Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 07. 05. 06:14
Előzmény: #170375  Placi82
#170380
Csak jó tanács!
Kár volt kinlódni az ausztrál dollárral.
Ha Újzélandba akarsz menni, akkor ne Ausztráliába válts repülőjegyet.
A többi meg zagyvaság, de majd látni fogod.
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 05. 05:55
Előzmény: #170371  berlini
#170379
szvsz Ukrajnának az a megoldás lesz jó, amit megmondanak neki. Ukrajnát sokszor "túlsztárolják", a háborút elveszíti, ez tény. Vagy beáll a sorba és lemond területének egy részéről vagy majd megmondják nekik mi is legyen. Nem ők diktálják a feltételeket, jobbról a ruszkjik, balról a nyugat. Ez a 2 tömb dönt Ukrajna sorsáról, sajnos nem ők maguk...
kukker 2022. 07. 05. 04:46
Előzmény: #170377  gu3st8
#170378

"Nem kellett sokat várni a konteóra sem"
Nem kellett sokat várni a konteózásra sem.
:)
Mert megmondta neked is a neten a hírekben, hogy aki nem azt vallja, amit mi leírunk, hanem esetleg mást: az konteós.
Arra rakni kell egy ilyen bélyeget, hiszen mi, a média - akik mindent becsülettel és igazságérzettel vezérelve tesznek - csakis a jót mondjuk, Isten minket úgy segéljen!
gu3st8 2022. 07. 05. 00:21
Előzmény: #170376  tihamer
#170377
Nem kellett sokat várni a konteóra sem. Szabadkőművesek, azok. Ez a szint kb. a magyar kőbányais fülesszatyros kisnyugdíjas hőbörgésével ér fel, nem hiteles, egy ilyen lepukkant, korrupt, lator, oroszpárti országból ez a nagy nyugat-szidás. Majd mi megmondjuk itt a nagy igazat, és az egész nyugat tévúton van, haldoklik, Putyin 'casus belli'-jét is igazoltnak véli itt valaki, mandiner forum mélységeket sikerül megközelíteni lassan.
Ütni-vágni eltakarítani minden értelemben a rabló, szószegő orosz csürhét az EU közeléből, mi itt a kérdés? Ki épeszű ember akarna velük bármilyen távú üzletet megállapodást kötni? Csakis mi tehetünk róla, ha a szankciók hatásait jobban fogjuk érezni a bőrünkön, mint az oly sokat szidott, titokban irigyelt németek, osztrákok, franciák.  
tihamer
tihamer 2022. 07. 04. 23:41
Előzmény: #170356  Placi82
#170376
Jól írod, ezek mind szabadkőműves bábok.
Az igazi hatalom a trón mögött van.
Placi82 2022. 07. 04. 23:26
Előzmény: #170358  berlini
#170375
Ez nem volt túl elegáns. Nem kell hozzá túl nagy esz, hogy ezek a szanciosdi semmit se fog érni az oroszok ellen. Csak EU gazdasága kerül, majd recesszióba, mert versenykeptelen valik, az USA, és Kína gazdaságában szemben. A háború kitörése óta, az első szankció óta következetesen én ezt hajtogatom  De te és a többi zseni, képtelen ezt atlatni. Mert én nem az alapján szemlélem a világot, hogy Viktor vagy gyurcsanyszimpatizas, jobb vagy baloldali vagyok-e? Egyik se!! :) Én a következményeket, ok okozatot nézem. Minden döntésem előtt fejben lejátszom dolgokat. Az EU idióta vezetése, úgy hozott 6 szankcios totális intézkedést, hogy egy kicseszett hatastanulmanyt,képtelenek voltak vegigfutattni, hogy milyen következményei lesznek döntéseinek közép távon, és hosszútávon is. Hát ez van. Emlékszem, Pozsárnak aki CS vezető elemző bankarja, írt egy cikket az EU lábon lövi a szankciókkal. A sok hasonló zseni, ott szidtak, hogy milyen hülye és biztos nem az lesz amit megjósolt. És lám minden bejott. Értem én hogy most, 1-2ingatlannal, amik az MMT, és a helikoterpenzek, covid miatt az évszázad emelkedését mentek át, mostani vagyongyarapodasod alapján zseninek hiszed magad. De csak szerencsed volt. Ne gondold tul . Le kéne szállni a magas lóról, mert  nem indokolt a tudásod alapján., Ahogy Napóleon mondta, az élet legnagyobb részt szerencse és kisebb részben tudás. Ezt azért kapod, mert te is olyan szépen beszéltél velem. Tudod, amilyen a mosdó, olyan a törülköző. Én nem szelyeskedtem veled, hogy hova kellene elhuznod innen. Miért kellene nekem bárhova menni? A véleményem miatt? Akkor aki ukránokat isteniti az menjen az azoviakhoz? Vagy hogy van ez? Én azt mondom, hogy NEM Putyin a hibás ebben a háborúban, volt ennek 7 év nagyon csúnya előzménye. Amit én már akkor figyeltem, mikor, sokan azt se tudták hol van Donbassz. Sőt 444, HVG, és index is hozott le akkoriban jó cikkeket, az orosz kisebbség helyzetéről, stb... amikor még nem volt ekkora média hiszti. 
Sokkal sulyosabb, a helyzet mint a kubai rakéta válság idején. És az EU, usa, meg tesz a tűzre. Mi lenne, ha Mexico, osszeveszve az usa al, segítséget kérne az oroszoktol, akik az amcsi katonákat, lőnek orosz rakétákkal, orosz katonai kezeloszemelyzettel, és ott lenne a kikepzoik és a specnaz, és az orosz titkosszolgálat, és 100 Mrd értékben küldene oda orosz fegyvert. És ne mond azt hogy nem volt ilyen szitu, mert volt, del Amerikában nem is egy. 
Ui. Nem nagyon kaptam új zelandi dollárt itthon. Ugy vagyok vele, remélem aminek kevés az esélye, hogy szükség lesz rá. Ha Ausztráliaig eljutok, ott már megoldom az atvaltast. 
berlini
berlini 2022. 07. 04. 22:31
Előzmény: #170373  Murdoch
#170374
Amit leirtam azok tények.
A dél-ázsiai térségben a politikai érdekszövetségeket egyre inkább a kinával való viszony alakitja
Márpedi Kina már pár éve kb úgy tekint a térségre mint saját érdekszférájára.
A Dél-Kinai tenger hovatartozása feletti vita több száz milliónyi lakosságú országcsoportot idegenit el Kinától.
Köztük olyan országot is mint Vietnámot, amellyel kapcsolatban én 10 évvel ezelőtt még kizártam volna, hogy ez az ország szövetkezhet az USA-val.
Murdoch 2022. 07. 04. 22:14
Előzmény: #170370  berlini
#170373
Lehetséges, de India esetében azért elég nagy fejlődési potenciál jöhet szóba. Az oroszoknál meg szerintem az ásványkincsek jó része még érintetlen. Másrészt Indiának azért jó kis gyarmati múltja van, lehet, hogy van feszkó az oroszokkal, de azért nem hinném, hogy nagy lenne a barátság a nyugattal.
kkv14 2022. 07. 04. 22:13
Előzmény: #170370  berlini
#170372
Újat mondtál , vagy  még sem?   USA érdekszféra ?   Ők  nem  olyanok ! 
berlini
berlini 2022. 07. 04. 22:08
Előzmény: #170369  Murdoch
#170371
Az orosz-ukrán békekötés szorosan összefonódik a szankciókkal.
Azok feloldása csak egy Ukrajnának is kielégitő békekötéssel lesz lehetséges.
Az viszont biztos, hogy ha ez bekövetkezik, akkor:
- energiaárak zuhanórepülésbe kapcsolnak,
- tőzsdék rallyznek
- infláció gyorsan lecseng
berlini
berlini 2022. 07. 04. 22:04
Előzmény: #170368  Murdoch
#170370
Újjat mondok, ha megjegyzem, hogy a gazdasági erőt nem az éhező lakosság számával mérik?
A G7 az EU-val a világ GDP-jének kb. felét adja.
A BRICS viszont 22,7%-ot
Indiát viszont azért nem sorolnám autómatikusan az orosz táborba. Minél szorosabb az orosz-kinai szövetség annál inkább sodródik India az USA érdekszférába. Már meg is kezdték a nagy USA-Japán-Indiai- Ausztrál biztonsági együttműködést, aminek az éle Kina ellen irányul.
Murdoch 2022. 07. 04. 21:55
Előzmény: #170366  somogyi
#170369
Valószínűleg a tőzsde ugorna egy jókorát, de nem hiszem, hogy ez megtörténhet. Meg a szankciók is jó ideig maradnának, szvsz.
Murdoch 2022. 07. 04. 21:52
Előzmény: #170367  berlini
#170368
Csakhogy a BRICS országok 3 milliárd embert jelentenek. 
berlini
berlini 2022. 07. 04. 21:47
Előzmény: #170363  Murdoch
#170367
Nyilván jobb lenne a béke mindenkinek.
de a keleti országok vannak vagy százan és abból csak egy kis része az ami tényleg az oroszok mögött áll.
Van egy tucat, akik kihasználják az évtized üzletét és féláron veszik az orosz olajat stikában, de ez messze nem az, hogy az oroszok mellett lennének.
A Dombaszi "köztársaságokat talán ha öt ország ismerte el.
Észak-Korea és még pár másik.
somogyi 2022. 07. 04. 21:44
Előzmény: #170363  Murdoch
#170366
érdekelne a véleményetek, mi történne ha jovohéten bejelentenék hogy vége a háborunak? gazdasag inflacio árfolyamok hogyan alakulnanak?
berlini
berlini 2022. 07. 04. 21:44
Előzmény: #170354  Placi82
#170365
Nem néztél utána, de most pótolhatod:
https://www.bruegel.org/publications/datasets/european-natural-gas-imports/
tavaly ilyenkor 1,74 milliárd köbméternyi LNG gáz érkezett egy hét alatt EU-ba
Most ugyanazon a naptári héten 2,74 milliárd köbméter.
És a kapacitások most épülnek ki 
Télre tovább nőnek az LNG importok.
macisajt 2022. 07. 04. 21:44
#170364

„Arra van szükség, hogy magyar fiatalok – változtatva az eddigi terveiken – beálljanak, és fontosnak tekintsék a haza fegyveres védelmének ügyét”
..
https://propeller.hu/itthon/3838521-honvedelmi-miniszter-arra-van-szukseg-hogy-magyar-fiatalok
Murdoch 2022. 07. 04. 21:39
Előzmény: #170361  berlini
#170363
Ha behúzzák Donyecket, akkor megnyerték. Onnantól mindenki eldöntheti, hogyan lehet arcvesztés nélkül lezárni a dolgot. Meg nem egyedül vannak, azt nem akarod megérteni, hogy a keleti országok részben összezártak. 
stolz
stolz 2022. 07. 04. 21:38
Előzmény: #170361  berlini
#170362
Jól van Berlini, aludj csak ezekkel a gondolatokkal nyugodtan, de nem lepődj meg ha Oroszország mégis megnyeri a háborút...ami közben nyugaton a 2.szvetter felvétele után hirdetik az orosz bukást, addig Oroszország köszöni szépen jól van a nyugati szankciók ellenére is...
berlini
berlini 2022. 07. 04. 21:34
Előzmény: #170360  stolz
#170361
A háborút oroszország nem nyeri meg. 
ha megpróbálja évekig folytatni, akkor azzal  katasztrófába rohannak.
A szankciók rövid távon az oroszoknak dolgoznak, de ha megnézed, hogy fő exportcikkükből már most a felét tudják csak a tavalyinak eladni, akkor az már nem mutat a jövőre nézve sok jót.
Nehéz tudomásul venni, hogy már az első VH-ban is a gazdasági erő döntött. A másodikban pedig még látványosabb volt a törvényszerű befejezés ugyanazon oknál fogva.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek