Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 09:39
Előzmény: #170195  berlini
#170200
ebben egyetértünk ;) 
kszsah1 2022. 07. 04. 09:33
#170199
felvannak pumpálva a lakásárak ,  telkekbe kell befektetni , nyaralókba persze csak frekveciált környezetben
Murdoch 2022. 07. 04. 09:33
Előzmény: #170196  Törölt felhasználó
#170198
Te amúgy recesszióban is áremelkedésre számítasz? 
berlini
berlini 2022. 07. 04. 09:31
Előzmény: #170194  Törölt felhasználó
#170197
Nem mert ott az ellenkezője igaz. Minden meghirdetett autó sokkal többet ér.
Elég ha összehasonlitotd a valamikori számlát a mostani hirdetési árral.
Törölt felhasználó 2022. 07. 04. 09:30
Előzmény: #170193  Gaguse
#170196
Az, hogy ki mit mond, az most lényegtelen 🙂🤷‍♂️... Berlini szépen levezette az erőket, ami lefelé vagy felfelé tolja a piacot... A forint gyengült, s nyilván ez is hozzájárul az emelkedéshez... A topik az árak alakulását vizsgálja, nem a piacot együtt... Más kérdés önmagában az "ár" valamint a "vásárló erő" ... Tegyük fel, hogy még most is emelkedés lesz, s csak 2 év múlva kezd el lassan ereszteni a lufi... Ok, Te befektetősdit játszol, így más szemmel nézed a dolgokat... Ám aki önmagának szeretné, az tologassa az időpontot egy lehetséges kimenetel miatt 🙄? Időben és anyagilag mikor jár jobban akkor a vásárlással? Most vagy később? 
berlini
berlini 2022. 07. 04. 09:28
Előzmény: #170192  PBoborjan
#170195
Szürreális, hogy itt egy olyan fórumon, ahol a tájékozottabbak irnak szinte senkinek sem jut eszébe, hogy Magyarországon több millió ember van, akinek alapvető ismeretei és készségei hiányoznak egy ingatlan eladásához. Ezeknél nem az a kérdés, hogy megéri-e a jutalékért átadni a feladatot egy (remélhetően) hozzáértőnek, mert enélkül ott ragad a nyakukon, fizethetik a rezsit és egyéb költségeit a feleslegessé vált ingatlannak.
Én ott látom az egyik bajt, hogy az ingatlanosok kamarájának kellene komolyabb ellenőrző, oktató tevékenységet folytatni.
Örülnék annak, ha lenn egy minősitő pecsét a hirdetésen, ami azt bizonyitja, hogy a szakmai minimumokkal tényleg rndelkezik az ingatlanos.
És az első olyan hirdetése után, ahol az nem üti meg az elvárható szintet, vagy megtévesztő információkat tartalmaz visszavonnám a minősitést.
Törölt felhasználó 2022. 07. 04. 09:26
Előzmény: #170190  Gaguse
#170194
Off, de használtautó árasés is lesz?
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 09:14
Előzmény: #170191  amphibian
#170193
ki mondta be? :D az ingatlanosok? :D ne szórakozz már, semmilyen emelkedés nem lesz már, nem tudnak most sem eladni semmit ;)
PBoborjan
PBoborjan 2022. 07. 04. 09:12
#170192
Vannak emberek akik a lakcímüket nem tudják helyesen leírni. Ők hogyan adnának vennének ingatlant? Adjon az állam melléjük íródeákot? Erre tök jó az ingatlanos, intézi, a delikvensnek csak alá kell írni a kipontozott részen.
amphibian 2022. 07. 04. 09:10
#170191
Most mondták be,újabb 10% emelkedés lesz a piacon.
Bumm.
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 08:57
Előzmény: #170188  Törölt felhasználó
#170190
ha már így kérdezed én minden esetben szakemberrel megyek (mentem) megnézni egy ingatlant. Jelen esetben erre nincs szükség, ugyanis 30%-os az álltalános túlárazottság. Nincs mit megnézni :D De ha tudnád milyne nyugodt vagyok meglepődnél :D 
greenman76
greenman76 2022. 07. 04. 08:57
Előzmény: #170187  berlini
#170189
Ebben teljesen egyetértünk, néhány millió ide vagy oda, a jutalékon nem sokat változtat.
Véleményemmel csak a piac mesterséges befolyásolására, a szereplők tudatos mozgatására utaltam.
Törölt felhasználó 2022. 07. 04. 08:53
Előzmény: #170184  Gaguse
#170188
De cuki vagy 🙂... Nem ülök magas lovon 🤷‍♂️, kettőnk közül Te játszod a pöchendiséget, s amikor tükröt tartok, akkor agyban robbansz 😅✌️🤷‍♂️... S amennyiben lehet veled normálisan is beszélni, akkor az lenne a kérdésem, hogy Te honnan állapítod meg egy ingatlan értékét? Megtanultad? Értékbecslőt alkalmazol? Az Ingatlan. com-ról?
 
berlini
berlini 2022. 07. 04. 08:49
Előzmény: #170185  greenman76
#170187
Mint közvetitők segitenek mozgatni a piacot, de kétlem, hogy ennek árnövelő szerepe lenne.
Pont forditva.
Azokban az esetekben amikor az eladói oldal nincs abban a helyzetben, hogy maga bonyolitsa az eladást az ingatlanosok kihasználva poziciójukat igenis átverik pld az örökösöket és nem törekednek arra, hogy a pld 100 milliót érő belvárosi lakás kb annyiért legyen eladva. Mindent megtesznek, hogy az ügylet gyorsan menjen végbe és akár 90-ért is hajlandók hirdetni, ha az eladók ezt nem akadályozzák meg.
Nekik ugyanis az a 3%-os jutalék tökindegy hogy 3 millió, vgy csak 2,7. Az első esetben dologzni kell vele akár félévet is, a másik esetben pedig az első ügyes bejelentkezőnek eladják a kéglit. 
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 08:40
Előzmény: #170185  greenman76
#170186
+ a mostani áremelkedés 20% ban biztos, hogy az ingatlanosoknak köszönhető ;) 
greenman76
greenman76 2022. 07. 04. 08:39
Előzmény: #170178  berlini
#170185
Az ingatlanost két fajta kommunikációs stratégia jellemzi:
1. Árcsökkenést vizionál: ezzel az eladókat sarkalja, hogy siessenek, és akár egy kis árcsökkenéssel szabaduljanak portékájuktól, mivel később csak bukni fognak rajta.
2. Árnövekedést sugallja, amivel a vevőket mozgósítják, igyekezz, most vegyél, mert később csak drágábban fogsz.
Mindkét esetben, az ember belső félelmeire építenek: a “vigyázz lemaradsz” érzésre, mivel a legtöbb emberben tombol az egó, törekszik, az “én fasza gyerek vagyok”, a legjobban csináltam megélésére.
Ügyes trükk, az élet számos területén használják, a propagandának óriási szerepe van a bizonytalanok befolyásolására, lásd választások….
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 08:39
Előzmény: #170182  Törölt felhasználó
#170184
lol. a kettő közti külömbség barátom, hogy én a saját pénzemet, tőkémet fektetem be és várom el a hozamot ami vagy bejön vagy nem. Ti ingatlanosok, a semmiért tartjátok a markotokat és elég rendesen lehúzzátok az embereket. Szóval nagyon rosszul ülsz a lovon, nem haszonlesés hanem befektetés ellenben a te semmitevéseddel :D 
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 04. 08:36
Előzmény: #170181  berlini
#170183
Attól, hogy én nem beszélek velük, sok ismerősöm igen, hát mit ne mondjak, lesújtó az itthoni ingatlanosok hozzáállása és szakmai tudása. 2 éve adtunk el egy kanadai családi házat, egy ott élő magyar ingalnaos segítségével. Hát ég és föld, megcsinálta kecót a befotózáshoz, intézett mindent a takarítócégtől kezdve a papírokig mindent. Na ő ingatlanos, nem az ilyen tartom a kezem a jutiért itthoni hiénák...
Törölt felhasználó 2022. 07. 04. 08:34
Előzmény: #170180  Gaguse
#170182
" Sok sikert hozza. Nincs ezzel baj. De en most nem veszek semmit, varom szepen a jo beszallokat a kp-val. Turelem rozsat term😊😇" 
- Haszonleső, vagyis Hiéna 😅😅😂.... 
Kedves Gaguse, minden csak nézőpont kérdése... 
a " nem tartom a munkájukat semmire ",  ezt mások is így gondolták évekig, s lám lám, lehet, hogy egy tisztességes ingatlanossal nem jártak volna így 🤷‍♂️✌️... 
https://www.origo.hu/itthon/20211006-letartoztattak-egy-dominikai-koztarsasagban-elo-ferfit-aki-csalasokra-szakosodott-bunszervezetet.html
berlini
berlini 2022. 07. 04. 08:26
Előzmény: #170180  Gaguse
#170181
Az én tapasztalatom is lesújtó, de éppen az elmúlt hónapban találkoztam egy kivétellel.
Igy ne általánositsunk.
De éppen azért mert nem beszélgetsz velük (okod sincs rá) óvatosan a gyors, általánositó , elitélő nyilatkozatokkal.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek