Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2022. 08. 04. 13:25
Előzmény: #175113  lacikonyha
#175120
Na igen, én csak simán dolgozok, nem ügyeskedek, nem udvarlok ingatlanosoknak, sajnos hiányzik belőlem mindenféle álságos furmány is. Ez van. A májamért ne aggódj, rendben van az, a múltkor rámnézett a piócás ember.
Placi82 2022. 08. 04. 13:25
Előzmény: #175116  lacikonyha
#175119
lacikonyha ma, 12:21Előzmény: #175099  Vodafonelive
és ezt isbiztosan levezettevalaki, de biztosan nem a murdoch-placi duo
https://rtl.hu/reggeli/2022/08/04/pachert-balazs-cipobolt-tulajdonos-kicks
Én szívesen levezettem neked! Placi ezt kérdésként ertelmezte, hogy mit szólunk ehhez. Hát ezt. 
lacikonyha 2022. 08. 04. 13:22
Előzmény: #175115  tihamer
#175118

igy van kedves keresztapu
osszesen annyi a nehézség, hogy az ingatlanos haverját aki az elozoket intézte elutotte egy auto a robogojával egyutt és korházban van
infin 2022. 08. 04. 13:21
Előzmény: #174952  opandup
#175117
De kiderül :) Beleírta az eladó a telekbesorolást, ezután egy percnyi google-val megvan az önkormányzat oldaláról, hogy mi építhető oda. Úgy néz ki, Berlini ez alapján teljesen jól írta.
Ez válasz Placinak is meg Murdochnak is
lacikonyha 2022. 08. 04. 13:20
Előzmény: #175112  Placi82
#175116

oszintén felnézek a gépelési hajlandoságodra
amugy mit kérdeztem?
tihamer
tihamer 2022. 08. 04. 13:19
Előzmény: #175087  lacikonyha
#175115
"hétvégén emlitette hogy hamarosan vesz még kettot"
Tihamér 4. ✔️
Tihamér 5. ✔️
Gratula❗👍
infin 2022. 08. 04. 13:18
Előzmény: #174298  greenman76
#175114
Annak én is örülnék:), amit leírtál "nem irreális elvárásként", de sajnos ezen a lélektani határon valamikor tavasz közepén véglegesen túlmentünk:)) (1 és 2 szobás lakásoknál biztosan, és Pesten is, nemcsak Budán..) Ha más miatt nem, az infláció miatt nem számítok rá, hogy hamar visszamennek alá. Különben érdemes átszámolni rendszeresen euróra/dollárra is az árakat. Úgy kicsit kevésbé durva az emelkedés.
lacikonyha 2022. 08. 04. 13:17
Előzmény: #175109  infin
#175113

irjál okosat, meglásd mindenkinek jobb lesz
kivéve a murdochot, ot már csak egy méretes osszeomlás mentheti meg, kulonben elviszi a rossz mája
Placi82 2022. 08. 04. 13:14
Előzmény: #175102  lacikonyha
#175112
Most ezt komolyan kerdezed?? Mert viccnek nagyon durva lenne. Pont errol beszelunk páran.  Teljesen eltorzult a vilag. A penzpumpa, a likviditas, es penzkinalati bovites, a jegybankok sajatkotvenyvasarlasai miatt, ami 10 eve meg tiltott volt, hisz torzit, ha az allam altal kibocsatott kotvenyeket, a sajat jegybank veszi.meg. Ennek ,koszonheto higy a kamatok nulla kozelebe estek eveken at. Ennek koszonheto, hogy a tozsden evtizede veszteseges zombi cegek milliardokat ernek usd ben. A sok ingyen penz es helikopterpenz az emberekre szerte a világon,  munka belkul. Olcso alacsony  kamatozasu hitelek miatt a kamatoskamat szamitas metodusa alapjan 4 szer tobb hitelt vehetett fel az emberek, mintnazt a tehetseguk es jovedelmuk lehetove tette volna! Ez amit linkeltel, 2010 ben vagy elotte mukodott volna? Nem. Csak most sok h.lyenel van tul sok penz, ezt mar sokan feltettek nekem a barati korben. Laci miert van ennyi buta embernel ennyi penz?:) A fentiek miatt.!!!! 10 eves gyerek apukaja, gondolom orokolt egy nagyi.lakast a nagykoruton belul. A porsche panamera megveve,  a maradakot be kell fektetni🤣. Hat igen, ekvalens pelda!!!!🤣 El kepzelem, az alkatresz gyarto 50 eves gyartulajdonos selfmade milliardos  ismerosomet, aki 1 db cnc geppel kezdte a 90 es evekben, hogy most  a fia odaallna , hogy csinalja, ezt. Pofont kapott volna.:) Mert ő az eszenek, es a tehetsegenek koszonheti a vagyonat, nem pedig  hozzajutott mint szamar a fulehez.Ennek a videonak a lekepzeset latod az NFT piacon, a Btc,eth leszamitva a maradek 4998 db himmi humi coinok piacan. Es ezt lathatod a 65 millios kelenfoldi panel lakások piacan. A fent emlitett dolgok miatt, a tarsadalom tul szeles szegmensenel van tul sok penz erdemtelenul. Magyarul tobb penzuk van mint eszuk. De sebaj majd elmulik. Lesz ujra itt,  2008, es az majd helyreteszi a dolgokat ujra 10,20 evre minimum. Ahol ennek az oruletnek vege szakad.  Tulipanhagyma effektus. A lakas is, ertek. De nalam okolszabaly, hogy a kiadhato berleti hozam, hogyan konvergal, 15 ev alatt,ado, uresallas,es amortizacio nelkul, egy lakas beker arahoz. Ez alapjan 50-70%os a tularazas a panelok piacan. De peldaul egy gellerthegyi, vagy rezmai,  telek, szerintem is meger 300 milliot, egy Szadai, vagy 18 keres uj epitesu haz 250 milliot nem er, kb a felet eri. Mig egy Szerena uti ujepitesu haz szerintem is mege 400 mulliot vagy tobbet is. Tehat en nem elfogult vagyok, a lakaspiacal. Csak a szamok, korulmenyek, lehetosegek, prognozisok alapjan itelek! Legyen az egy Lilly gyogyszergyarto reszveny, egy panel.lakas, vagy egy 20 AK termofold, vagy barmi. Osszegezve tul sok.penz van tul sok  buta , bekepzelt, full tajekozatlan embereknel. De mint minden ez is elmulik, egy gazdasagi tisztitotuz bekovetkeztekor.
infin 2022. 08. 04. 13:14
Előzmény: #174285  Gaguse
#175111
Nyáron nyilván több lakást árulnak, mint télen. Amúgy meg amikor legutoljára vettem idén, akkor is versenyezni kellett, hogy ne más vigye el a lakást előbb. Ez nem is volt olyan régen.
Azóta is csak a fejemet csóválom ha ránézek a hirdetésekre meg mindenre, mert tökegyértelműen még mindig mennek fel és fel és fel az árak. Én se tudom már, mi lesz ebből. Erre nem számítottam. De lehet, hogy jövőre tényleg megfordul, ki tudja. Igyekszem testközelből figyelni a válságot (ha lesz ilyen).
lacikonyha 2022. 08. 04. 13:11
Előzmény: #175106  Murdoch
#175110

kezeltesd a májad pajtás, amig nem késo
amugy a 4-bol 3 rendelkezik ráccsal, csak nappal van amelyik fel van tolva, másikak meg kihajtva, illetve az egyik nem rács, hanem telilemezelt vasajto, én csináltattam
de azért szorgalmasan szurkolj hogy valakin kiélhesd végre a mardoso és csillapithatatlan károrvendés hiányodat
infin 2022. 08. 04. 13:11
Előzmény: #174238  lacikonyha
#175109
Most néztem megint a fórumot. Csak szólok, hogy légyszíves hozzám a jövőben akkor szólj, ha nem sértegetni próbálsz.
lacikonyha 2022. 08. 04. 13:05
Előzmény: #175105  PBoborjan
#175108

változnak az idok
kb 20 éve nem vettem semmiféle kisgépet, furo, vágo stb cuccot, elotte elég sokat
tegnapelott pedig rácsodálkoztam az obiban hogy miféle akkus arzenál van, vettem is egy akkus furészt, tegnap dolgoztattam vagy 2 orát a temetoben, meg sem kottyant az aksinak
szoval van uj a nap alatt
a 31és 33 éves gyerekeim és a vadiuj menyem már ugy nottek fel, hogy soha nem voltak szukségleti problémáik, csak a szellemi és a vagyoni gyarapodásukkal kellett torodniuk
az eskuvoi ceremonia után azon a járdán ballagtunk az étterembe amelyiken én 72- szeptembertol kezdve jártam a kollégiumbol az iskolába és vissza, telente általában fázva és nem ritkán éhesen, és irigyeltem azt az osztálytársamat aki rendszeresen tudott venni egy félliteres zacskos csokistejet a menzás tizorais kenomájasos kenyér mellé
namost az emlitett fiataljaim nem éltek meg ilyen gondokat, és nincsenek egyedul
Ishar
Ishar 2022. 08. 04. 13:02
Előzmény: #175104  Törölt felhasználó
#175107
A KATA bevezetése meg biztosan növelte a felújítandó ingatlanok árát annak idején, mert a KATA-s szaki  olcsóbban vállalta a munkát...
Murdoch 2022. 08. 04. 13:01
Előzmény: #175103  lacikonyha
#175106
Nincs még rács az üzlethelyiségeiden Laci bá? Majd lesz.
PBoborjan
PBoborjan 2022. 08. 04. 12:47
Előzmény: #175102  lacikonyha
#175105
Ha alacsony a rezsi, marad pénz ilyen élménytársadalmi fasságokra is.
Törölt felhasználó 2022. 08. 04. 12:28
#175104
Újabb meglátáááás:
"A KATA megszüntetése azonban nemcsak az új lakások piacát, hanem közvetve a használt lakások piacát, azon belül is a felújított és a felújítandó lakóingatlanokat is érinti. Hiszen ugyanezen vállalkozások végzik a felújításokat, így a felújítások is jelentősen megdrágulnak majd. Ennek következménye, hogy a felújított lakásokért sokkal többet kérnek majd tulajdonosaik, míg a felújítandó ingatlanokat még nehezebben, áron alul lehet majd csak eladni."
https://magazin.otthonterkep.hu/2022/08/04/viszlat-kata-jon-az-ingatlan-katasztrofa/
- Ja, nem, csak azt erősítik meg benne, amit itt is megtárgyaltak már a topiktársak 🙂....
lacikonyha 2022. 08. 04. 12:24
Előzmény: #175101  Murdoch
#175103

zseni vagy
nincs az az árnyék amit te nem érzékelnél
változtass nevet, az uj legyen ''árnyékláto'' esetleg simán csak ''árnyék''
lacikonyha 2022. 08. 04. 12:21
Előzmény: #175099  Vodafonelive
#175102

és ezt isbiztosan levezettevalaki, de biztosan nem a murdoch-placi duo
https://rtl.hu/reggeli/2022/08/04/pachert-balazs-cipobolt-tulajdonos-kicks
Murdoch 2022. 08. 04. 12:19
Előzmény: #175098  Törölt felhasználó
#175101
Csak xólok, hogy elég sokat rollerezek (nem elektromos), ahol van kötött pálya, oda szigorúan azzal. Egy autónk van, nincs habzsi-dőzsi. Az is teljesen átlagos.
Amúgy ne izgulj, majd most sok léhűtő leteszi a járgányt és/vagy nem vesz újat, másodikat, harmadikat stb.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek