Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2023. 02. 06. 18:28
Előzmény: #190892  Törölt felhasználó
#190980
Nekem van egy budapesti lakásom, amire (felújítására) kérnék árajánlatot, megoldható a benne lakás is. Igazából "vision" (vízió, koncepció) is kellene, mert annyira nem értek hozzá, hogy flottul csak megrendelőként megmondjam, mit érdemes stb. (Vannak elképzeléseim, de nem vagyok "jómunkásember", tipikus értelmiségi vagyok, annak minden előnyével és hátrányával :) ergo nyilván tudok dönteni, nem halogatom vagy ilyesmi, csak az életemben 2x volt kb. nagyobb felújítás, de most pont nem fürdőt kell átalakítani, stb. - szóval másmilyen). Benne lakás is megoldható, ha nem vagy budapesti (vagy szeretsz korán kezdeni) vagy csak felvinni oda a szeretőt, ha van :) engem aztán különösebben nem érdekel az ilyen "stikli" sem, inkább tudjak róla, és akkor "jóváhagyom", (élni és élni hagyni) - csak a meló legyen jól megcsinálva, amikor kérem a számlát, akkor legyen, stb. (Leginkább kp-ban szoktam fizetni, amúgy rugalmas vagyok sok tekintetben - igazi álom-felújító melós szemmel :) már ha intelligens is a melós, mert volt egy vízvezeték-szerelő, aki folyton csak nyafizott mindenen (pár dologban lehúzós is volt, de legalább gyorsan dolgozott - és azt sem nagyon szeretem, amikor vki hülyének néz), kapott kb. 100-at számla alapján és viszontlátásra :) amit az egyikben megcsinált, az sem volt igazából tartós... szóval a lényeg, hogy a rinyát nem szoktam nagyon jól tolerálni, de jól együtt lehet velem működni, referenciát azonban erről nem hozok :) - kompletten érdemes a dolgot nézni amúgy, tehát szerintem a megrendelőknek is jobban be kellene látniuk, hogy a melós nem egy agyatlan "munkás", hanem olyan szakember, aki "megoldás-szállító". (Ez a terminológia az IT-ben terjedt el nagyon egy időben, és meg is értem, miért... sokkal inkább megoldásokra van szükség, mint arra, hogy legyen egy szép gépparkod (IT) vagy fürdőd... én így látom...) Szóval van pár egészen konkrét dolog, amiben gondolkodom, de "anything goes", amiben van ráció. Nem árt, ha jó sok mindenben utazol / van rá embered :) Légkonditól kezdve a nyílászárókon és a vízvezetéken át mindenben lenne pár kisebb-nagyobb probléma... (minél többet meg tudsz oldani, annál jobb... de pár szaki beszerzése még belefér, ha ahhoz nincs szakértelmed...)
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 02. 06. 18:27
Előzmény: #190975  Törölt felhasználó
#190979
Pontosan, adott lokációban még mindig a panel a legolcsóbb - ezt sokan elfelejtik.
Törölt felhasználó 2023. 02. 06. 18:23
Előzmény: #190975  Törölt felhasználó
#190978
" Megjegyezték, hogy már a milliós négyzetméterárat meghaladó kategória sem meglepő a panellakások között, egy 36 négyzetméteres, jó állapotú és elhelyezkedésű lakás a XIII. kerületben például 39 millió forintért kelt el."
..
gratulalok az uj tulajnak, remek ar-ertek aranyut vett :))
Törölt felhasználó 2023. 02. 06. 18:19
Előzmény: #190975  Törölt felhasználó
#190977
" Ár szempontjából Havanna és Óhegy jelenti a legjobb befektetést "
irjak meg oda azt is a legproblemamentesebb berlok is ott tolonganak :)))
Törölt felhasználó 2023. 02. 06. 18:14
Előzmény: #190975  Törölt felhasználó
#190976
hulyenek nezik ezek a cikk irok az embereket
Törölt felhasználó 2023. 02. 06. 18:13
#190975
https://privatbankar.hu/cikkek/ingatlan/a-panelekert-rajonganak-a-magyarok.html
ez is egy akkora baromsag mint az" agglo egyre nepszerubb"  persze mert a tegla es a varos mar megfizethetettlen a tobbsegnek
Törölt felhasználó 2023. 02. 06. 18:08
#190974
egyetlen bufinek se kell eladnia semmit ahhoz, hogy visszakorrigaljanak az arak,  boven eleg ha nem vesznek ujabbakat
Törölt felhasználó 2023. 02. 06. 18:02
Előzmény: #190972  tothjoco
#190973

Füreden, Veszprémben már elkezdődött a "mindenki el akar adni"?
tothjoco
tothjoco 2023. 02. 06. 17:56
Előzmény: #190970  Törölt felhasználó
#190972

Talán Te tudod a legjobban (itt)hogy figyelek, minden véleményt meghallgatok és aztán döntök! Azt viszont megtanultam 2008-ban hogy nem megyek a tömeg után, hanem egy kicsit ellene! Én Tihamér mondását másképp élem: Akkor kell venni amikor mindenki el akar adni és fordítva!
Pl Hívtak 430-as Eurnál hogy vegyenek. Én mindenkit lebeszéltem és állampapírt javasoltam! Nem sokan fogadták meg, mert ugye államcsőd!
Tartom a véleményemet hogy a jó helyen lévő kis tégla ingatlanok eladási ára szinten marad, az infla dolgozik ellen! De a jó ingatlan mindig is érték marad, jó befektetés egy KICSI ingatlan!
A panelokkal van annyi fenntartásom hogy ez a 350Milliárd forint távfűtési támogatás hosszútávon nem tartható. Azt nem vennék!
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 02. 06. 17:55
Előzmény: #190969  tothjoco
#190971
Jocó a pénz szipkázódik ki a gazdaságból, nem véletlen nem talál magára a tőzsde sem. !Rövidtávon! biztosan az állampapírral jársz most jobban.
Törölt felhasználó 2023. 02. 06. 17:44
Előzmény: #190969  tothjoco
#190970
Te ott Füreden ismerheted a klasszikust: Nix ugribugri.
Diverzifikálni, aztán, ha nagy kilengés van, akkor eladni vagy venni, és remélni. Ha meg nem tud az ember semmi értelmeset csinálni, akkor ne csináljon semmit, mert csak tetézi a bajt.
tothjoco
tothjoco 2023. 02. 06. 17:41
Előzmény: #190968  J0hnnyEnglish
#190969

Igen! Ugyanakkor aki ingatlanban ül (bufi), ha most ad el, akkor a tavalyi árhoz képest bukik! De most minden bukó! Nézd meg a hazai részvényeket. Tavaly március óta ugyanott vannak most. Ott ugyanúgy buknak az inflán...Az ingatlan legalább termel, beker árral  számolva kellemes %-al.
Vagy most hogy megsz...a népet! Mindenki eladta az Eur-t, mert 30-40 forint mínuszban volt, jobb az állampapír.  Oszt most meg?? csak olvasok más topikokat is, megy az anyázás...
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 02. 06. 17:31
Előzmény: #190965  tothjoco
#190968
Ezzel kapcsolatban annyit, hogy személyes véleményem szerint nem árt a lassulás. Az ami itthon ment, kicsit nagyobb tételekben de külföldön is ment - mármint az olcsó pénz világa és ennek következményei - mindent (is) meg lehetett venni, amiből nagyon sokan, nagyon rövid idő alatt meggazdagodtak irreálisan. Azon nincs mit csodálkozni, hogy ez megváltozik, alkalmazkodni kell hozzá.
Törölt felhasználó 2023. 02. 06. 17:28
#190967
hatalmas betukkel kint van a tabla itt a keruletbe az egyik hitelkozvetito irodanal : KIADO
--
az egyik ingatlankozvetitoiroda meg bezart 
--
:)))
Törölt felhasználó 2023. 02. 06. 17:26
Előzmény: #190961  Bianco
#190966
reggel irtam roviden tomoren " sehogy"  
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 02. 06. 17:20
Előzmény: #190962  Bolton01
#190964
Igen ezt én is így látom! Azt viszont látni kell, hogy a fogyasztáscsökkenés előbb utóbb visszaüt a munkaerőpiacra is, ezért ezzel a szcenárióval is óvatosan kell bánni.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 02. 06. 17:18
Előzmény: #190939  Murdoch
#190963

Említettem nektek, még december elején, hogy durvább szerintem a visszaesés mint gondoljuk. A kiskereskedelmi számokkal is csak a felszínt kapirgáljuk, mert az én buborékomban amit látok egyéni és céges szinten is van sakkozás. Nem feltétlen azért mert nincsen rá pénz, inkább kivárás van.
Van pszichológiai hatás is ebben egyéni szinten, óvatosabban költ az ember, saját magamon is észreveszem.
Bolton01 2023. 02. 06. 16:55
Előzmény: #190960  kukor-ica
#190962
Én is így látom, senki nem mer embert elbocsátani, mert bajos az utánpótlás... persze van 1-2 nagyobb  leépítés az országban de nem számottevő... Értelmes, önállóan dolgozni tudó embert lasszóval se tudnak sokszor fogni. Biztosan vannak periférikus részei az országnak, ahol gáz van, de ott az az alaphelyzet ... rengetegen nyugdíj mellett is dolgoznak, ők ha befejezik 5-8év múlva, további munkaerőkínálat-szűkülés várható ...
Bianco 2023. 02. 06. 15:56
Előzmény: #190929  tothjoco
#190961
Mission impossible. 
A társasház velejárója sajnos. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek