Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg
kissherceg 2022. 11. 08. 12:04
Előzmény: #183848  izommanujra
#183860
Megmosolyogtató, hogy milyen sokan várják az igazolást sikerességükre ismeretlenek emberektől egy fórumon. Jobban járnátok egy pszichológussal, mint újabb lakással vagy garázzsal. Nem mindegy ki mit ír gondol feltételez számol mid van? Elégedettség és akkor nem kell másokkal foglalkozni :)
Feel free!
ehe
ehe 2022. 11. 08. 11:52
Előzmény: #183858  narancshej
#183859
Hát, mint kiderült az egyik romhalmazát fizetik neki chf-ben, nem hiszem, hogy még egy bármilyen garázs ára kijönne a chf készletéből. :D
narancshej 2022. 11. 08. 11:47
Előzmény: #183857  ehe
#183858

Tihamer egesz jol diverzifikal amugy van chfje es allampapirja is (aranyokat mondjuk nem tudok). Nekem "az ingatlan a legjobb befektetetes", az "ingatlannal csak nyerni lehet" es hasonlo gondolatok amik kiverik a biztositekot, foleg egy gazdasagi forumon.
ehe
ehe 2022. 11. 08. 11:42
Előzmény: #183855  narancshej
#183857
Majdnem elkezdtem megírni múltkor tihamernek is, hogy mióta 10% fölötti állampapír kamatok vannak a 4% illeték, amit amúgy 3 éven belüli visszavételnél ki se kell fizetni, meg az 1% ügyvédi díj már teljesen elhanyagolható.
De hát neki az a mániája, hogy nem ad el, el kell ezt is fogadni :)))
gyula1971
gyula1971 2022. 11. 08. 11:33
#183856
Az ár nyilván üzleti titok,de tipp valakitől kb mennyi lehetett?
narancshej 2022. 11. 08. 11:30
Előzmény: #183854  izommanujra
#183855

Ingatlanmegtakarito jobb szo ratok, nekem van ingatlan befekteto ismerosom o ad es vesz (joval nagyobb profitokat er el mint ti de nem is mond olyanokat h egy ingatlan erteke csak nohet) te es a hozzad hasonlo stategiat kovetok se csinaljatok rosszul, de kicsit vicces az az onelegultseg ami tarsul hozza.
Megjegyzem fent emlitett ismerosom devizaba megy most es kivarasra jatszik, valamint o is allami tamogatasoktol teszi fuggove a piac sorsat.
izommanujra 2022. 11. 08. 11:19
#183854

Egy fontos dolgot még kihagytam a siker képletből :
Ha befektetésre veszel egy lakást az egészen más, mintha magadnak ugyanis termeli a pénzt bérleti díjat generálva. Sose volt a hitelektől kevesebb pénzem sőt több volt , mert egyre több bevétel folyt be a lakásokból. ( Amire egyre több hitelt kaptam)  Ez is kellett a sikerhez  de aki ingatlan befektető ezzel természetesen tisztába van.
narancshej 2022. 11. 08. 11:14
Előzmény: #183852  kkv14
#183853
Allampapirok hozama milyen volt? Infla kovetoek voltak?  Ha igen akkor tevedtem, de elsosorban a kamat moratorium amit nem tartok piacgazdasagba bele illonek.
kkv14 2022. 11. 08. 11:09
Előzmény: #183849  narancshej
#183852
 1978-ban 7 százalékra emelkedő inflációra a Fed először 10 százalékos alapkamattal válaszolt, majd az 1979 végére 9 százalékra emelkedő infláció miatt a Fed új elnöke (Paul Volcker) 20 százalékra emelte az alapkamatot.
USA akkor nem piacgazdaság ?  Ahogy írod.
narancshej 2022. 11. 08. 11:06
Előzmény: #183850  izommanujra
#183851

Ebben az esetben nem nyujtozkodtal tovabb mint a takarod. Viszont sokan tettek es az o megmentesuk vedi a te poziciod.
izommanujra 2022. 11. 08. 11:01
Előzmény: #183849  narancshej
#183850

Egyik hitelem se került bele a moratóriumba- kamat stopba - minden hitelemet úgy fixáltattam , hogy jó legyen! Az hogy ez történt senki se látta én sem különben felesleges lett volna a fixálás felárát kifizetnem!  De ki tudja meddig lesz az fenntartva..
narancshej 2022. 11. 08. 10:58
Előzmény: #183848  izommanujra
#183849

Itt csak arra reagalnek hogy orszag specifikus hogy nem kerultek szarba azok akik tovabb nyujtozkodtak mint a takarojuk.
Piacgazdasagban se kamat moratorium  se torlesztesi moratorium se ilyen magas hozamu allampapir nincs.
Pesze mondhatjatok h ti ismertetek elore mit fog lepni a fidesz de en ugylatom h altalaban utolag szokott itt okos lenni a tobbseg.
izommanujra 2022. 11. 08. 10:44
#183848

Utolsó szó jogán  beregisztráltam újra nem kell izgulni nem leszek sokáig csak e komment erejéig  , de muszáj volt , mert sokan kihasználták válaszolni nem tudok és álmodozónak  és hazugnak neveztek. 1 napig azon ment a vita nem létezik ilyen fejlődés ilyen kicsi jövedelemből mi ez kamu az egész hazugság  csak álmokat kerget izomagy.. 
 Tehát:  
  •  Tárgyi tévedés valaki említette 4 ingatlanom van nem 5 egészen pontosan 4 Pesten és 1 szép Kanizsai házam ahova 4 év múlva vissza vonulok.  – csak hogy tovább fokozzam  az indulatokat.
  •   3  évente duplázódott a fizetésem  - ami szintén nagy küzdelmek árán valósult meg ( munkahely váltások )  rengeteg spórlások-  CSOK  állami hitel -  alacsony kamatozású piaci hitel  lakáskassza amit csak el tudsz képzelni mindent alkalmaztam tudatosan. Legtöbbször

  • „értéket teremtettem” tehát nem kész ingatlanokat vettem hanem saját magam újítottam fel  amit meg nem tudtam kőműves mostohafater segítségével csináltattam meg.
    3. Minden egyes lakásomnak megvan a sztorija  miért azt választottam és hogyan küzdöttem meg semelyik lakás megszerzése nem volt séta galopp jó tárgyalási -  alkudási képesség is kellett hozzá.
    4.Minden vagyonom és bevételem után tisztességesen leadóztam.
    5Ami nem volt „ politikai kapcsolataim”  feltehetőleg ha ez is lett volna még többre viszem.
        Tény van egy nyers stílusom elismerem , de talán azért mert büszke ember vagyok.  
    Végezetül most olvasom a Trump ingatlanstratégiái című könyvet belőle pár idézet : 
       „Kérj annyi hitelt, olyan hosszú időre, amennyire csak lehetséges.” 
     Magyarázat:  Sok emberben benne van addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér  tartja a közmondás. Ez  sok embert gúsba köt és nem  mer fejlődni kuporgatja egy életen át a pénzecskéjét , hogy össze hozza élete ingatlanját (nem járják ki a ranglétrát  ingatlan tekintetében rögtön ház helyett lakás ) Itt követitek el a hibát a hitel nem bűn és csőd ha megfelelően használjátok. Mondok egy bűvös szót „hatás többszörözés „  .  Aki érti ezt az viszi valamire aki meg nem annak nem való az ingatlan befektetés . Még mielőtt valaki megjegyezné itt rossz májúan majd bele bukok a hitelekbe jelentem nem minden le van fedezve már állampapírral egy tolvonással ki tudnám fizetni az összes hitelem de minek többet hoz állampapírban.  Ha pedig lesz  kihagyhatatlan lehetőség újabb vétel. 
     „Az ingatlanok értéke hagyományosan az inflációval együtt, vagy azt meghaladó mértékben növekedik. Az ingatlan korlátozott számban létező árucikk, és minden egyes példánya egyedi.” 
     ’Ha az inflációs ráta drámai emelkedésbe kezd, a vásárlók gyakran tömegesen tódulnak az ingatlanpiacra, mivel az ingatlanárak és a bérleti díjak látszólag egyenes arányban nőnek az inflációval.’ 
     Magyarázat:   Az inflációt az ingatlan minden esetben követi ez nem csak az én megállapításom. Sokan 2009 et  várnak nagy hiba  inkább 1970 lesz  ( akkor  is a reál eszközök voltak a tutik a tőzsdét is túlszárnyalva) .  Különbség:  2009 ben nem volt ekkor pozitív reál kamatláb volt most negatív    most szárnyal az infla (20 %  ) akkor 4-5 % volt csak!  tizen valahány százalék kamat mellett nagyon nem mindegy.. https://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_tablak/tabl/tsieb060.html   Én ingatlan áremelkedést várok hosszú távon továbbra is talán most lesz megtorpanás vissza esés ha lesz nem baj további vételeket eszközölök 
     További szép napot mindenkinek és hasonló sikerekben gazdag éveket kívánok !
    sh0rt0s_r0b0t_v0.42
    sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 11. 08. 10:34
    Előzmény: #183845  berlini
    #183847
    Lehet ezt meg fokozni barhova, de Kaliforniaban ocean parti orok panorama es 365 nap tavaszi-nyari idojaras nem ugyanaz, mint a füredi dzsindzsas hatuljaban egy felpanoramas kajiba, amit az ev 60 napjaban lehet rendeltetesszeruen hasznalni, a maradekban a csoro kultelki hajlektalanok egetik a flakonokat az eletbenmaradasert. 
    Es igazad van, mert van az a szint, ahol 680 millio csepp a tengerben, es erre irtam, hogy igenytelenseg. Mert ennyibol lehet ertekesebb ingatlant, jobb eltetet teremteni. De nem, a magyar stromannoknak ez a cel. Lopott jachton kek curacaot es royal vodkat inni fekete pakora, mikozben lyukas zokniban dugjak a lofeju kurvakat a zsele faszu ugyvedjuk szeme lattara :D 
    ehe
    ehe 2022. 11. 08. 10:25
    Előzmény: #183845  berlini
    #183846
    Vagy egy 10 millás autót, mikor 9500 a bérlet... :D
    berlini
    berlini 2022. 11. 08. 10:22
    Előzmény: #183844  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
    #183845

    Ugyanigy fel tehetnéd a kérdést, hogy miért fizet valaki Kaliforniában egy tengerparti menő strandon lévő villáért többszáz milliárd ft-nyi dollárt, ahelyett hogy magyar állampapirban hozna neki évi 10-20 milliárd ft-ot.
    Vannak a bőséges javak (ingatlanpiacon pld a csepeli panel) és vannak a szűkösebbek. És vannak akiknek van pénzük arra, hogy megvegyenek egy ritka árucikket anélkül, hogy nézegetnék mennyit adnak érte.
    Balatonfüred már 100 évvel ezelőtt sem a normál kategória volt. Már akkor is elborzasztó volt, hogy milyenek az ingatlanárak ott. És ez igy is marad amig a balaton nem szárad ki.
    sh0rt0s_r0b0t_v0.42
    sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 11. 08. 09:59
    Előzmény: #183843  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
    #183844
    Mire eleg ez a 680 millio Ft a Balatonon?
    Booking alapjan NEM LETEZIK a teljes Balaton korul olyan villa, amit egy teljes hetvegere dragabban adnanak ki, mint 2 millio Ft csucs szezonban. 
      
    Ha 10 hetveget lemegy az ember, mert Balaton a kiraly, akkor az evente 20 millio Ft, 34 even at lehet jarni ennyi penzbol. Es akkor nem szamoltam vele, hogy ez a 680 millio evente 95 milliot tejel tisztan allampapirban. 
     
    Balatonfüreden semmilyen idotavon nem talaltam olyan villat, apartmant, ami dragabb lenne egy hetvegere, mint 270 ezer Ft. Ki se szamolom hany evszazadot lehet ennyiert nyaralni. 
    sh0rt0s_r0b0t_v0.42
    sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 11. 08. 09:49
    Előzmény: #183842  Ishar
    #183843
    A keleti medencet felolem feltolthetik. Tihanytol nyugatra szep a Balaton es punktum. :)
    Ishar
    Ishar 2022. 11. 08. 09:44
    Előzmény: #183821  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
    #183842
    Oszt ebből is látszik a Balaton?!
    tothjoco
    tothjoco 2022. 11. 08. 09:43
    Előzmény: #183839  Evehid
    #183841
    Igen! És egy ilyen értékű ingatlant így kell(ene) meghirdetni.

    Topik gazda

    Hathor
    Hathor
    4 5 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek