Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kkpp 2021. 09. 24. 18:07
Előzmény: #132696  berlini
#132700
A szavazási logikádból kiindulva most 3 upvote-t kaptál, tehát nincs igazad.
berlini
berlini 2021. 09. 24. 18:06
Előzmény: #132698  ncseed!
#132699
Érdemben nincs mit mondanod?
Nyomjam a tollamat és imádkozzak?
Hogy a gyurcsányozó, krumpliosztó és minden erővel az országot eladósitó kormánygépezet ne vegye meg kilóra a jónépet?
Ha igy folytatják, akkor nem békés ixeléssel hanem vasvillával fogják őket a történelem szemétdombjára dobni.
ncseed!
ncseed! 2021. 09. 24. 17:54
Előzmény: #132696  berlini
#132698
Húúúú Most aztán jól megaszontad!
 Jövőre nyomd meg a tollad szavazáson és imádkozz! Ennél jobb tanácsom nincs. Én abból főzök ami van most is, a jövőben is, függetlenül milyen kormány van! A cocik alatt is királyul elvoltam, ha ők jönnek akkor is el leszek....
Mr.T 2021. 09. 24. 17:45
Előzmény: #132696  berlini
#132697
pontosan ez
berlini
berlini 2021. 09. 24. 17:37
Előzmény: #132695  ncseed!
#132696
Nos , nekem az a véleményem, hogyha valaki az én pénzemből politizál és marketingre költ, akkor szeretném ha az nem arról szólna, hogy a szegényebb családokba született gyerekek rovására a gazdagabb családokba született gyermekeket jutalmaznák.
Költhetnének egy kis pénzt szociológiai tanulmányokra is és akkor tudhatnák, hogy ezzel nem születik több gyerek, csak a családok közötti különbséget növelik a gazdagabbak javára.
Egyre kevesebb esélye van ma már egy hátrányosabb helyzetű családban született gyermeknek arra, hogy ugyanazt elérje amit nála szerencsésebbek többszörös támogatással ajándékba kapnak.
Márpedig ez csökkenő társadalmi mobilitást hoz és össztársadalmi szinten kárt okoz.
Igen, nekünk jobbmóduaknak ideje lenne ezt végre már felfogni.
Lehet undorodva finnyáskodni a cigányon a szakadt vidéki szinte analfabéta segédmunkából tengődő alkoholista családfőjű családokon, de mindennek a kárvallotjai mi magunk illetve unokáink lesznek.
Ha ennek a szemét zugjogász bandának tényleg fontos lenne a nemzet felemelkedése, akkor azt kellene megoldani, hogy azok az alapvető dolgok (áruk, szolgáltatásoka) amelyek egy gyerek értelmes felneveléséhez szükségesek azok ingyenesek legyenek.
Akkor nem lenne szabad tűrni, hogy tanárok nagyrésze minimálbéren tengődjön és nem lenne szabad hagyni hogy 6000 tanári állás betöltetlen legyen.
Aki ezt csinálja az Nemzetáruló,
aki pedig ezt szavazatával elősegiti az cinkos és szégyelje magát!
ncseed!
ncseed! 2021. 09. 24. 16:20
Előzmény: #132690  CyrusTheGreat
#132695
Politikáról hallottál már? A jelek szerint nem... Marketingben sem lehetsz túl erős.
Landlord 2021. 09. 24. 16:14
Előzmény: #132693  indigo12345
#132694

Milyen erzes, mikor a gyermektelen baratnod, gyermekpotlo olebenek ugatasa bantja a dobhartyadat?
Olyankor szabadnak erzed magad? :) :(
indigo12345 2021. 09. 24. 16:01
Előzmény: #132691  Landlord
#132693
Milyen érzés otthon hallgatni a nemzethi gyermekek nyivákolását egész nap és nem szabadnak lenni?
Részvétem 😂
Landlord 2021. 09. 24. 15:58
Előzmény: #132670  Murdoch
#132692
En sem ertem. Csak meredtem a kepernyore, hatha valamit rosszul olvastam, mert reggel ez meg megesik velem.
Landlord 2021. 09. 24. 15:45
Előzmény: #132667  ncseed!
#132691
Pontosan, szivembol szoltal! Latom ma is allnod kell, a gyermektelen, libtard cunami eszbonto hullamait.
CyrusTheGreat 2021. 09. 24. 15:43
Előzmény: #132688  ncseed!
#132690
Nincs azzal semmi gond, hogy idelinkelted - jo uzenete a programnak, hogy a kiadasbol szarmazo szja-ra is jar. A gond azzal van, ha ezt kepes vagy komolyan gondolni (idezet toled):
“A cél a gyerekesek jobb helyzetbe hozása a nem gyerekesekhez képest és nem az hogy olcsóbb legyen bármi!”
Ennel te millioszor ertelmesebb vagy, nem ertem miert allsz be a propagandat visszamondani. Azt felejtsuk el, hogy jonak tartom a visszateritest vagy sem, csak sokkal egyszerubb lenne neven nevezni a dolgot: valasztasi konyoradomany. Ennyi.
Peti84
Peti84 2021. 09. 24. 14:46
Előzmény: #132688  ncseed!
#132689
A 800.000 azért kapod hogy tudjad az "X" helyét majd tavasszal. Az alsóbb réteg (akinek nincsen SZJA befizetése), ezért krumplit kap. A nyugdíjas meg a 13 havit nyugdíjat kapja ezért. 
ncseed!
ncseed! 2021. 09. 24. 14:40
Előzmény: #132687  ncseed!
#132688
Hozzánk akarnak vágni 1,6 milkát jövőre? VÁGJÁK!
Mivel fizuval kimaxoljuk mindketten a 800ezret ezért igazán a bérbeadásra járó SZJA visszaadás nem érint minket, de mást lehet. Ezért linkeltem ide!
ncseed!
ncseed! 2021. 09. 24. 14:38
Előzmény: #132674  CyrusTheGreat
#132687
Figyu! Azt hiszel amit akarsz velem együtt! TÖK MINDEGY!
A kondíciók adottak, felesleges miattuk hisztizni. Nem esel bele a célcsoportba? Így jártál!
Te ráadásul abszolut célcsoport lennél (korban) gyakorlatilag minden támogatásra de te befeszülsz és csak azért sem, persze megmagyarázod miért ne akarjál most gyereket. OK, ne akarj! Te dolgod.
De aki mégis akar hadd éljen már velük!
Mi úgy vagyunk hogy amit adnak el kell fogadni... ami opcionális ott meg döntse el mindenki maga. Egy ingatlanomnál sem vettem igénybe semmilyen támogatást, még az egy gyerek utánit sem,vételnél sem, felújításnál sem!
tihamer
tihamer 2021. 09. 24. 13:41
Előzmény: #132685  tihamer
#132686
"Jige: azt akartuk, hogy jobb legyen, ugy sikerult, ahogy szokott"
😆😆😆😆
tihamer
tihamer 2021. 09. 24. 13:17
#132685
Placi82 2021. 09. 24. 13:08
Előzmény: #132661  ncseed!
#132684
Kicsit olyan ez, mint a falvakban, a romák, mikor megjon a segély, vagy a fizetés, a most, jól fizető építőipari segedmunka után, és a kocsmában folyik az eszem -iszom dinom danom hó elején , és a legkisebb roma gyerek kezében is milka csoki van. Aztán mikor jön a hó vége, akkor meg mennek sírni mindenhova, hogy éheznek. Szóval most buli van, EU pénz, jó gazdasági környezet, konjunktúra, alacsony kamatok világában. Lehet én vagyok az ostoba, de most kellene tartalekolni, a szűk esztendőkre. A gdp novekedessel nézni kellene a bázis hatást. Hogy 2020 ban mekkorat esett a gdp. No ahhoz képest mérjük ezt a növekedést. Dea2019 és szintet még az idén se érjük el. 
Placi82 2021. 09. 24. 12:53
Előzmény: #132674  CyrusTheGreat
#132683
+++. Végre. Valaki látja. 
Second Wave 2021. 09. 24. 12:10
Előzmény: #132657  unidentified user
#132682
Arról nem ír a cikk, hogy hogyan képzelik a magántulajdonú (céges vagy magánszemélyes) lakások bevonását a rendszerbe. Csak annyit ír, hogy a piaci ár alatt kapna bevételt a tulajdonos.
Az meg teljesen nyilvánvaló, hogy a nyomott bérleti díjak ma nem (és félreértés végett 2019-2020-ban sem) voltak elegendőek egy alaposabb felújításra, rekonstrukcióra. Gyakorlatilag a bérleti díj az alternatív hozamot adja, a folyamatos felújításra, és a főleg a 10 évente esedékes nagyrekonstrukcióra semmi sem marad. Ehhez vegyük hozzá, hogy az ingatlanügynök működése is jelentős összeget tesz ki, vagy tenne ki, ha rájuk bíznám a lakásaimat (kb. 8-15% a bérleti díjból).
Pont emiatt addig amíg a bérleti díjak ilyen nyomottak, én nem számítok komoly intézményi befektetői jelenlétre a bérlakás piacon. Egyszerűen nem jön  ki a matek. Nem mondom, hogy nem lesznek első fecskék, próbálkozók, tudom, hogy most is vannak. Nyilván egy új építésű lakásra nem kell azonnal ráborítani 5 milla felújítási pénzt, az elején elketyeg a dolog, néha gyorsba' egy réteggel lefestik fehérrel, jöhet a kövi bérlő.
Szóval, nyugati szintű szolgáltatáshoz (lakásügynökség, csak egy teló és jön a szaki) nyugati bér és nyugati  bérleti díj kell.
Arról még nem is beszéltünk, hogy tényleges tulajdonosi kontroll nélkül, egy köztulajdonban álló IKV milyen állapotban adja majd vissza ezeket a lakásokat a tényleges tulajdonosainak.
Mondjuk a cikk végén van a lényeg, veszteséges működést terveznek. Azt meg tudjuk, hogy adóból finanszírozzuk :-) ("nem elvárás, hogy a lakásügynökség nyereséges legyen").
 Szóval ez a nagy ötlet, adjunk drága szolgáltatást olcsón, a veszteséget finanszíroztassuk az adófizetőkkel. Na, ezt nem tudják piaci alapon a cégek megtenni, ezért nincs itt piaci alapú céges bérbeadás (nagy számban).
mpagnes 2021. 09. 24. 11:40
Előzmény: #132680  sityaki
#132681
Nyugaton még az eladó sem találkozik a vevővel.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek