Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 10. 17. 13:11
Előzmény: #134336  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
#134340
Amit fizetni akarsz az ingatlanosnak, annak a felével is beérem.
(A végeredmény ugyanaz.)
greenman76
greenman76 2021. 10. 17. 12:59
Előzmény: #134322  ncseed!
#134339

Azért azon meglepődnék, ha ilyen hamar találnál olyan házat, ami jó közlekedés szempontjából, megfelelő nagyságú és minőségű!
Lehet, hogy csak sokkal rugalmasabb vagy mint mások a preferenciákat illetően...
Azonban az V. kerület más világ, évente egy kezemen meg tudnám számolni hány normális lakás kerül a piacra...
Mi a normális az elég relatív, pl. magas emeleti, liftes, utcai, karbantartott ház, nem forgalmas hely, külön bejáratú szobák stb.
Ritka mint a fehér holló...
Ja meg amiről az elmúlt napokban történt beszélgetés, pl. ilyen paraméterekkel a Károlyi kert, 10 évente egy...
CyrusTheGreat 2021. 10. 17. 12:55
Előzmény: #134337  ncseed!
#134338
Valamit felreneztel, en eddig is kapera neztem lakast es tettem ajanlatot (mas kerdes, hogy a kaleval nem sikerult a vagyott alkut elerni) - szamomra a hitelkamat irrelevans, nem akarok semmilyen gap-et hitellel athidalni. A lenyeg nekem az, hogy mennyi szabad penz marad a tranzakcio utan, ahogy lohran is irta, szabadsagod csak penzzel van, lakassal nincs. Jelenleg is megoldott a lakhatasunk, a jovoben ks az lesz, kenyelmi es tovabblepesi szempontok vezerlik a veteli szandekot. 
A nullkamat kozeli helyzet meg kifejezetten vicces, en inkabb azt mondanam, hogy egyelore a hitelnek a kamatkoczatat optimalisan tudod fedezni a piacon.
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 17. 12:45
Előzmény: #134327  CyrusTheGreat
#134337
Te sose veszel majd olyan áron amit megfelelőnek tartasz! Majd veszel valamikor amikor legkevésbé fáj vagy akkor amikor már nagyon muszáj... de olyan sosem lesz neked hogy megfelelő!
***
Attól hogy gyűjtesz pénzt időközben még semmit nem változik a lakásár elfogadhatósága, max kevesebb hitelt kell felvenned hogy megvedd ami egyéni szociális probléma. Nullkamat közeli helyzetben meg kb okafogyott a dolog.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 10. 17. 12:44
#134336
Van valakinek tapasztalata a fordított ingatlanos megbízásról? Hogy én fizetek neki 1-2%-ot, hogy találjon nekem megfelelő lakást Budapesten? Az a gondom, hogy az ingatlancomon eléggé szutyok a kínálat és még az új építésűek is silánynak néznek ki, rossz helyen vannak, borzalmas alaprajzok, anyagok stb. 
CyrusTheGreat 2021. 10. 17. 12:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#134335
Még ha Újlipótot kihagynád, akkor még csak-csak megállja a helyét, de Újlipóttal együtt nem.
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 12:09
Törölt hozzászólás
#134334
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 12:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#134333
Elég finnyás vagyok, egy felújított 5. kerületi, utcai, liftes, 3+ emeleten levő, nem főúton, 2 szobás lakás, na az érdekelne. Csak ezekkel a paraméterekkel, és nem minden áron. Szoktam nézegetni, ugyanazok vannak fenn a comon, mint egy évvel ezelőtt. Most ennyiért nem mennek el, az eladónak pedig nem sürgős, és nekem sem ér ennyit.
Ez így van rendjén, ha az elképzelések nem találkoznak, akkor nincs üzlet, ami egyáltalán nem baj.
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 12:06
Törölt hozzászólás
#134332
CyrusTheGreat 2021. 10. 17. 12:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#134331
Ez mindenkinél ízlés dolga, de itt több különböző dinamikával rendelkező területet mosol össze, semmiféleképpen sem lehet összemosni a belső VI-VII-et az V. kerülettel vagy Újlipóttal az én véleményem szerint.
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 12:01
Törölt hozzászólás
#134330
CyrusTheGreat 2021. 10. 17. 11:59
Előzmény: #134324  Törölt felhasználó
#134329
2.5x-ezés azért ezen az időtávon volt, de a duplázás az a minimum - hozzátéve, hogy 2019-ben már eléggé statikus volt a piac, nem nagyon fogytak a lakások, 2017-18 után már csak a "befektetők" mozogtak illetve a kínaiak/oroszok, a jól értesültek (főleg az önkormányzatok környékéről) a bevásárlást már 2016-tal lényegében befejezték.
CyrusTheGreat 2021. 10. 17. 11:50
Előzmény: #134326  Törölt felhasználó
#134328
Vegre valaki aki nem funkcionalis analfabeta.
CyrusTheGreat 2021. 10. 17. 11:50
Előzmény: #134322  ncseed!
#134327
Egyebkent, ha mar idezel akkor idezd vegig, nem azt irtam, hogy a piaci arat, hanem azt, amit megfelelonek tartok - aztan vagy talalkozik az elado igenyeivel vagy nem. De orulok, hogy arra valaszoltal, amit NEM irtam. ;-)
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 11:49
Előzmény: #134322  ncseed!
#134326
Tok jo, hogy ket bekezdesen keresztun taglalod a semmit, mikor O is megirta, hogy: "kifizetem azt az arat, amit _megfelelonek tartok_".
Nem kene az ADHD-at igy vensegedre kezeltetni?
CyrusTheGreat 2021. 10. 17. 11:47
Előzmény: #134322  ncseed!
#134325
Az elmult masfel evben a kinezett lakasok folyamatosan dobaltak le a milliokat, tovabba en is ujabb milliokkal noveltem a megtakaritasaimat. Ha ez a tendencia folytatodik meg egy evig, akkor mindket oldalrol eljutok oda, hogy mar nyugodtabb lelkiismerettel kifizetem az akkori arakat (meg akkor is, ha az egy kicsit tulertekelt, mert nem gondolom, hogy a jovo nyaron tapasztaltaknal lejjebb mennenek az arak, kiveve valami nagyon durva, extrem korulmeny miatt). Igy mar erted?
A relativitas pedig koszonom, eleg sokat mond, de megforditom, miert gondolod, hogy a mas ingatlanok aranak novekedese barmilyen szempontbol is fenntarthato vagy akar csak halvanyan is megalapozott a belvaros arcsokkenese mellett? Es mivel a Belvaroson kivul meglehetosen korlatozottan erdekel a tobbi ingatlan, ezert, ami tortent-tortenik az pont tokeletes az en szempontombol, amellett, hogy pont leszarom, hogy az agglos ingatlanok meg kilottek, ez legyen azok problemaja, akik kikoltoztek.
Teny, hogy vannak a panelek kozott olyanok, amelyek tartottak a realerteket (mig mas esetben boven realbuko), de valami miatt megsem tartottad meg - talan emlekeim szerint pont azert, mert a fenntartasanak/helyreallitasanak koltsegei pedig jelentosen elszalltak az aktualis arahoz merten, nem? De a real ertektartasra meg visszaterhetunk egy ev mulva is, hogy akkor mit latunk...
Btw, amiket eladtal, meddig voltak a birtokodban?
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#134324
Az otker spec az airbnb berobbanas elott is eleg draga volt, tudtommal nem is volt ott 3x-odas 14 es 19 kozott...
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 11:43
Előzmény: #134322  ncseed!
#134323
Hagyd ra, csak a trollpontokert jott.
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 17. 11:34
Előzmény: #134320  CyrusTheGreat
#134322
"amint lesz olyan lakas, ami megfelel a parametereknek, kifizetem azt az arat,"
Értem. Tehát azt akarod bemesélni nekünk (ahogy it sokan mások) hogy az évek alatt nem volt a pijacon olyan lakás ami megfelelt volna neked mert ha lett volna akkor már rég megvetted volna akkori pijaci áron.
Ühümmm... mesélj még!
*****
Biztos velem van a gond de én egy nap alatt találnék (bármikor) olyan házat ami nekünk megfelelne, max nem szívesen fizetném ki az akkori pijaci árát.
******
Relativitás. Mondd neked ez valamit? 10% árcsökkenés nem lenne a világ vége ha mellette nem lőttek volna ki más ingatlanok (meg úgy minden más) ára. Azt már csak mellékesen jegyzem meg hogy közben a lesz*rozott, lelufizott panyel is tudott reálértéket tartani. Khmmmm. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 17. 11:25
Törölt hozzászólás
#134321

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek