Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 09. 05. 19:06
Előzmény: #131196  kkpp
#131200
Olvasd el mit irtam.
Én nem tagadom a valóságot.
Éveken keresztül leirtam itt, hogy a valós infláció ami a fórum témájának megfelelően számunkra érdekes, az az épitőipari, ami éveken keresztül évi 10-20%-os volt.
Azok tagadták ezt a valóságot akik elhitték a KSH adatot és még azt a fáradtságot sem vették hogy megnézzék benne a kozmetikázott épitőipari termelői árindexet.
Amire reagáltál most abban én csak arra hivtam fel a figyelmet, hogy most nincsen assulás a gazdasági fellendülésben.
Igen a tőzsde felment az elmúlt évben , sok helyütt akár 50-100%-ot is.
Itt azért nem dobnám el rögtön az agyamat, mert előtte pedig kb 30-50%-ot estek.
De senki sem tagadja, hogy a fellendülés során jóval a 2019-es értékekere mentek az indexek és ez lufinak tűnik, amiből akár 20-40%-os visszakorrekciókat is vizionálnak shortosok.
https://www.factset.com/hubfs/Website/Resources%20Section/Research%20Desk/Earnings%20Insight/EarningsInsight_081321A.pdf
De ebben a grafikonban éppen azt lehet látni, hogy az SP500 cégeinek nyereségessége az elmúlt másfél évben 50%.kal nőtt.Tehát az emelkedést részben ez támasztja alá részben az hogy az alacsony kamatszint miatt nincsen olyan alternativa, ami más irányba terelné a befektetőket.
Mert az SP500 cégek tőzsdei értékükhöz viszonyitott nyereségessége azért még még most is  4,5-5% körül mozog.
Ha megveszel egy német 10 éves állampapirt akkor azért meg Te fizetsz.
Azért van különbség.
"Mi lesz, ha a FEDes szigorítás hatására 20-30 % korrekciót csinálna a tőzsde?"
Ekkora korrekció bizony mindig lehet.
Különösen ha a vállalati nyereségesség vissza esik.
De ez mindig azzal jár együtt hogy megállt a gazdasági fellendülés.
A FED-es kormáynzótanács nem hülyékből áll.
Folyamatosan azt nézik, hogy milyen ütemben és mikor kezdjék el a szigoritást.
És ennek eldöntésekor nem az infláció mértéke lesz a döntő, hanem a GDP és a munkaerőpiac alakulása.
A magyar gazdasági fejlődésről meg egy szót sem irtam. Amúgy ott meg egyetértünk.
"Nem olyan egyértelmű számomra, hogy biztosan el tudják találni a potméterek helyes mértékét még évekig. Persze, azt én sem tudom, hogy lesz-e összeomlás már most télen vagy tíz év múlva, de Te túl magabiztos vagy, hogy itt minden rendben, a fórum másik fele meg túl egyértelműen és rögtön vár összeomlást."
Vleményem tudom megismételni.
A jegybankok (a kormányokkal együtt) Inkább kockáztatnak egy infláció tartós magas értékét, mint azt hogy a gazdasági konjunktúra felivelés megtörjön.
Ezért felesleges szerintem ezzel mint valószinű jövőképpel foglalkozni.
Mert ha túl korán kezdik a megszoritást, akkor azt a gazdaság azonnal le fogja negativen reagálni és akkor bizony lazitani fognak ujra.
Túl közel van 2008, hogy más utat válasszanak, ráadásul az államok eladósodottsága jóval magasabb mint 11 évvel ezelőtt.
Ez egy kényszerpálya, amit azok finansziroznak akik nagyon biztonságos de negativ reálhozamot hozó eszközökben tartják a pénzüket.
Ez az én véleményem.
Meglátjuk mit hoz a jövő.
mr_bob
mr_bob 2021. 09. 05. 18:45
Előzmény: #131198  berlini
#131199
3, igazad van, elnéztem
-
mi nagyon máshogy látjuk a dolgokat, ne is vesztegessük egymás idejét többet szerintem. peace V
berlini
berlini 2021. 09. 05. 18:34
Előzmény: #131197  mr_bob
#131198
1.
Válaszoltál egy hozzászólásra. Bocs, de én beszélgetésnek vettem.
2.
Mindenki GDP-ről beszél, ha egy ország gazdasági teljesitőképességét nézi. 
3.
Amúgy meg tévedsz, mert a GDP százalékos alakulásánál a reál (inflációval mósositott) értékét nézik
4.
Én tudom, de az előző pontok alapján kétségeim vannak nálad.
5.
Igen én néha arrogánsnak tűnök, de legalább tudom miről beszélek.
Lehetsz te arrogánsabb nálam (nagyon igyekszel) De sajnos az a kompetenciát nem pótolja.
mr_bob
mr_bob 2021. 09. 05. 18:20
Előzmény: #131195  berlini
#131197
1, nem beszélgettem senkivel, egy darab hozzászólást írtam
2, ki beszélt gdp-ről? vannak ezen kívül foglalkoztatottsági, import, export, ipar és szolgáltatás szektorbeli, menedzserindexek, stb. amiket lehet nézni. a gdp-t nézni olyan, mint a lakáspiacot a hirdetési árak alapján megítélni
3, ha már gdp, akkor miért nem reál gdp-t nézünk? elvégre te mondod állandóan, hogy a fiat pénz (különösen a forint) semmit sem ér
4, tudod-e mi az a bázishatás?
+1, ezt azt arrogáns stílust meg tartogasd meg a gyógyfürdős nyugger haverjaidnak, én nem vagyok rá vevő (főleg, hogy semmivel nem érdemeltem ki)
kkpp 2021. 09. 05. 18:12
Előzmény: #131195  berlini
#131196
"Akkor mire fel ez az alternativ valóság teremtés a gazdasági folyamaoknál???"
Ezzel az erővel te miért tagadod a valóságot? Az inflációt jórészt a jegybanki pénznyomtatás gerjeszti, ennek is az egyik oka, hogy az emberek nem igazán mennek el dolgozni. Ez áruhiányhoz és megint csak inflációhoz vezet. Az általad felhozott GDP visszapattanás csak a pénznyomtatás egyik lenyomata és nem mond semmit a helyzet sérülékenységéről. De még ha ezt kognitív disszonanciával figyelmen kívül is hagyod, a tőzsdei lufit tavaly óta kizárólag a pénznyomtatás fújta fel. Ez tárgyilagosan kijelenthető, és nem 2 %-ot emelt az indexeken. Kína a gazdasági nehézségeit lassan az állami cégekből való pénzelvétellel fogja folytatni a nagy ellenségkeresésben, közben a kínai Evergrande mindjárt csődbe megy, ha a kínai kormányzat nem menti ki nyomtatott pénzzel. Azt értem, hogy a megtakarítások növekednek mindenhol a mérlegben meg az ingatlanárakat alacsony forgalom mellett felhajtja egy szűkebb réteg világszerte, de a pénznyomtatást nem lehet ilyen ütemben folytatni. Az inflációs hatások miatt szigorításra szükség lesz előbb vagy utóbb. Akkor mi lesz a tőzsdei buborékkal, amit csak az vitt fel, hogy nem volt hova rakni a megtakarításokat, a FED tolta az ingyenpénzt és beígérte, hogy akármi lesz, pénzt nyomtat, hogy alápolcolja a tőzsdét, nehogy dőljön? Semmilyen gazdasági fundamentum nem indokolja az elmúlt egy év emelkedését. Mi lesz, ha a FEDes szigorítás hatására 20-30 % korrekciót csinálna a tőzsde? Egy ilyen korrekciónál én nem összeomlásról beszélnék, csak a FEDes pénzpumpa miatti fundamentumok nélküli emelkedés egészséges korrekciójáról.
Amit beszélsz az kb. olyan, mint hogy most a kormány nagyra van az idei Nagy Magyar Gazdasági Visszapattanással az EUs élmezőnyben, csak azt felejti el megemlíteni, hogy tavaly nálunk volt az egyik legnagyobb GDP csökkenés az EUban. Nagy mutatvány.
Én értem, hogy szerinted itt minden rendben van, és az infláció miatt mindennek menni fog fel az ára az infla miatt, a jegybankok meg majd pénzt nyomtatnak, mert az olyan egyszerű és csak az elinflálódás az egésznek a veszélye, de igazából a pénznyomtatás intenzitásán és lepkefingnyi alapkamat emeléseken kívül semmilyen mozgástere nincsen a központi bankoknak. Nem olyan egyértelmű számomra, hogy biztosan el tudják találni a potméterek helyes mértékét még évekig. Persze, azt én sem tudom, hogy lesz-e összeomlás már most télen vagy tíz év múlva, de Te túl magabiztos vagy, hogy itt minden rendben, a fórum másik fele meg túl egyértelműen és rögtön vár összeomlást.
berlini
berlini 2021. 09. 05. 17:44
Előzmény: #131188  mr_bob
#131195
Olyan jól elbeszélgettek egymással, hogy valósággal szégyellem ezt pár valós statisztikával korrigálni.
USA:
https://tradingeconomics.com/united-states/gdp-growth-annual
Németország:
https://tradingeconomics.com/germany/gdp-growth-annual
Olaszország:
https://tradingeconomics.com/italy/gdp-growth-annual
kina:
https://tradingeconomics.com/china/gdp-growth-annual
Oroszország:
https://tradingeconomics.com/russia/gdp-growth-annual
Egyre azért kiváncsi vagyok.
Az élet más területén is igy csináljátok?
Nem érdekes a valóság, csak a megálmodott?
Felszálltok a 8 órás buszra  8-kor akkor is ha nem jön?
Vagy ez azért tulzás?
Akkor mire fel ez az alternativ valóság teremtés a gazdasági folyamaoknál???
berlini
berlini 2021. 09. 05. 14:53
Előzmény: #131182  kkpp
#131194
Ne feltételezzük már hogy putyinék nem fejlődnek.
Attól jól sikerült a dezinformációs cikk, ha első ránézésre nem annak tűnik.
Viszont abból kiderül, hogy ki irta mikor és milyen körülmények között.
Az orosz jegybankelnök egy látszólagos függetlenségben.
Miközben az orosz struktúrális bajok a túl magas katonai kiadásokkal és a szankciók áltak guzsbakötött gazdasággal.
És most amikor az egész putyin szolgahadnak ki van adva, hogy ütni kell amerikán most hogy az afganisztáni kudarc ott amúgy is fáj. (Szijártó is naponta gyártat az origóval egy amerikát lejárató cikket.)
Mert mivel kellene hogy foglalkozzon az orosz jegybankelnök, miközben ezer sebből vérzik a gazdaságuk?
Remélem költői kérdésnek veszitek.
De ha nem akkor a válasz: 
az orosz monetáris politikával
berlini
berlini 2021. 09. 05. 14:45
Előzmény: #131190  Gaguse
#131193
Az életnek soha sincsen jó vége.
Akár gazdagon akár szegényen, de mindenkinek ugyanaz.
Addig is egy kis Sándor György gyüjtemény:
:(Sándor György humora olyan mintha angol humor lenne, azzal a különbséggel hogy sokkal jobb:)
-  Becsaptam egy ajtót. Azt mondtam neki, hogy nyitva van
.- Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom.
 - Neked, mint kívülállónak, mi a véleményed az intelligenciáról?
 - Az embernek három korszaka van: ifjúság, felnőttkor és a "remekül nézel ki".
 - Hatalmas kagylógyűjteményem van, amit csak úgy elszórva tartok a világ tengerpartjain. Talán már láttad.
 - A kenderkötéllel való akasztás függőséget okoz.
 - A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, Az orvos meg földdel...
 - Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...
 - Az élet olyan tragikus, Az egyik nap még itt van az ember, a másik nap meg szintén.
 - Rómában a papi nőtlenség apáról fiúra szállt.
  - Magyarországon azért ilyen lassú a vasúti közlekedés, mert meg kell őriznünk a nagy ország látszatát!!
 - Ha három madár lennék, látnám magam felülről, amint magam után repülök.
 - A második házasság az optimizmus győzelme a tapasztalat felett!
 - A kisbaba olyan, mint a Nescafé. Könnyű megcsinálni, és egész éjjel ébren tart...
 - Akkora köd van, hogy a rendőrök ülnek a jelzőlámpán és kiabálják a színeket!
 - A gazdaság a szakadék szélén áll, de jövőre egy nagy lépést teszünk előre.
 - Az öregségnek két fő tünete van: az egyik a memóriazavar, a másikat elfelejtettem.
 - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.
Ishar
Ishar 2021. 09. 05. 14:36
Előzmény: #131191  amphibian
#131192
Az nagyon jó, akkor 10-15-20 éven belül rengeteg embernek lesz milliárdos vagyona Magyarországon.
amphibian 2021. 09. 05. 14:18
Előzmény: #131190  Gaguse
#131191
Ezért nem adom el a maradék kettőt hiába csaholnak körbe a vevők mint a veszett kutyák.
Évente 10-20%-al emelkedik az áruk
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 05. 13:16
Előzmény: #131188  mr_bob
#131190
Olasz, orosz, cseh, magyar egyenlőre. Matolcsy is többször elmondta, hogy mire számít. Ősszel meglátjuk, de egyre több a warning. Berlini mást lát, amivel nincs baj. Az infla nem átmeneti vsz, az adósság mindenhol az egekben, ennek soha nem volt jó vége. 
ncseed!
ncseed! 2021. 09. 05. 12:39
Előzmény: #131186  Murdoch
#131189
hamar itt lesz... jól döntöttél hogy nem a szülőkkel üzleteltél!
mr_bob
mr_bob 2021. 09. 05. 11:44
Előzmény: #131187  Murdoch
#131188
ez nem olasz meg orosz sajátosság. ha megnézed az elmúlt fél év makrogazdasági adatait, akkor láthatod hogy usa, kína, németország is lassul. márpedig, ha ők lassulnak az nagyon nem jó jel nekünk sem. az eredetileg elképzelt V alakú helyreállás csak elnyúlik jobbik esetben, rosszabbik esetben meg jön a "double-dip recession". az idei ősz és tél lesz a döntő véleményem szerint.
Murdoch 2021. 09. 05. 11:06
Előzmény: #131177  ncseed!
#131186
Még folyamatban, október vége kb.
mpagnes 2021. 09. 05. 10:33
Előzmény: #131182  kkpp
#131185
Hát ez úgy van, hogy majd a CNN bemondja és akkor gond van. De hát ez mindig így volt. Mindig gond van, de a CNN nem mondja be mindig. 
mpagnes 2021. 09. 05. 10:31
Előzmény: #131183  kkpp
#131184
Nem tudok ilyenről. 
kkpp 2021. 09. 05. 10:15
Előzmény: #131178  mpagnes
#131183
Szivacsos emlékezetem miatt rákérdeztem megint, szóval idézem: "A paneloknál a vasszerkezetek korrózióját nézték át, javították ki. Főleg olyan helyeken, ahol két panelt kapcsol össze, és kipergett a korábbi tömítés."
kkpp 2021. 09. 05. 10:14
Előzmény: #131181  berlini
#131182
Tócsni is hülyeségeket írkál mostanában, ő is Orbán bábfigurája, mégsem egy dezinformációs hullám része. Egyszerűen csak hülyeségeket írkál kognitív disszonanciával, mint egy átlagos fideszhívő, és zéró hitelessége van a tartalomnak az ő szájából. A hivatkozott cikket dezinformációsnak nevezni csak azért, mert orosz a forrás demagógia. Az más kérdés, hogy a tartalom mennyire hülyeség, ízlés kérdése. Szerintem csak egy kiragadott clickbait, de messze van a szokásos, átlátszó orosz dezinformációtól.
berlini
berlini 2021. 09. 05. 09:26
Előzmény: #131180  Gaguse
#131181
Azzal a kiegészitéssel, hogy akkor szentirás, ha az orosz jegybanki elnök kinyilatkoztatásáról irok.
És tudod miért?
Mert én nem vagyok része a nagy Putyin tervnek, (aminek parasztfigurája orbán is,) és engem nem rántgatnak mint egy marionet figurát mint azt a jobb sorsra érdemes hölgyet ott.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek