Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Second Wave 2022. 06. 28. 13:18
Előzmény: #169278  kszsah1
#169280
Nekünk van a családban szántó és erdő (még anno 500-1000 Ft/AK áron vette apám a kárpótlás során. Szinte lehetetlennek tartom, hogy valaki (beleértve magamat is) egy idegen településen befektetőként értelmes (bérbe adható) földterülethez tudjon jutni a helyi erős gazdálkodók támogatása nélkül. Szvsz ez nehezebb pálya, mint lakásba fektetni. Van egy rakás elővásárlásra jogosult, akik mind beelőzik a befektetőt. Szóval ez a fölbe fektetés csak elmélet, kevés olyan ember lesz aki ezt a tanácsot meg tudja valósítani.
Törölt felhasználó 2022. 06. 28. 12:38
Előzmény: #169278  kszsah1
#169279
Kenyérbe is érdemes fektetni, vagy üzemanyagba :D
kszsah1 2022. 06. 28. 12:26
#169278
nagyot emelkedett  a termöfödek , szántók , erdök , gyömölcsösek, gyepek ára 2021 ben , legnagyobb mértékben ´Békés megyében  ,  1 hektár ára 2,36 millió Frt átlagos ár , a magyar dolgozóknak érdemes továbbra is ebbe a szegmentbe befekteni , a Bp-iakásárak nagyon túlárazottak , azért is csökken a vevökör ,
Hathor
Hathor 2022. 06. 28. 10:21
#169276
Lakokocsi kiado alberletnek..
2ho kaucio szukseges 
Talalekonyak az emberek :)
https://kepkuldes.com/image/UPGfXf
Törölt felhasználó 2022. 06. 28. 09:05
Előzmény: #169241  Bertus70
#169275
Már ahol.
Valahol 18-19-ben kezdtek csak(most akár mondhatnám a már szinte csak egyeteméről híres Pécset, vagy a régóta agonizáló Salgótarjánt), végleg leszakadni látszó helyeken meg még most se.
Törölt felhasználó 2022. 06. 28. 08:48
Előzmény: #169273  Törölt felhasználó
#169274
Törölt felhasználó 2022. 06. 28. 08:40
Előzmény: #169272  berlini
#169273
Én nem felejtek!
Háborús inflációról regélnek, miközben minden stop-ot előtte hoztak...
berlini
berlini 2022. 06. 28. 08:34
Előzmény: #169268  Ishar
#169272
Az ami ma Magyarországon folyik az egy rossz vicc.
És még rosszabb, hogy ezt a lakosság többsége észre sem veszi, vagy ha úgy tűnik neki mintha észrevenné, akkor szállitják neki az ügyeletes bünbakot.
- Infláció? Hibás szankciópolitika Brüsszelből (No nem a háború, már miért lenne) Az hogy nálunk már előtte is rekord szinten volt, azt a kollektiv emlékezetkiesés jótékony homálya boritja
- Megszoritások? Dehogy. Nálunk csak extranyereségadók vannak, amit szigorúan tilos tovább háritani a lakosságra. Merthogy ezért nálunk a legdrágább a bankolás már 12 éve Európában
- Népességpolitika, szociális védőháló? Persze hogy van. Támogatjuk azokat a családokat akik anélkül is boldogulnak és leszarjuk azokat ahol a gyerekek magukra hagyva beleragadnak abba az élethelyzetbe ahol már nagyszüleik is voltak. Ezért aztán nincs elég szakképzett fiatal munkaerő, de elterelésnek itt van folyamataosan a migráncs. Aki támadja a határon bátor rendőreinket Soros buzditására. (Az úszó VB-n már nem is az Ukrán helyzet  a téma, hanem ez meg hogy Karácsony kitol a budapesti autósokkal a fő téma.)
- Gazdasági fejlődés? Nincs. De behazudjuk. De évtizedeken keresztül csak a magyart lehet átvágni. Ennyi idő alatt sikerült letornásznunk magunkat a román szinvonalra. (Én még emlékszem arra, hogy 20 évvel ezelőtt a román munkás negyedannyit keresett mint egy magyar.) Nemsokára itt az újabb versenytárs a bolgárok. Velük birkózhatunk hosszú évekig az Unió végén, mert ők talán még nálunk is butábbak, politikusaik ha lehet még a mieinknél is korruptabbak.
- A jövő épitése? Oktatás és egészségügy romokban. De stadionok vannak. Ki lehet számitani, hogy a lemaradó általános iskolai oktatásból milyen tudásszintű ifjú generációk nőnek fel
- Lakáspolitika?  kevés lakás épül, még kevesebb újjul meg. De az egyedüli cél a NER lovagok profit maximalizálása. Ha a normális szintű lakthatás lenne a cél, akkor 12 évvel ezelőtt komoly épitőipari szakképzés indult volna be, támogatnák az épitőanyaggyárak épitését. Eheleyett kurblizzák az amúgy is (magától is) emelkedő lakásárakat.
Ez nem is fog változni, amig ezek maradnak kormányon.
És ez a tényleg rossz vicc. 
tihamer
tihamer 2022. 06. 28. 07:09
#169271
1.00 Swiss Franc =397.77796 Hungarian Forints✔️
☝️😃👆
csakegynick
csakegynick 2022. 06. 28. 06:39
Előzmény: #169263  tothjoco
#169270
Ha forintban van az a 70M és tényleg értékálló a célobjektum, akkor go. Erős a gyanúm, hogy a következő megálló a 450-es euró lesz, hamarabb mint gondolnánk. Elképesztő, hogy ez semennyire se üti meg a lakosság 95%-ának  ingerküszöbét. Én tavaly vettem - eurót 348-as árfolyamon forintra váltva - értékálló objektumot, még így is azt mondom megérte, mert az ingatlan nominális forintban kifejezett értéknövekedése az utóbbi egy év alatt magasabb volt, mint az árfolyamveszteség azóta. Ha viszont azt az összeget forintban gyűjtögettem volna, és várok egy évet a vásárlással, akkor totál kiárazódtam volna mindenből.
berlini
berlini 2022. 06. 28. 00:07
Előzmény: #169266  Ishar
#169269
Alábecsültem a 2 milliós becslésemmel
Ishar
Ishar 2022. 06. 27. 23:23
Előzmény: #169267  tothjoco
#169268
Szerintem az egész magyar ingatlanpiac egy (rossz) vicc. ;)
tothjoco
tothjoco 2022. 06. 27. 23:09
Előzmény: #169266  Ishar
#169267
ha vicc akkor :) És komolyabban?
Ishar
Ishar 2022. 06. 27. 23:07
Előzmény: #169263  tothjoco
#169266
Itt vannak (https://hotelnet.ingatlan.com/) luxuslakások 2+ millió négyzetméter áron a nagynevű Hotelnet Kft.-től. Csak arra kell figyelni, hogy nehogy összeomoljon, amikor bár benne lakik az ember. 
tothjoco
tothjoco 2022. 06. 27. 23:04
Előzmény: #169264  Murdoch
#169265
Nem bővül a kínálat.
Murdoch 2022. 06. 27. 22:57
Előzmény: #169263  tothjoco
#169264
Ezt neked kellene tudni. Bővül a kínálat ahol nézelődsz, vagy nem....
tothjoco
tothjoco 2022. 06. 27. 22:45
#169263
Hölgyeim és Uraim! Egy szavazást kérhetek! Ki az aki most venne KP-ért egy lakást jó helyen reális áron! Van 70M,amit el kellene költenem..Vagy inkább várjak?Köszönöm a segítséget. Fel nyilacska igen...
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 06. 27. 20:54
Előzmény: #169261  berlini
#169262
Na várjunk-várjunk, szerintem Te most az új építésűről beszélsz de az egy vicc. Mármint én láttam a budapartnak a LAKÁS gépész terveit, eléggé nagy WTF volt. Mintha baxtak volna bele. Ellenben ami már földszint volt az normálisan meg volt csinálva tervező iroda által. Láttam már készház építésnél "gépész tervet" de az jó ég, nem is értem hogyan adta valaki arra a nevét. De alapvetően akik szaktársaim vagy ismerem, mint tervezőt eléggé részletes rajzokat adnak.
Ezt a műszaki leírásos dolgot miért csinálja így valaki? Fájdalmasan hangzik. Bele sem merek gondolni, hogy akkor építészetben kihagynak anyagokat, ha a gépész-villamosra ezeket írod. 😁
berlini
berlini 2022. 06. 27. 19:09
Előzmény: #169257  Vodafonelive
#169261
A tervek ellenőrzését sokkal szigorúbban kellene venni.
és azokat nem önmagukban külön-külön ellenőrizni, hanem az összes szakági tervet együtt.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek