Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
somogyi 2022. 07. 03. 21:02
Előzmény: #170116  Törölt felhasználó
#170120
hölgyem, felkel reggel , megmossa a fogát azzal a fogkefével amelyet azzal a géppel csinálnak aminek a karosszériáját én vágom és hajlittatom, tovább a fogpasztás tubus is , amibol kinyomja a fogpasztát, a kupakja is, kisminkeli magát aminek a nyele szintén azzal a géppel van csinálva, felöltözik, felveszi a cipojét ami szintén azzal a géppel van csinálva(persze ha sportcipo) megföz egy kávét, amit szintén a mi gépeink állitanak elő, kezébe vesz egy tolat hogy felirja a mai teendoket, amit szintén a mi gépeink, telefon, szintén, behuzza a zipzárt a táskáján, szintén, beül autoba, nyomogatja a gombokat, nézegeti a muszerfalat, állit klimat futést, szintén a mi gépeink, laptop nyomtato, midnen midnen, csomagolások, szinte minden amit lát hall érzékel hasznal, midnent oylan gépek állitanak elő amelyet gyártunk. tisztelettel
Murdoch 2022. 07. 03. 20:57
Előzmény: #170117  berlini
#170119
Szerinted mennyi hiteles lesz 10+%-os alapkamat mellett?
Törölt felhasználó 2022. 07. 03. 20:55
Előzmény: #170115  Törölt felhasználó
#170118
Kedves Humanoid, 
amíg a tőzsde a számok világa, az ingatlan az embereké... 
Ui: Egy csónakban evezünk, az igazság hajt... 
berlini
berlini 2022. 07. 03. 20:54
Előzmény: #170094  somogyi
#170117
Ahelyett, hogy a realitással szembenéznél, megy bünbak keresés.
Feltételezem, hogy évek óta ülsz a pénzeden és egyre csalódottabb vagy. A kinézett lakások ára többel növekszik mint ahogy a pénzed szaporodik.
Abban a pillanatban hogy megtanulod, hogy alkalmazkodnod kell a piachoz, nem megerőszakolnod, sikerülni fog.
Törölt felhasználó 2022. 07. 03. 20:53
Előzmény: #170113  somogyi
#170116
Kedves Somogyi Úr, 
hogy mit csinálok az Ön által előállított termékkel? : - Megfizetem...Amennyiben szükségem van rá...
Törölt felhasználó 2022. 07. 03. 20:50
Előzmény: #170114  Törölt felhasználó
#170115
Minekutána a jegybankárok a kamatokat a padlóig nyomták, ezért az ingatlanok teljes egészében befektetési eszközként kezdtek viselkedni. Ebbőlfakadóan hatványozottan a tőzsdei eszköz módjára viselkednek.
Illene ezt -vélhetően egy szakmabelinek tudni.
Törölt felhasználó 2022. 07. 03. 20:48
Előzmény: #170104  Törölt felhasználó
#170114
Kedves Humanoid,
A tőzsde nem egyenlő az ingatlan piaccal... 
Tisztelettel: 
somogyi 2022. 07. 03. 20:46
Előzmény: #170110  Törölt felhasználó
#170113
tegye a szívére a kezét, meghirdetem az ingatlanom magánszemélyként, már én eleve mohó kapzsin tettem rá egy jó zsíros árat. maga megkeres, irunk papirt, ön fogja továbbiakban hirdetni eladni nekem x százalék jutalékért vagy ahogy ön nevezte már elfelejtettem, mikor rátérünk a vágyaimra álmaimra, maga aki nyilván tisztaban van egy ingatlan értékével, mit fog modnani mikor én rámondok egy 20 millát a nyilván 10 et érő ingatlanomra. ? áá uram nem ér anynit , enyniért reális, áá maga oszt szoroz fejbe megjelenik a dollárjel a szemében, hmm tudja mit uram, az ingatlan tud 25 ot is, jajj már csengenek a fulében a forintok, hmm annyiért jolesz max ha nem viszik engedgetunk. élő példa, imserösöm kaposvár agglojaban fogadott ingatlanost egy ház eladásához, az ingatlanos felvágatta velük 25 ért, árulták tööbb honapon keresztul,, ők gondolták nem ér anynit ingatlanos ááá dehogynem, a végén 16 é adták oda nagy sirva hogy csak vigyék már el, ingatlanosnak se mindegy hogy 0,5 vagy 1 misi üti a markát pár telefonért meg 1 oraé amikor bemutatja. szoval frusztráciom jogos és nem alaptalan,  amugy hogy modnjak valamit, 1 misié nekem 180 orát lekell güriznem 3 szakban a 30 fokos gyárban akkora zajban hogy szerintem maga megbolondulna, pedig szerintem nem tanultam kevesebett mint ön, de én a munkammal magának a midnennapi életéhez szukséges tárgyakat előállito gépeket gyártok, maga miccsinál? álmokat vágyakat teljesit? :D
Murdoch 2022. 07. 03. 20:44
Előzmény: #170108  amphibian
#170112
Hehe, van egy eladhatatlan panelod és erre alapozol? Ez igen. 
amphibian 2022. 07. 03. 20:42
Előzmény: #170109  Törölt felhasználó
#170111
Olcsó rezsi,benzin garancia az arany életre.
Törölt felhasználó 2022. 07. 03. 20:37
#170110
Kedves Somogy Úr, 
azt eddig is kommunikáltam Ön felé, hogy frusztrált kicsikét az " ingatlanos" szóra...  Amenyiben a kommunikációjának a lényegét vesszük... Nos, ezek szerint kijelenthetjük, hogy az interneten megjelent ingatlan hirdetések csakis ingatlanostól származnak 🙂🤷‍♂️... Ja, nem... Nem lehet, hogy esetleg az emberi kapzsiság és társai az ingatlant eladótól származnak, s közvetetten az ingatlanostól ( eladó álmai)... S vegyük hozzá az világ változásait... Persze, ha megengedné, hogy kissé kibőviti az agya kapacitás képességét az ingatlan témában, akkor rájöhetne, hogy nem csak az Ön által utált és megvetett ingatlanosok emelik az árakat jelenleg világszerte. A harag és a frusztráció nem jó tanácsádó 🤷‍♂️
Törölt felhasználó 2022. 07. 03. 20:36
Előzmény: #170108  amphibian
#170109
Te ezt tényleg elhiszed, hogy 480-ért autózunk?
Ki fizeti a különbözetet?
amphibian 2022. 07. 03. 20:34
Előzmény: #170098  Törölt felhasználó
#170108
12 ért vettem.
Szívtam a fogam mert utána volt 10 körül is.
Ne vágyakozzatok Orbán papa megpakolta az embereket jóléttel és most is ezt teszi.
480 ért autózunk 800-900  helyett.
Igy az emberek pénze sose fogy el és bőven megy minden ár feljebb
LouMannheim
LouMannheim 2022. 07. 03. 20:29
Előzmény: #170100  somogyi
#170107
A nevem a tőzsdecápák c film egyik szereplőjétől van. Én Kölnben voltam egyszer. A dóm környéki kocsmákban csak néztem mikor a várt korsó helyett pikolóban adták a sört. 2 Euró! Szóval nagyot nyeltem. Ez volt 7 éve. Teljesen egyetértek, abszurd ami megy, de egy 2008-as szintű esés itt nem lesz. Megkockáztatom hogy esés sem lesz, max oldalazás. Attól függ milyen lesz a ősz- tél. Putykó mester akar e Európában egy társadalmi robbanást kelteni, vagy ennek elmaradásának fejében elfogadtatja a nyugattal az ukrán annektált területeit. Ha ez nem történik meg akkor határ a csillagos ég. Vagy egy 2006-os őszi belpolitikai válság kell hitelminősítői leminősítéssel. Megkaphatjuk ha nem jönnek az Eus pénzek. De jönni fognak.
Törölt felhasználó 2022. 07. 03. 20:25
Előzmény: #170104  Törölt felhasználó
#170106
Egyébként a panel longgal rendelkező spekulánsok gondoltak arra, hogy ők egy rettentő kockázatos termékben vannak long pozícióban?
Mi lesz a befektetés értékével, ha teszem azt télen gázhiány lesz? Vagy mi lesz akkor, ha gyorsabban terjednek az elektromos kocsik, mint várjuk jelenleg?
Ez kb olyan, mintha egyetlen részvényszektort longolnék, pl. az olajipart.
somogyi 2022. 07. 03. 20:24
Előzmény: #170104  Törölt felhasználó
#170105
kiülöm eskü, addig max utazgatok kicsit, párizsban jártam egyébként a héten, elmentem egy ingatlan iroda mellett, a kirakatban levő 9 kinált ingatlanbol 2 volt 200 ezer eur alatt, 15 m2 esek, na most ha aztveszem hogy kaposváron 11 millioért hirdettek egy 11 m2 eset. ami durvan 27 ezer eur, nem is sok ahhoz képest :D 
Törölt felhasználó 2022. 07. 03. 20:17
Előzmény: #170100  somogyi
#170104
Nem kell izgulni.
Minden buborék ilyen megátalkodott.
A lefele tartó spirál is pont ilyen lesz: nem fogja a tulaj elhinni, hogy eshet a mai 70, majd 50%-ára. Majd bármi árat ad meg, egyszerűen nem kel el. Senkinek sem kell.
Tiszta ponzi séma. Mindig van egy még nagyobb balek, aki még drágábban is megveszi. Aztán egyszercsak nem lesz. Mint a bitcoin...
Az ingatlan sokkal cudarabb, mint mondjuk a részvény. Mert az előbbit nyomott áron legalább el tudod adni, de az ingatlant meg vannak időszakok, amikor egyszerűen lehetetlen bármilyen áron eladni.
somogyi 2022. 07. 03. 20:17
Előzmény: #170102  LouMannheim
#170103
másik topikban láttam ,hogy a babaváro csok amiért bevolt egyáltalán vezetve, nem hozta meg a hozzáfüzött reményeket, népesség tovább csökken, másik miből? vesznek fel hitelt orbánék? ők nem látják hogy ez zsakutca? emberek több tiz millio forintrol beszelgetunk már, ez nem normális. ez már komolyan nem normális, jártok ti az ország több részében, ? én minde a négy irányba elég sürün megfordulok, látom mivan ott , hát ez eszméletlen milyen putrik gettók vannak, szegényéség á hagyjuk is, most ez komoly hogy emelnek a családtámogatásokon akkor lassan a legutolso borsodi cigány zsákfaluba se tudok kápéra venni egy felujitandot mer annyi lesz?
LouMannheim
LouMannheim 2022. 07. 03. 20:13
Előzmény: #170099  Törölt felhasználó
#170102
Hát ez az. Minek emelnek rajta, minek?
Jövőre minden eddiginél nagyobb lakás támogatást akarnak adni. Emelek, de mindent úgy csinálok hogy ne érvényesüljön az emelés. Kivárásra játszanak, megvárják míg normalizálódik az infláció aztán elkezd csökkenni. Ez még egy jó év. Az olvastam valahol hogy jövő év közepéig ki akarjak lépcsőzetesen vezetni a stoppokat. Lesz az ősz is vagy az év vége.
Törölt felhasználó 2022. 07. 03. 20:08
Előzmény: #170100  somogyi
#170101
Nem vagy egyedul

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek