Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Andy01 2022. 06. 19. 19:02
Előzmény: #168159  lohran
#168160
Lohran, bocsass meg a naiv kerdesert:
Ha az allam csodbe megy (persze ez V-nel nem kovetkezhet be, mint tudjuk, mindent megold. Ha meg megis, akkor azt is tudjuk, ki a bunos!)  nos, akkor visszafizeti az allam a kotvenyeidet?  Talan ismered a mult szazad tortenelmet alaposabban, mint en, tortent mar ilyen? Az, hogy valami papirra nyomtatott iratot kaptak vissza, ami nem ert mar semmit?  Ilyen dolgok kizarhatoak mar, nem lehetsegesek?
lohran 2022. 06. 19. 18:52
Előzmény: #168158  lohran
#168159
De ha Nékem nem hiszel ,higgy a józan eszednek.
Mi történt az elmúlt 10 év alatt ?
Új pénzek fedezet nélküli kibocsájtása mint a 100 éves 1 szobás szutykokra ahova még a lábadat se tetted volna be 15 millióért.
Most kapkodtál 40 ért a fedezet nélküli ingyenpénzzel
lohran 2022. 06. 19. 18:47
Előzmény: #168155  Törölt felhasználó
#168158
Az igazi pénz már künn van a gazdaságban mig a teremtett (Te eseted) most kerül ki és nincs mögötte csak a lufi de a paraszt aki felveszi már viszi ki a gazdaságba és inflát okoz.
Nem tudom Néked az alapokat mögtanítani,reménytelennek tűnsz
LouMannheim
LouMannheim 2022. 06. 19. 18:25
#168157
Bankban vagy állampapírban van a pénzed, azt a bank, állam felhasználja. Hitelez, beruházást támogat.
Hitel és hitel között is van különbség. Nem mindegy hogy letolt gatyával(0 gazdasági teljesítmény) veszed fel a hitelt, vagy van mögötte bizonyos fedezet (gazdasági teljesítmény). Szerintem ami inflációt most látunk az a letolt gatyás hitelek jelen pillanatbeli kockázatának piaci beárazása. Most 10 % a redukált infla. Korábban azt mondták ennek a nagyobb része a "külföldi" hatás. Ahogy közeledünk év vége felé, és ha nem lesz EU-s megállapodás a "hazai" rész aránya emelkedhet.
Szívjátok fel magatokat , mert ez idáig gyenge.
LouMannheim
LouMannheim 2022. 06. 19. 18:09
Előzmény: #168154  lohran
#168156
Nem kell várni, már megjött, itt van velünk.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 18:08
Előzmény: #168152  lohran
#168155
Értem, tehát ma megtanultuk, hogy a te igazi pénzeddel nem történik semmi az égvilágon addig a pillanatig, amíg vissza nem fizetik kamatostul, az semmilyen káros folyamatot nem implikál.
A te igazi pénzedből nem finanszírozzák a CSÓK-osokat, nem lesz belőle babaváró, se felcsúti kisvasút.
Ennek szívből örülnék, ha így lenne, de sajnos továbbra se támasztottad alá az ég világon semmivel, hogy ez miért is lenne így.
Te valamiféle rózsaszín ködben létezel, ami mellett van egy másik fajta köd is, amit szoktál szúrkálni, amiben a NER-t szidod, közben pedig úgy képzeled, hogy Te nem vagy része a NER-nek.
A te igazi pénzedhez nem fér hozzá a kormány.
Hát jó.
Azért ha kettőnk közül valaki tévedne, márpedig két eléggé ellentétes álláspontot vettünk fel, ha jól sejtem, azért jó lenne, ha szólna, ha tudja, ki téved.
Köszi.
lohran 2022. 06. 19. 18:07
Előzmény: #168153  LouMannheim
#168154
Mindig ugyanoda lyukadunk ki,ha a paraszt(család) nem füzet akkor gyün az infla
LouMannheim
LouMannheim 2022. 06. 19. 18:02
#168153
Ne olyan hevesen, mert még megsérül valaki itt nekem. Az elmúlt évek fedezetlen giga hitel pumpái is nyomják fel az inflációt. Bár ezt nem mérik, és nem teszik bele az inflás kosárba, jól érthető okokból. Kamatstop, bankadó, üzemanyag, háború,hitel, infláció jó kis gyúanyag .
lohran 2022. 06. 19. 18:00
Előzmény: #168150  Törölt felhasználó
#168152
Az Én pénzem igazi pénz és nem a semmibűl teremtett és ezt rakom betétbe.
Igazi pénz versus igazi pénz.
A Te hiteled semmibűl teremtett lufi pénz és ezt használja a paraszt igazi pénzkènt 
Lufi pénzbűl igazi pénz.
Érzed a különbséget ?
Je nem
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 17:58
Előzmény: #168149  Murdoch
#168151
Nekem egyáltalán nem hobbim, hogy több ingatlanom legyen.
Szivesen kiszórom a népnek, sőt, többször írtam, hogy legszivesebben 0 ingatlannal rendelkeznék.
Én magam is örültem, hogy pont egy fideszes kerületben lettek egyébként mindennek ellenére valamiféle fecskeházak.
Én örültem volna a legjobban, ha nem faszságokra szórják el a pénzt, aminek állandóan hangot is adok.
Az, hogy te úgy láttad, hogy jobb még a NER-t konzerválni egy ideig, és nem szavaztál arra az ellenzékre, akinek legalább a NER-rel szemben volt egy minimális esélye, az a nagy xar.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 17:51
Előzmény: #168147  lohran
#168150
Te meg ugyanezen bankba vagy a MÁK-ba szaladsz a pénzeddel, amit az ilyen hülyéknek kiosztanak, mint én.
Vagy kiosztanak a haveruknak.
De te szivesen adod Viktoréknak, csak eljátszod mellé a hattyú halálát, meg az élet nagy vesztesét.
Nem kéne nekik pénzt adni, azt akkor nem lenne mibü a giga inflát megalkotniuk.
Ennyire egyszerű.
Murdoch 2022. 06. 19. 17:49
Előzmény: #168146  Törölt felhasználó
#168149
Nagy xarban lennétek berlinivel, ha jönne egy olyan ellenzék, aki komolyan venné a lakhatási célú vásárlást, befékezve a büfiket. Csokot/BV-t satuba szorítva. 
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 17:48
Előzmény: #168103  lohran
#168148
Ez meg akkor így konkrétan nem is igaz, elismered hát így a nap végére?
lohran 2022. 06. 19. 17:47
Előzmény: #168146  Törölt felhasználó
#168147
Kevered az ok és okozatot.
Még azt se fogod fel ha a paraszt 40 milla ingyenpénzzel távozik amit a bank a semmibűl teremt akkor első dolga púpos kosárral bevásárúl Te meg ott szomorkodsz miért van infla és nem tudsz füzetni mint Ű.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 17:39
Előzmény: #168145  lohran
#168146
Te a rendszer egyik fő pillére, finanszírozója vagy, aki fittyet hány arra, hogy a pénzét milyen célra fordítják, sőt, eljátszod az áldozatot.
Mindezt 12 év NER után.
Szerintem többet ne már Orbánozz, vagy regisztrálj egy új nikket, elkopott már ez is.
lohran 2022. 06. 19. 17:33
Előzmény: #168144  Törölt felhasználó
#168145
Én egy betétes vagyok az infláció követője Ti meg az infláció csinálói
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 17:20
Előzmény: #168143  lohran
#168144
És ez itt a normális gazdaság 12 év NER után?
Most akkor hatalmas károk vannak vagy normális állapotok?
Eldöntöd végre?
Most homokba dugod a fejed, vagy hajlandó vagy végre önreflexiót tartani.
Most akkor melyikünk "hasznosabb idiótája" a rendszernek?
lohran 2022. 06. 19. 17:02
Előzmény: #168142  Törölt felhasználó
#168143
Ne erőlködj meg bészarsz.
Egy betéti kamat teljesen normális egy gazdaságban de Ti az ingatlanspekátokkal beláthatatlan károkat okoztatok és aláadtátok a húsoskezű alá a hatalmat,jólétjét.
Nyöghetitek remegő kezűek
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 15:19
Előzmény: #168141  Törölt felhasználó
#168142
Tekerj a lap aljára, és csodálkozz, hogy erre se adtunk egy fillér "közös" pénzt: https://www.pizza8.hu/ :DDDD
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 15:17
Előzmény: #168136  lohran
#168141
Közben a kölcsön kapott állampapírpénzekből nem lett ilyen CSOK, olyan CSOK, babaváró hitel, nagycsaládos autóvásárlás, zöldautótámogatás, NHP, zöld hitel, nem vásárolt össze minden baromságot Matolcsy, nem nyílt belőle pénzmúzeum, zene háza, karmelita kolostor, várkert bazár, népstadion, MVM Dome megannyi nélkülözhetetlen beruházás és támogatási forma a közel a távolabbi múltból.
És miközben ezek a létfontosságú beruházások nem épültek meg nem szívtuk el a munkaerőt a versenyszférából, nem teremtettünk ezzel semmiféle állam által finanszírozott munkavállalást, vagyis nem tértünk vissza ezzel sem alternatív, akarom mondani illiberális módon a Kádár rendszerbe.
Ez mind nagy szerencse, örülök, hogy nem ez történt az országban, hanem valóban előre mentünk, és minden kölcsön adott forintod kétszeresen térült meg az ország érdekében!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek