Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpwjk 2022. 08. 07. 09:54
#175280
Budapest, Lakás 18400 darab
lacikonyha 2022. 08. 07. 09:52
Előzmény: #175277  Murdoch
#175279

érdekes napra virradtunk, nemcsak a placi hivatkozott rám egyetértoleg az éjszaka, hanem most még te is? nem lesz ebbol bajom?
persze, talán a hideg front teszi, ilyenkor váratlan dolgok torténhetnek
lacikonyha 2022. 08. 07. 09:48
Előzmény: #175276  lacikonyha
#175278

vagyis a kezdetben csak az ingatlanfejleszto saját uj cuccát árusito saját csapata volt
sot a 70-es évek elején a REMAX amerikában is néhány fejleszto cuccait árusito cégként szuletett, a fejlesztok pénzébol
Murdoch 2022. 08. 07. 09:47
Előzmény: #175276  lacikonyha
#175277
Jogos, egyre nehezebb megküzdeni a romok aranyáron való értékesítésével. 
lacikonyha 2022. 08. 07. 09:34
Előzmény: #175275  berlini
#175276

jaja, ki hinné, hogy az amit ma otthon centrum néven ismerunk az is kezdetben csupán egy ingatlanfejleszto saját értékesito csapata volt
csak valamiért tovább fejlodott, bármaia végzi az eredendo bunt
pedig számtalanszor olvashato itt hogy nem kell értékesito a lakáseladáshoz
bármelyik hobbitokfej is képes rá ugyan olyan magas, vagy még magasabb áron is
és nagy ebben az egyetértés itten
berlini
berlini 2022. 08. 07. 09:16
Előzmény: #175269  lacikonyha
#175275
A nagy ingatlanfejlesztőknek saját értékesitő csapatuk van.
lacikonyha 2022. 08. 07. 09:06
Előzmény: #175271  greenman76
#175274

a helyzet értékelése nem azonos a helyzeted értékelésével
bár nem mindenki számára
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 07. 08:36
#175273
A héten volt szerencsém látni egy épületből közvetlenül nézve a Dunát, nagyon nagy flash lehet annak aki egy ilyen örök panorámás lakást birtokol. 😍 Frankfurthoz hasonló élmény volt. 😍 Mondjuk azt nem tudom ami panel a Margit-szigetre néz, az milyen úton-módon épülhetett oda, ráadásul biztosan drága is az a lakás.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 07. 08:25
#175272
https://telex.hu/gazdasag/2022/08/07/ksh-lakasarindex-emelkedo-ingatlanarak-egy-uj-lakas-45-6-millio-atlagosan
Mikor lesz az életszínvonal is olyan, mint egy nyugatabbra elhelyezkedő országban? Kb. soha/100 év múlva…
greenman76
greenman76 2022. 08. 07. 08:07
Előzmény: #175270  lacikonyha
#175271
Lehet lovagolni a szavakon és nyelvészkedni, a lényeg ettől nem változik.
Amit írtam nem fikció, gyakorlati tapasztalaton alapszik, mivel én írtam, így nyilván az én gyakorlati tapasztalatom.
Nincs olyan vélemény, amit 10 ből 10 ember ugyanúgy lát, ettől fogva abszolút igazság sincs mint ahogy te sokszor magadéról hiszed.
Meglepődnél, hogy a külső szemlélő számára csendes kis rózsadombi szűk utcácskákon mekkora átmenő forgalom van, és ha bedugul az egyik, mondjuk reggel egy kukásautótól, rákényszerül az ember, hogy a kiutat keresse.
Na innen a tapasztalat, reggel sietve, a saját bőrömön érezve….
Szeretek itt élni, de egyáltalán nem vagyok sznob, másokat lenéző Rózsadomb fetisiszta, de pont a közlekedés az, ami miatt nem nagyon akaródzik innen elmenni.
Hozzám közelebb áll pl Sasad, a modernebb világával, csak sajna lusta autósként nekem nem bevállalható gyönyörű fővárosunk reggeli/délutáni vergődése, ehhez már magam is túl öreg vagyok.
Ja és javaslom, térjünk vissza az alapokhoz, szállj le arról a kurva magas lóról,  mert egyszer véletlenül (vagy egy kis segítséggel) leesel és nagyon megütöd magad…
lacikonyha 2022. 08. 07. 06:31
Előzmény: #175256  greenman76
#175270

van ugyebár a helyzet és a helyzeted
majdnem ugyan az, ugyebár csak két  betu a kolonbség
bezzeg a fa és az erdo kozott sokkal nagyobb, minden betu más
lacikonyha 2022. 08. 07. 06:17
Előzmény: #175268  berlini
#175269

miért, talán nem ugy megy?
az ingatlanos csak utban van
berlini
berlini 2022. 08. 07. 01:04
Előzmény: #175267  berlini
#175268
.. és azt csak hiszed, hogy a lakások értékesítése csak úgy magától megy.
berlini
berlini 2022. 08. 07. 01:03
Előzmény: #175266  berlini
#175267
volt olyan projektem, ahol több szomszéddal is tárgyaltam, hogy milyen kívánságuk teljesitése mellett nem támadják meg az építési engedély jogerőre emelkedését.
berlini
berlini 2022. 08. 07. 00:59
Előzmény: #175265  berlini
#175266
...az önkormányzatok sem ingyen engedik meg a több éven át folytatott közterületfoglalást
berlini
berlini 2022. 08. 07. 00:57
Előzmény: #175264  berlini
#175265
egy konkrét példa a mi lakóparkunkból.
A paskál gyógyfürdő forrása a lakópark közepén volt. Annak részbeni felszíni áthelyezése is a projekt költségek közé tartozott, de sok pesti projekten nagy a talajszennyezés miatt többletköltség, szomszédos épületek alapmegerősitése is piszok sokba tud kerülni.
berlini
berlini 2022. 08. 07. 00:53
Előzmény: #175262  berlini
#175264
javaslom gondolkodj el ilyesmiken is mint:
- többszintes mélygarázs (4 millióért eladott garázshelyek, amelyek 8-9 millióba kerülnek)
- légtechnika
- közműépités
- régészeti feltárások (költségeket beruházó viseli)
- munkaerőhiány és emiatt kétszeresére nyúló építési idő (és eközben dráguló építőanyagok)
- szakhatósági előírások következtében drága kiegészítő beruházások (pld közút, )
berlini
berlini 2022. 08. 07. 00:24
Előzmény: #175261  Placi82
#175263
Az ingatlanfejlesztés az szabadpiac.
nincsenek korlátok, szabad beszállni.
berlini
berlini 2022. 08. 07. 00:22
Előzmény: #175261  Placi82
#175262
ne beszélj 30%-ról.
550 ezer ft/m2-es építési költségről írtál és 1,5 millió ft/m2 -es értékesítési árról.
javaslom, próbálj felugrálni a holdra.
Placi82 2022. 08. 06. 23:36
Előzmény: #175258  berlini
#175261
30-50%tokearanyos a nyereseg. Nem tobbszaz szazalekos. Ilyet sose mondtam. Alig 3 szor irtam le idaig. Mivel most, elszalltak az anyagarak, es a humanero forras koktsegek. Most szukul a marzs. De 30% alatt ember nem vag bele fejlesztesbe..meg egy ikerhazas kis projektbe se. Es te valaszolnal arra kerdesre, hogy szerinted a felesorolt hasonlo muszaki tartalommal, komolyan gondold-e hogy egy lakopark dragabban epul m2 e? Mint egy csaladi haznak? Mert ha nem ,akkor jo a szamitasom! Ez nem lehet vita targya. Mert az igaz, hogy egy Pingon tipusu toronydaru  telepitese draga, de nem is 1 lakásra oszlik el egy lakopark epitkezesen az ára. Rettenetesen hatekony.  Tovabba a felvonulasi.letesitmenyek, kontener, mobil wc, vedodeszkazat kerites, stb se 1 lakoegysegre esik, hanem 100, vagy tobb szaz lakasra, ellentetben egy csaladi haznal.A mennyisegi kedvezmeny mikor rendelnek 300 millio forintert ablakot, es redonyt az nem ugyan az az ar egy 7 millios csaladi hazra valo rendeles eseten. De ezzel a mennyisegi kedvezmenyel, diszkont arral gondolom tisztaban vagy. Nem cafoltal semmit, TETELESEN,azok kozul amit leirtam. Az nem cafolat, hogy a fold hold tavolsaga, es az sem, hogy miert nemcsinalja mindenki. Ezek nem cafolatok. Sokan csinaljak! Es higul a szakma nagyon, epitesi probalkozokkal a csaladi házak eseten. 
 Lakoparkok epitese pedig iszonyat tokeigenyes tobb milliardos befektetes, azt nem.tudja minden atlag  jozsi csinalni, megfinaszirozni. Mint ahogy peldaul egy projekt levezetesert felelős fomernok is tobb millos brutto fizetest kap. megse minden mernok csinalja  . Mert nem szeretne, nem birna, nem tudna elviselni a feleloseget, es a sok problemat. De a te valaszodban levo logikad menten, a fomernok munkakor nem is letezik. Hisz akkor minden mernok, projekt levezeto fomernok lenne. Hisz nagy penz van benne. Ergo minden mernok, ezt csinalna! Gat nem igy van. Ez a levezetesed nem stimmel. Biztos vagyok benne, hogy egy profi mernok vagy ,vagy voltal. De most, ahogy lacikonyha is mondta, most az szamit, hogy el tudjak adni, ennyiert, es ez a lenyeg, a tobbi nem szamit, jelenleg .

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek