Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaguse
Gaguse 2022. 08. 15. 06:39
Előzmény: #175758  Murdoch
#175780
Ja azt nem láttam, nem olvastam végig. Hááát, az szopóroller sajnos most...
berlini
berlini 2022. 08. 15. 00:00
Előzmény: #175778  infin
#175779
pontosan
infin 2022. 08. 14. 23:34
Előzmény: #175776  berlini
#175778
Majd a kérdező eldönti, hogy miért és mennyire fontos, hogy budapesti körzet neve legyen kiírva az utcanévtáblára. Ő tudja legjobban, mit és hogyan szeretne.
infin 2022. 08. 14. 23:31
Előzmény: #175775  Murdoch
#175777
Mert a 30 perc vonat az túrázás, hogyne. Budapest külvárosából ennél nagyobb túra kell. :) Buda külső részéről is, családdal régen a IIA-ból 45 percig utaztunk be a Nyugatihoz több átszállással....
A hirdetés szerint 5 perc sétára van a központ, ahol gondolom van bolt. Orvosi rendelőt és hasonlókat is mutat a térkép. Kórházat nem tudom, de gondolom az Vácon van nem messze? A ház pedig elvileg szuper modern és normális méretű (de mindkét linkelt hirdetésben elég jónak tűntek).
Amúgy meg, azt hiszem, abban itt mindenki egyetértett, hogy muszáj lesz valami kompromisszum abból a pénzből, ami van. Ha kell a kert, akkor vagy vesznek valami 2 szobás földszinti lakást kertkapcsolattal Budapest belvárosa közelében (legyen szigetelve, ne vizesedjen), vagy kis szerencsével vesznek elfogadható állapotú házrészt kint a francban Budapesten, vagy vesznek az agglomerációban nem túl gáz környéken és nem messze az alap infrastruktúrától, tehát pl. boltok, orvosi rendelő, gyógyszertár, vasút. Vagy hozzátesznek még pénzt a meglevő pénzmaghoz (de nagy hitel mennyire nyerő??).
Amúgy nekem mindegy, majd a kérdező eldönti, hogy miben tud kompromisszumot vállalni. Csak be akartam mutatni, hogy agglomerációban is van lehetőség, és én az északi agglót ajánlom legjobban, ott jó a vasút, nyugaton drágák az ingatlanok, délen-keleten meg nem mindenhol olyan jó. Persze esetleg ott is lehet valami jó. Nem néztem végig az egész agglót. És nem értek a házrészekhez meg sorházakhoz, csak beírtam a tippemet. Majd a kérdező dönt!
Még egy tippem van: ha belefér 5 millió Ft pluszban (annyival többért adják el meglévő lakást, vagy minimális hitel), akkor még a 22. kerületben ezt találtam, nagyon jól néz ki ez is, modern, de onnan még nagyobb lesz a túra a metróig:))
https://ingatlan.com/xxii-ker/elado+haz/sorhaz/33053908
berlini
berlini 2022. 08. 14. 23:28
Előzmény: #175774  infin
#175776
..Bécsből meg 1 óra a Ferihegyi reptér.
Budapestre akarnak költözni. Nem Sződligetre. És battonyára sem, mégha be is indul a gyorsvasút majd onnan is.
Murdoch 2022. 08. 14. 23:02
Előzmény: #175774  infin
#175775
Nekik az a lényeg, hogy közel legyenek mindenhez, orvos, bolt stb., nem az, hogy a Nyugatiba túrázzanak.
infin 2022. 08. 14. 22:57
Előzmény: #175773  berlini
#175774
Göd és Sződliget is az agglomerációban van, Vácnál azért közelebb vannak:) az általam linkelt sződligeti ingatlan ha tényleg közel van a vasúthoz, akkor onnan félóra a Nyugati.
berlini
berlini 2022. 08. 14. 22:48
Előzmény: #175770  infin
#175773
Szádliget nem vidék és falu?
Mintha Budapestre akarna költözni.
infin 2022. 08. 14. 22:33
Előzmény: #175728  earth
#175772
Az van, amit nem kalkulálnak be azok akik előre örülnek a nagy áresésnek, hogy: ha nagy áresés lesz az ingatlanoknál, akkor minden más is nehezebb lesz, ezért a nagy többség számára pont hogy nem lesz könnyebb venni ingatlant. Ezért nem értem az utolsó mondatodban az utolsó két szót.
Amúgy a PMÁP tényleg lehet, hogy lesz még jövőre, mert jövőre is elég nagy infláció várható most már, ezért talán marad a mostanihoz hasonló állampapír kínálat. (Aki meg most teszi be PMÁP-ba, az tökingyen hitelez az államnak egy évre! Mielőtt kap rá valami normális kamatot megint. Pont akkor hitelezel így az államnak tökingyen, amikor az államnak erre a legnagyobb szüksége van:) )
De sajnos csalóka az a kétszámjegyű hozam éppen a magas infláció miatt, hiszen közben a betett tőke értéktelenedik el rendesen. És természetesen az a plusz 1,5% amit a hosszabb távú PMÁP-ra ígérnek, az a valóságban mínuszos, mert a hivatalos inflációs számok úgyis alacsonyabbak, mint a valódi infláció.
Úgyhogy ha 2 év múlva tényleg annyival kevesebb kenyeret tudsz a 62 millióból venni, mint most az 50 millióból (tegyük fel sikerült valahogy mindet berakni DKJ-be.... és hogy a PMÁP is tényleg meglesz jövőre), akkor nagyon nem valószínű, hogy ingatlant többet tudsz venni belőle. Hiszen elértéktelenedett pénzzel hiába repkednek ezek a magas számok. Csalóka ez is.
A lényeg:
Ha valaki meglévő ingatlanból szeretne másik ingatlant venni azonnal, akkor nagyon nem javaslom neki az ilyenféle spekulálgatást amit te leírtál itt, mert veszíthet is rajta simán, sőt, főleg a mostani körülmények között ennek nagyobb az esélye, hogy veszítene rajta. Sajnos ez nem vicc, hanem véresen komoly. Ha pedig ingatlanból vesz másik ingatlant, akkor az sem gond, ha most elvileg túlértékeltek az ingatlanok. Ezért nyugodtan vegye meg azonnal a másik ingatlant.
infin 2022. 08. 14. 22:23
Előzmény: #175761  Vodafonelive
#175771
Itt próbált már valaki árverésen venni, annak minden buktatójával? Mert amúgy érdekelnének a tapasztalatok erről:)) De én jelenleg nem merném a kérdezőnek ajánlani, az alapján ami keveset tudok a témáról.
infin 2022. 08. 14. 22:20
Előzmény: #175769  berlini
#175770
Mert hol írta a fórumon, hogy Biatorbágyon lakik most? Valami vidéki kis falut említett.
berlini
berlini 2022. 08. 14. 22:14
Előzmény: #175767  infin
#175769
És miért költözne Biatorbágyról még messzebb Budapesttől?
Törölt felhasználó 2022. 08. 14. 22:09
Előzmény: #175766  bpwjk
#175768
Az hogy ahogy telik az ido mindig no a kamatod naponta
infin 2022. 08. 14. 22:00
Előzmény: #175708  Zsuzsa
#175767
Írták már, és szerintem is max egy házrészt tudsz venni ennyi pénzből. Esetleg lehet ez a házrész agglomerációban elfogadható közlekedés mellett úgy, hogy maga a ház is elég új állapotú. Picit rákerestem, ezt találtam elsőre jó állapotban pl. https://ingatlan.com/god-felsogod/elado+haz/hazresz/32741866 vagy https://ingatlan.com/szodliget/elado+haz/hazresz/33076135
bpwjk 2022. 08. 14. 21:47
#175766

MÁP árfolyamnál mi az a felhalmozott kamat?
greenman76
greenman76 2022. 08. 14. 19:55
Előzmény: #175764  Törölt felhasználó
#175765
Az a baj, ha a keret relatíve kicsi, nem sok választás van: vagy ragaszkodni az elképzelésekhez (családi ház) és megbarátkozni a körülményekkel, vagy engedni egy kicsit a realitásnak (lakás) és máris szimpatikusabb arcok "köszönnek vissza" a megállókból...:-)
Törölt felhasználó 2022. 08. 14. 19:34
Előzmény: #175763  Zsuzsa
#175764
Állj oda a legközelebbi szupermarket bejáratához vagy a legközelebb8 bkv megállóba fél órára. Az ott levők lesz a szomszédság. Szeptembertől reggel fél 8 körül a körzeti iskola szintén jó hely, más is írta.
Menj a kiválasztott helyre tömegközlekedve egy ismert csomóponttól, pl Kálvin tér vagy Deák tér. Csak így fogsz tudni dönteni, a te szubjektív ítéleted kell.
Zsuzsa 2022. 08. 14. 19:29
Előzmény: #175762  Törölt felhasználó
#175763
Sok jó gondolatot hoztok elő, továbbra is figyelek. Azt ti is megerősítitek, hogy mivel eladni és venni is akarok, így nincs mire várni. Azt is jegyzetelem, melyik területről mit írtok. Mondjuk az a "novemberi esti hazamenetel" is egy jó felvetés :) Azt hiszem, ideje elindulni és bejárni sok utcát, ismerkedni Budapesttel.
Törölt felhasználó 2022. 08. 14. 19:18
Előzmény: #175759  berlini
#175762
Tartalék nélkül közelednek a nyugdíjhoz. Spekuláció és kockázatvállalás szerintem semmilyen mértékben nem javasolt, ha ugyanis nem jön be, nem sok esély van visszaépíteni a buktát.
Az eddigi albérleti díj kiesik majd, tombol az infláció is. Nagyon fontos az olcsó rezsi, és hogy ne kelljen sokat rákölteni. 50 millióért nincs jó állapotú ház Budapesten, ez szinte biztos. Ami van pl Csepel-Rózsadomb, na oda nem szeretne senki hazamenni egy ködös novemberi este.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 14. 19:00
Előzmény: #175752  Zsuzsa
#175761
Még van 1 opció. Árverés. Viszont ahhoz kell a készpénz, illetéket pedig nem kell majd fizetni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek