Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 11:36
Törölt hozzászólás
#135440
TurpUrfi 2021. 10. 25. 11:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#135439
szevasztok! 
Megpróbálom a különböző válaszokra az én válaszaimat összeboronálni úgy visszaadni a telekvita kapcsán:
1. Bocs, hogy jelentős időelcsúszással írok de rengeteg más dologgal foglalkozok párhuzamosan.
2. "msokadik" -nak! Szerintem nagyon hasznos amiket írsz, köszönöm a hozzászólásaid. Ekkora poszttermelésnél már tök mindegy hogy szétszaggatva válaszolgatsz, szerintem. Csak mert valaki itt kifogásolta működésed.
3. "msokadiknak" -- Egyet szeretnék ha megértenél és nem írogatnád le ezzel az üggyel kapcsolatban. Többször leírtad, hogy az egész arra ment ki, hogy én olcsón megszerezzem a szomszéd telket. Én többször leírtam neked válaszul, hogy nem ez az alapvető cél. Az alapvető cél a sajátom jó áron értékesíthető állapotban tartása. Ha úgy alakult volna, hogy egy számomra reális árat kaptam volna , esetleg a ház lakható állapotban lenne akkor szóba jöhetne ilyen lehetőség. De a ház egy hulladék, a lekerítésnek meg nem az az alapvető célja, hogy én egy jó árat rájuk kényszerítsek.
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 11:34
Törölt hozzászólás
#135438
CyrusTheGreat 2021. 10. 25. 11:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#135437
Sértett, Airbnb-ző kisbüfi próbálja védeni a védhetetlent, hátha valaki megsajnálja - kifejezetten szarul.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 10. 25. 11:22
#135436
Teremgarázs helyre hogy kell adásvételit készíteni, annak is van tulajdoni lapja vagy milyen paraméterekkel azonosítható? Bejegyzi a földhivatal?
lacikonyha 2021. 10. 25. 11:17
Előzmény: #135430  CyrusTheGreat
#135435

ok, talán ebben nem vagy olyan naprakész, mint a határotott ideju szerzodéssel kapcsilatban, nem tudhattam, sorry nem akarlak nyaggatni, engem csak mint érdekesség érdekelt egy kicsit, guglizni én is tudok, de a birosági gyakorlat kideritése kicsit idoigényes, azt hittem esetleg megsporolhatom
CyrusTheGreat 2021. 10. 25. 11:16
Előzmény: #135432  lacikonyha
#135434
Minden a volumenen múlik, mi történik, ha megbuknak 1-2-3-mal? Van nekik folyamatban még 60.000, amiből jó, ha évi 10.000 teljesítés megtörténik - egyszerűen a matek adja ki, hogy ne foglalkozzanak, mert drágább foglalkozni vele, mint így hagyni a szart. Ha kapnának egy olyan büntetést, ami mondjuk az éves forgalom 25%-a, akkor ne aggódj, foglalkoznának vele, így, hogy nincs tétje, nem teszik.
CyrusTheGreat 2021. 10. 25. 11:13
Előzmény: #135428  lacikonyha
#135433
De az ingatlanközvetítő is csak addig alkalmazza, amíg meg nem támadják őket. Alapvetően minden a céges jogászon illetve a vezetőségen múlik, mennyire adnak erre, Magyarországon ennek nincs nagy kultúrája. Nézd meg a példát, amit berlini említett pár hónapja - a Cordia előre aláíratta a teremgarázs beállóhelyek kapcsán az elővásárlási jogról való lemondást, ami szintén nem állja meg a helyét semmilyen bíróságon, mégis bepróbálkoznak, hátha. Hány bérleti szerződésben szerepel, hogy a bérlő lemond a birtokvédelemről? Szintén semmis.
- - - 
Annyi pluszban, hogy semmilyen tapasztalatom nincs nagyszámú ingatlant bérbe adó részről.
lacikonyha 2021. 10. 25. 11:11
Előzmény: #135429  Törölt felhasználó
#135432
az mindkét nagy ingatlankozvetito cégnak elég jo jogászai vannak, talán pont ezért naponta százával iratnak olyan szerzodési feltételeket tartalmazo balankettaszerzodéseket amikkel kapcsolatos pereket már tucatjával bukotak el
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 11:10
Törölt hozzászólás
#135431
CyrusTheGreat 2021. 10. 25. 11:08
Előzmény: #135425  lacikonyha
#135430
Ez elég részletes tárgyalása a blankettának - persze, nem bérbeadásra, hanem általánosra, de azok pedig értelmezhetők ugye erre az üzletágra is:
https://ptk2013.hu/szakcikkek/leszkoven-laszlo-az-altalanos-szerzodesi-feltetelek-utjan-letrejovo-szerzodesek-gj-201410-3-9-o/4461
Kell egy céges jogász (aki nyilván van, ha már céges keretek között nagyobb ingatlanportfoliót adunk bérbe) és utána az ő értelmezése alapján vinni a dolgokat, de a leghatásosabb az, ha az aláírt szerződés egyáltalán nem tartalmaz támadható pontokat, senkinek semmi szüksége nincs a pereskedésre. 
De valamit csak azért nem vesz semmisnek a bíróság, mert az ÁSZF-nek minősül, akkor lesz semmis, ha feltűnő aránytalanság, jogsértés áll fenne és akkor is kizárólag az adott intézkedés...
Ha cég ad ki és az ÁSZF-je valamilyen törvénysértőt tartalmaz, akkor kötelezik a javításra illetve maximum bírság lesz fogyasztóvédelmi eljárás keretein belül. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 10:57
Előzmény: #135425  lacikonyha
#135429
Ha az adott ügyletben szokásos feltételektől nem térnek el (pl. 2 havi kaució van), nincs egyoldalú kötelezettség (pl. vis major esetekkel kapcsolatban), akkor nagy valószínűséggel a szerződés lényegi elemei nem lesznek támadhatóak. 
A blanketta szerződést készítő cégnek is érdeke, hogy ne legyen tisztességtelen, mert a bíróság egy esetleges vita végén az összes többi szerződésre is hozhat ítéletet, ami már fájdalmas lehet egy ilyen cégnek. Tehát egy igen jó jogász alapfeltétel a cég szempontjából.
lacikonyha 2021. 10. 25. 10:57
Előzmény: #135419  CyrusTheGreat
#135428

elég szakszerueket olvastam toled, azt hittem rovid utalásbol érted a kérdésem
.
szoval az elobb bekuldott szovegem tartalmazza a blankettás korulményeket, amire pl, az ingatlankozvetito cégek ugy reagálnak, hogy szarnak rá, és tudják hogy a magánszemélyek 95 százaléka nem ismeri az ide vonatkozo  jogait, ezért azt hiszi hogy vonatkoznak rá a jogszabályilag és a biroi gyakorlat alapján egyaránt 100 százalékosan gyakoriságban semmis pontok, ezért mintha semmi nem tortént volna, alkalmazzák
.
namost ha jon egy cég és mondjuk 5000 lakással kimegy a bérleti piacra, (150 lakásost én is ismerek) vajon hogy viszonyul ehhez, hát az erre vonatkozo ismereteidre voltam kiváncsi

Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 10:49
Törölt hozzászólás
#135427
greenman76
greenman76 2021. 10. 25. 10:41
Előzmény: #135411  berlini
#135426
Nézd, írtam a kegyeltedről egy véleményt, ami ezek szerint neked nem volt szimpatikus, azóta nyáladzól rajtam mint Pavlov kutyája amikor meghallotta a csengőt....
Igyekeztem nem, vagy csak minimális személyeskedést belevinni az írásaimba, mire Te folyamatosan minősítesz, rágódsz rajtam, kiforgatod a szavaimat és néha mint funkcionális analfabéta keringsz itt az éterben!
Nincs ezzel semmi probléma, csináld csak nyugodtan tovább, üde szinfoltja vagy így a fórumnak, viszont eddigi írásaid alapján ugyan néha - néha előforduló tartósabb mélypontjaiddal együtt is hiszem, hogy ennél azért többre vagy képes!
Ha van építő jellegű hozzászólásod, azt a jövőben is szívesen veszem, még ha nem is egyezik a saját álláspontommal, a baromságaidtól viszont kérlek kímélj meg...
Legyen szép napod!😂
lacikonyha 2021. 10. 25. 10:40
Előzmény: #135420  Törölt felhasználó
#135425

az talán világos mit hivnak blankettaszerzodésnek, namost errol valamikor 2010 elotti eus joghatmonizácioseljárás során bevezetésre kerult az eus norma, miszerint ha a egy cég nem egyedileg kitárgyalt hanem un. balnkettaszerzodést használ magánszeméllyel szemben, akkor az általános szerzodési feltételeknek minusolo pontjarolkizárolag az érvénxtelenséget állapitja meg a biroság
namost mi az egyedileg nem kitárgyal hanem blankettaszerzodés,néha ez is csaka biroségi itélet után válik biztossá, illetve hogy mi benne az általános szerzodési feltétel az is csaka birosági itélet után tuti
vagyis ami szerzodésesszabadság jegyében megengedett és érvényesitheto magánszemály-magánszemély viszonylatban,nem biztos hogy cég-magánszemély esetén is igy van, mert johet a biroság, romondja hogy blankettaszerzodés, és egyes pontok ettol kezdve általános szerzodési feltétel, és semmis
,,
más mufajban ismerek idevágo birosági itéleteket, de a lakásingatlanhasznosito cégek ilyen jellegu szerzodéses szokványairol nincs tapasztalatom
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 10:37
Törölt hozzászólás
#135424
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 10:33
Törölt hozzászólás
#135423
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 10:21
Törölt hozzászólás
#135422
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 09:51
Törölt hozzászólás
#135421

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek