Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2022. 09. 01. 15:39
Előzmény: #177317  Gaguse
#177320

koszonom kérdésed, elvagyok, a covid eleje ota azt esszuk amit én fozok, sutok
voltam reggel a kiskertemben, amit egyesek lidl-ken ismernek, aztán tyukhusleves készult sok zoldséggel, és sultoldalas tortkruplival, nyers káposztábol készult salátával, benne némi uborka paradicsom, hagyma
szerintem még holnap délben is ezt esszuk
a káposzta olyan nagy volt, hogy bejelentkezett hogy káposztástésztává akar átalakulni, holnap megtorténik
berlini
berlini 2022. 09. 01. 15:37
Előzmény: #177305  Murdoch
#177319
A belinkelt cikkben Balogh László .com-os szakértő szerint (róla annyit érdemes tudni, hogy kevesebbet tévedett eddig mint Balla úr, de égette már magát eleget ő is ahhoz képest, hogy azért kapja a fizetését, mert nagyon ért az ingatlanpiachoz) a kinálat erős emelkedéséből azt a következtetést lehet levonni, hogy fordulat jelei láthatók az ingatlanpiacon
A HVG által idézett elemzéséből, amúgy helyesen az van kiemelve, hogy az energetikailag gyenge ingatlanokat dobják piacra egyre nagyobb számban.
Érdekes azonban megemliteni, (ami engem viszont meglepett, mert itt is többre számitottam már augusztusban) hogy:
"Budapesten viszont 3 százalékkal csökkent az eladó ingatlanok száma."
lacikonyha 2022. 09. 01. 15:19
Előzmény: #177316  lacikonyha
#177318

megnyugodtam
a kertásás tanulhato 146 ezren már tudják hogyan kell
https://www.youtube.com/watch?v=NRwPKFBHD3I
Gaguse
Gaguse 2022. 09. 01. 15:13
Előzmény: #177316  lacikonyha
#177317
lacikonyha 2022. 09. 01. 14:50
Előzmény: #177315  lacikonyha
#177316

hahaha
a youtube a ''dunyha készitése'' kifejezésre fozovideokat dob fel
baj lesz ebbol ujszulottek
lacikonyha 2022. 09. 01. 14:38
Előzmény: #177310  Murdoch
#177315

lehet hogy a paplan lecserélése a dunyhára kifizetodobb beruházás le sz sokaknak, mint elkotyavetyálni a legnagyobb vagyontárgyukat
az élelmiszer mizéria miatt sokan ugyis megnézik a youtube-n hogy kell kertet ásni, onnan már csak egy kis lépés a baromfitartás, vagyis lesz toll ujra a dunyhába
aztán a melegebb anyagbol készult pizsi, meg a vastag kotott pulover meg a jéger also sem a világ szégyenei, de annál praktikusabb
ausztráliában is nagy divat sapkában aludni futetlen házban, meg egész télen taknyosnak lenni, de ok nem szegénységbol csinálják, hanem mert keményfábol fargott fegyenctelepiektol származnak, és igy ok is kemények, és nappal + 3  fokban zokni nélkul papucsban az utcán létezni tudnak
lacikonyha 2022. 09. 01. 13:57
Előzmény: #177309  AudreyDeak
#177313

nagyon nagy orommel beszálgetnék errol 10 év mulva mert az azt jelentené hogy élek még, és még annyi idovel lehet hogy ki is lennék békulve, kivált ha addig egy náthánál nagyobb kihivással nem kell megkuzdenem
15-el tuti megelégednék, állapodjunk meg abban hogy akkor is egyeztetunk
berlini
berlini 2022. 09. 01. 13:56
Előzmény: #177300  AudreyDeak
#177312
Ebben igazad van.
csak azt nem tudod, hogy milyen áron ugrik rá egy vevő.
Igy nem tudod kivárni, amig a mélyponton landol.
lacikonyha 2022. 09. 01. 13:43
Előzmény: #177308  AudreyDeak
#177311

2020-ban 5 tételt vettem, és egyenként el is adtam oket
2021-ben 18  alkalommal vettem és négy adagban adtam el, pár tételt hoztam át erre az évre eladatlanul
2022-ben eddig  28 alkalommal vettem és 19 adagban adtam el, jelenleg 2 élo teletem van, 100 db tegnap vett otp, és 300 db fordulonap elott vett gspark
minden egyéb eladva, realizált ossz netto nyereséggel, picivel 1,5 millio  felett
5 millio volt az egyszerre tozsdén lévo pénzem maximuma, tavaly 3
tavasszal már ugy gondoltam hogy a daytrade az alkatomnak és a jelen piacnak valo, és a randomra átmegyek ehhez, de a user skilljeim hiányosságai és a beszariságom miatt végul kidarcba fulladt a váltás
ennél nagyobb tételben nem hiszem hogy valaha csinálni fogom, de ez igy probanyugdijasként szorakoztato játék, semmi tobb
Murdoch 2022. 09. 01. 13:25
Előzmény: #177307  lacikonyha
#177310
Alapvetően ok, de alighanem az érkező csekkek függvényében változhat még a helyzet.
AudreyDeak 2022. 09. 01. 13:24
Előzmény: #177308  AudreyDeak
#177309
Bocs, újraolvastam. Ok, akkor már realizáltál is. Rendben, akkor gratula. De akkor is beszélgessünk 10 év múlva hogy az össztranzakcióid összege mennyire pozitív vagy negatív.
AudreyDeak 2022. 09. 01. 13:22
Előzmény: #177303  lacikonyha
#177308
ja értem , hozamokat - bocs nem néztem hogy 1,5 évre gondoltad.
tőzsde : de, persze hogy elhiszem. Hiszen ha "csak " 2020 május óta tőzsdézel akkor ahhoz a legfiatalabb tőzsdei generációhoz tartozol aki az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb piaci korrekciójában (covid összeomlás) vásárolt be és azóta tartja. Az akkora szakadás volt, hogy még az idei lassú korrigálással is lehetsz pozitívban. 21. év végéig gyakorlatilag csak emelkedtek a piacok. Sima ügy. Beszélgessünk 10 év múlva mit realizáltál és mit nem. Addig minden nyereséged és veszteséged csak virtuális. 
lacikonyha 2022. 09. 01. 13:06
Előzmény: #177305  Murdoch
#177307
a lényegi általános árcsokkenenést  akár egy évvel is elodázhatja a piac, a gyengébb vásárlási hajlandoságot elobb az értékesitési ido novekedésvel, és a tranzakcioszám csokkenéssel lereagálva
lacikonyha 2022. 09. 01. 12:50
Előzmény: #177304  tothjoco
#177306

meg sok munka, meg felhasznált ido, meg jo tárgyalási taltika a vásárlásnál és a bérbeadásnál is
ha ezek megvannak, gyakran ,szokott társulni a szerencse is, mert a kozhiedelemmel ellentétben nem vak
tothjoco
tothjoco 2022. 09. 01. 12:36
#177304
A mai árakon szerencse kell ahhoz hogy valaki akár csak 5% hozamot termelő lakhatási ingatlant tud venni!
lacikonyha 2022. 09. 01. 12:26
Előzmény: #177302  AudreyDeak
#177303

a hét nyolc százalék hozamot a másfél éves várakozás alatt veszted el
ezt irtam semmi mást,
a példázatom nem vonatkozott a nem bérbeadásos esetre
atobbi témárol már sokszor irtam, most inkább nem
2020 májusban vettem eloszor részvényt még mindegyiket netto nyeroben adtam el, kivéve a most meglevo két tétel ami jelenleg néhány % bukoban van
ha akarod elhiszed ha nem, hát nem
AudreyDeak 2022. 09. 01. 12:17
Előzmény: #177301  lacikonyha
#177302

nem kell olyan sokat okoskodni --- szerencse hogy te itt vagy nekünk és megteszed helyettünk..
Várom a saját lakhatásra vásárlókra kivetített levezetésedet is......
Meg azt is légyszi, hogy hol termelsz ki 7-8 % -t bérleti hozamból.  /Nem kukacoskodás de kérlek számold bele a bérlőcserek kiesését meg a leamortizálódást - felújítás ktg-et meg a pénzben nem kifejezhető gondokat a bérlővel. - Ez utóbbit nem tudod, ok ezt adom. Ja meg neked nincsennek ilyen gondjaid, mert Volanbusszal utazgatva is megoldod a bérlő kontrollt és soha semmi gondod nem volt bérlőkkel..:))))))))))))) Ez olyan mint a tőzsdén sose vesztettél eset.:))))))))))) Te tényleg tudsz valamit Lacibátyám...:))))))))
lacikonyha 2022. 09. 01. 12:07
Előzmény: #177299  AudreyDeak
#177301

nem kell sokat okoskodni
hosszas jelentos áremlkedések után egyszer csokkenések veszik át a terepet, néhol meg a stagnálás, kevés kivételes esetben marad némi novekedés
az idopont elorejelsésekben meg lehet okoskodn
..
aki hozamszerzés miatt vásárolna és vár másfél évet és szerencsésen tényleg 20%-al olcsobban vásárol, az kozben elengedett 7-8 % bérleti hozamot, és innen nézve már csak 13 %al olcsobban vesz, és egy joval szerényebb bérleti piacon indul, annak hátrányával
aztán majd 20 év mulva ha megvonja oszintén a mérleget koderul hogy hibahatáron beluli az osszhatása a nagy okosan 20%-al olcsobban vásárlásának, folos okoskodás volt, ráadásul az osszhozmra ennél nagyságrendekkel nagyobb hatásu tényezokkel kell szembenéznie a 20 év alatt

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek