fogják nyomni a gázt, én minimum duplázódó CSOK, babaváróra számítok, hogy valamennyire tartsák az értéküket a támogatások. 
Törölt felhasználó 2023. 05. 01. 17:46
Előzmény: #197167  F-J-06
#197178
Időnként lehet "venni" zöldkártyát amnesztia rendelet alapján.
Már néhány év tartózkódás után is párezer dollár "illetékért".
Ismerősnek is így lett anno.
.
Addig viszont vagy 5-6 évet nyomott le illegálisan.
Zsebbe kapva a fizetést, ismerősnél lakva, stb.
Olyan állásokban ahol nem volt szem előtt >> kicsi az esélye hogy lebukik.
(festés, takarítás, kertészkedés)
.
Hát ezért ismerős nekem az mpagnes féle helyzet.
---
A zöldkártya után alapított egy pici kis fotó-reklám vállalkozást.
Abból él azóta is.
.
Nemrég pedig immár állampolgár is lett.
Mostmár kettős állampolgár.
gyula1971
gyula1971 2023. 05. 01. 17:34
Előzmény: #197150  macisajt
#197177
Ez Hévig alapterület szempontjából arányaiban legolcsóbb háza,de így sem tolonganak érte,akkora-
gyula1971
gyula1971 2023. 05. 01. 17:22
Előzmény: #197151  mpagnes
#197176

90-es években-a 20-25%-os kamat mellett is az ingatlanok értéke eladáskor minden évben az infláció mértékével nőtt,és el lehetett adni hamar.-
Akkor kép-s vevők és szocpolosol uralták a piacot?
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 05. 01. 16:01
Előzmény: #197165  tihamer
#197175

Van amire kevesen számítanak, és későn veszik észre a problémát majd az önkormányzatok: A Balaton és a felkapottabb helyek körüli kistelepüléseken bizonyos szempontból kezd élhetetlenné válni a helyzet, ami egyre csak romlik!
A legtöbb eddig vonzó kistelepülésen megjelentek (már jóval korábban is) a faluképet romboló, nagy hodályok. Legújabb kiskapu, hogy a falusi hosszú telkekre több házat húznak fel. Kijátsszák a beépíthetőség adta lehetőséget, pajta/csűr/nyárikonyha dózer, éppen hogy csak a régi ház homlokzata marad, majd jönnek a szürke/fehér hodályok. Csak az általam jobban ismert településeken is tudom, hogy 1-2 nagyobb építési vállalkozó, aki megfogta azt a bizonyos lábat, 50-50% arányban kiadásra-eladásra építi ezeket a a faluképbe nem éppen illő lakás/házakat (60-80nm "lakás" - 200nm kert). Biztos van rá kereslet, de hosszútávon nem jó. Szőlő nincs, gyümölcsös minek, egyébként is a kertész jön nyírni a füvet, meg térkövezünk mindent...
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 05. 01. 14:07
Előzmény: #197172  tihamer
#197174
Nem más idézgetését kérdeztem, hanem Téged, hogy Te mit gondolsz.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 05. 01. 14:06
Előzmény: #197171  somogyi
#197173
Wow, gratulálok, hogy valami más sikerült!
Miért mondana az ingatlanos olyat, hogy nem ajánl egy utcát, hiszen maga ellen beszél. :D
tihamer
tihamer 2023. 05. 01. 13:13
Előzmény: #197170  Vodafonelive
#197172
"A tőkét nem vágjuk le,
Különben éhen halnánk."
       Dr. Kupa Mihály
    expénzugyminiszter
somogyi 2023. 05. 01. 12:10
Előzmény: #197169  Vodafonelive
#197171
Vettem egy másikat, mondta a srác az utcát de erősen nem ajánlotta ugyhogy megse lett nézve. A héten lesz véglegesítve az adásvétel utána írok nyíltabban.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 05. 01. 11:59
Előzmény: #197165  tihamer
#197170
Van olyan, hogy eladtál, mert nem olyan volt a bevétel amilyet akartál (havonta)? Nyugdíj utáni passzív jövedelemhez tervezel szerezni vagy van eladási célod bármikor? Ugye a garázsok eléggé likvidek, azért kérdem.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 05. 01. 11:57
Előzmény: #197155  somogyi
#197169
Az 1 hete linkelt ingatlant felhívtad, megnézted? Az volt amit írtam? Én is kíváncsi lennék hol van ilyen paraméterű lakás azon a területen. 🤠
zsopack 2023. 05. 01. 10:57
#197168
Már elvesztettem a hazai terepen a piacgazdaság mechanizmusaiba vetett hitem. Ha valóban politikai-gazdasagi Machiavellikkel van tele az MNB, pénzügyminiszterium, akkor amit az euróval művelnek, az lassan a lakasarakkal is megtennék ( teszik). Elvégre a Ner is szeret olcsón venni... 
Volt cikk, már nem emlékszem a pontos számokra, de a felvett 10 MFt babavaro 2021-ben, pont annyit ért, mint 2016-ban 3,6 MFt. Kb az egyharmadát. Tehát a laksarak 3 szorozodasa, csak értek megőrzés. (Kivételek vannak, de nem tömeges jelenség) ami ezt meghaladja, az a profit, de több év összesített hozama, mínusz az adó. Szóval a mi fizetésünk vásárló ereje lett kevesebb...
Karácsonykor meg ugyan ki megy ki tüntetni a Kossuth térre az infláció miatt? A végén még azt mondják be, hogy ünnepelni jöttek az orszag fájához. 
F-J-06 2023. 05. 01. 10:53
Előzmény: #197131  Törölt felhasználó
#197167
Én próbáltam tőle pár hónapja megérdeklődni, hogy mégis melyik típusú vízummal sikerült kimenniük. Erre csak annyit írt, hogy megvan a zöldkártya. Na jó, oké, de pont nem derült ki melyik jogalappal, mert a zöldkártyának is vagy fél tucat jogalapja / típusa van, zöldkártya lottón nyert, házassági alapú, különleges képesség, képzett meg képzetlen munkaerő, befektetői, csak hogy pár példát említsek. Erre aztán jött, hogy befektetői, és az ismerős intézte.... Ebben a sztoriban csak az a hihetetlen, hogy a befektetői vízum minimális felmutatandó befektetési összege $500.000 volt (múlt év óta meg $800.000), aminek értelemszerűen a vízum igénylőnél kell lennie, nem az ismerősnél. Az amerikai rendszer meg nem ismer olyat, hogy az ismerősöm elintézi.. 
Na mindegy, nincs azzal gond szerintem, ha valaki illegálba próbálkozik kint, sok magyar így ment és nem véletlenül, mert legálisan zöldkártyát szerezni költséges és hosszadalmas folyamat, itt inkább a vetítés a bosszantó ezzel kapcsolatban. 
macisajt 2023. 05. 01. 10:36
Előzmény: #197165  tihamer
#197166

Áprilisban hatalmasat ugrott a Bp-i  eladandó lakások száma.
Balatonon szintén sok az eladó ház.
Állítólag tavasszal és ősszel vásárolnak sokan ingatlant, most ez egyáltalán nem látszik.
Lehet, hogy ezután jön a tavasz?
Vagy a TÉL?❄❄
tihamer
tihamer 2023. 05. 01. 09:37
Előzmény: #197163  HPPapa
#197165
Amíg a fidesz van (lesz) hatalmon, -azaz 2030.- addig jelentős ingatlanár csökkenés nem lehetséges.
Minden bevethető módszerrel manipulálják az ingatlanpiacot, mivel saját politikai érdekük. Jövő tavasszal európai és önkormányzati választások! Erre is figyelniük kell.
Szóval a következő 2 évben stagnálás, maximum enyhe árcsökkenés valószínű. Ezt kell majd kihasználni kb másfél - két év múlva. Vagyis PMÁP állomány átkonvertálva ingatlanokba.
Válságban vásárolni ✔️
Mániában tartani ✔️
A magas kamatok 13-18%) , illetve az enyhe telek (gáz -devizafehasználás) gondoskodnak az erős forintról.
Szóval most másfél -két évig kivárás van, lesz.
Persze én folyamatosan figyelemmel kísérem az ingatlanpiacot. Konkrét lakásokat, garázsokat figyelek.
Most például az építőiparban kevés a megrendelés, így olcsón tudtam intézni tető javításokat, glettelést, festést, stb. Ezeket is válságban érdemes csináltatni, mert most olcsóbb a munkadíj. A mániában meg azt sem tudták mit kérjenek a melósok, főleg a 3 milliós állami támogatásnak köszönhetően.
Most ilyen probléma nincs (mivel megszűnt). Szóltam az ismerősnek hogy lennének felújítási munkálatok és hogy kérek még mástól is árajánlatot. Erre megkért hogy ne szóljak más melósnak, mert nincs munkája. Anyaga van bőven, innen onnan, (tető, csavarok, gipsz, festék, stb), úgyhogy nekem szinte anyagárban megcsinál mindent. Win-Win helyzet ❗
 Én mindig a tömeg ellen megyek, a megfelelő időzítéssel döntök, ezért járok mindig jól.
Zsolt90 2023. 05. 01. 07:53
Előzmény: #197162  Bertus70
#197164
Gondolom kamatvágásig fenn lesz tartva a kamatstop.
HPPapa 2023. 05. 01. 07:17
Előzmény: #197162  Bertus70
#197163
Amíg ilyen magas a jegybanki alapkamat, addig nem vezetik ki a kamatstopot...
Bertus70 2023. 05. 01. 07:04
#197162
A kamatstop kivezetese utan hany honapra lesz szukseg, amire a piaci arakon erezheto lesz a hatas?
Pl. ha Juni 30. utan valoban megszuntetik a kamatstoppot.
Gondolom kell egy honap amikor megkapjak az elso -jelentosen megemelkedett - torleszto szamlakat az adosok. Kell tovabbi 1-2 honap a tagadasi fazisnak is. Aztan - akik szamara nem tarthato a megemelkedett torleszto fizetese -  a piacra dobas gondolata es aztan a hirdetes megjelenese eloszor az elkepzelt aron. Kell 2..3 honap az elso artoresig (ezt az idotartamot ismerem). Ekkor mar '24 december-januarnal jarunk. Vagy az elkepzelesem elnyujtott es gyorsabban lezajlik az areses? Vagy  nem uti meg a haztartasokat a kamatstop es nem ia lesz areses?
mpagnes 2023. 05. 01. 02:33
Előzmény: #197159  Törölt felhasználó
#197161
Nem nehéz, nem illegális. Irigy és gyökér vagy. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek