Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 01. 14. 09:47
Előzmény: #144731  Second Wave
#144740
Tömik a 2 gyermekesnél nagyobb családokat mentességekkel, családtámogatásokkal. Általában amúgy a nagyobb családosok kevesebbet dolgoznak, mint a szinglik, mert a 8 óra után mindig ott van a "Jolly Joker" :: "Boccs, mennem kell a gyerekért, fejezzétek be kérlek a feladatot." Inkább a gyermektelenek viszik a hátukon az országot, nem a nagycsaládosok. 
mcbull 2022. 01. 14. 09:45
Előzmény: #144738  Murdoch
#144739
Azért itt is emelkednek az árak,októberben még 1.09€ volt a Napraforgó olaj. Max. kaptam 100€ fizetés emelést.
A hitel amit felvettem 320 as €-nál kell fezetnem.
Murdoch 2022. 01. 14. 09:38
Előzmény: #144737  mcbull
#144738
Az szép, 889-ért vettem tegnap napraforgós étolajat...
mcbull 2022. 01. 14. 09:33
Előzmény: #144719  Törölt felhasználó
#144737
Most vettem lisztet 0.45€,az étolaj napraforgós 1.39€. A növényi olaj az drágább 1.79€
Murdoch 2022. 01. 14. 09:32
Előzmény: #144735  Boomer
#144736
Mivel járt jól?
Boomer 2022. 01. 14. 09:28
Előzmény: #144731  Second Wave
#144735
Azért ezzel vitatkoznék.
Akinek 3 gyereke volt mikor bevezették a CSOK-ot elég jól járt/jár.
Ezeket az ajándékokat dobják most össze a többiek infláció néven.
Boomer 2022. 01. 14. 09:25
Előzmény: #144732  Murdoch
#144734
Hiába,
Ne számíts arra hogy ezt megoldja a jegybank.
Ha kamatot is emelne Matolcsy 7%-ra, Orbán megtalálja a módot hogy fűtse a gazdaságot.
Varga már kapcsolt és próbál szorítani, de választásokig 7% alá nem fog menni az infla.
zozoven 2022. 01. 14. 09:24
Előzmény: #144713  tihamer
#144733
Odasüss milyen kicsi a világ : u/persicsb az én kis földim :D 
Second Wave 2022. 01. 14. 09:01
Előzmény: #144724  Törölt felhasználó
#144731
Ez így csak egy szokásos laza uszítás.
Van arra forrás, hogy egy gyermekes család fizet-e több közterhet mindenestül a hazai költségvetésbe, vagy egy gyermektelen pár, az SZJA kedvezmények ellenére, de az összes adónemet figyelembe véve?
Boomer 2022. 01. 14. 09:00
Előzmény: #144725  tihamer
#144730
Nekem a következő jön át Zsiday legújabb írásából:
- Ahogy Michael Burry ő is látta a lufit és várták hogy kamatemelés lesz
- A jegybankok szarnak kamatot emelni.
Akit azt mondja hogy ez nem igaz, annak ajánlom figyelmébe a következő írást:
https://www.mnb.hu/sajtoszoba/elnoki-publikaciok/2022-evi-publikaciok/matolcsy-gyorgy-visszaternek-e-az-1970-es-evek, de kivonat avagy lényeg: 
" ...  Tanulságos, hogy az 1978-ban 7 százalékra emelkedő inflációra a Fed először 10 százalékos alapkamattal válaszolt, majd az 1979 végére 9 százalékra emelkedő infláció miatt a Fed új elnöke (Paul Volcker) 20 százalékra emelte az alapkamatot és ezzel „legyőzte” az inflációt. ... "
Jelenleg már kétszer is nagyon magas inflációs értéket mértek az USA-ban, de még mindig nincs kamat, sőtt még minding QE megy.....
- A következő megállapítása ahogy Keynesre hivatkozik, hogy akkor kezdődik a buli mikor már mindenkinek elfogy a shortja.
Mi ezzel a probléma ?
Egyszerűen az hogy a jegybankok nem emelnek kamatot.
Egyik napról a másikra kamatot kéne emelni de nem teszik.
Amit említetek, ha lenne közgazdasági oktatás az iskolákban és a fiatalok felfognák hogy épp az ő jövőjüket égetik szerintem már covid helyett jegybank ellen tüntetnének.
Senki nem tudja mi lesz, de egyre több jel mutat arra hogy Jeremy Powell most már héja lett és kamatot fog emelni, főleg politikai okok miatt. Az eredeti bejelentéssel ellentétben most már nem csak három hanem négy kamatemelésről beszél.
Az eredeti bejelentéssel ellentétben nem csak a QE leállítása de a vásárolt kötvények piacra dobása is tervben van már.
De a piac szerintem ezzel ellentétben viszont azt árazza hogy egy kicsit szigorít, minden rendbe jön és megy minden a régiben, és a FED szépen elfelejti a további szigorítást.
Lehet végül mégiscsak Berlininek lesz igaza.
A másik kérdés hogy a pénz mindig keresi az útját. Azért a megtakarítók ilyen fokú kirablására a modern közgazdaságban nem tudom mikor volt példa - most tekintsünk el a kárpótlási jegyektől stb. Zsiday korábban arra utalt hogy a Forint előtt a jövő. Lehet hogy a -2% reálkamat lesz az egyik legjobb ajánlat a megtakarítóknak majd.
Matolcsy pedig már 2x sem emelt. Azt írják többen a Forint topicban hogy kamat emelés helyet intervenciót csinálnak hogy kiüldözzék a shortosokat aztán ez öngerjesztő folyamat és még több short kiesik. Szerintem nem emelhet tovább. A probléma az hogy a reálkamat pozitív legyen még kéne pár %. Viszont azt már nem léphetik mert túl nagy lenne a különbség hiszen a nagyok még kamatemelés helyett könnyítenek. Ez túl magasra repítené a forintot ami fájna a gazdaságnak emiatt egyszerűen nem emelhet már.
Minden szem a FED-re fog figyelni.
Törölt felhasználó 2022. 01. 14. 09:00
Törölt hozzászólás
#144729
lohran 2022. 01. 14. 07:43
Előzmény: #144726  tihamer
#144728
Dehugy volt szükséges.
Annyi volt a pénzük válság alatt is mint a pelyva.
Akko meg minek gyártottak ?
Ennyi hazugság
tihamer
tihamer 2022. 01. 14. 05:41
Előzmény: #144725  tihamer
#144726
"2020 tavaszától hatalmas mennyiségű frissen teremtett jegybankpénz/költségvetési stimulus omlott a világra, ami szükséges is volt, mert a vírusválságból eredő, eddig még soha nem látott gazdasági összeomlást csak így lehetett ellensúlyozni. 
Azonban a réálgazdasági hatáson túl a rendkívül bőkezű pénzosztogatás megtalálta útját az eszközpiacra is: világszerte felrobbant a lakások és részvények ára. A nulla közeli kamatok, a végtelen pénzbőség háttérbe szorította a fundamentumokat: egyre inkább nem a valós értékek, hanem az álmok számítottak"
tihamer
tihamer 2022. 01. 14. 05:35
#144725
Zsiday mester legújabb elemzése ☝️
http://www.zsiday.hu/blog/%C3%A1lomgyilkosok
Törölt felhasználó 2022. 01. 14. 00:06
Előzmény: #144722  Murdoch
#144724
Vissza fogjak tölteni, a 0 vagy 1 gyermekes, nem házasságban élők pénzéből. Itt most tényleg a házasságban élő, minimum 2 gyermekes embereke a terep. A többiek őket szolgálják a munkájuk adójával
Törölt felhasználó 2022. 01. 13. 23:05
Előzmény: #144721  tihamer
#144723
Szocializmus
Murdoch 2022. 01. 13. 20:11
Előzmény: #144719  Törölt felhasználó
#144722
Ennyi elég. Anno csak pislogtam, amikor bementem bárhova és púposra pakolt bevásárlókocsik voltak mindenütt. Mindent (is) megvettek. Amúgy elsősorban arra tippelnék, hogy vége a bulinak, az ország tarisznyáját hamarosan vissza kell tölteni. 
tihamer
tihamer 2022. 01. 13. 20:06
#144721
"Az a legnagyobb baj, hogy amíg az ország lakosságának 90%-a önállótlan, életképtelen birka és egy ötödikes matektudásával kenterbe lehet verni pénzügyi tudatosságban és még pszichológiailag is olyan szinten van, mint egy kutya, ami oda húz, ahol simogatást kap, de a hosszabbtávú jövővel nem törődik (pl. ingyen ebéd EU-nál sincs és SEHOL, mindenki kér valamit cserébe), addig csodát tenni nemhogy 2/3-addal, de teljhatalommal sem lehet.A libertariánus álom csak álom marad, a többségnek mindig kényelmesebb lesz felnőttként is az állam által biztosított akolmeleg míg nem olyan függésbe nem taszítja magát, hogy már választása sem lesz, így a dilemma is megszűnik, hogy fel kéne-e nőni 40-50-60 vagy még több évesen.Viktor meg mivel zseniális stratéga, pontosan tudja, mivel lehet Mari néni szavazatát elnyerni és hogyan kell kommunikálni vele."

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek