Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 22:40
Törölt hozzászólás
#136060
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 22:22
Törölt hozzászólás
#136059
lacikonyha 2021. 10. 29. 22:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#136058

amit most irok nagyon nem szeretném ha rossz szájizt váltana ki beloled, reggel irtam hogy egyszerre szulettél a krokodil dandee-vel, (nem tudom láttad e a filmet,)
...
ez a budapest nem a te természetes kozeged, csak probálsz valahogy itt létezni életben maradni, érvényesulni , gondolkodni azon amit látsz, de a korábbi természetes kozegedben megtanult ismeretek és reflexek alapján tudod csak megtenni, igy mozgott a krokodil dandee is new yorkban
---
tanács ha megfogadod jo, ha nem nem: ne várd hogy hozzád egy fikarcnyit is idomulni fog ez a város, fogadd el hogy neked kell alkalmazkodnod, és keresnedek a modját kitartoan
lacikonyha 2021. 10. 29. 21:49
Előzmény: #136053  greenman76
#136057

tegnap már irtam hogy a saját használatra torténo vásárlásokhoz  nem nagyon szolok hozzá mert azt ahhoz hasonlonak érzem mintha a szokékre izgulo embert befolyásolni akarnám hogy inkább a barnákra gerjedjen
--
a pénzcsinálási célu koltés az egész más na azt szeretem boncolgatni de soha nem az ingatlant vizsgálom mint lényeget mert az kb 3 perc alatt megvan, a továbbiakban csakis az embert kezelem aki velem szemben áll, az ingatlan uzletek számomra emberi vágyakrol, szuksékletekrol kényszerekrol emberi gyengeségekrol  stb szolnak és nem az ingatlanokrol, az ingatlan csak a  kihagyhatatlan kellék
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 21:39
Törölt hozzászólás
#136056
lacikonyha 2021. 10. 29. 21:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#136055
belecsoppentem az 5. ker piacba annak idején ahol a nagy pénzt a státuszszimbolumnak vett cucokkal lehet csinálni, vagy pl moszvai orosszal aki olyat vesz csak ami drága de nem kicsit és ne kelljen alkudni mert az a szegénység jele, persze nézzen ki ugy mintha az ermitázsban lenne, vagy 208 elott asvarc pénzt borondbe hozo olasszal, de legyen márványoszlocsarnokos kapualj, hogy érezze palazzoban vett
lacikonyha 2021. 10. 29. 21:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#136054

teljesen, az stul stul kb 60 millo,ennél tobbet sajnálok ma már a saját lakhatásunkban parkoltatni, és mint élettér elégnek tunik ebben az életszakaszunkban
kb 15 évvel ezelott évekig sportot uztem abbol hogy szinte homelessnek oltoztem akkori 60-80 millios belvárosi ingatlanugyletekhez
ezt egy kogazdag svájcban élo 56os magyar embertol láttam, nagyon tetszett,
greenman76
greenman76 2021. 10. 29. 21:11
Előzmény: #136050  lacikonyha
#136053
Alapvetően hasonlóan gondolkodok, csak ahol élek eresztem el a költségeket, és adok teret a szubjektivitásnak, így lennék egy ingatlanos számára a nagy betűs balek...
Bevallom, számomra a hely ahol életvitel szerűen élek sokat megér, hajlandó vagyok a piaci ár felett adni érte, (tudom nem okos dolog, de ez a gyengém...) de kiadott lakásaim kiválasztásánál szigorúan csak a matek számít!
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 21:08
Törölt hozzászólás
#136052
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 21:04
Törölt hozzászólás
#136051
lacikonyha 2021. 10. 29. 20:55
Előzmény: #136049  greenman76
#136050

én nagyon nehezen tudok egy lakásra ugy ránézni, hogy otthont lássak, és ne egy a hasznositási de foleg ,ujraeladásbol eredo haszonrealizálási lehetoséget biztosito objektumot, erre vagyok idomitva
ráadásul szinte csak olyan ingatlanokkal foglalkozom már tobb mint 15 éve amelyekkel valo uzletelés sokkal inkább rokon a régiségkereskedéssel, ahol  a hosználati érték nem olyan fontos, sot a muszaki állapot sem, mert az igazi értéket az jelenti hogy vagyonosok mennyire tudják a birtoklással érezni hogy igazán nagy farkuk van, ezért van az eredetkutatási reflexem is
greenman76
greenman76 2021. 10. 29. 20:30
Előzmény: #136040  lacikonyha
#136049
Biztos nagyon értékes a Kopaszi gát és a Marina típúsú fejlesztés, de nekem a sokemeletes, sokszázlakásos megvalósítás nem tetszik!
Az általad említett terület nagyon értékes, de sajnos a költséghatékonyság miatt ez marad a tendencia!
Ha már Újpest, a Homoktövis pl egy igényes megvalósítás, mégha egy kicsit kint is van!
lohran 2021. 10. 29. 20:29
Előzmény: #136046  lacikonyha
#136048
Szar az ,mint a Marina nincs mit okoskodni.
A pénz meg extrém.
Idiotizmus.
Tönkreteszik a környezetet a külvégi betondzsungelekkel
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 20:21
Előzmény: #136046  lacikonyha
#136047
Milyen aranyos, ahogy próbálod vigasztalni Fülest... 
lacikonyha 2021. 10. 29. 20:17
Előzmény: #136042  lohran
#136046
aváros már réota elvan vágva a dunátol,de ahogy a marinán sincs árvizi probléma a tole északabbra és az ujpesti teruleten sem ezért itt ossze fogják fejleszteni a várost a dunával, ráadásul a belvárossal autoval és tomegkozlekedéssel is ossze  van kotve, és amugy sincs távol egynagyfeszultségu vezeték a legnagyobb akadály, és egy páratlan adottságu negyed johet létre
CyrusTheGreat 2021. 10. 29. 20:07
Előzmény: #136043  ncseed!
#136045
Válaszolj az összefoglalósra. ;-)
Áresés van - ezt látjuk a DH-ból, hogy budai panelre nem igaz, de különösen nagy emelkedés sem.
Kínálat bővült - szintén nem igaz a panelekre a bemutatott számok alapján.
Egyetlen egy rejtely van: a teljesült átlagárak miért nem követik a hirdetési trendet? Konkrétan óriási a különbség a tényleges árak és a hirdetési árak között. Pont talán a DH publikált a múlt héten lakótelepi átlag négyzetméter árat, XI-ben talán 650k volt, de nem tudom pontosan megmondani, lehet, hogy keverem valamivel.
Nekem erre a rejtélyre adjon valaki magyarázatot, de tőled már az is nagy segítség lenne, ha indikatív megmondanad, hogy a táblázat alatt-felett adtál.
lacikonyha 2021. 10. 29. 20:05
Előzmény: #136039  ncseed!
#136044
te vagy az én kinálat csokkenést magyarázo elméletem bizonyitéka, ugymint aki manapság elad, az egyre kevésbé tud a megkapott pénzbol ujabbat venni amirol azt gondolja hogy megéri ezért inkább nem ad el, te eladtál de nem lász értelmes áron megveheto másikat helyette
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 29. 20:01
Előzmény: #136041  CyrusTheGreat
#136043
Nem felétlen a te írásodra reagáltam, de valamire válaszolnom kellett.
Esetleg vitatkoznál az állításaimmal?
lohran 2021. 10. 29. 20:00
Előzmény: #136040  lacikonyha
#136042
Nem normálisak ,főleg a vevőik
CyrusTheGreat 2021. 10. 29. 20:00
Előzmény: #136039  ncseed!
#136041
Örülök, hogy sikerült feldolgozni az olvasottakat. ;-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek