Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2022. 07. 05. 23:54
Előzmény: #170519  Boomer
#170520
A vállalti szektor számára csak a legkisebbeknek engedném. A lakosság számára csak max a diákhiteleknél tartom fairnek...
Boomer 2022. 07. 05. 23:49
Előzmény: #170518  stolz
#170519

Akkor gyorsan kiderülne hogy kin van fürdőnadrág....
A jóval infláció alatti kamat támogatott (értsd mi fizetjük) hiteleket engednéd a piacival szemben ?
stolz
stolz 2022. 07. 05. 23:37
Előzmény: #170515  mpagnes
#170518
Azonnal fel kell számolni a kettős kamatrendszert és effektívvé kell tenni a kamatemeléseket vagyis ki kell vezetni a kamatstopot...
Hobbyproperty 2022. 07. 05. 23:36
#170517
Az én elméletem a következő. A magyar kormányt meg akarják buktatni mert az EU döntéseivel már olyan szinten megy szembe ami már nekik is kellemetlen. Én azt gondoltam a választás előtt a forinton keresztül elindítják ezt, mert nyugati szemmel ehhez nem is kell egy óriási összeg, de kitört a háború és emiatt megvárták a szomszédos Magyarország reakcióját. Mostanra kiderült, hogy csak tovább bonyolítjuk az Eu/Nato életét ezért elindult az, hogy a forint gyengitesevel és az EU pénz visszatartásaval adjanak OV-nak egy utolsó esélyt, aki közben Putyin-tol várna bármi kapaszkodót, de mivel ez nincs jöttek a különadók amik nagyrészt külföldi kézben lévő szektorokat érint. Olyan ez mint az orosz pofozos verseny, sajnos a kezdés a nagyobbnál van, így nekünk az első bekapott pofon után kellene nagyobbat ütnunk. 
Boomer 2022. 07. 05. 23:32
Előzmény: #170515  mpagnes
#170516

Ez nem lesz fájdalom mentes az biztos.
De voltak figyelmeztető hangok már 2015 óta, de ők akkor épp Soros ügynökei voltak vagy az "elmúlt 8 év" politikáját akarták.
Az Uniós támogatások a 2010-es évek után érkeztek igazán, most lusta voltam kikeresni a chartot.
Azok nélkül (évi 1000+ milliárdok) nem tartanánk itt, sem GDP, sem reálbér, sem tőke stb stb.
mpagnes 2022. 07. 05. 23:15
Előzmény: #170513  Boomer
#170515
De hogyan erősítsék a Ft-ot?
Az nagyon fájna.
mpagnes 2022. 07. 05. 23:14
Előzmény: #170512  Boomer
#170514
A hitelezéssel Magyarország pénzt teremtett. Meg sok mással is, de ahhoz nem értek.
Ez a magasnyomású gazdaság egyik eszköze.
Boomer 2022. 07. 05. 23:13
Előzmény: #170511  stolz
#170513

Ezt a kilengést az uniós támogatások érkezésénél is meg lehetett figyelni.
Igen a törvény szerint ez büntetendő, de ki is tudná ezt.... és máris Polt Péter lezárta az ügyet, problem solved.
Azért volt némi remény hogy most az egyszer észhez térnek és a 400-at tényleg megpróbálják tartani.
Boomer 2022. 07. 05. 23:09
Előzmény: #170507  mpagnes
#170512

De ki teremtett pénzt ?
Japán ? OK
USA ? OK
EKB ? OK - bár az már elég problémás.
Fejlődő országok küzül mint pl Magyarország ? Venezuela ?
Ki hatalmazta fel őket erre a kötvényvásárlásra ?
stolz
stolz 2022. 07. 05. 23:08
Előzmény: #170509  Boomer
#170511
Érdekes h az árfolyamokban szinte mindig van egy nagy kontra mozgás mielőtt fordulna a trend. Az ingatlanpiacon ez az elmúlt 2 év lehetett, amikor felhúzták az árakat...
Boomer 2022. 07. 05. 23:07
Előzmény: #170505  Törölt felhasználó
#170510

Elég lenne leállítani az infláció gerjesztő gócpontokat.
Ingyen hitelek tömkelege: Babaváró, Csok, Zöld hitel, KKV hitel, Széchenyi hitel száz milliók 3,5%-ra stb stb.
Ez nem jegybanki hanem gazdaságpolitikai intézkedés.
Emiatt a jegybank ezt nem tudja megtenni.
Egyébként a zöld hitelt a jegybank finanszírozta de azt elvileg le is állították.
Emelhet a jegybank még nagyon sokáig (nyomhatja a féket) ha a kormány lazít (a gázt nyomja).
Erről beszélt már burkoltan többször is az MNB majdnem minden tagja.
Csak ugye megszorítást csak csúnya Gyurcsány csinálhat.
És már ezzel is ütközőpont van.
MNB szerint 1000 milliárd forintos megszorítás van, a kormány szerint (aternatív valóság) nem áthárítható extraprofit adó.
https://nyugatifeny.hu/2022/07/02/valaki-hazudik-totalisan-ellentmond-egymasnak-amit-szijjarto-es-matolcsy-allit-az-adoemelesrol
Legvégén az egyszerű állampolgár fizet majd gyenge valuta miatt, magas kamatok miatt nagy hitel törlesztőt, államilag finanszírozott hitel miatt pedig hiányzó bankbetétek is oda vannak.
Kanyarban előzés közben kisodródtunk.....
Boomer 2022. 07. 05. 22:57
Előzmény: #170502  Törölt felhasználó
#170509

De ez igaz.
Jelen pillanatban a foglalkoztatottság nagyon magas.
A szemünk előtt fog ez nagyon gyorsan változni ha recesszió lesz.
Ahogy korábban "Meet" Kevin is írta korábban mikor értékesítette ingatlanjait az USA-ban, az első eladó ingatlanokra még tömegével jöttek, amit később rakott fel arra már max pár telefon hívás.
Lehet hogy hirtelen indul majd a váltás, kell hozzá az inflexiós pont.
Egyébként az USA-ban lassan alakul az ingatlan piac mert hirdetések száma nő, hitel nincs (nem olcsó már), és a vevők is eltűntek.
Az egyetlen ok ami miatt nincs nagy gond még az hogy ott is a foglalkoztatottság nagyon magas.
Viszont ahogy már írtam Berlininek, bizony már egyáltalán nem olyan feszes mint eddig, tehát az is inflexiós ponton van épp.
Kérdés a meredekség.
Ettől tartok egy kicsit.
A Covid alatt az áremelkedés üteme szerintem túlzó volt nagyon gyorsan emelkedtek az árak, lásd Balaton.
Nem 5-10 év alatt hanem 2.
Ha vissza irány is ilyen heves lenne abból nagy pánik/fekete hattyú lehet.
mpagnes 2022. 07. 05. 22:51
Előzmény: #170507  mpagnes
#170508
Ja és a kamat sem oldja meg, ha tényleg az a fő ok, hogy sok Ft van forgalomban.
Szerintem a fő ok pedig pont ez. Túllőtt hitelezés.
mpagnes 2022. 07. 05. 22:48
Előzmény: #170505  Törölt felhasználó
#170507
Hát ezt már pár mrd euró sem tudja megfordítani, tehát az EU pénz ide kevés.
Kamatemelés? Hát abba bele fogunk roppanni.
Dupla törlesztő, mínusz 3-5 % GDP,  stb.
Egyébként a fő oka a pénzteremtés és nem a covid meg a háború.
Az USD pénzteremtés ahogy látjuk nem ugyanaz, de ezt mondták is évekkel ezelőtt.
somogyi 2022. 07. 05. 22:43
Előzmény: #170505  Törölt felhasználó
#170506
ezt most mint laikus mondom, szerintem mindig minden körülmények között imádkozzunk, hogy véget érjen, ártatlan emberek halnak meg, háboru...2022 ben ...., szerintem mindannyiunk érdeke hogy véget érjen és béke legyen, mert ez sehogysejo. egyébként a forint tényleg megbolondult, jézus mária 410et verdeste, mobil appomba csak ugy ugráltak az összegek felfele a portfolio résznél:D 
Törölt felhasználó 2022. 07. 05. 22:33
#170505
Segítsetek légyszíves tisztán látni:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/%C3%81rfolyamrendszer#
-Ok, idáig értem, hogy a forintunk mai kilengése (szabadon lebegő rendszer) a megbolondult piacnak az eredménye. Ok, tudom, van más tényező is...  
A kérdésem az, hogy vajon az Mnb meddig emelhet kamatot ilyen körülmények között? Mert ez számomra olyan kép most, hogy ameddig ezek az Eus - Orosz szankciósdik fennállnak, addig bármennyire is szeretné "kézben tartani a dolgokat" -  az nem lesz ráhatással a forint stabilan tartására... Vagyis tényleg csak "imádkozhatunk" a háború mihamarabbi lezárásért? 
Second Wave 2022. 07. 05. 22:32
Előzmény: #170496  LouMannheim
#170504
+ tegnap láttam a Dunán két fekete hattyút. Egy pár voltak, ha ez jelent valamit...
:-)
A panyeltulajok már alig várják, hogy féláron gyorsan romló huncoinra válthassák a lakáskájukat.
Murdoch 2022. 07. 05. 22:05
Előzmény: #170502  Törölt felhasználó
#170503
Np. Nálunk is agyrém, mintha senki se akarna dolgozni…. Még viszonylag normális pénzért sem. Mi van itt…
Törölt felhasználó 2022. 07. 05. 21:52
Előzmény: #170501  Murdoch
#170502
Bocs, vmiert az hittem az ingatlanos volt...
Na mind1...
Ma az atv mai temajaban megint a munkaerohianyrol csacsogtak, de a beharangozo utan inkabb kilottem, inkabb Gaguse-nak akarol hinni.
Murdoch 2022. 07. 05. 21:45
Előzmény: #170500  Törölt felhasználó
#170501

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek