Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 08. 03. 15:07
Előzmény: #174978  Placi82
#174980
Bocs, hogy most nem fogok finomkodni.
Vérkomunistákat ma már csak a saját szavazótáborodban keressél.
A tisztességes embereket akik nem erre a bandára szavaztak kérlek ne sértegesd.
Én kétféle képpen tudom elképzelni, ha valaki a saját érdekei ellen szavaz:
1.
Elvből, azaz bevállalja, hogy akire szavazott az nem neki fog ideális módon intézkedni, de úgy gondolja, hogy a közjó ezt kivánja.
Ez nálad eleve szóba sem jöhetett mert, mert tudtad, hogy ezek rablók, az országot annak ellenére vezetik a tönk szélére, hogy dőlt a pénz az országba a sokat szidott Brüsszelből.
2.
Annyira jó neki ez a politika, hogy leküzdve undorát továbbra is rájuk szavaz. Hiszen legalább 2-3 millió embernek eddig a FIDESZ több hasznot hajtott mint bármely kormány előtte.
Ezt is megértem (gerinctelenségnek tartom, de megértem)
Én az 1. pontnak megfelelően szavaztam a NER ellen.
Csupán azt nem értem, hogy téged mi vezetett a szavazó fülkében?
Törölt felhasználó 2022. 08. 03. 14:58
Előzmény: #174978  Placi82
#174979
Otthon is lehetett volna maradni, az is lehet, talán miattatok látszódott a Holdról is az eredmény.
Placi82 2022. 08. 03. 14:51
Előzmény: #174967  tihamer
#174978
Nyugi. Verkommunistak ezt  nem ertik. En is a fideszre szavaztam, pedig idegrohamot kapok a kormanyunk, gazdasagpolitikajatol, kulonosen amir 2014 tol muveltek. De az osszefogas annyira gaz volt, hogy hat kenyszermegoldasnak ok voltak a jobbak. A kovetkezo valasztason szerintem inkabb iszok, egy sort, dzavazas helyett.Amugy berlineket se ertem, mit szidjak a kormanyt?? Veluk tette a legfobb jót !! Viktort imadniuk kellene. Hisz a magyar gazdasag fundamentuma alapjan, meg 1/3ad ekkora ingatlanpiaci emelkedesnek se kellett volna bekovetkezni. De a kormany locsolta az ingyenpenzt az emberekre, babavaro, csok csokhitrlek, zoldhitel 3 gyerekes ingyen 10+10milki9, mestersegesen.lenn tartott piaci kamatok, tovabba fixtamogatott kamatok, proli vedo intezkedesek, tomegei, kamatstop,  kilakoltatasi moratorim stop, farhatstop, uzemanyag ar stop, rezsi stop, sehol aEU ban nincs az hogy ekkora reszivedelemben.reszesitik az embereket. Emiatt is gyengul az euro, es raboljak ki a megtakaritokat. Az alberloitek ezek nelkul.mar fizetni se tudna, sot nem.az EU 1.helyezetje, magyarorszag, az ingatlanar novekedes dinamikajaban 350-400%, mert ez a valos, a normalis helyeken, ha nem.rontjuk bivalybasznad statisztikajaval. Ehelyett az elmult 10 evben lett.volna max egy 50-100%os emelkedes ,Gyurcsany ,vagy egy (szdsz), momentum, Mszp, stb uralma eseten. az elmult.10 evben szoval egy kelenfoldi 3 szobas panel.nem.60 millio, hanem 25-30 millio lenne. Es megis berlinek, es a tobbiek szidjak a kormanyt! Ki erti?🤣🤣. Mert ha Murduch teszi az jogos lenne,hisz a megtakaritokkal basztak ki ezek. Az a baj , hogy sokan akik birtokolnak 2-3lakast, orokoltek vagy vettek 5-10 eve, a kornyezetemben is istencsaszarnak hiszik magukat, egy Buffettnek. Hisz erdemi munka , es tudas nelkul gazdagodtak. Pedig csak a kormanyunk tulfutott high press economy ának voltak bamba haszonelvezoi. Nem ertik, hogy ez nem az o tudasuk, tehetseguk volt, csak szerencsejuk volt,es az ingatlanar lufi, a kormany ,es a jegybank erdeme. Bar rad ez nem.igaz, mert neked.legalabb volt egy strategiad,ami.mellett kitartottal.
berlini
berlini 2022. 08. 03. 14:49
Előzmény: #174976  Törölt felhasználó
#174977
Ez igy van.
Az MNB 1. negyedéves adatai ma már idejétmúltak. Még a 2. negyedévesek is emelkedős árakat mutatnak majd, de a vizválasztó a júliusi rezsi változtatás.
Annak hatását meg lehet hogy csupán ősszel látjuk és az év végén kapjuk róla az MNB jelentést.
Továbbra is azt gondolom, hogy a rezsiharc újabb fejezete a piacot élesen ketté választja.
Egyik oldalon megnő a kereslet a nagyon kis rezsijű (esetleg passzivházhoz közeli fogyasztású) ingatlanok irányába, igy ezek ára töretlenül megy fel.
A másik oldalon kiszámithatattlan viszonyok.
Hiszen tehetősebb vevőknek lesz pénze arra, hogy egy energetikailag kőkorszaki házat megvegyenek és felújitsanak, igy az eddig is jól menő pld.  budai lokációkban nem biztos hogy árcsökkenést lesz.
De biztosan az lesz a kádárkockás kategóriában, tökmindegy hogy hol árulják.
Törölt felhasználó 2022. 08. 03. 14:38
Előzmény: #174975  Boomer
#174976
Első negyedévi adatok, akkor dübörgött minden. Azóta történt egy-két dolog, felment az alapkamat, és már beléptünk a módosított rezsicsökkentés időszakába is. Kb fél év múlva jön ki az első olyan statisztika, ami már ennek hatásait is mutatja (vagyis napjainkról).
Placi82 2022. 08. 03. 14:26
Előzmény: #174958  alexander7
#174974
Szeva alexander, jo hogy irsz. . Te hogy latod az elottunk allo kovetkezo 1,2 evet a hazai, fővárosi ingatlanpiacon? Csak őszintén. :)
Placi82 2022. 08. 03. 14:24
Előzmény: #174971  mpagnes
#174973
https://tradingeconomics.com/united-states/money-supply-m2
Ez alapjan meg elotetek van egy jo 20% os dragulas. FED nel tessenek reklamalni.:) Nekunk.meg az MNB nel kell.:)
berlini
berlini 2022. 08. 03. 14:24
Előzmény: #174969  Boomer
#174972
Az elmúlt 5 évben most fordult elő először, hogy Balla úrral egyetértettem.
Persze most is mondott egy blődséget:
Távhős lakásoknál szerinte lesz még szigoritás ez év folyamán.
Ez természetesen nem lesz igy.
mpagnes 2022. 08. 03. 13:28
Előzmény: #174968  Boomer
#174971
Az amerikai példában van logika. Nekünk 50%-al nőtt 5 év alatt a megélhetés, pedig ugyanúgy élünk. 
Murdoch 2022. 08. 03. 13:23
Előzmény: #174969  Boomer
#174970
De miért is mutatna? Majd kb. ősszel, télen változhat a helyzet...
Boomer 2022. 08. 03. 13:20
#174969

https://www.youtube.com/watch?v=2Kyndk0dqLU
.
Balla ingatlan a millás reggeliben, ha már említettétek.
.
Pesti, Budai külső kerületek 1.1-1.3 millió huf / m2
Keresettebb kerületek 1.5-1.7 millió huf/m2
.
Eddig ez nem mutat csökkenést (főváros, lakás)
Nyilván vidéki nagyvárosi lakások, energia pazarló kádárkockák más téma.
Boomer 2022. 08. 03. 13:13
Előzmény: #174960  tihamer
#174968

Ami nagyon érdekes volt ebben a kiszámolós cikkben az egyik hozzászólás.
Gyakorlatilag USA-ban most az az érv hogy nincs recesszió hiszen nagyon magas a foglalkoztatottság, alacsony a munkanélküliség.
A hozzászólás felveti hogy mi van akkor ha ez így is marad, de az infláció és a nagy áremelkedés miatt az alsóbb rétegekben hasonló helyzet áll elő mint a nagy munkanélküliség esetén.
Tehát hiába van munkahely ha egyszer az illető túl alacsony keresetű, és így sem tudja fizetni a költségeket.
Ez elgondolkodtató.
Példaként érdekes lenne visszanézni a Lidl/Aldi bolti eladók fizetését és állami foglalkoztatásban állókét összehasonlítani, pl tanárokét.
Végül is a tanároknak most is van munkahelye.......
A másik dolog ami elgondolkodtató hogy miért lehet ennyire magas a foglalkoztatottság.
És tényleg a ratkó korszak és fiatalok kapcsolata.
Vannak akik még 60 felett bőven dolgoznak itthon de már nem sokáig, és bizony sok fiatal megy el külföldre, emiatt a foglalkoztatottság az is lehet hogy már kicsit torz képet ad (közmunkás, és álláskeresőktől most eltekintve)
tihamer
tihamer 2022. 08. 03. 13:03
Előzmény: #174961  Törölt felhasználó
#174967
"Lebőgött a kormányod, tihamér, nem kicsit, nagyon!
Nem szégyen bevallani, hogy el**rtátok ti is!"
😆
Vannak gondok.
Szerinted ha én négy évente vásárolok egy doboz Algopirint, akkor én onnantól kezdve Algopirin rajongó vagyok?
Csak kérdem.
Mert kb nekem ennyire "jelentős" az a 4 évenkénti döntés nekem.
Úgyhogy hanyagoljuk már ezt a témát ha kérhetem.
Kösz ❗
👍
Batiszkáf
Batiszkáf 2022. 08. 03. 12:34
Előzmény: #174963  Vodafonelive
#174966
Csak egy megjegyzés: aki ennyit beszél arról, hogy lelép az általában tíz év múlva sem megy sehova. 
mpagnes 2022. 08. 03. 11:48
Előzmény: #174962  mpagnes
#174965
Soros György...nem a válság a gond, hanem a következmények.
Törölt felhasználó 2022. 08. 03. 11:45
Előzmény: #174962  mpagnes
#174964
Nem tudom mit kell ezt a bukott vallási fanatikust itt folyton idézgetni, ráadásul állandóan a kormányt is szidja, nem jó! :D
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 03. 11:45
Előzmény: #174946  Törölt felhasználó
#174963
Koszonom, tudom es igazabol nekem 35+ ev mulva lesz relevans de en jovo ev masodik feleben erosen lelepnek innen vagy 2024 ev elejen, csak legyen meg az utolso papir, a tobbit pedig probalom ugy intezni, hogy a jovobeli munkahely finanszirozzon. (Kiutazas, szallas az elso 1-2 honapban) Adovisszaterites nem fog emiatt erinteni, remelem. 😅
mpagnes 2022. 08. 03. 11:42
Előzmény: #174960  tihamer
#174962
2008-2010- ben semmi nem volt. Aztán jött 2013.
Bamba Miklós.
Törölt felhasználó 2022. 08. 03. 11:27
Előzmény: #174960  tihamer
#174961
Lebőgött a kormányod, tihamér, nem kicsit, nagyon!
Nem szégyen bevallani, hogy el**rtátok ti is!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek