Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bolton01 2022. 01. 24. 14:22
Előzmény: #146621  Murdoch
#146660

Szépen fogalmazva : "szebb napokat is látott ..."
Elhanyagolt igy fotókról ,sok apró részletből: függöny félig lóg, eresz függőlegesen áll a levegőben de nem csatlakozik be a tető aljához (valahol ázhat ...) , a mobilklima no comment, ragalja meg zsaluk is kitudja mikor festve utoljára ...
Első blikkre laikusnak biztos ennyiért még tetszhet is, de ha korszerűsiteni akarná valaki, hát még tippelni se merném a végösszeget ... 
Az ilyen apró alhanyagolások mögött a karbantartások is elmaradtak gondolom. Tippre minimum 25-30M-et megenne ez a ház még sztem. Hozzáértők szerint?
Bolton01 2022. 01. 24. 14:13
Előzmény: #146654  lacikonyha
#146659

Ez elsősorban iszonyatos nagy emberismeretre vall az értékesítő részéről, másrészről meg arról, hogy észrevétlenül átmentél a vizsgán nála, megbízható és korrekt embernek talált...
Érdekes ez az egész, én kb 10-15 éve ismertem ezt szintén fel. Az emberismeret és kommunikáció a lényeg, az hogy mit árulsz, vagy mi a termék, lényegtelen szinte. A kommunikáció része tanulható, az emberismeret részéhez meg sok idő és élettapasztalat kell
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 13:48
Előzmény: #146657  lacikonyha
#146658
Amire büszke vagyok, hogy több mint 20 éve a nagy ingatlan áremelkedéskor vett lakást az akkori barátnőm. Elhívott, nézzem meg vele, megnéztük, és tetszett is neki, ott helyben igent mondott volna rá (apuci pénzéből, naná), én pedig könyörögtem neki, hogy engedje meg, hogy alkudjak. Végül megengedte, és alkudtam neki 3-4%-ot. Olyan piacon, ahol áremelkedés volt, mindent el lehetett adni azonnal. Na erre büszke voltam, de könnyen alkuszik az ember másnak.
lacikonyha 2022. 01. 24. 13:35
Előzmény: #146655  Törölt felhasználó
#146657

nem kell tudni bárkit bármire rávenni 
és hányszor hallottam már olyat meglett embertol, hogy azt aztán nem, és néha végul mégis ugy lett
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 13:24
Előzmény: #146648  Gaguse
#146656
Az MSCI World ETF pont ott áll, ahol szeptember elején. Ez még nem akkora esés. 2020. március az volt az esés.
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 13:18
Előzmény: #146654  lacikonyha
#146655
2000-es évek elején vettem egy Tommy Hilfiger inget. Nem úgy terveztem, csak egy inget szerettem volna, de az eladó tudatta velem, hogy én azt az inget szeretném. Tényleg jó volt, ma is megvan, ma is szeretem, 27 ezerbe került akkor, emlékszem.
Azóta leszoktam az ilyesféle vásárlásokról, ma már megvezethetetlen vagyok (vagy legalábbis azt hiszem).
lacikonyha 2022. 01. 24. 13:13
Előzmény: #146652  Törölt felhasználó
#146654

a kilencvenes évek kozepén vennem kellet egy kisbuszt a cégem mukodéséhez, de nem nagyon volt rá pénzem, aztán egy péntek délután be kellett mennem egy kereskedohoz, mert szombat reggel nem volt mivel mennie az embereimnek, mert lerohadt a meglevo kisbusz végleg
a kereskedonél választottam és odaadta a kulcsát hogy vigyem de most nem ér rá és  jojjek vissza vasárnap délelott akkor zárva lesz, és tudunk beszélgetni nyugodtan
leultetett, kikérdezett, elintézte a kisbusz finanszirozását, és eladott nekem még egy haszonjármuvet amire ugyan szukségem votl, de egy fillérem sem, igy vettem 48 orán belul két autot, pedig egyre sem volt pénzem
ahogy ezt megcsinálta velem azonnal osszeszorult a szivem az irigységtol, hogy én miért nem tudok ilyet csinálni
ma már tudom, hogy a porsche hungáriának a o volt vagy tiz éven át a  legjobb értékesito partnere
berlini
berlini 2022. 01. 24. 12:59
Előzmény: #146646  PBoborjan
#146653
Amúgy meg egy szingli, akinek 2 lakása van de a másikat üresen tartja, az ki fogja birni az adót.
Mégegyszer:
én cserébe a kiadott lakások ingatlan adóját elengedném, és a bevétel utáni adót pedig csökkenteném.
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 12:58
Előzmény: #146650  lacikonyha
#146652
Tök mindegy, mi az amit eladsz. Hozzáigazítod az értékesítési csatornát, módot. Tanult és ösztönös is nálad.
berlini
berlini 2022. 01. 24. 12:57
Előzmény: #146646  PBoborjan
#146651
Ebben igazad van.
Lehet hogy az áram és vizfogyasztás tkellene a szolgáltatóktól beszerezni. (Csak jogszabály kell hozzá.)
És azok a lakások ahol nincsen rendszeres és egy bizonyos szintet túlhaladó fogyasztás, lehetne megadóztatni.
Ha az illető tulajdonos nem magyarországi lakhelyű és adózású, akkor pár felszólitó levél után meg lehet terhelni a lakás az adóval (kamatos kamattal) Előbb vagy utóbb vagy kiadja vagy eladja. (és kifizeti a hátralékát.)
Ha a nagyvárosokban az üres lakások max 1-2 hónapig állnának bérlő nélkül, le lehetne szoritani a bérleti dijakat drasztikusan.
lacikonyha 2022. 01. 24. 12:42
Előzmény: #146644  Törölt felhasználó
#146650

jo dallamu, és foleg nem érzelemmentes osszegzés
mindeneseter 6  évig voltan elotte mérnok értékesito kulonbozo multiknál, akik eros tréningcégeket vettek igénybe, és arra voltam trenirozva, hogy árban az ország legmagasabb kinálatat értékesitsem, gyakran olyanoknak akiknek nem volt rá igényuk, vagy semmivel sem rosszab de olcsobb cuccra kiépitett beszerzési vonaluk volt már régota
mindig hátránybol kezdtem tárgyaltam, tipikusan uletem egy cég ugyvezetojének vagy beszerzési vezetojének irodájában és velem szemben foember a saját székében akinek a helyi értéke ott volt a legnagyobb, én meg indulo pozicioban egy senki a napi ot-tiz kozul, aki rá akar sozni valamit, és elvárhato százalékban sikerult is
nem voltam sehol sem én a legjobb, de azért a kozápmezonyt megutottem
ebben az állapotomban vettem észre hogy van ingatlanpiac, és ezzel az eloélettel elég viccesnek tunt az egész, pláne ugy hogy szerencsére nem az utcán kellet megtanulnom hogy mi is az barokk, az art deco vagy a bauhaus, henem két féléves tárgy keretében tanultam az egyetemen, és csak fel kellett eleveniteni
nyilván nem a elsobálos  látásmodom van, de tudom hogy mozog már sok nem tucat kategoriás alak a városban
Gaguse
Gaguse 2022. 01. 24. 12:34
Előzmény: #146648  Gaguse
#146649
a mekiben lesz felvétel a sok ingatlangurunak :D 
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 12:30
#146647
Sziasztok, alkuval kapcsolatban van tapasztalatotok? Végrehajtás alatt álló, nem hitelezhető ingatlanok mennyivel a piaci ár alatt szoktak elmenni ( üzleti célú ingatlan besorolás, nem lakóingatlan)? 
PBoborjan
PBoborjan 2022. 01. 24. 12:26
Előzmény: #146645  berlini
#146646
Ez egy bújtatott szingliadó lenne. Egy házaspár 2 lakásba be tud jelentkezni. Egy szingli nem. Mi van ha nem magánszemély a tulaj? Nem is hazai, nem is eu-s?
berlini
berlini 2022. 01. 24. 12:15
Előzmény: #146629  mr_bob
#146645
Én elsősorban azokat a lakásokat adóztatnám, amelyek üresen állnak.
Másodsorban a bérbeadottat, (jóval  kisebb kulccsal.
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 12:05
Előzmény: #146641  lacikonyha
#146644
Igen, azt értem alatta, hogy te nem érzelmi ügyként tekintesz az ügyletre, míg a másiknál az adott szituációtól függő módon felerősíted, hogy érzelmi szempontból tekintsen rá, és gyengíted, hogy racionális maradjon. Ez maga a sales.
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 11:53
Előzmény: #146635  lacikonyha
#146643
És mindenki úgy távozik, hogy win-win. 
mcbull 2022. 01. 24. 11:46
Előzmény: #146617  Törölt felhasználó
#146642
Így igaz. Mi közben szándékozunk hazatelepülni, mert ezt szeretnénk. Az, hogy a gyereknek jobb volna Németo. csak egy dolog. Ha majd ő eldönti, hogy mit akar az életben...nosza rajta.Gondol egyet és külföld. De most a feleségem is haza vágyik.
lacikonyha 2022. 01. 24. 11:44
Előzmény: #146632  Törölt felhasználó
#146641

ha ezt ugy érted hogy eladoként és vevoként sem helyezem a kozéppontba az ingatlant hanem a tárgyalopartnert, akkor ok,
az ingatlanugyek soha nem az ingatlanrol szolnak, hanem emberi vágyakrol, igényekrol, gyarloságrol, kényszerekrol, gyengeségrol, orokolt szerep és gondolkodásmintákrol, stb, akár tudnak rula a benne résztvevok akár nem
szerencsére legtobben azt hiszik hogy az ingatlanrol szolnak az ingatlanugyletek

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek