Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
greenman76
greenman76 2021. 09. 18. 14:49
Előzmény: #132190  szieszta
#132200
Sajnos sok mindenben igazad van!
Viszont nagyon sok az elégedetlen ember, akinek a gyomra már nem bírja befogadni ezt a sok szart, amit művelnek!
Jelentős részüket a közvéleménykutatók még mérni sem tudják, motivált, de "rejtőzködő" szavazók!
Lásd főpolgármester választás....
Én pl. szívesen véleményt mondanék az előválasztásokon, mert szerintem az ellenzéknek csak akkor van reális esélye, ha nem kimondottan baloldali lesz a közös miniszterelnök jelölt! 
Az adataimat megadni, (lehet üldözési mániám van), nem nagyon szeretném, ergo én nem is létezek....
Szerintem nem vagyok ezzel egyedül...
berlini
berlini 2021. 09. 18. 14:38
Előzmény: #132194  CyrusTheGreat
#132199
Igen, érzésem szerint ő az élelmiszeriparban eddig még az inflációs hozamot sem realizálta az elmúlt évtizedekben.
berlini
berlini 2021. 09. 18. 14:37
Előzmény: #132196  Placi82
#132198
Lassan? 
Már rég olyan vagy. :)
Amúgy tudod mennyiért vesztegetik Berlinben a belvárosban aaz új lakások négyzetméterét?
Forintban 6 millióért.
Külvárosban 3 millióért
A régebbi épitésűek persze arányosan olcsóbbak.
És persze hogy jobb minőségűek és relative jól karbantartottak. De cserébe 2-4-szer annyiba is kerülnek.
Majd ha itt is lesz fizetőképes kereslet egy régi belvárosi házban egy lakásra 2-3 millió ft/m2 árért, akkor az is berlini szinvonalú lesz.
Placi82 2021. 09. 18. 12:55
Előzmény: #132191  szieszta
#132197
Tulajdonképpen, a jegybank pénz az egyszíntű bankrendszert hozna létre. Tovább egyenesen a Lenini úton, a tökéletes kommunizmus felé. Éljen!! :) 
Placi82 2021. 09. 18. 12:52
Előzmény: #132186  Hathor
#132196
Értjük. Bayer construct nagyon szép innovatív munkát végeznek az epitoiparban . Öröm látni az uj-epitesu szép lakasokat. De még mindig ott vagyok leragadva, hogy egy nyugat európai nagyvárosban a budapesti lakás állomány 85-90%a ertelmezhetetlen kategória. A kinalati áruk pedig minőségük, gépészetük, alapján nem kicsit tularazott. Lassan olyan leszek mint Cato Kartago városával a szenátusban. :)) 
macisajt 2021. 09. 18. 12:39
Előzmény: #132191  szieszta
#132195
"Majd a hitelmoratórium után el lesznek törölve a tartozások annak fejében, hogy az ingatlan átkerül az állam nevére..."
.
Bezony ám, csak a vak nem veszi észre mire megy a hitelmoratóriumos játék, állambácsi már dörzsöli a tenyerét! 😀
CyrusTheGreat 2021. 09. 18. 12:20
Előzmény: #132193  berlini
#132194
Azóta is a falba veri a fejét, hogy inkább megvette volna a fél óbudai panellakótelepet, semmint hogy mondern tehénfarmot épített volna. Legközelebb majd okosabb lesz.
berlini
berlini 2021. 09. 18. 12:03
Előzmény: #132189  Törölt felhasználó
#132193
megszünnek a bankok és Csányi is jobb hiján beszáll a panelkiadás bizniszbe
Törölt felhasználó 2021. 09. 18. 10:25
Törölt hozzászólás
#132192
szieszta 2021. 09. 18. 10:09
Előzmény: #132189  Törölt felhasználó
#132191
Olcsóbb lesz a lakáshitel, mivel nem kell a banknak jutalékot fizetned. Kamatmentesen kapnánk a pénzt és vissza sem kell fizetni. Mivel a nemzeti banktól egyenesen kapnád a pénzt ezért nem lesz magántulajdon, minden az államé lenne. Így elérkeztünk marx elméletének beteljesüléséhez. Majd a hitelmoratórium után el lesznek törölve a tartozások annak fejében, hogy az ingatlan átkerül az állam nevére, de lehet éppen lölö lesz a kiválasztott. Aztán neki már nem a hitelt kell fizetni, hanem a bérleti díjat.
szieszta 2021. 09. 18. 09:58
Előzmény: #132177  greenman76
#132190

Szerintem csak a 2/3 van veszélyben. A magyar ember szeret büszkének lenni és ezt a fidesz nagyon jól kommunikálja. Mindennel szembemegyünk, nem hagyjuk magunkat. Jó érzés, hogy meg merjük tenni, mert nagyon erős nemzet vagyunk.
Azt se feledjük, hogy a teljes média a kezükben van, a választási kampány már jó ideje ömlik a közmédiából, persze közpénzen. Újra fényezik lölöt is, micsoda előny, hogy nem külföldié ez az óriási vagyon, örüljünk, hogy magyar kézben van. Arról már nem csacsognak, hogy miből vásárolta fel fél Magyarországot.
Az embereket meg meg lehet etetni hitelmoratóriummal, családi támogatásokkal, kedvezményes hitellel, meg egy két zsák krumplival. Persze ha mi kapunk egy zsák kruplit, tiborc egy kamionnal kap, ez a sikerdíj. Nem beszélve arról a csókosról, aki adja a krumplit, az árának többszörösével kitömve a zsebét.
Én úgy érzem, éppen az elkötelezettek az aktívabb szavazók, akinek nincs haszna, az inkább nem voksol.
Megjegyzem az ellenzék sem a leg meggyőzőbb, nekem az a véleményem, hogy nem a fidesz nyer, hanem az ellenzék veszít.
Ha ez a politikai elit marad, úgysem lesz változás, arra csak akkor kerülhetne sor, ha egy forradalommal megdöntenénk a rendszert (ahogy ´89-ben) . Új törvényekkel és vezetőkkel számon lehetnek kérni a 30 év hazugságait és nem beleesni abba  a hibába, amit ´89 után elkövettünk.
Én örömmel nézném, ahogy gyurcsány lapátolja a földet orbán taligájába,  "málenkij robot" mintájára, lehetőséget adva nekik ledolgozni az összeharácsolt vagyont. A stadionok lehetnének a munkásszállók. Persze nem csak nekik adnám meg ezt a lehetőséget, hanem az összes csókosuknak, családtagjaiknak, így nagyon hamar meg tudnánk előzni bármelyik nyugati államot, lenne bőségesen munkás kéz. Megmutathatnák, hogy a magyar társadalom mennyire hasznos tagjai. Most már úgyis annyian vannak, hogy 1 év alatt száz kilométer metrót is ki tudnának ásni, ásóval, lapáttal és taligával. :-)
Törölt felhasználó 2021. 09. 18. 09:51
Előzmény: #132188  szieszta
#132189
És mi a relevanciája a topikban, a bankszékházak helyén is lakások lesznek? 
szieszta 2021. 09. 18. 09:28
Előzmény: #132184  tihamer
#132188

Szerintem az államok majd beavatkoznak, ugyanúgy, mint a facebook coinjánál. Csendben megsúgták cukorhegynek, hogy a pénzkibocsájtás az államok kiváltsága. Nem nagyon szeretik a maszekpénzt.
Nemrég olvastam a digitális dollárról egy jó elemzést, ha az lenne, nem kellene közvetítőként a bank, hanem minden egyes ember a jegybanktól kapná a pénzt. Gyakorlatilag a hitelezést is meg tudnák oldani. De akkor mi lesz a bankokkal? Túl erős a lobbi, hogy ne húzzák ki a lábuk alól a talajt.
szieszta 2021. 09. 18. 08:50
Előzmény: #132169  ahihetetlengyula
#132187
Akkor Győrt már ne is említsük az árversenyben. Ott az audi miatt hihetetlen ingatlan árak vannak. A Széchenyi egyetem már egy kis város. Borkai biztosan sokat tudott lopni, ha csak  a beruházások 10%-a ment a zsebébe, mert Győr óriásit fejlődött. Vámosszabadi fele már egy nagyobb településnyi új lakónegyed épült a covid alatt. Nagyon sok út megújult, ráadásul a szomszédos településeken is robbantak az árak. Fentről Mosonmagyaróvár, lentről Győr, lassan összeépül. legalábbis az ingatlanárak terén. Ráadásul Rajka meg már Pozsony külvárosaként van számontartva, azt hallottam, már szlovák óvodát akarnak nyitni.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 09. 18. 07:09
Előzmény: #132179  tihamer
#132185
Nekem nem fontos a passzív jövedelem, én likvid, értéktartó eszközökbe próbálok befektetni.
tihamer
tihamer 2021. 09. 17. 20:50
Előzmény: #132183  tihamer
#132184
"Félhetnek a bankok? A Mercedestől az Amazonig saját pénzügyi rendszert fejlesztenek az óriáscégek.
.
Saját pénzügyi szolgáltatásokon dolgozik több óriáscég, például a Mercedes, az Ikea vagy az amerikai kereskedelmi óriás Walmart. 
.
Tech startupoktól jön a kód, tőlük a tőke.Hiteltől biztosításon át megtakarításig valamennyi pénzügyi szolgáltatást kezdtek fejleszteni gigacégek, írja a Reuters. A hagyományos bankoknak ez nem jó hír. "
Placi82 2021. 09. 17. 19:02
Előzmény: #132180  berlini
#132182
De ha van mégis hatranya, parakicsapodas probléma lehetőségem kívül akkor kérlek szólj, mert érdekelne. 
Placi82 2021. 09. 17. 18:50
Előzmény: #132179  tihamer
#132181
Igen. Erről van szó. Ez az indigó uriember mert vett valahol az szélső aggloba,  gondolom kb Veresegyházon túl, egy ikert, vagy házat 1 eve. És most azt látja, hogy 2 földes utcával arrébb hasonló ingatlant valaki tularazva hirdet 15 millióval dragabban az ingatlan.comon, akkor az övét is el lehet adni annyiért. Nem fogja fel hogy nagyon sok hirdetési árat már lassan 40%al tularaznak. Sőt én láttam pont most a Marketplacen (vagy valami ilyesmi) a Jászai Mari téren 52 m2 és lakást 115 millió forintért,!!!!! közepesen  felujitott több mint 100 éves hazban
Az összes környékén élő azt hiszi ez az ár. De ha el kezdene komolyan árulni kiderulne, hogy szoszerint a bőven a felert, se menne el. De hát mindenki 100 milliós ingatlanba hiszi magát. Ezt hívják vagyonhatás effektusnak. Na asszony vegyünk gyorsan 1 merci izibe.:) És pörög a gazdaság.  És majd kiderul hogy racionális ára max 50 millió volt csak. No de mindegy. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek