Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 07. 04. 15:27
#170280
Az ingatlan ár emelkedésekhez hozzájárultak a szakemberek nagymértékű fizetésemelése, az építőanyagok drágulása is... S hát a szakemberek között is vannak kóklerek, mint az élet egyéb területén... Van még valami, amit kihagytam a láncolatból 🙂? 
somogyi 2022. 07. 04. 15:21
Előzmény: #170278  Gaguse
#170279
mindenhol csak azt olvasom, recesszio, válság, kamatemelés, válság, recesszio, stagflácio, inflácio, drágaság, az egesz word wide web ezzel van tele, kérdezem én, az ingatlanosok ennyire mohók hogy képesek és ilyen esetekben is felfele beszelik az arakat? most vagy ennnyire fogalmatlanok vagy ennyire mohók :D
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 15:08
Előzmény: #170274  Törölt felhasználó
#170278
ez az egyik legnagyobb hiba amit csak el tudsz követni. Az árak nem csak felfelé mennek. Mondjuk ez tipikus ingatlanos duma, hogy az ingatlan ára csak fölfelé megy :D 
Boomer 2022. 07. 04. 15:07
Előzmény: #170274  Törölt felhasználó
#170276

Ha a jegybanki szigor folytatódik akkor bizony ez következhet.
USA kamat kb félúton jár a tervezetthez képest és már most elbocsájtások vannak.
Ha ott vannak itt szerinted nem lesznek ?
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 15:05
Előzmény: #170274  Törölt felhasználó
#170275
még nem csökken, nyugalom, majd fog. Ha nem veszik meg a fát a tüzépről majd leviszi az árát ;)
Törölt felhasználó 2022. 07. 04. 15:04
Előzmény: #170272  Gaguse
#170274
Én már várom azt a reklámot, pl. hogy csökkentettük a kenyér árát... csökentettük a fa árát...
Szerintem hamarabb lesz lottón telitalálatom, mint amennyit várakozni fogok 🙂🤷‍♂️... 
Boomer 2022. 07. 04. 14:58
Előzmény: #170266  berlini
#170273

Az energia árak a szankcióak miatt már mindenképp drágábbak lesznek.
Abban igazad van hogy a bázis hatás miatt az infláció ne nő majd tovább de attól még az energia a korábbihoz képest drágább marad ami megváltoztatja a fogyasztó költségvetését. Ha pedig kevesebbet költ (a már drágább termékre ) akkor az earnings is megy lefelé. Ha megturbózod az egészet béremeléssel hogy a cégek nyeresége megmaradjon, akkor eredményül stagflációt kaphatsz.
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 14:55
Előzmény: #170269  Ishar
#170272
az építési fa ára is lement, a kérdés csak az hogy meddig szedik még itthon a tejfölt tovább. De elmondom, a tüzépek jelenleg meghaltak XD
Boomer 2022. 07. 04. 14:54
Előzmény: #170262  berlini
#170270

Nagyon hevesen harcolsz, kicsit lazítsál. Korábban már írtam hogy valahol nagyon hasonlóan látjuk a dolgokat csak a mögöttes okokat látjuk másképp.
Szigorúan csak EU gazdaságra gondoltam és nem a háborús eseményekre.
.
Felteszem a kérdést:
.
Ha bevezettük a szankciókat de Oroszország ezzel nem járt rosszul de mi igen akkor megérte ?
Ha nem érte meg akkor kit terhel miatta a felelősség ?
.
Nem vagyok se ilyen se olyan párti csak gazdaság szempontjából nézem.
Aztán ha kiderül hogy az egész nem ért semmit mert Kína meg India elviszi az energiahordozókat csak nem csövön hanem hajón, nekünk is hajón kell beszerezni, és a csövek majd üresek akkor ki járt jól ?
Az biztos hogy hajósok jól járnak vele.. és a természet nem.
.
Kicsit figyeljünk az EU-ra most a háború nélkül.
Hogy lehet leszorítani az inflációt ?
Korábban is azt mondtad hogy a béremelkedés követi az infláció mértékét ezért van megtakarítás - erre írtam hogy ez stagflációs állapot, és emiatt mennek az árak tovább akár az ingatlanok is.
Ha meg kéne állítani az inflációt az eurozónában akkor te mit tennél ?
EKB nem tud kamatot emelni, és nemsokára már nem is szigorítani hanem enyhíteni és élénkíteni kéne a recesszió miatt de hogy ?
.
Abban egyet értek Gaguseval hogy az inflációt sokan alál becsülték, és mivel régóta nem volt a nyugaton nagyobb infláció így nem is féltek tőle annyira. Most nehéz megmondani mi fog történni, sok lehetőség van és nem biztos hogy egyszerűen vissza lehet küldeni a szellemet a palackba.
Ishar
Ishar 2022. 07. 04. 14:52
Előzmény: #170263  Gaguse
#170269
És mi a helyzet az építési alapanyagok áraival?
210-es 2022. 07. 04. 14:48
Előzmény: #170263  Gaguse
#170268
A tőzsdei búza ára   4 hónapja csökken!
LouMannheim
LouMannheim 2022. 07. 04. 14:46
Előzmény: #170265  Gaguse
#170267
mééééérr
berlini
berlini 2022. 07. 04. 14:46
Előzmény: #170263  Gaguse
#170266
Ha tovább erősödnek a recessziós aggodalmak, ami valószinű, akkor legkésőbb ősszel az energiaárak sem  lesznek magasabbak mint egy évvel koábban.
Igy a legnagyobb árfelhajtó ok megszűnik.
Ha addig nem köszönt be a recesszió, akkor mérséklődik a stagfláció esélye.
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 14:44
Előzmény: #170264  LouMannheim
#170265
Origo? ne már.... ez egy vicc kb :D
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 14:28
Előzmény: #170260  Törölt felhasználó
#170263
nem csak a búza ára, hanem "szinte" minden nyersanyag a háború előtti árszintre ment vissza. Nekem akkor tűnt fel a dolog, amikor a privát bankos csaj rá akart dumálni a nyeresanyagos certire, na hazajöttem és ment is rá a short :D Bumm! :D A hölgy még nem tudja, de remek kontraindikátorként működik számomra :D
berlini
berlini 2022. 07. 04. 13:38
Előzmény: #170257  Boomer
#170262
Ha olvasol legalább hetente a témáról, akkor feltünhetett, hogy a szankciókat már elég régóta emlitik mint a egy bekövetkező recesszió fó okát.
Orbán is ezzel kelt hangulatot.
Nála is a prioritás a recesszió mindenáron való elkerülése, ha azon múlik akkor Putyin haverje vigye fél Ukrajnát
Számomra ez a gondolkodás nemcsak furcsa, hanem, hanem kimeriti a hazaárulás fogalmát.
Amikor Hitler nekiállt terjeszkedni, az európai közvélemény teljesen békepárti volt.
Mindenáron tartani akarták.
Először beáldozták csehországot, aztán Ausztriát, majd jöttek a többiek..... a végeredmény ismert.
Magyarországon kivüli Európa akkor megtanulta a leckét.
Mi nem tanulunk.
Benzedrine
Benzedrine 2022. 07. 04. 13:37
Előzmény: #170251  SteveBux
#170261
Ezer paramétertől függ, főleg a többi családtagtól. Az, hogy hasonló árban vannak, nem jelenti, hogy ez így is marad, lehet nem tudsz többet visszaköltözni pestre. Egy hétvégi ház nem megoldás?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók