Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 07. 01. 14:12
Előzmény: #169876  Surci
#169880
"infla szigmon nő (és nem láccik hogy mérséklődne)"
Hát eddig nem is volt oka a csökkenésre, a szigoritást az EKB még el sem kezdte.
"a szankciók maradnak ergo a magas alapanyagárak is maradnak," 
Oroszország nem a világ nyersanyag ellátója. Még a gázban sem. csak ott a logisztikai nehézségeket eltart 1-2 évig mig megoldják.  
"És még mindig nem zárta el a gázcsapot Putyesz, nem dobott atomot Varsóra, csak marad a mostani környezet tartósan" 
Putyin tartósan nem marad hatalmon, ha egyedüli export cikkük az olajj + gáz nem jut el a fejlett világba. India + Kina szivesen megveszi ezeket, de féláron és ráadásul sokat kell költeni vezetékekre, amire ugyancsak pénz kell, meg technológia, amit szankciós. Én nem fogadnék hosszútávon Putyinra.  
"A magyar gizdaság így mi módon termeli ki a 35 milliós havanna panelok egymilliós négyzetméterárát? "
 Több is lesz az, ahogyan a forintból fillér lesz, aztán fabatka. 
"Mondjuk még vehetünk fel devizahiteleket mint anno Gyurcsányék és azt kiszórhatjuk CSOKra."
 Szerintem ez is benne vana  pakliban." Ezért választották meg őket. Miért is ne folytatnák? Mondj egy racionális (bocs irracionális) okot , hogy ne tegyék.
Törölt felhasználó 2022. 07. 01. 14:10
#169879
Az MNB szerint a GDP 2022-es várható 4,5-5,5 százalékos növekedése 2023-ban 2-3 százalékra lassul. A családi kassza szekere a gazdaság teljesítményét követi általában, de most a drágulás erősen fékezi a költekezés mennyiségét, hiába a sok pénz a zsebekben. És 2023-ban is erős marad az inflációs nyomás, a 2022-es 11-12,6 százalékot 2023-ban 6,8-9,2 követi követi.Az MNB sejtéseit erősíti, hogy 2022 első negyedévében 17,5 százalékkal ugrott meg a háztartások költekezése (a megvásárolt áruk, szolgáltatások mennyiségének növekedését nézve), ezen belül pedig a legnagyobb szelet, a boltos pénzszórás üteme is ezt megközelítő léptékben bővült márciusban és áprilisban.2022-ben még többet fognak vásárolni a magyarok, 2023-ban viszont alig lesz növekedés a megvásárolható javak mennyiségében.A drágulás mindeközben jó nagyokat harap a családi költségvetésekből, hiszen például 2023-ban tizedével emelkedhetnek a boltok kasszáiban hagyott pénzek, de ezért alig kapnak valamivel többet, mint 2022-ben.
https://www.napi.hu/magyar-gazdasag/dragulas-vasarlas-inflacio-mnb-kormany-fogyasztas.755353.html
Törölt felhasználó 2022. 07. 01. 14:04
#169878
"Térképen mutatjuk, hol veszik a legtöbb ingatlant"
Tovább nőtt az ingatlanpiaci kínálat júniusban, miközben a feladott hirdetések száma csökkent. Ez az értékesítési idő növekedésének köszönhető. Az ország különböző részein eltérő szintet mutat a lakáseladási kedv: Veszprémben és Csongrád-Csanád megyében több mint 20 százalékkal nőtt, Vas megyében viszont ugyanennyivel csökkent. A keresletet nézve a fővárosi lakások mellett a Komárom-Esztergom, Vas, Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megyei ingatlanok iránt érdeklődtek a legtöbben.
https://novekedes.hu/ingatlan/terkepen-mutatjuk-hol-veszik-a-legtobb-ingatlant
Surci 2022. 07. 01. 13:56
Előzmény: #169872  berlini
#169877
Nézd, én nem a halálcsillagok nagy együttállására gondoltam, mert akkor nyilván kampó van. Hanem arra hogy ha semmi nem történik, csak marad minden a mostani mederben: infla szigmon nő (és nem láccik hogy mérséklődne), a kamatyoknak is minimum addig kell nőniük, a szankciók maradnak ergo a magas alapanyagárak is maradnak, stimulus meg nem lehet mert az csak az inflát hajtaná még feljebb, sőt az ECB kamatemelési ciklusa + újabb mediterrán adósságválság még el se kezdődött. De azt mondod hogy ebből tartós recesszió nem lehet. Na ezt nem igazán értem miért ne lehetne amikor már eddig is csak a pénznyomdán múlt hogy ne legyen kőkemény recesszió. És még mindig nem zárta el a gázcsapot Putyesz, nem dobott atomot Varsóra, csak marad a mostani környezet tartósan. A magyar gizdaság így mi módon termeli ki a 35 milliós havanna panelok egymilliós négyzetméterárát? Mert az csak addig megy míg a Basi önti a pénzt. Mondjuk még vehetünk fel devizahiteleket mint anno Gyurcsányék és azt kiszórhatjuk CSOKra. Szerintem ez is benne vana  pakliban.
Surci 2022. 07. 01. 13:56
Előzmény: #169872  berlini
#169876
Nézd, én nem a halálcsillagok nagy együttállására gondoltam, mert akkor nyilván kampó van. Hanem arra hogy ha semmi nem történik, csak marad minden a mostani mederben: infla szigmon nő (és nem láccik hogy mérséklődne), a kamatyoknak is minimum addig kell nőniük, a szankciók maradnak ergo a magas alapanyagárak is maradnak, stimulus meg nem lehet mert az csak az inflát hajtaná még feljebb, sőt az ECB kamatemelési ciklusa + újabb mediterrán adósságválság még el se kezdődött. De azt mondod hogy ebből tartós recesszió nem lehet. Na ezt nem igazán értem miért ne lehetne amikor már eddig is csak a pénznyomdán múlt hogy ne legyen kőkemény recesszió. És még mindig nem zárta el a gázcsapot Putyesz, nem dobott atomot Varsóra, csak marad a mostani környezet tartósan. A magyar gizdaság így mi módon termeli ki a 35 milliós havanna panelok egymilliós négyzetméterárát? Mert az csak addig megy míg a Basi önti a pénzt. Mondjuk még vehetünk fel devizahiteleket mint anno Gyurcsányék és azt kiszórhatjuk CSOKra. Szerintem ez is benne vana  pakliban.
kszsah1 2022. 07. 01. 13:54
Előzmény: #169871  kszsah1
#169875
ilyen alapon a Broker Marcsi az jobb lenne
Törölt felhasználó 2022. 07. 01. 13:54
Előzmény: #169870  tihamer
#169874
5-10-20 forintos meg mehet a qkába ezzel a lendülettel.
Törölt felhasználó 2022. 07. 01. 13:51
Előzmény: #169871  kszsah1
#169873
Impu figyelmébe, kár, hogy még 10 napig nem tud reagálni...
berlini
berlini 2022. 07. 01. 13:43
Előzmény: #169867  Surci
#169872
Hát, ha minden úgy jön be ahogy irod, akkor nincs mentség.
minden borul.
Minden eszközár esik megállás nélkül.
de a pénzeszközök is.
kszsah1 2022. 07. 01. 13:42
Előzmény: #169866  Törölt felhasználó
#169871
PMAP ot meg nem veszek , fehér ember nem felejt (magánnyugdij 2011 meg a békekölcsön Matyiéktól, egy fillért sem ---- most itt a pénz, holnap meg játsszuk azt hogy aki keres az nem talál semmit)
tihamer
tihamer 2022. 07. 01. 13:39
Előzmény: #169863  tihamer
#169870
Törölt felhasználó 2022. 07. 01. 13:38
Előzmény: #169868  kszsah1
#169869
Volt egy ilyen érzésem különben.
Nu, akkor már csak azt áruld el, ha megint elkezd döglődni az építőipar, mint 2008-tól tette ki venné meg a telkeket, és mit kezdene vele?
Olcsósodtak volna már annyit?
Ha jól tudom az elmúlt pár évben a telekárak is mentek eddig az égbe és tovább, még egy gyengébb korrekcióról se igen hallottam...
kszsah1 2022. 07. 01. 13:31
Előzmény: #169866  Törölt felhasználó
#169868
dehogy fogadtam a Frt ellen , nem fogatóztam ,  és (már) nem vagyok fideszes sem
Surci 2022. 07. 01. 13:25
Előzmény: #169861  berlini
#169867
"Elvileg le kellene csengenie 8-9 hónapon belül, mert a jelenlegi energia és anyagár szintek már nem kellene hogy nőjenek. Ezen az áron ugyanis érdemes beruházni"
Elméletileg lehet, gyakorlatilag nem lehet egy üzleti tervet megírni, napi árak vannak. És hiány. És kitudja meddig lesz hiány. 
Finanszírozási oldal megint a pénznyomda, ami mit is generál?
Én azt látom hogy szarrá el van adósodva mindenki, csakhogy az adósságok hosszútávú nagymértékű inflálása ugyanúgy nem tartható politikailag mint a pénznyomda a végtelenségig a másik oldalon. 
De tényleg, ha az infla tartós marad (amire van esély, mert már másfél éve  átmeneti) és elkezdenek bedőlni a szarráadósodott cégek, államok, magánszemélyek egyebek, akkor tartós infla mellett a pénznyomdán kívül mit lehet csinálni ezekkel? Elengedik nekik, odaadják ajándékba? Vagy megint benyomják a pénznyomdát, hátha a 10%-os inflából lesz 25% meg 5000 forintos sajtoslángos, miközben az állam fizeti a rezsicsökkentett gázszámlát?
Már bocsi h ezekre így rákérdezek itt nálad, mert mindig tökjól levezeted hogy most épp miért nem csökkenhet az ingatlanár - amivel egyébként egyet is értek, mert míg a Basi önti a pénzt és menti az adósokat (önteni és menteni fogja őket míg teheti) addig nem lesz csöki. De mivan ha elfogy a lóvé, ha nem jönt annyi EU-pénz mint számítanak rá? Marad a pénznyomda mintutolsó mentsvár csak akkor megint ott az infla... És ez még a jobbik eset, mert pl. tényleg mi lesz a városi ingatlanpiaccal itt BP-n, a 30 milliós havanna panelokkal ha Putler tényleg elzárja a gázt? Akkor is monoton nőni fognak bele a csillagokba?
Törölt felhasználó 2022. 07. 01. 13:24
Előzmény: #169865  kszsah1
#169866
Jó fideszes nem fogad hazája devizája ellen, tessék PMÁP-ot venni.
BTW miért fognak emelkedni a telekárak, ha nem fog a következő pár évben a qtya se építkezni?
kszsah1 2022. 07. 01. 13:21
Előzmény: #169863  tihamer
#169865
450  frt nál milliomos leszek , felsö kategória
Törölt felhasználó 2022. 07. 01. 13:20
Előzmény: #169863  tihamer
#169864
tihamer
tihamer 2022. 07. 01. 13:17
#169863
Euró 400,11 HUF
Ennyit ért a brutális  kamatemelés.
Törölt felhasználó 2022. 07. 01. 13:14
Előzmény: #169861  berlini
#169862
Na akkor kezdek kicsit én is aggódni, mert a covidra is ilyen optimista jóslataid voltak, igaz magát az ingatlanpiacot végül egy-két kivétellel nem rázta ki a pozíciójából, sőt... :)
berlini
berlini 2022. 07. 01. 13:10
Előzmény: #169856  Surci
#169861
Infla?
Elvileg le kellene csengenie 8-9 hónapon belül, mert a jelenlegi energia és anyagár szintek már nem kellene hogy nőjenek. Ezen az áron ugyanis érdemes beruházni. (A beruházások elmúlt évekbeli elmaradása háború nélkül sem tudott lépést tartani a kereslet posztcovid növekedésével)
A gyakorlatban a fene sem tudja.
ha a háború eszkalálódik (pld a kinaiak rájönnek hogy ez a megfelelő pillanat Tajvan elfoglalására,) akkor ujra osztják a kártyákat.
De az infla letörésében egy stagnálásra váltó világgazdaság sokat segitene.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek