Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 11:43
Törölt hozzászólás
#130880
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 02. 11:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#130879
az örökös is csak akkor, ha csinál valamit a tőkével és nem ül rajta. De azért én most 2x is meggondolnám hogy mondjuk vegyek e S&P 500-t ATH-n :D
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 11:42
Törölt hozzászólás
#130878
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 02. 11:40
Előzmény: #130871  berlini
#130877
Azért én nem tolom ezt évek óta, 2 éve még nem gondoltam ezt, sőt ugye vásárláson gondolkoztam. Aztán rájöttem, hogy ez egy nagyon rossz vonal ami megy. Sajnálom azokat az embereket, akik az elmúlt 1 évben vettek bármit is hitellel, ők fogják a legnagyobbat szívni. Amit én gondolok nyílván nem holnap lesz, de hamarosan valami kipukkasztja ezt az everything bubble-t...
berlini
berlini 2021. 09. 02. 11:39
Előzmény: #130869  Gaguse
#130876
Addig folyik a pénz elértéktelenitése, amig a fejlett országok adóságszintje fenntartható mértékűvé süllyed.
Még lehet pár év amig ezt elérik.
Nyugdijasnak nem adnak hitelt. (legalábbis nem Magyarországon.)
Igen, nincsen ingyen ebéd. Azt mindig megfizeti valaki. 
Most már pár éve azok akik spórolnak és pénzben tartják azt és nem költekeznek. 
Úsznak a hullámokon azok akik kiköltekeznek és eladósodnak az egyre kevsebbet érő valutájukban és 
jól járnak azok akik nem csábulnak el a költekezés irányába és jól tudják kiválasztani hogy milyen eszközökbe fektetve növeljék vagyonkájukat.
Ez itt nem a tücsök és a hangya meséje.
A tücsöknek nincs miből jól élni, mert nincsenek komoly bevételei, igy félretenni befektetni sem tud.
A hangyák szerencsésebb része a piacon úgy tudja eladni munkaerejét, hogy a megélhetésen felül marad is nekik. Ezek közül az okosabbak befektetnek. (reálhozamot hozó eszközökba) A butábbak elfogadják a réti kormány ócska papirpénzét és elteszik szűkös napokra.
A kevésbé szerencsés hangyák épp csak annyit kapnak havonta ami a megélhetésükhöz kell (beleértve az albérletet is.) Ezek közül az okosabbak rájönnek, hogy a negativ reálhozamos pénzpiacon érdemesebb albérlet helyett hitelt felvéve a banknak törleszteni bérlet helyett.
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 11:39
Törölt hozzászólás
#130875
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 02. 11:37
Előzmény: #130870  lohran
#130874
minnél tovább tolják, annál jobban fog fájni a pofára esés ;) Jerome P. konkrétan egy köztörvényes bűnözőnek tartom amiért ezt csinálta, hamarosan rá fog ébredni mindenki...2008 egy vasárnapi piknik volt ehhez képest ami jön..
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 11:36
Törölt hozzászólás
#130873
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 11:27
Előzmény: #130855  ahihetetlengyula
#130872
Ez nálad mit jelent, eladtál már kapát/kaszát, vagy még árulod, amid van?
berlini
berlini 2021. 09. 02. 11:26
Előzmény: #130869  Gaguse
#130871
Nyilván úgy érzed, hogy az álláspontod reális alapokon áll.
(Furcsa is lenne másként)
De ha éveken keresztül nem az általad vártaknak megfelelően folynak a dolgok, akkor egy idő után, (legalábbis az elmúlt évekre) kijelenthetjük, hogy pesszimista voltál.
Azt meg csak jövőre fogjuk látni, hogy most kinek volt igaza.
lohran 2021. 09. 02. 11:22
#130870

a baj az hogy az ingatlan áremelkedés bégyürüzik a gazdaságba és az ingatlanosdinál keletkező pénzek inflát gerjesztenek.
pl aki élad egy szart 40 millióért valami baleknak aki 10 milcsi saját pénz és 30 millió hitellel megveszi akkor máris keletkezett 30 millió fedezetlen pénz ami kiáramlik a boltokba,piacra rázúdul a gazdaságra rontva a pénzt.
Ez a mérhetetlen inflációt gerjesztő pénzteremtés tönkre vág mindent.
Most azt látom ,hogy Én semmilyen ingatlant nem veszek mert lassan harmadát érik a hirdetési áraknak.
Ezt teljesen élba..rintották.
Persze van ennél még mélyebbre az ingyen pénzekkel és a további ingyen hitelekkel.
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 02. 11:11
Előzmény: #130867  berlini
#130869
Nem pesszimista vagyok, csak realista. Ez ami most megy nem tartható fent hosszú távon. Nem is értem, szerinted a nyugdíjas isa hitelt fog fölvenni, vagy mindenki tolja majd maga előtt a hiteleket és ússzon az adósságban? Ez egy borzalmas világ, ahol jutalmazzák a túlköltekezést és hitelezést és büntetik a felelősségteljes gondolkozást és takarékosságot (nyugdíjak, megtakarítások) Ennek vsz hamarosan vége lesz, jön a Black Swan mert nincs új a nap alatt, nincs ingyen ebéd soha ...
mr_bob
mr_bob 2021. 09. 02. 10:49
Előzmény: #130867  berlini
#130868
berlini
berlini 2021. 09. 02. 10:39
Előzmény: #130865  Gaguse
#130867
Igen.
Nekem pesszimistának tünsz.
De már annak tüntél 2019 tavaszán is.
Azóta a fejünkre kaptuk az eddigi legnagyobb gazdasági hatású járványt és nem látom, hogy ettől összeomlott volna minden.
Ami omladozik, az a korábbi évtizedek  bálványa,  a pénz vásárló értékének stabilitása, amely fölött a jegybankok őrködnek.
De ez se új dolog.
A Japán jegybank már vagy 7-8 éve tudatosan próbálja az inflációt felkorbácsolni és a GDP arányosan kb 280%-os államadóság felét - pénzteremtéssel - már eltüntették.
Nagy csindradattával (USA, EKB) követték őket a többi nagy jegybankok.
Csak úgy csendesen, de az MNB is teljes gőzzel vásárolja a másodpiacon a magyar államadóságot. (Most beigérték hogy fokozatosan csökkentik ezt is.)
Tudom, hogy túlzónak tűnik az amit itt már évek óta állitok, de egyre inkább meggyőződésem, hogy minél nagyobb szarban van a világ annál kevesebbet fog érni a papirpénz.
Aki nem jól kiválasztott eszközökben tartja vagyonkáját az erre továbbra is ráfarag.
tihamer
tihamer 2021. 09. 02. 10:36
Előzmény: #130864  berlini
#130866
Lassan, nemsokára 5 %-on fog ketyegni.Nem olyan rossz az a mai körülmények között.Ráadásul 347 már az euró. Bár tudom lesz itt volatilitás az árfolyamban.
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 02. 10:21
Előzmény: #130861  berlini
#130865
lehet, viszont most valami nagyon furcsa, semmi sem a "megszokott" xar mederben folyik, hanem kicsit kisiklott minden. Tényleg ne legyen igazam, de jobb félni mint megijedni. Én felvettem a védekező pozit, egy kevés cryptot tartok, még de kb ennyi..
berlini
berlini 2021. 09. 02. 10:19
Előzmény: #130863  tihamer
#130864
A likvid pénz mindig király.
csak egyre kevesebbet ér.
tihamer
tihamer 2021. 09. 02. 10:12
Előzmény: #130860  Gaguse
#130863
.
..
,.................. KÖZELEG A TÉL
.
S hamarosan a jó lehetőségek kihasználása.
Nem sokára a likvid pénz lesz a király.
Csak türelem.😁
berlini
berlini 2021. 09. 02. 10:11
Előzmény: #130860  Gaguse
#130862
A kontrolálatlan hitel kiáramlást Kinában már több mint 10 éve folyamatosan cikkezik.
Voltak olyan évek, amikor a hitelfelvételek közel fele ellenőrizetlen csatornákon (nem bankokon kersztül) áramlott a gazdaságba.
berlini
berlini 2021. 09. 02. 10:07
Előzmény: #130852  Gaguse
#130861
Én nem emlékszem egy olyan évre sem az elmúlt évtizedekben amikor nem úgy tünt volna, hogy nagyon zavaros évek jönnek ránk.
Sorolhatnám évenként 1991 óta.....mindig úgy tűnt hogy nagy szarban vagyunk. (És a legtöbbször úgy is volt)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek