Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2021. 07. 02. 14:26
Előzmény: #123855  ncseed!
#123860
" Azaz a vevők 88%-a semmilyen támogatást nem vett igénybe a használt pijacon!!" ezt írtad!. Csusztatsz. 1200 Mrd értékű 10 milliós babavaro, a lakaspiacon az semmi? A támogatott 3%os hitel 15 millióig semmi? Persze a csokot használt ingatlanra, meg én se vennem fel vacak 1.2 millió vagy mennyi és azért vannak feltételei. De az újlakasnal 3 gyerekes csok előre bevalallva +10 millió a fentieken felül. Szóval ne csusztassunk. Mert a megfogalmazásban van a lényeg. Persze használt lakasos csokra nincs nagy igény. Hisz a többi fenti felsorolt tétel sokkal nagyobb pénzösszeg. Nem is a 2 gyerekre kapható 1.2 millió borította az egyensúlyt meg!!!! Meg a Kádár rendszer óta nem. látott 3.5%os hitelkamat, amit koszonhetunk a QE penznyomda nak, na az a legnagyobb katalizátor. Természetesen nem végig fix futamidore mert az mar 6% körül lenne. 😀. Szóval a megfogalmazásban a lényeg. Ezt tudjuk már. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 02. 13:51
Törölt hozzászólás
#123859
ncseed!
ncseed! 2021. 07. 02. 13:25
#123858
Kíváncsi vagyok hol áll meg a dolog és mi kell ahhoz hogy földbe álljanak az új igénylések...  
https://www.penzcentrum.hu/hitel/20210702/kifosztjak-a-magyarok-a-bankokat-ugy-eladosodnak-a-nyarra-mintha-nem-lenne-holnap-1115870
Nem tudom hogyan alakul a hitelállomány most hogy moratórium van és mellé ezerrel veszik fel az új hiteleket!  Kezd megerősödni bennem hogy előbb-utóbb nagy pofára esés lesz... de ez még évekig kitarthat úgy spekizzetek.
lohran 2021. 07. 02. 13:23
Előzmény: #123856  JeGeMeLOV
#123857
Semmilyen ingyenpénzzel nem tudunk versenyezni.
Minden támogatás lopás a többi embertől.
Kivéve ami súlyos rászorultságon alapul.
Hiszen ezért vagyunk emberek.
De a Finesz logika ennek pont az ellentéte.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 07. 02. 13:08
Előzmény: #123855  ncseed!
#123856
Ezt mondom, NHP, Eltolcsy hitelek, eu pénzek ellopva. Ezzel nem tudunk versenyre kelni. 
ncseed!
ncseed! 2021. 07. 02. 12:59
Előzmény: #123853  Placi82
#123855
Miért nem vette meg 2013-ban akkor? Én biztos nem fogtam le a kezét... meg más sem!Én megvettem! Ja tudom, "szerencsém" volt. Most eladtam egyet. Most is "szerencsém" van gondolom...
Támogatásokat illetően:
"A 2016 és 2019 között az összes lakástranzakció közül közel minden hatodiknál vettek igénybe csokot a vevők a KSH adatai alapján. A támogatást felhasználók aránya az újlakás-vásárlók körében 42, a használtlakás-vásárlók esetében 12 százalékra becsülhető."
Azaz a vevők 88%-a semmilyen támogatást nem vett igénybe a használt pijacon!!!!!!!!!!!!!!!! Max olcsó PIACI lakáshitelt, BV-t de ezek nem direkt támogatások, utóbbi meg nem is dedikáltan lakáspiac specifikus.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 07. 02. 12:56
Előzmény: #123848  ncseed!
#123854
Amikor ilyet hallani, hogy rogán tódi egymaga sok száz lakást birtokol különböző módokon, akkor el lehet képzelni, hogy összesen mennyit loptak el a nersevikek 11 év szabad rablás során. Az, hogy növekszik a tranzakciók száma, számomra annyit sejtet, hogy biztosra akarnak menni, választások előtt megvesznek mindent a lopott pénzeken, aztán már mindegy. A pénz ingatlanban kivárja az elévülési időt, aztán majd 5-10 év múlva kezdik el eladogatni, ha véletlen ellenzékben lesznek. Földi halandók már felújítani se tudnak, nem hogy 50 milliós családi panel, vagy 150 milliós telek Budapesten. Vicc. 
Most meg a kolostorsertés bevezeti a szocializmust, hatósági áras sóder meg kavics lesz. Ha legalább közgáz első előadáson ott lett volna, tudná, hogy aminek az árát a diktatúra határozza meg, abból hiány lesz, illetve jóval magasabb árak a fekete piacon. Sok sikert építkezni 
Placi82 2021. 07. 02. 11:49
Előzmény: #123848  ncseed!
#123853
Elég lett volna ha a 2012 és banki kamatok 9%rol elmennek a mostani 3-4%ra. Teljesen felesleges volt a BV, és tsi. Mikor volt jobb a szerencsetlen berlodnek aki 45 ért vette meg a 60+paneledet kelenföldon. Amit még aranyaron kell felújításni a 3 misis támogatásnak köszönhetően. Vagy 2013 ban ha megvehette volna 10 ért vagy egy jó globális gazdasági jelenkori helyzetben, most 20 M ért, 4%os könnyű kis kamaton?? A támogatások miatt nem 20Mft az ára hanem 42-45.. De még ha sokan nem is fogják fel azért ezek komoly kotelezettsegekkel jarnak. Nem ingyen pénz ez. Csak neked, aki tulajdonképpen kötelezettség nélkül megkapod. De a vevőid szívni fognak,csak most örülnek. Csak hát számolni!! előre gondolkodni! nem jellemző ebben az országban sajnos. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 02. 11:40
Előzmény: #123851  ncseed!
#123852
Kérek 15% százalékot az ötletért!
ncseed!
ncseed! 2021. 07. 02. 11:33
Előzmény: #123847  Törölt felhasználó
#123851
Ezt a hitelfelvétel dolgot is átgondoltam és ha lesz nagy szakadás tényleg (nem erre számítok) akkor a pár tízmillácska önerőmmel lehet négy lakástt veszek vissza kettő helyett! 🤣🤣🤣 négy éxerdobozt a moratórium lejárta után egy-másfél évvel amire kivéreznek a sztárbefektetők és még én is 3 évenbelül maradok.
****
Sőt! Lehet a megmaradt lakásokat is beterhelem és hatot veszek!!! Egy épület tömböt....
Törölt felhasználó 2021. 07. 02. 11:32
Előzmény: #123847  Törölt felhasználó
#123850
Ja persze erre is lehet rögtön anekdotikusan ugye rávágni, hogy itt a fórumon is mennyien ülnek egy kalap kp-n.
Ja, hogy olyan finnyásak, hogy szeretnének emellett más eszközben is tartani zsét, esetleg tartani egy szemmel látható vésztartalékot???
Nyavalyás spekuláns, magára vessen, kockázat nélkül nincs siker, ugye...
Törölt felhasználó 2021. 07. 02. 11:29
Előzmény: #123823  Törölt felhasználó
#123849
Oszt akkor végülis az a mondás, hogy akkor a duplájára, meg még magasabbra növő befektetési vásárlók igazából mind csak ilyen pszeudóbefektetők, mint én, igaz?
Bár továbbra se első lakás vásárlók, akik ugye eléggé visszaszorultak, de hát az járulékos veszteség, ki számolja... :D
ncseed!
ncseed! 2021. 07. 02. 11:28
#123848
https://hvg.hu/gazdasag/20210702_lakashitel_csok_babavaro_bank360
1. Igenis van jelentős élénkülés idén BP-n IS!!!
"2021 első hónapjaiban viszont a lakáspiaci tranzakciók dinamikus emelkedése látszik: a Magyar Nemzeti Bank (MNB) lakáspiaci jelentése szerint a koronavírus-járvány okozta visszaesés után 2021 első negyedévében országos szinten 29 százalékkal, a fővárosban pedig 30 százalékkal nőtt a tranzakciók száma az előző év azonos időszakához képest."
2. A gondoltnál jóval kevesebben vettek fel akár egy forint CSOK-ot is!!!
"A 2016 és 2019 között az összes lakástranzakció közül közel minden hatodiknál vettek igénybe csokot a vevők a KSH adatai alapján. A támogatást felhasználók aránya az újlakás-vásárlók körében 42, a használtlakás-vásárlók esetében 12 százalékra becsülhető."
Törölt felhasználó 2021. 07. 02. 11:27
Előzmény: #123846  Placi82
#123847
Hát aki nyúlbéla hitelt felvenni, az magára vessen, ugye ncseed?
Erre mondják, hogy Tajgetosz pozitív, nem? :D
Placi82 2021. 07. 02. 11:25
Előzmény: #123844  ncseed!
#123846
Ha nem húzzák be a féket választások után. Akkor olyanok leszünk mint egy kukta, amire rá lesz írva az oldalára" brutal very high press economy". De ne szívasd, stresszeld a többieket.:)Így is nagyot szivtunk már eddig is. Túl nagyot.! 
Törölt felhasználó 2021. 07. 02. 11:25
Előzmény: #123837  ncseed!
#123845
Tihamér, hol vagy már, töltögeted a kérdőívet?
2022-től majd lesz 30%-os ÁFA, ha behúzzátok a választást?
ncseed!
ncseed! 2021. 07. 02. 11:19
Előzmény: #123841  Placi82
#123844
A hosszútávú mantra ugyanaz a jövőben is ha eladok ha nem. Ettől még lehetnek bukkanók amiket akár még meglovagolhatok én is bár eredetileg nem teveztem ilyet azonban látva meddig szállt a rakéta és milyen kockázatok vannak a jövőre nézve át kellett gondolnom a stratégiámat! Ha nem fórumoznék valószínűleg nem is került volna napirendre az eladás nálam. 
***
Írtam, ha csak egy lakásom lenne kiadásra nem is foglalkoznék az eladásával mert nem akarnék kockáztatni. Jópáran megszívták itt a fórumon is hogy 2-3 éve aladtak azt hitték jó áron aztán belefutottak a f***erdőbe tátott szájjal! Igazából tényleg jól adták el ők is HA nem ingatlant akartak volna vásárolni a vételárból!!! Na nálam két ilyen lakás van aminél az sem gond ha noha nem tudom visszavenni őket... miért ne trédeljünk akkor egyet! Ha mégis jelentősen tovább mennek az árak akkor is kasza volt nekem, de ekkor sokaknak legörbül majd a szája széle!!! Itt látok politikai kockázatot.... meg a választások miatt, bárki is nyerjen utána behúzzák a féket szerintem a költségvetésben.
Törölt felhasználó 2021. 07. 02. 10:41
Törölt hozzászólás
#123843
Törölt felhasználó 2021. 07. 02. 10:39
Törölt hozzászólás
#123842
Placi82 2021. 07. 02. 10:12
Előzmény: #123811  kkpp
#123841
Míg el nem adja a ncseed meg 2 lakását addig nyomja a mantrat:)) Okos fiú ő. Pontosan tudja amit te is magyarázol. Országosan persze pörög a piac. Főleg a 40e fős alatti kistelepülésen. Békéscsabán úszómedences csilli villi házat kapsz 70 ért! :)). De 30 ért Szerencsen is. Pesten meg főleg az újak mennek. Főleg Budán. 12,2,keruletekben és 3 ik jobb részein (harsanylejto). És tudod mit, ezek meg is érik a többi Pesti és agglos vacakkal összehasonlítva. Mert azok allnak mint a csövek. De erről nem illik beszélni. :) 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek