Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wantuu 2022. 10. 06. 14:04
Előzmény: #180093  slash
#180100
Mit akartak áttenni mibe?
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 13:33
#180099
hat szerintem meg sok valoban tehetosebb -nem a  hiteles latszatemberek -  tudatosan alulmeretezi a lakhatasi korulmenyeit. hiaba van 180 millas netto ingatlanvagyona  megelekszik egy 90 millas jo allapotu kertes hazzal a lesajnalt pesti kulso reszen a 16-17ben vagy  agglos telepuleseken es ket 45 millas lakassal ami termeli a penzt. 
Aki megdolgozott a penzert az inkabb igy tesz, aki orokolt vagy kapta az hajlamosabb hitelt is nyogni az alomhazaert magasan az esszeru es hosszutavon is fenntarthato anyagi lehetosegei felett. Ellenpeldak mindig vannak de tobbsegeben szerintem igy megy
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 13:23
Előzmény: #180096  siemens
#180098
Tied lesz?
Paja1975 2022. 10. 06. 13:23
Előzmény: #180096  siemens
#180097
Az olcso, nem? 😀
siemens 2022. 10. 06. 13:22
Előzmény: #179040  siemens
#180096
Most zárult az árverés.
VI. Bajcsy-Zsilinszky út, 51 nm-es, 2 szobás lakás. 29 Millió Ft................
slash 2022. 10. 06. 13:00
Előzmény: #180088  Duddy30
#180095
"Budának is sok rossz része van egy 16 ker sokkal jobb mint Buda jó része de egy Zuglói lakótelepen is kellemesebb élni szerintem mint egy kelenföldi vagy óbudain." 
Nem értek egyet. Zuglóban egy nagy semmi van.Alföld. Nincsenek hegyek. És nincs víz. Mármint ha ezt a koszos Dunát annak hívjuk de mindegy itt az van.  De ízlés dolga. Nekem ez a kettő kell. A békási ltp kijárat a Dunakanyarba.Római még jobb, Flóri körül uncsi de annál is inkább    Van hegy és van víz. Újbuda pedig Óbudánál is sokkal menőbb lett a 4es metró és Gellért tér -Móricz Zs körtér körüli hype és minden miatt.  
Mondok egy példát: Amikor sok éve megnyílt a Megyeri híd nem mi mentünk oda hanem ők jöttek ide. Tele volt a túloldalról a Dunakanyarba özönlő autókkal. Miért is? Mert ott nincs semmi.  
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 12:54
Előzmény: #180091  Sok_az_allja
#180094
És megmaradjon a fedezet értéke. Akkor lehet kedvezőbbre váltani. Kb 2013-ig azért az volt a jellemző, hogy a HUF hitel úgymond pozitív reálkamattal futott, csak azóta jött be a mindenáron hitelezés, és a negatív hitelkamat. Bátor dolog arra feltenni mindent, hogy ez örökké így marad. Bejöhet nagyon, bebukhat nagyon. Ágnes asszony is úgy gondolta, nem lesz baj a hitelből.
slash 2022. 10. 06. 12:51
Előzmény: #180085  Törölt felhasználó
#180093
Ez hűlye. Most emeltem lakbért úgy fizettek mint a szél. Most jövök a postáról az öregek  ott szenvednek az állampapirjukkal a felét nem értik amit a nő mond,  de "rakjuk át" . 
Paja1975 2022. 10. 06. 12:49
Előzmény: #180090  Törölt felhasználó
#180092
Ugyanezt evseteltem az otp forumon es tiltottak. Vagy fideszes a gazda vagy irto nagy bukoban ul 
Sok_az_allja 2022. 10. 06. 12:44
Előzmény: #180081  Törölt felhasználó
#180091
Igen ám, de konjunktúrában meg könnyű lecserélni a hitelt relatív alacsony költség mellett olcsóbbra, aztán újra ugyanez. Ha meg marad a sz@r, akkor meg ott van az arbitrázs... de ehhez az kell, hogy megmaradjon a magas hitelképesség.
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 12:21
#180090
Berlini, itt egy tipikus kisbefektetői hozzáállás, amikor már jó ideje esik valami. Az elmélet az, hogy előbb-utóbb majd felmegy, a gyakorlat pedig az, hogy közben ezt egészen másképp látja az ember.
"Nem sok kell, hogy inkább bukóban is de kiszállok ebből a szar papírból hónapok óta csak esik be vagyok ragadva miközben a rafival és az erstével egy több kört is sikerült megfogni nagyon szép összegekkel! Ebben a papírban sajnos semmit nem látok csak azt, hogy lefelé megyünk és sajnos messze még az alja, jön a sok elemzés, hogy ha ezt vagy azt elérjük akkor megyünk fel, de nem fog felmenni csak álom! Amíg a magyar politika ilyen szinten van amíg az ország a béka segge alatt van az OTP csak esni és szenvedni fog, én azt mondom aki tehet meneküljön ebből a papírból!"
wantuu 2022. 10. 06. 12:02
Előzmény: #180075  Törölt felhasználó
#180089
Kiyosaki könyve ugyan jó, de 1-2 évente bejelenti a világtörténelem legnagyobb válságát.
https://ofdollarsanddata.com/wp-content/uploads/2021/09/kiyosaki_crash_calls_2021.jpeg
Annyira nem érdemes rá figyelni szerintem. Persze előbb-utóbb eltalája véletlenül.
Duddy30 2022. 10. 06. 11:33
Előzmény: #180038  slash
#180088
Szerintem azok fikázzák Budát akik még nem laktak valamelyik Bel-budai dombon, azért az ott található zöldövezeti mellék utcáknál nincs jobb ha valaki nem lakott még ott sosem fogja megérteni, hogy nem lehet ezeket a részeket semelyik pesti vagy agglos résszel összehasonlítani mert van egy egyedi életérzésük hívja ezt bárki sznobságnak vagy bárminek.  Svábhegy Hármashatárhegy stb is jók, de télen ha le vannak fagyva az utak nehéz közlekedni, nyáron pedig a római ősfás része kifejezetten kellemes.  Ettől függetlenül Budának is sok rossz része van egy 16 ker sokkal jobb mint Buda jó része de egy Zuglói lakótelepen is kellemesebb élni szerintem mint egy kelenföldi vagy óbudain.
mpagnes 2022. 10. 06. 11:29
Előzmény: #180084  Törölt felhasználó
#180087
És szerinted a magyar elmúlt nyócév miben különbözik a leírt példádtól?
 Mert szerintem semmiben.
Gaguse
Gaguse 2022. 10. 06. 11:28
Előzmény: #180085  Törölt felhasználó
#180086
ez most elmondta a nagy semmit jó hosszan :D
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 11:20
#180085
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 11:12
Előzmény: #180083  Törölt felhasználó
#180084
"JP Conyers gyönyörűen leírta a könyvében, ő hogyan járt pórul ezekkel a tanácsokkal (A könyv címe Debt elimination, az Amazonnál lehet kapni.)Ketten a feleségével az amerikai átlag dupláját, évi 102 ezer dollárt kerestek, de megrészegülve a tuti tipptől, vettek hitelből két ingatlant kiadás céljából. Az édesanyja házára is vettek fel hitelt, abból két nagy hozamú értékpapírt vettek, hogy a 6% hitelkamatért 12% hasznot szerezzenek.Minden megvolt, ami a gyors meggazdagodáshoz kell, legalábbis az okos könyvek szerint.Aztán a nagy ingatlanlufi kidurrant, ahogy a részvénypiac is. A mama befektetése elvesztette az értékének nagy részét, a házak ára zuhanni kezdett és a bérlők is eltűntek.Ott álltak három jelzálog-hitellel a nyakukon, elégséges bevétel nélkül.Először minden fizetésüket, aztán a gyerekek életbiztosítását kellett beáldozni, majd amikor betörők elvitték a rézcsöveket az egyik házból, hirtelen elő kellett teremteni több ezer dollárt az ellopott csövek pótlásra, hogy újból kiadható legyen az ingatlan. Ennek eredménye a hitelkártyák lemerítése lett.Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a betörők visszajöttek és újra elvittek minden csövet.Megpróbálták eladni a házakat, mert már nem bírták anyagilag. Nem volt érte nagy tülekedés ebben a recesszióban.Teljesen felborult az életük, elvesztették a hitelképességüket, felélték a gyerekek megtakarítását, aztán a nyugdíjról is elfeledkezhettek, fülig merültek hitelkártya-adósságba, sőt még a mama hitelkártyáit is lemerítették. Az ingatlanokat végül hatalmas bukással tudták eladni, ez mellett is bankcsődöt kellett jelenteniük. Ez volt az ára a mohóságuknak és a pénzügyi butaságuknak. Életük végéig bőségben élhettek volna az átlagnál kétszer nagyobb fizetésükből."
-
-Mu-Ha-Ha
Sokat akart a szarka 
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 11:05
Előzmény: #180082  Törölt felhasználó
#180083
" Az ortodox módszer szerint a meggazdagodás titka a kemény munka és a takarékos élet.Az unortodox módszer szerint a meggazdagodás útja, hogy kölcsönt kell kérni és ezt a pénzt be kell fektetni olyan pénztermelő befektetésekbe, amik többet hoznak, mint a hitel ára. Ennek a legismertebb módja a hitelből lakásvásárlás, majd annak kiadása albérletbe és a hitel törlesztése az albérleti díjból."
-
 neha ez neha az hoz tobbet a konyhara,  a hangyak rafaragtak a lakaspiacon az utobbi evekben
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 11:02
Előzmény: #180081  Törölt felhasználó
#180082
https://kiszamolo.hu/tag/robert-kiyosaki/
https://kiszamolo.hu/gazdagodj-meg-gyorsan-hitelbol/
"Pont egy hete, hogy rosszat mertem írni Kiyosaki úrról, aki az egyik prófétája a gyors meggazdagodásnak."
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 10:57
Előzmény: #180080  Törölt felhasználó
#180081
A csökkenő kamatok korában hitelre vett ingatlan kiadási céllal. Kb ez volt a recept, és ez tényleg elég szép nyereséget hozott.
Idehaza Mihalik úr volt, aki szerette ezt a sémát, de mostanában már nála se jön ki a matek. Mondjuk ha bárki kap 7%-os CIB lakáshitelt, és 20 éven át 10% felett lesz az infláció, akkor nagyon jól fog járni vele még mindig. Csak sok itt már a ha.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek