Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2022. 11. 04. 15:47
Előzmény: #183259  ehe
#183260
ehe
ehe 2022. 11. 04. 15:37
Előzmény: #183255  mr_bob
#183259
Pedig még bele se lendültem a kerékpáros propagandába :D
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 11. 04. 15:25
Előzmény: #183241  Törölt felhasználó
#183257
Te a munka hőse! Nem csapott még a főnököd a kezedre, hogy napközben ennyit telefonozol és fórumozol? Ahelyett, hogy dolgoznál? Sokkal több itt az okos és megfontolt ember mint gondolnád, nem érdemes belesz@rni a medencébe a propaganda dumával.
somogyi 2022. 11. 04. 15:22
Előzmény: #183252  Vodafonelive
#183256
Igen ingatlanostol volt a hölgy.
Ahogy elnezem a hirdeteseiobol egy ketto tunt el. 
Viszont mar amit 100 ert arult felosztottak ket lakasra es 40 es 60 de kutyanak se kellett a hsz em idopontjaig.
Mas.
Van a facen egy Jessica Pongo nevu dejorativ ingatlanos.
Balatoni tularazott kegliket hirdet. 
Szegeny nem gyozi tiltani a kommenteket mert a mep kineveti meg elkuldi a sunyiba.
Amit kiakarok hozni ebbol hogy mar eleg sokan latjak hogy ez egy lufi mar irdatlan pofatlansag megy az eladoktol es mindenki nyugdijba akar menni .
Sot vannak akik egesz korrektul levezetik hogy miert is nem jo az arazas.
Zoli23 kalmar csoportban mizu? Megy a rinya gondolom rendesen.
mr_bob
mr_bob 2022. 11. 04. 15:10
Előzmény: #183243  ehe
#183255
hegyi ember vagy-e? ,)
tihamer
tihamer 2022. 11. 04. 15:00
Előzmény: #183239  Törölt felhasználó
#183254
Kapzsilaci!
Ha már mélyebben belemegyünk hogy mi igazságos és mi nem, akkor nézzünk egy szélsőséges példát.
Pl.
25 év alatti munkás házaspár.
- nem fizetnek szja-t.
- felvették a 10 milliós babavárót, amit nem kell jó ideig törleszteni.
- ezt a 10 milliót berakták PMÁP-ba, ami most tisztán kivesz a büdzséből havi ~80.000,- forintot. Jövőre több mint 100.000,- forintot (❗)
- visszakapták a tavaly befizetett szja-t.
- ha van gyerek, plusz havi 10.000,- forint a büdzséből,
- felújították a keglit + 3 millió forint,
Nos, őróluk mi a véleményed?
Bankrablók?
Élősködők?
Vérszívók? Ahogy Te mondanád 😆
Kíváncsian várom a reagálásodat.
Reagalj legyszives
Benzedrine
Benzedrine 2022. 11. 04. 14:33
Előzmény: #183249  earth
#183253
Nekem elég sok van államkötvényben. Lehet, hogy infláció alatt hoz, viszont bármikor másodpercek alatt pénzzé tudom tenni és egy alkalmi vétel ingatlanba vagy részvénybe beszállni. Ingatlant és főleg részvényt depis piacon csak töredékáron tudnék eladni, pedig pont akkor vannak jó vételi lehetőségek.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 11. 04. 14:10
#183252
Volt itt egy fórumozó aki ingatlanostól néven futott. Kíváncsi lennék az Ő véeményére, hogy most mennyire megy az ipar illetve amiket itt többen javasoltak a hirdetéseivel kapcsolatban több mindent jelentett-e.
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 13:54
Előzmény: #183248  z0li23
#183251
Az igényes ingatlan pénz kérdése. Akinek nincs rá pénze, annak igénytelen ingatlana lesz. Ha a piacon el lehet adni egy igénytelen ingatlant, akkor annak a megvásárlása lehet jó döntés.
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 13:52
Előzmény: #183249  earth
#183250
Nem mindenkinél lenne realitás a lakás. Deviza, arany és nagyon sok minden más is lehet menekülő eszköz, ha menekülni akar valaki onnan. Csak a mértékre utaltam.
earth 2022. 11. 04. 13:39
Előzmény: #183247  Törölt felhasználó
#183249
Ehhez össze kellene állniuk az állampapír tulajdonosoknak. A legtöbben pár milliót tartanak állampapírban. Többnyire nincs egyben a 40M.
z0li23
z0li23 2022. 11. 04. 13:38
Előzmény: #183247  Törölt felhasználó
#183248
Dehogy lepődök meg. Igényes ingatlant erre fórumra Tótjocó kollégán kivül mást nem nagyon láttam belinkelni. Nézd meg kb miről megy itt a diskurzus nagyátlagban.  20 millás bontásraváró kégliket toldoznak foltoznak 40 millából. ( szarból hogyan építsünk várat ) Vagy igényesség tekintetében eddig max a Pók Street-ig jutottak, ami azért szintén nem valaminek a teteje. Arra utaltam, hogy nem mindenki csikkes és nem mindenki a csikkeket keresi. Fenntartom továbbra is. A panelfáraóknak nem lesz támasz, hiába várják. A fos féláron is fos. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 13:30
Előzmény: #183246  z0li23
#183247
Azért meglepődsz, ha azt mondom, hogy a lakossági állampapírokban levő 8000 Mrd Ft-ból (szept végén volt 8500 Mrd, tehát ma is simán lehet ott 8000 Mrd) pontosan 200.000 db 40 milliós lakást lehet vásárolni. Komoly pénz van ott félretéve.
z0li23
z0li23 2022. 11. 04. 13:18
Előzmény: #183244  kukor-ica
#183246
Ilyen és ehhez hasonló marhaságokat a klímás közgazdásztól lehetett olvasni :)))))) Az állampapírban ülők vérszemet kapnának, arra a sok omladozó homlokzatú romra és linóleumfolyosós panelra amik a piacon keringenek balekáron :))))))  Azt a támaszt várhatják pár évig a panelfáraók :) 
kukor-ica 2022. 11. 04. 13:14
Előzmény: #183237  Törölt felhasználó
#183245
Tedd hozzá, hogy soha nem látott mennyiségű pénz érkezett az EU-tól egy gazdaságilag kegyelmes időszakban. Ami már soha nem lesz többet.
Nem az a kérdés, hogy mi történt, hanem hogy mihez képest történt. (Pl. sok 50 MFt nyereség? Nekem álom lenne, a MOL-nak tragédia)
Tény, hogy - a mérnökök, orvosok, IT-sok, ügyvédek mellett - kőművesek, burkolók, kamionosok, stb. élnek olyan jól mint még soha. 
De Magyarországnak volt egy esélye, hogy nagyot közelítsen egy nyugati társadalomhoz, oktatással, egészségüggyel, normális, felzárkóztató szociális ellátással.
Ehhez képest ezt a pénzesőt pont egy olyan időszakban kaptuk, amikor egy olyan autoriter vezetésünk volt (illetve van), aki feljogosítottnak érezte magát a sok 2/3-ad birtokában, hogy ezt a pénzt jórészt magáénak tekintse, ebből saját hűbéri rendszert hozzon létre, és a közjó helyett saját játékszereire (foci...) költse. 
Nyilván a stadion meg csarnok építés is pörgeti a gazdaságot, mert ahhoz is kell melós dögivel. De elég könnyű belátni, hogy ha iskolákat, óvodákat, kórházakat, stb. építettek ill. újítottak volna fel ebből a pénzből, akkor annak társadalmi hasznossága a sokszorosa lenne. Még akkor is, ha ezeket is simán 2x-esére árazva építik meg.
De nem így történt, sőt, távolabb kerültünk ettől a gonosz, hanyatló nyugattól.
Ez az Orbán kormányok történelmi bűne. 
Még akkor is, ha - mint írtam - sok burkoló, kőműves, stb. fogja örökre áldani ezt az időszakot.
kukor-ica 2022. 11. 04. 13:05
Előzmény: #183209  Paja1975
#183244
Ne írj olyanokat, hogy az "ingatlannak vége", mert változik a világ... Egyrészt ez csak blikk clickbait címnek jó. 
Azt írod, lefeleződnek az árak..., ilyen szcenárió nem tud Magyarországon előállni. Ha valamiért tényleg elkezdenének zuhanni a nominál árak, akkor hamar támaszt nyújtana az a kereslet, ami most állampapírban ül, és vérszemet kapna, hogy végre bevásárolhat.
Ha meg gazdasági összeomlás következik be (amit szintén nem gondolok), akkor tömegek mentenék, ami még menthető, és kezdenének el vásárolni, amíg ér valamit pénzük.
Ha 600 Ft lesz egy EUR, akkor meg a külföld vásárolná fel nagyjából az országot, ha egyszer elterjed, hogy budapest - nekik - milyen olcsó lett.
Magyarországon van egy kimagasló saját ingatlan tulajdonlási arány, ami azon kollektív hit eredménye, hogy az ingatlan a biztonságos, az ingatlan a tuti. NYilván ez túlzás, de amíg ez a hit nem fordul 180 fokot, addig ilyen elképzelhetlen. 
Azt meg senki nem mondja azt, hogy a következő 10 év ugyanazt hozza, mint az elmúlt 10.
ehe
ehe 2022. 11. 04. 12:53
Előzmény: #183241  Törölt felhasználó
#183243
Nem várok semmi potyát a piacon, szimplán zavarnak az általam említett nem túl szolidáris dolgai a NER-nek.
Leírtam rokonom történetét, aki nem épp haszonélvezője a rendszernek, te meg jössz itt a farháttal meg a gyerekének az SZJA mentességével.
Szerintem neked se ártana kicsit több kritikát gyakorolni.
Ha gondolod én reggelig szidom neked a 2002-2009 között történt baklövéseit Gyurcsánynak meg az elődjének.
Lssan mindenki rá is fog jönni ki vagyok :DDD
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 12:51
Előzmény: #183237  Törölt felhasználó
#183242
Ha ilyen jó minden, akkor miért van farhátstop? Tudom, hogy még jobb legyen. 
Azért vigyázz, hogy el ne kopjon a nyelved ennyi nyalástól.
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 12:47
Előzmény: #183239  Törölt felhasználó
#183241

Igen feltűnt sok itt a károgó ( aki szidja a rendszert )  aki várja a potyát az ingatlan piacon ..
Más pedig tisztességesen dolgozik és boldogul a közben nekem sincs nagyon itt a helyem köztetek ez nem visz előre.. Szép napot mindenkinek!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek