Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boomer 2022. 02. 02. 09:28
Előzmény: #148459  Boomer
#148460
Szóval a Trezor lassan megállja a helyét.
Kérdés az stagfláció idején milyen alternatív megoldások vannak értékmegőrzésre.
Boomer 2022. 02. 02. 09:27
Előzmény: #148457  Boomer
#148459
Igazából ezt mondtam korábban én is.
Én nagy kamatemelést vártam a korábbi történelmi eseményekre hivatkozva, de szeretek inkább más celeb véleményével előjönni.
Ezt már linkeltem korábban - Matolcsy írt nemrég a 70-es évekről.
http://www.mnb.hu/sajtoszoba/elnoki-publikaciok/2022-evi-publikaciok/matolcsy-gyorgy-visszaternek-e-az-1970-es-evek
" ....Az infláció hol két számjegyű volt, hol csak magas és végül a „Volcker-sokk” fordította vissza az infláció robbanását Amerikában. Tanulságos, hogy az 1978-ban 7 százalékra emelkedő inflációra a Fed először 10 százalékos alapkamattal válaszolt, majd az 1979 végére 9 százalékra emelkedő infláció miatt a Fed új elnöke (Paul Volcker) 20 százalékra emelte az alapkamatot és ezzel „legyőzte” az inflációt......"
Szóval kis emlékeztető.
Mikor 40 éves magasságban az infláció a FED továbbra sem szigorít, még mindig kötvényt vesz, szarik kamatot emelni.
Korábban a 7% inflációra 10% kamatemelés volt a válasz és még így is stagfláció lett.
Egyre jobban kíváncsi vagyok már mi lesz ebből mert már mindenki tudja hogy kamatot kéne emelni csak a jegybankok ne akarnak.
Üdv a modern rablás világában.
Törölt felhasználó 2022. 02. 02. 09:21
Előzmény: #148455  Törölt felhasználó
#148458
Kihagytad a puncimágnes értéket.
Boomer 2022. 02. 02. 09:21
Előzmény: #148454  Boomer
#148457
Nyilván ő is téved, nem rég még "fakatit" is vett és buzdított rá másokat is, de nála azért gyorsan fordulnak a dolgok, jól leköveti a piacot, lehet egy hét múlva ennek vége, most viszont Ray Dalio (medve) elemzését boncolgatta.
http://www.youtube.com/watch?v=vHwSHbPH5nQ
Kb Bod Péter Ákos cikke köszön vissza.
Ár-Bér spirál az USA-ban.
Azt mondja hogy amit a piac beárazott az kb annyit jelent hogy márciustól majd kamatot emel a FED.
Ennek következménye az kéne legyen hogy a folyamatosan emelkedő kamatok folyamatosan törik le az inflációt.
Azt mondja az a probléma hogy a piac nem árazza be hogy hiába emelnek kamatot (1-2% kb) attól még az infláció nem áll meg.
Három opciót vázol fel
1 tovább folytatódik az infláció
2 disinflációs környzet lesz
3 defláció lesz
Lerírsa alapján a piac nem árazta be hogy 2% USA alapkamat esetleg nem állítja meg az inflációt és jóval többet kell emelni.
Törölt felhasználó 2022. 02. 02. 09:21
Előzmény: #148453  Boomer
#148456
Április 3-ig nem lesz megszorítás. A HUF erős marad (ha kell, eladnak devizát), az inflációt kézben tartják, a kamat lepkefingnyit emelkedik majd, ennyi. Ne várj addig semmilyen nyilatkozatot Vargától vagy az MNB-től.
Lakásárak is vágtatnak majd addig.
Hogy utána mi lesz? Majd sodródunk a világgal, ahogy eddig is.
Törölt felhasználó 2022. 02. 02. 09:20
Előzmény: #148451  lohran
#148455
Ezek közül te melyikre gondolsz ilyenkor?
http://ingatlanerteke.hu/cpg/129879/INGATLANERTEK
Egy ingatlan egy időben több különböző értékkel rendelkezhet, mint például:
  • piaci érték,
  • méltányos érték,
  • befektetési-, vagy tőkeérték
  • hitelbiztosítási érték,
  • biztosítási érték,
  • alternatív használati érték,
  • kényszereladási érték,
  • értékcsökkentett pótlási költség,
  • könyv szerinti érték
Boomer 2022. 02. 02. 09:13
#148454
Érdekes megnézni hogy Kevin is cashben ül.
Eladott mindent és további nagy esést vár USA-ban.
Ezt el is mondja a vlogban és meglepődve tapasztalta az ellenállást.
Eredményül letiltotta a hozzászólásokat.....
http://www.youtube.com/watch?v=_qAjzq6Yd54
Tényleg ennyire ijesztő lenne amit mond ?
Tényleg ennyire szörnyű időszak elé nézünk ?
Boomer 2022. 02. 02. 09:11
#148453
Korábban azt mondtam hogy a hazai események bár kilenghetnek de nem térhetnek el jelentősen a világgazdaságban történtektől. Ezt most is így gondolom, hiába akar a politika erőszakkal is szűkíteni és egy csoport felé menni. Ekkor még azt gondoltam hogy a jelen gazdasági indikátorok recessziót, válságot jeleznek elő. Akár a Buffet indikátor, akár az earning/value, akár bond kereszt, stb stb. Felültem a vonatra. Úgy gondolom ezt sokan megtették, lehet nagyon jól mérni hogy korábbi nagy Hedge Fund vezetők miket nyilatkoztak. Buffet, Chrly Munger, Peter Shiff, Chamath Palihapitiya, Jeremy Grantham, Ray Dalio,  Micahel J. Burry, "Fakati", Már Elon Musk is twitteren jósolt recessziót év végére. Jórészt ők nem a középpontot képviselik, inkább "medvék" ezért is lehet azt mondani hogy talán túl korán próbáltak jósolni túl nagyot hiszen csak valami kis korrekció lesz.
Bár a főbb USA indexek -5%-os korrekciója nem nevezhető jelentés esésnek, azért azt is látni kell hogy az indexek nem kiegyensúlyozottak mert pár tech résztvevő nagyon felül reprezentált, és a kis részvények nagyobbat estek.
Bod Péter Ákos féle cikk sajnos lehangoló, de nekem ez is inkább a hazai dolgokra koncentrál. Szerintem a legnagyobb probléma továbbra is az EKB és a FED. Az hogy nem emelnek kamatot hazavág mindent. A FED még a mai napig vásárol, hígit. Hiába látta mindenki hogy ez nem jó, hiába látta és látja mindenki hogy kamatot kéne emelni a nagy jegybankok nem emelnek, még UK sem csak hangzatos kijelentések vannak miközben 20-40 éves csúcson az infláció világszerte. 
Boomer 2022. 02. 02. 08:52
#148452
OFF
Az alkohol sok esetben nagyon jó stressz oldó, de könnyen át lehet esni a túloldalra.
Többen írjátok hogy nehéz leállni, nagy erő kell hozzá, hiába mondja bárki ha maga az illető nem rendelkezik a szükséges elhatározással.
Kicsit talán árnyaltabb a helyzet, ugyanis az illető lehet azt gondolja hogy "ő nem" mert még nincs azon a szinten, pedig csúcsvezető, gazdag, szegény ugyanúgy lehet alkoholista, ha ügyes egy darabig itt ott palástolni is tudja.
ON
Köszönöm ha linkeltek pár hirdetést és véleményt mondtok róla, sokszor segít a realitás érzékeltetésében.
lohran 2022. 02. 02. 08:39
Előzmény: #148445  Kapitanyur
#148451
15-20 milliót ér de meveszik 145 ért ezt a füstős odut,legénlakást
CixisXis
CixisXis 2022. 02. 02. 08:33
#148450
The most exclusive dog manors in the world
https://hecateverona.com
CixisXis
CixisXis 2022. 02. 02. 08:15
Előzmény: #148444  lohran
#148449
Arra vigyázzon Uram, hogy a pénze mára FELÉT sem éri az ingatlanpiacon. Ki tudja mit hoz a holnap. Telefonáljon még MA.
tihamer
tihamer 2022. 02. 02. 08:03
Előzmény: #148447  tihamer
#148448
"Fontos kihangsúlyozni, hogy a kamatstop egy átmeneti intézkedés, amely 2022. június végéig védi az érintett kölcsönök adósait. Ezt követően a hitelek kamata a piaci feltételeknek megfelelően megváltozik, ami jelen állapot szerint komoly drágulást eredményezhet."
☝️
Kapitanyur
Kapitanyur 2022. 02. 02. 06:16
Előzmény: #148444  lohran
#148446
https://ingatlan.com/v-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/32649085
.
Ez viszont már tényleg úgy néz ki 
mint egy kutyaól
.
29 nm 60 millióért.
.
A lyuk végén ott a Duna.
Kapitanyur
Kapitanyur 2022. 02. 02. 06:12
Előzmény: #148444  lohran
#148445
Találtam neked egy kutyaólt:
https://ingatlan.com/v-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/32655262
.
Felújítandó garzon 145 millióért.
.
Indokolja-e a háromszoros árat a dunai panoráma?..
lohran 2022. 02. 01. 23:13
#148444
Veszek Én is egy kutyaólat 100 milláért nehogy még azt is elvigyék előlem
tihamer
tihamer 2022. 02. 01. 22:40
Előzmény: #148442  macisajt
#148443
Egy szó:
                   I. N.  F.  L.  Á.  C.  I. Ó. 
És ez nem lesz VAKÁCIÓ 👆
macisajt 2022. 02. 01. 22:32
Előzmény: #148439  tihamer
#148442
Nem haragszom, csak megértelek, hogy magas áron érdemes venni...komolyan.
Kapitanyur
Kapitanyur 2022. 02. 01. 22:23
#148441
https://ingatlan.com/v-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/32624698
.
95 nm és 415 millió, vagyis 4.3 M/ nm.
.
Oké.
.
De azért ne írjuk már oda, hogy áron alul…
Hát mi van itt???

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek