Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Mr.T 2021. 09. 23. 10:14
Előzmény: #132618  berlini
#132620
szine pontosan ezek a szempontjaim nekem is, szerintem nagyon jol osszefoglaltad. a szempontok sulya, prioritasa meg nyilvan mindenkinel mas. 
CyrusTheGreat 2021. 09. 23. 10:14
Előzmény: #132617  Mr.T
#132619
Egészen konkrétan Telki családi+ikerház kínálati átlag a com-on 173M, míg Érd Parkvárosban 83M, ezért nem értettem a dolgot, de akkor nem arról van szó, hogy budget nem számít, a hely legyen fix és ott nézed az elérhetőt.
berlini
berlini 2021. 09. 23. 10:04
Előzmény: #132609  alexander7
#132618
Csobánkát ismerem jobban.
14 évvel ezelőtt vett ott egy kollégám egy házat (Csobánka dombtetőn lévő oanorámás telkén.)
Teljesen felújitatta és bővitette.
Gyakorlatilag 3 lakásos társasházzá alakitotta egy lépcsőházból külön-külön megközeltithetően.
Összesen 3 szintes lett igy.
A terv az volt hogy a tinédzser korú 2 gyermeke (mindkettő Budapesten tanult már) majd ott lakik.
A ház azóta is üresen áll.
Ők maguk nem költöztek fel Miskolcról a 2 gyerek közül az egyik Angliába ment ki a barátjával évekig, utána pesten dolgozott, de nem vállalta be az ingázást igy neki egy XIV. kerületi kis lakást vettek (Kipótolták a pénzét)
A másik gyerek sem vállalta be az ingázást, ő egyenlőre albérletben lakik.
Van még egy kiskorú gyermek és még nem tettek le teljesen a terv részbeni megvalósitásáról, de nem egy sikertörténet.
Egy tipikus történet arról, hogy valaki tervez, de aztán minden másként alakul, mert az "érintettek nem működnek együtt".
Szerintem egy agglóba kiköltözésnél nagyon alaposan meg kell nézni, hogy most hogyan él a család minden tagja és a jövőben milyen élethelyzetek állnak elő ugyancsak minden tagra vonatkoztatva.
- Munkahely(ek) megközelitése (HO?)
- Iskolák elérhetősége, minősége ( jelenlegiek és azok amelyek később szóbajönnek)
- egészségügyi intézmények elérhetősége, minősége
- hobbik, sport (ami most van és még jöhet,)
- általános közelekedési helyzet (tömeg és individuális, de nemcsak most hanem a közeljövőben, mert talán lesznek változások)
És mindezt persze az általános helyzet felmérése után:
- zaj,
- levegő minőség
- beépitettség, (szomszédság)
Mr.T 2021. 09. 23. 09:58
Előzmény: #132615  CyrusTheGreat
#132617
Atlag 250m? :O epp most egy tok jo allapotu 140m2-eset kezdtem el nezni, 85m-ert Telkiben (https://ingatlan.com/telki/elado+haz/csaladi-haz/32476066). Egy ilyesmi Budaorson 150m. Vagy ez a Tulipan utca Telki rossz reszen van?
Mindenesetre nem tunik nekem dragabbnak, mint Erd Parkvaros, Erdrol pedig sok jot eddig nem hallottam. Ezert is kerdeztem, hogy csak annyi-e vele a baj (Budaorshoz meg XI. ker csaladi hazakhoz kepest), hogy kintebb van.
DAXHU 2021. 09. 23. 09:55
Előzmény: #132602  Mr.T
#132616
Ne abból indulj ki, hogy mi van most, hanem abból mi lehet később. Budaörs Kertváros, Ganztelep. Minden van, ami kell. Bevásárlási lehetőségek, iskola, tömegközlekedés, új etele pláza, a jövő kórháza. Ennyi
CyrusTheGreat 2021. 09. 23. 09:52
Előzmény: #132614  Mr.T
#132615
Egy kicsit összezavarodtam, a Telki átlag 250M gyanúsan olcsó úgy, hogy az átlag 80-100M-es Érd Parkvárost is nézegeted? 
Mr.T 2021. 09. 23. 09:46
Előzmény: #132611  greenman76
#132614
sajnos így van, ezért tagitanam én is a keresést. köszi a tippeket, most nézem Telkit és Budajenőt, egyelőre még gyanúsan olcsónak tűnnek (azokhoz képest ahol eddig néztem), de ha csak annyi a bajuk, hogy kintebb vannak és ettől olcsóbbak, akkor az faja. Érd Parkvarost nézegetem még, meg Biatorbágyot. Erdnek elég rossz hire van, de a Parkvaros is szar?
Tésztavirág 2021. 09. 23. 09:16
Előzmény: #132609  alexander7
#132613
Pont Csobánkáról van fenn egy nagyon jó videó. Én a télen kimentem megnézni Gödöllőt, hogy ott milyenek a viszonyok... hát elgondolkodtató volt látni azt a füstpaplant, ami az alsóbb területek felett volt... minden ami nem magaslat, azt úszott a füstben, már az M31-ről lehetett látni, hogy mi van ott.
https://www.youtube.com/watch?v=Jj4tqVj_-YQ
kkpp 2021. 09. 23. 09:16
Előzmény: #132611  greenman76
#132612
"Az agglós élettől mindig elriasztott a Budapest előtt feltornyosult kocsisorok  látványa, önmagamat ismerve, na az nem nekem való....."
Azt borítékolni lehet, hogy a helyzet évről-évre egyre rosszabb lesz tekintve a növekvő autómennyiséget és a magyar átlagember önzőségét.
greenman76
greenman76 2021. 09. 23. 09:06
Előzmény: #132606  Murdoch
#132611
Budaörs iránt én is érdeklődtem, de 150 millió alatt nem nagyon látni elfogadható kínálatot.
A házak zöme elég nagy alapterületű és erősen lepusztult állapotú!
Nekem a Kertváros tetszett, merre érdemes még nézelődni, ha a közlekedés kiemelt fontosságú?
Az agglós élettől mindig elriasztott a Budapest előtt feltornyosult kocsisorok  látványa, önmagamat ismerve, na az nem nekem való.....
alexander7 2021. 09. 23. 08:58
Előzmény: #132609  alexander7
#132610
és ha igazán jó sulit akar, az Nagykovácsi határában lesz :). Az amerikai suli. Csak győzze fizetni, bár a budget nem számít :).
alexander7 2021. 09. 23. 08:57
Előzmény: #132607  Murdoch
#132609
Saját tapasztalatom nincs, csak abból indulok ki, hogy kvázi zsákfalu, nincs átmenő forgalom, és a tájvédelmi körzetben/mellett fekszik, erdőkkel, "hegyekkel" körülvéve. A nm árak sem a leszakadt borsodi szegmenst tükrözik, gondolom kevésbé általános a pet palack égetése fűtés gyanánt. Ettől függetlenül lehet, hogy a szellőzése nem az igazi, nem tudom.
kkpp 2021. 09. 23. 08:56
Előzmény: #132602  Mr.T
#132608
Mint mások is már mondták, amikor házat nézel, ne völgyben legyen, mert akkor ott meg fog állni a szmog télen. A többször emlegetett példa erre északon Csobánka, de bárhol előfordulhat, ahol hasonlóak a terepviszonyok.
Murdoch 2021. 09. 23. 08:46
Előzmény: #132605  alexander7
#132607
Fura, hirtelen nem tudom alátámasztani, de Nagykovácsiról pont azt hallottam, hogy nem túl jó a levegő. Gondolom elsősorban téli szezonban, fűtenek mindennel, de nincs levegőáramlás.
Murdoch 2021. 09. 23. 08:42
Előzmény: #132602  Mr.T
#132606
Budaörs, Törökbálint jó lenne, de gyakorlatilag lelakott romhalmazokkal van tele a kínálat. Ahogy itt is említik, Telki jó hely + nagyon jó a levegő, szép az iskola, ha be kell menni Bp-re az már nehezebb ügy. Diósdon belül Diósdligetet mondanám, csak ne az M0-hoz közel. Egyébként ezen a két helyen van is valamennyire értelmezhető kínálat, de kemény árak vannak. 
alexander7 2021. 09. 23. 08:36
Előzmény: #132602  Mr.T
#132605
Ahogy írták már, Telki/Budajenő. A kettő egybe van nőve, lényegében egy település. De én még feltenném a listára Nagykovácsit és a II/A-t is. Annyi, hogy ezekről a településekről 1-1 sávos utak vezetnek be, így a bejárás körülményes, de nálatok ez nem gond, mivel full HO. Meg a nyugat-eu-i árak sem, mivel a budget sem annyira fontos :).
CyrusTheGreat 2021. 09. 23. 08:00
Előzmény: #132597  lohran
#132604
Értem, azért ne vidd túlzásba. ;-) Az utolsó negyedév mindig hajtós, de utána jól fog esni a bor a Naphegyen.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 09. 23. 06:45
Előzmény: #132602  Mr.T
#132603
Telki
Mr.T 2021. 09. 23. 01:34
#132602
udv mindenkinek, tudnatok par tippet adni, hogy melyik kornyekek, varosreszek, kisebb-nagyobb agglomeracios telepulesek felelnek meg a kovetkezo felteteleknek?
1. csendes es tiszta levego
2. jo ovoda, iskola a kozelben, magan is jo
3. kozlekedes majdnem mindegy az ovodahoz / iskolahoz jutastol eltekintve, itthonrol dolgozunk tartosan
Sasadon lakunk most a XI-ben, 1 gyerek + 1 feleseg, jo is a kornyek, de a 70m2-t kicsit kinottuk. A kornyeket mar hirdetesfigyelokkel figyelem, illete Budaorsot, Torokbalintot is. III. kerben vannak jo reszek? Esetleg Diosd, Budakeszi milyen? A budget nem annyira fontos, bar hulye vetelt sem akarok nyilvan csinalni. Koszi, ha van tippetek, hogy hol nezelodjek. ja es csaladi haz vagy vertikalisan osztott ikerhaz kene.
Placi82 2021. 09. 22. 23:30
Előzmény: #132593  macisajt
#132601
Jah kérem ez ungarische vircsaft:). Ez itt meg mindig Balkáni gondolkodás. 1 milliós munka 30 ért. De le van papirozva hisz volt 40 milliós ajánlat is. Minden rendben, lehet tovább haladni, nincs itt semmi látnivaló. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek