Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaguse
Gaguse 2022. 09. 01. 19:47
Előzmény: #177336  pickpepe
#177340
Ez mind szep es jo, de az megvan hogy ez a ceg van Pesten, Pecsett es Szegeden? 1: 1 pizzerianak nincs ilyen arbevetele, ez a 3 helyrol tevodik ossze. 2: szamolj akkor havi 3x mondjuk 2,3 misivel csak a gazszamlara🙈🤣
berlini
berlini 2022. 09. 01. 19:46
Előzmény: #177336  pickpepe
#177339
Az ötleteimet ettől függetlenül meg kellene, hogy fontolják.
A nyereségre jótékonyan hatna.
Murdoch 2022. 09. 01. 19:08
Előzmény: #177336  pickpepe
#177338
Ez így azért egészen más káposzta. Ellenben alighanem pár hónap múlva nem az 5000 (?) forintos pizzán fog járni a családfők esze.
Törölt felhasználó 2022. 09. 01. 18:50
Előzmény: #177336  pickpepe
#177337
Eszük ágában nem lesz bezárni.
pickpepe
pickpepe 2022. 09. 01. 18:35
Előzmény: #177332  Törölt felhasználó
#177336
ja régi szép idők :)  30%-os állampapír kamatokkal.
off
a mai sajtó egyik vezércikke is hatalmas, az újságírók csak átveszik egymás faszságait, de kicsit sem néznek utána, annak amit leírnak.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220901/nagy-bajban-egy-szegedi-pizzeria-23-millios-havi-gazszamlat-kaptak-564547
ok, hogy a blikk ír egy hülyeséget, de hogy a portfolio is átveszi, az már tényleg vicc.
a cikkben szereplő szegedi pizzéria pü-i adatai könnyedén lekérhetők, hiszen  nyilvánosak
de segítek anank akinek nincs ideje
2021-es üzleti év
692 m ft árbevétel 177 m ft adózott eredménye volt ennek a pizzériának, ha idén minden más változatlan marad - ceteris paribus - akkor a gázáremelés elviszi az adózott eredmény kb 10%-át, azaz az csak 160 m ft lesz idén :)))   mindjárt elsírom magam.
nagy bajban vannak, de most tényleg :) 
zseniális, hogy nyiltan a facebook kommentek között még a régi gázszámlájukat is közzé tették, tessék ennyi volt, lehet szörnyülködni, hogy mi lett, mi igazat mondunk, nincs is ezzel gond ezek tények, valós gázszámlák
 a facebookon a kommentelők részvétet nyilvánítanak, együttéreznek és  sajnálkoznak
azt gondolom zseniálisan megyágyaztak egy 20%-os áremelésnek, amit minden fogyasztó, a 180 e ft nyugdíjból élő nyugdíjjas is jó szivvel fizet majd ki, csakhogy a 60 embernek továbbbra is legyen munkája a pizzériában 
(a nyugdíjjas kap majd további 3% pótlólagos nyugdíjemelést, ami 5,4 e ft lesz, na ő a rezsi és élelmiszeráremelés igazi vesztese lesz)
ha az áremeléses tippem bejön akkor a tulaj köszöni szépen, mert azzal  200 m felett lesz az idei adózott erdeménye, közben szegény cég az áremelésről  nem is tehet
természetesen vannak cége akik tényleg csődbe mennek, vagy be kell zárniük, de ez nem mindenkire igaz, szerintem különosen visszás ezzel hergelni az embereket, ha egyébként - saját bevallás szerint - is több mint jól megy a cégnek
Félreértések végett nem irigykedem a cégre, sőt valamint nyilván jól csinálnak, vélhetően az ételeik is finomak, keresettek, mert ilyen eredményt és árbevételt nem a szél fúj össze, de jelen körülmények között nem biztos, hogy ilyenekkel kell hergelni a népet
lacikonyha 2022. 09. 01. 18:03
#177335
még lesznek meglepetések, magyarázkodások
  • ''lineáris – egyenletes, jellemzően főzési és/vagy vízmelegítési célú felhasználás
  • fűtési – szezonális, kizárólag fűtési célú felhasználás (nyáron nincs fogyasztás)
  • vegyes – szezonális, fűtési és főzési és/vagy vízmelegítési célú felhasználás (nyáron kismértékű egyenletes fogyasztás van)

A lap megjegyzi: ez nem jelenti azt, hogy valaki, akinek elvileg fűtési felhasználási jellegre van gázszerződése, ne köthetne be egy fürdővizet is melegítő gázkazánt. Viszont akkor nyáron a fürdésre elhasznált gázt más szorzóval számolják.
 A 444 olvasójának az egyik ügyfélszolgálatos azt mondta, sajnálatos módon megfelelő idő hiányában elfelejtették a lakosság és a sajtó felé kommunikálni, hogy ez a súlyozási kulcs mennyire befolyásolja a rezsiszámlájukat.''
Paja1975 2022. 09. 01. 17:37
Előzmény: #177332  Törölt felhasználó
#177334
Az arsapkakat ki fogjak vezetni, nem birja a koltsegvetes. Szerintem nyugdijat fontosabb lesz fizetni, mint a Range Rover eket kedvezmenyesen tankolni. A kamathitel sapkat is ki fogjak vezetne, egyebkent mi etelme van az egig emelni az alapkamatot?
Sok_az_allja 2022. 09. 01. 17:27
Előzmény: #177331  Törölt felhasználó
#177333
Ki lehet bírni. 80-as évek elején épült ház fusiban szigetelt (néhány centi üveggyapot a szarufák között, nulla párazárás, lambéria) utólag beépített tetőterében a keményebb teleken 16-17fokban keltünk reggel gyerekként iskolába menet. Persze gyorsabban váltottuk a pizsamát, mint egy sorkatona, de nem voltunk ettől betegesebbek...
Törölt felhasználó 2022. 09. 01. 17:25
#177332
A teljes gazdaság kezd átállni inflációs üzemmódra. Telekom szektorban évek óta nem emeltek árakat, most követni fogják az inflációt. Az ilyen esetek pedig még jobban erősítik az inflációt.
Nagy Márton beszélt az ársapkáról, ha azt is kivezetik (nem fogják), akkor az is dobna rajta.
90-es évek feelingem van, én akkor már felnőtt fiatal voltam, és meg is maradtak első emlékeim a valós életről, a 25-35%-os éveken át vágtató infláció képében.
Törölt felhasználó 2022. 09. 01. 17:14
Előzmény: #177330  berlini
#177331
És ne igyon elalvás előtt, mert akkor majd órákon át agyalhat éjszaka, hogy megfagyva kimenjen-e pisilni, vagy kihúzza inkább reggelig.
berlini
berlini 2022. 09. 01. 17:11
Előzmény: #177322  lacikonyha
#177330
A legegészségesebb.
Télen falusi vályogház fűtetlen titsztaszobájában dunyha alatt aludni.
A félméteres vastagságú dunyha alatt az ember pillanatok alatt bemelegiti magának a helyet.
lacikonyha 2022. 09. 01. 17:03
Előzmény: #177326  AudreyDeak
#177329

64 multam májusban
az elso otp volt utána négy mol és csak akkor mertem venni az ujabb pakkocskát, ha mér kis nyerocskével kiszálltam  
itt az elso hostettem
                                        db     ár
vásárlás 20.05.05 otp 26
-9,300
eladás 20.05.26 otp 26
9,920
 

 
kajli_man
kajli_man 2022. 09. 01. 16:47
Előzmény: #177319  berlini
#177328
Ne is hidd el, mert nem igaz. Saját statisztika alapján (Budapest, eladó lakás/ház, ismétlődés nélkül)
---Ház---
2022-07-20   4912
2022-07-27   4997
2022-08-03   5080
2022-08-10   5199
2022-08-17   5259
2022-08-24   5322
2022-08-31   5404
---Lakás---
2022-07-20   17845
2022-07-27   18082
2022-08-03   18259
2022-08-10   18379
2022-08-17   18540
2022-08-24   18758
2022-08-31   18818
Egyértelműen nőtt a hirdetések száma augusztusban a legnagyobb ezzel foglalkozó hirdetőportálon.
lacikonyha 2022. 09. 01. 16:33
#177327

most érkezett a vidéki panelek elso  ujvilági eon számlája
nagy takarékosság hevében készul hozzájuk ezentul kulon lap, befizetési osszesitoként és bizonyosan további takarékosság jegyében tájékoztatás az áramszámlaval kapcsolatos változásokrol
addig olvastam, hogy 'A háboru és a brusszeli szanciok miatt'
itt abbahagytam
AudreyDeak 2022. 09. 01. 16:21
Előzmény: #177311  lacikonyha
#177326
Na ez jól hangzik Laci bátyám! Akkor még időben álltál meg. Jól csináltad. Nem tőzsdés topic de érdekel, miket vettél 2020-ban? 
- Randomhoz jó, hogy nem váltottál (bár akkori trade-jeid jobban megtérültek volna) éppen most cseszi szét az ERSTE. 
- Hány éves vagy amúgy ha szabad érdeklődni? csak kiváncsiság.
Paja1975 2022. 09. 01. 16:13
Előzmény: #177321  berlini
#177325
Ha nem mukodik a vallalkozas, akkor bezar. Pont a pizzazonak nem kellene sirni, amin a legnagyobb a haszon. Ha nincs eleg vendeg, akkor bezar. Vicc, hogy a vendeglatasban mar nyugati ar felett arulnak es sirnak . Valami nem jo a vallalkozassal 
earth 2022. 09. 01. 15:59
Előzmény: #177240  infin
#177324
Amelyik hozzászólásodra válaszoltam 2 napja, annak egy részében ugyanazzal a jelentéssel bíró két szót használtad. Ha kihagyod őket, akkor ugyanúgy értelmes mondatokat kapsz, valamiért mégis használtad őket. :)
"A betéti kamatok is még mindig a béka segge alatt vannak, nem?
És a sima lakáshitelek kamata is még mindig negatív reálban.
A lakossági állampapírok se követték le egyelőre a változást rendesen. Stb.
Szóval ez a magas alapkamat ez egyelőre csak egy dísz."
Én tudtam volna folytatni (aug. 30-án): Még él a KATA, még nyár van, még semmit nem éreztek meg a rezsivel kapcsolatban az emberek, még nincs munkanélküliség, még benzinársapka van, még jelen vannak a választás előtt kiszórt pénzek, még nyitva vannak a wellness központok, még nyitva vannak a vendéglátóegységek, az onnan elbocsátott emberek még nem jelentek meg a munkaerőpiacon, stb...
Azóta eltelt 2 nap, én már nem írhatnám le teljes egészében ugyanazt, amit akkor írhattam volna, de a tiedből is fogyni látszik az erő. :)
De fogadjuk el, hogy az elmúlt hónapban minden happy volt. Aug. 6-án 49917db családi ház volt eladó az ingatlan.com-on. Ebben a pillanatban, szept 1-jén 52112 db van fent. Nem egész 1 hónap alatt több mint 4%-kal nőt a számuk. Mi indokolt ekkora darabszám növekedést? Normál körülmények között ilyen mértékű változást reálisnak tartanék egy év alatt, kivéve, ha tényleg nagyon szezonfüggő a piac. Ha eddig a "még"-ek voltak hatással a darabszámra, akkor mi várható, ha lejárnak a "még"-ek?
Nem szeretek 1-1 példára alapozni, abból nem lehet következtetni, de az említett !meghiúsult! házvásárlásomra visszatérve, az a ház ugyanúgy a mai napig fent van, ugyanazon a megemelt áron (nem fogom belinkelni). Ebből milyen következtetéseket von le a szemlélő? Azt, hogy mennek fel az árak. Mi a valóság? Az, hogy az az eladó mivel visszahívott (úgy, hogy tudta, hogy csökkentek az esélyei), az általam először benyögött áron odaadná már, ami 15% alkut jelent a most hirdetett árból kiindulva. Kell? Nem. Akkor kellett volna? Igen. Azt kihagytam tegnap előtt, hogy lehet, hogy azért emelt árat, mert szigetelt és azt hitte, a bejelentés után majd tolongani fognak a vevők. Nem tolonganak...
"Hány lakása van?:)"
15db van kiadva. Azért írtam, hogy sok, mert nekem sok, neki normál, valaki meg rajta röhög, hogy csak ennyi…
"Mikor akar megint venni?"
Azt mondta akkor, amikor a csapból is az folyik, hogy eladhatatlanok az ingatlanok. Nyilván ezt ő sem szó szerint értette. Szerinte hosszabb folyamat lesz ez, több év.
"Az érvelése érdekelne azon túl, hogy szerinte aki most vesz, az barom. :) "
Ugyanaz az álláspontja, mint az enyém, azt ismered, de ha befektetési céllal néz rá, akkor azt mondta, hogy hülye lenne most venni, amikor az adómentes DKJ/PMÁP többet fizet, mint amennyiért ki tudná adni, és ehhez meg sem kell mozdulnia, nem kell újabb albérlőket szereznie, foglalkoznia velük, stb…
Egyébként mindkettőnk szerint a kamatemelést fogja megérezni inkább a piac, mint a rezsit. Magam ellen beszélek, de az, hogy a háztartások kiszorozzák az elmúlt évek energiafogyasztását a leendő gáz, illetve villanyárakkal, majd a kapott eredményt hangoztatják, hogy 5-6-7-szeres összeg lesz a számlán, az nagyon primitív megközelítése a dolgoknak. Nagyon figyelembe kéne venni azt, hogy az eddigi fogyasztás mértéke azért volt akkora, mert "ingyen" volt. Lesznek, akik kevesebbet fognak fizetni, mint tavaly, mert nem akarnak belecsúszni a nem támogatott részbe, és inkább meghúzzák a nadrágszíjat. Az igaz, hogy a rezsicsökkentés csökkentésének bejelentése után enyhén szólva megváltoztak az energiaárak, amik valószínűleg csak idő kérdése, hogy be fognak épülni a támogatott részbe.
Törölt felhasználó 2022. 09. 01. 15:54
Előzmény: #177321  berlini
#177323
Simán csak csődbe mennek és bezárnak. Vagy bezárnak, és nem mennek csődbe. Vagy árat emelnek.
lacikonyha 2022. 09. 01. 15:49
Előzmény: #177321  berlini
#177322

ne irigykedj, te is tudhatsz valamit
mint pl milyen lehet dunyha alatt aludni (ha nem saját élménybol, akkor hallomásbol biztosan)
berlini
berlini 2022. 09. 01. 15:42
Előzmény: #177317  Gaguse
#177321
Ki fogják találni azt a pizzát, ami a napra kitéve már attól a melegtől is megsül.
De vannak egyéb ötleteim is:
- nyersen kiviszik és a vendék öngyújtóval melegitve megsüti
- nyersen kiviszik és a vendék úgy ahogy van megeszi. (A feleségem is azzal idegelte ki anyját gyerekkorában, hogy lopkodta a nyerstésztát az asztalról)
- pizza alakú édességekre állnak át, olyanra amit nem kell sütni
- megkérdezik Lacibácsit, ő mindent tud és biztosan van ezeknél jobb ötlete.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek