Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
RASchumann 2022. 08. 25. 13:25
Előzmény: #176655  lacikonyha
#176660

Olcsóbb kisebbet - lakás - adok el , drágább, nagyobbat - házat -  veszek. (MAJD, nem idén). Hitel is kell majd... Jelenleg még nem aktuális, de kíváncsian figyelem a folyamatokat.
Ha a piac leáll, nehéz eladni, de könnyebb venni - főleg rosszabb energetikai besorolású házat.
De lehet, hogy továbbra is lesz eladni a jelenlegi kis fogyasztású lakást, mert keresett lesz az alacsony rezsi miatt. És a nagy rezsijű házak, sorházak relatíve olcsóbbak lesznek.
Ha közeledik egymáshoz a két típus ára, az elvileg jobb nekem, a magasabb hitelkamat viszont ezt ellensúlyozhatja.
De jelenleg még mindenki tartja az árat.
Gaguse
Gaguse 2022. 08. 25. 13:19
Előzmény: #176655  lacikonyha
#176659
még ennyit sem sikerült megértened, hogy mi a gondja. Segítek! Attól fél, hogy nem fogja tudni eladni a kecóját, hogy újjat vegyen ;)
PBoborjan
PBoborjan 2022. 08. 25. 13:14
Előzmény: #176657  macisajt
#176658
Tetesd be egy műanyag plombázott Hensel szekrénybe a villanyórát, akkor nem tudja piszkálni..
A számla a Te neveden legyen, Te fizess, neked adja oda a bérlő a havi számla alapján az ellenértéket. Ha csúnyaság van, hamarabb kiderül, havonta látod a számokat.
macisajt 2022. 08. 25. 13:09
Előzmény: #176653  lacikonyha
#176657

Időnként megnézni a villanyórát, a blombák helyükön vannak-e.
Bizonyítani nem lehet, hogy ki szedte le ..szóval egy újabb rizikófaktor.
Valószínű itt jön majd be a kártyás variáció lehetősége.
Esetleg a villanyos melósunk tudna tanácsot adni, de eltűnt innen már régen.:DD
Gang 2022. 08. 25. 13:06
#176656
„Egyre kevesebbet ér a forint, hirdessen inkább euróban!“ 
https://bit.ly/3pH7RVt
lacikonyha 2022. 08. 25. 12:45
Előzmény: #176654  RASchumann
#176655

ha azért adsz el hogy vegyél belole kozel azonos lokácioban és tipust, akkor mi a gondolkodás tárgya?
mivel nagyjábol egyutt mozog az eladando és a vásárolando ára
RASchumann 2022. 08. 25. 12:30
#176654

Sziasztok!
Balláék azt mondják, megakadt a dunakeszi ingatlanpiac, van valakinek infója erről?
(A következő pár évben valamikor eladnánk a dunakeszi lakásunkat, és családi házat vagy jobb sorházat vennénk, de nem tudom, mikorra volna érdemes ezt időzíteni...)
Patthelyzet alakult ki a Budapest környéki ingatlanpiacon
https://www.napi.hu/ingatlan/ingatlan-agglomeracio-lakaspiac-alberlet.758521.html
lacikonyha 2022. 08. 25. 12:27
Előzmény: #176652  macisajt
#176653

milyen modszert ajánlasz a megakadályozására?
a figyelés elég?
de valami figyeléstechnologiai, modszertani segitség jol jonne
macisajt 2022. 08. 25. 12:07
Előzmény: #176596  szieszta
#176652

Arra is figyelj azért,  hogy a kedves bérlőid nehogy megbuzerálják a villanyórát, mert azért téged fognak büntetni.
Hallottam elég sok ilyen esetet, és most az rezsiemelkedések miatt sok ilyen várható.
szieszta 2022. 08. 25. 12:04
#176651

Milyen érdekes, ha kirándulni mész, a gyerek általában kedvezményt kap. Nekem van egy ismerősöm, aki éppen a nyugdíjasoknak ad kedvezményt, a gyerekesek még felárat is fizetnek. Már a szociban is ezzel foglalkozott, van rálátása. A nyugdíjas reggel elmegy a fürdőbe, jól kiáztattja magát, ott lezuhanyozik, hazafele meg beül egy vendéglőbe. A szállást csak alvásra használja.
A kisgyerekes család meg a szálláson étkezik, pihen, fogyaszt, a zuhanyozás előtt már 10 percig forró vízzel melegíti fel a fülkét.
Mennyire igaza van!!! Mi is így csináltuk régebben.
Volt egy szállásadó, aki azt panaszkodta, hogy amíg a család fürdőzött, a nagymama befőzte az ott megvett gyümölcsöt, zöldséget. Visszajáró cseh vendégek voltak, mindig az elutazáskor, vásároltak be belőle és vitték haza, de most jobb ötletük támadt. :-)  Csak onnan vették észre, hogy a szemetes csurig volt maggal, meg zöldségmaradványokkal. Gyorsan megnézték a gázórát, annyit fogyasztottak, mint télen.
lacikonyha 2022. 08. 25. 11:56
Előzmény: #176647  AudreyDeak
#176650

pedig ez egy bevétl mukodo jo modszer
nekem volt tobb kulfoldi bérlom is aki elfogadta, és ismerek egy ingatlanos not aki 20-25 lakást kezel, kizárolag ezt csinálja ma is
AudreyDeak 2022. 08. 25. 11:50
Előzmény: #176648  szieszta
#176649
Szerződésnek is van egy eleve pszichológiai hatása. Na meg ha közjegyzői akkor elindulhata a folyamat...
szieszta 2022. 08. 25. 11:43
Előzmény: #176642  AudreyDeak
#176648
Hidd el, nem tudom, mennyire lehet ezt a helyzetet kihasználni, hogy nincs szerződés, mivel azzal a családdal nem volt gondom. De mit tudnának tenni, ha felszólítanám őket, hogy hagyják el a házat és ha nem teszik, feljelentem őket, hogy jogtalanul laknak ott? Én sohasem engedtem meg, hogy használják, a házamat. Ellenben azokkal, akik a másik házban lakva nem fizetnek. Ott én engedtem be őket.
AudreyDeak 2022. 08. 25. 11:42
Előzmény: #176585  tothjoco
#176647
Hát ilyet azért ritkán hallani. Nem tudom merre, melyik főispánságban és melyik jobbágyokkal csináltathatod meg, de ez azért meredek, hogy a szabadidejükben hozzád rohangálnak. Mondjuk lehet, hogy annyival olcsóbban adod , hogy találsz olyat akinek ez megéri és ezért "befekszik" ennek. Van az az ár és az a bérlő...
Törölt felhasználó 2022. 08. 25. 11:40
Előzmény: #176636  lacikonyha
#176646
Szerintem sem.
Egyébként ha valaki át akar vágni, akkor át fog vágni, előre nem tehetsz semmit. Egyik cimbora kiadta a lakást kisgyerekes egyedülálló nőnek, ahol a valójában a gyerek apja fizette a bérleti díjat (van olyan, hogy az apukának saját családja is van, meg egy gyerek a szeretőnél).
Egyetlen bibi volt csupán, ami a kaució visszaadása után derült ki, hogy a kedves jól fizető bérlő odahamisította a cimborám nevét a több éves telekom hűségidőre, és a telekom a bérlő elköltözése után is követelte a havidíjat (ugye nem figyelt eléggé, mert mindig mindent rendesen fizettek). 
somogyi 2022. 08. 25. 11:40
Előzmény: #176635  szieszta
#176645
Megkerdezhetem melyik megyérol volna szo?
lacikonyha 2022. 08. 25. 11:39
Előzmény: #176642  AudreyDeak
#176644

a papir nem árt, de késziteni szerzodést és annak birtokában hátradolni hogy nem lehet bajom, nem szabad
ami a papiron tul van az dontobb lehet
mindig azt kell kifigyelni, hogy akivel szerzodok az vajon be akarja e tartani, olyan ember e aki azt hiszi hogy neki ilyenkor be kell azt tartani
nem kevés ember ugy iralá szerzodést, hogy esze ágában sincs betartani, és már az aláiroskor pontosan tudja hogyan és miképp fogja buntetlenul megszegni
ezt felismeri fontosabb mint szerzodést késziteni
AudreyDeak 2022. 08. 25. 11:37
Előzmény: #176598  lacikonyha
#176643
Teljesen egyetértek. Ma itt Westbalkanon sokkal fontosabb a pszichológiai megérzés alapjáni bérlőkiválasztás és a bérlő jó "kezelése" mint a jogi keretrendszer körülbástyázása. Az sem árt, jegyzem meg. :))) ---- Egyetértek veled, de stílusodat kicsit finomíthatnád. 
AudreyDeak 2022. 08. 25. 11:28
Előzmény: #176606  szieszta
#176642
nem téged minősítelek, félre ne értsd -- de ez full baromság. még haverral is írnék.
lacikonyha 2022. 08. 25. 11:26
Előzmény: #176637  OTP69
#176641

eljárási rend kovetése zajlik aminek random koze van az igazság kideritéséhez és érvényre juttatásához
aki az eljárási rendben járatosabb és tudatosan aszerint megy bele a zurbe, az gyoz nem akinél az igazság van

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek