Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macisajt 2021. 06. 15. 12:40
Előzmény: #122358  kszsah1
#122360
Végre leesett a tantusz, hogy nem sokat érnek. Mesterséges manipulálás volt. 
Aki okos az nézi az áru igazi értékét!
ncseed!
ncseed! 2021. 06. 15. 12:37
Előzmény: #122355  macisajt
#122359
Melyik kerület? Csak mert nekem nagyon más a benyomásom pedig nem az olcsó (kis lakás) kategóriáról van szó!
kszsah1 2021. 06. 15. 12:35
Előzmény: #122355  macisajt
#122358
a panelok 40% túlárazottak , minimum
macisajt 2021. 06. 15. 12:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#122357
Jól időzítettél!👍
Törölt felhasználó 2021. 06. 15. 12:30
Törölt hozzászólás
#122356
macisajt 2021. 06. 15. 12:11
#122355
Na most beszéltem több ingatlanossal, mondják hogy a panel lakásokat egyre többen kezdik piacra dobni, mert drasztikusan leálltak a panelek árai, sőt lehet jókat lealkudni.  Viszont nagyon keresik a kertes házakat vidéken
, sőt a beépíthető telkeket is. Panelvétel mániának  itt a vége!
bpwjk 2021. 06. 15. 12:01
#122354
a hirdetésfigyelő is manipulált. jön a zöld nyíl és ugynannyi az ár mint hetek óta.
Törölt felhasználó 2021. 06. 15. 11:56
Törölt hozzászólás
#122353
ncseed!
ncseed! 2021. 06. 15. 11:31
Előzmény: #122350  ncseed!
#122352
JA a következő kérdésre miszerint ha én is látom a fordulót miért nem dobálok el mindent a korábbi kommentekben már megadtam a válaszokat... aki nem tudja kiolvasni így járt.
ncseed!
ncseed! 2021. 06. 15. 11:30
Előzmény: #122335  mr_bob
#122351
"többször beszéltük itt, hogy akinek nem sürgős annak érdemes kivárnia a moratórium végét, de nem rémlik, hogy annyira mellénk álltál volna. sőt valószínűleg megkaptuk, hogy shortolunk és más nyomorán/szerencsétlenségén akarunk majd hasznot húzni."
1. Akik itt panaszkodnak azoknak valamennyire biztos sürgős, kinek jobban kinek kevésbé bármit is mondjanak!
2. Igen TI shortoltok mert mindenképpen meg akarjátok valamikor a kinézett ingatlant venni. Aláhúztam a lényeget! Én ha esetleg eladom akkor sem biztos hogy újra veszek!!!! Rajtam tényleg semmilyen nyomás nem lesz SOHA mert amennyit a gyeröknek szántam annyi ingatlan marad, sőt több. Ha lesz lehetőség veszek valamit, ha nem akkor nem. Rakom máshová a pénzt és nem bőgöm tele a netet egyik eszközosztájra sem hogy lufi, túlárazott! 
ncseed!
ncseed! 2021. 06. 15. 11:25
Előzmény: #122334  CyrusTheGreat
#122350
"most meg ugy latom, napok ota foglalkoztat a kerdes, valami csak megvaltozott, nem?"
Igen, mint írtam meg szeretné venni a bérlő... ez történt.  Most viszon jó az esélye annak hogy az én elképzelésem találkozzon a piaccal! Igen, a 'lufi' piaccal, a 'háromszorosan túlárazott' piaccal!
***
Gondolkozzunk kicsit hangosan. A lakáspiaci ciklus a csúcsán van egy éve oldalaz és igazából pár nyaralótól eltekintve jó ha az inflát leköveti ami emelkedőben van azaz még nehezebb lesz a közeljövőben a reálértéket tartania. Támogatások a mindenkori csúcsokon, messze a bárki által is vártak felett, pörög a piac, ugyanakkor kilőtt az államadósság, emelkedik az infla, jön a választás. Klasszikus fordulópont közeli állapot! A problémátok (és a tényleges vevőké is) csak az, hogy 1-3 évvel ezelőttre várták sokan ezt és azóta megy a TIK-TAK viszont tovább emelkedtek az árak jelentősen, illetve hogy ez a reál stagnáló/lecsorgó állapot évekig is eltarthat. Arra pedig nem mindenkinek van ideje kivárni, különösen nem éri meg várni ha a jelenlegi kedvezményekkel tudnak élni! Statisztika szempontjából ha kifutnak a programok és nem jön újabb akkor a kimutatott áresés mértéke nagyobb lesz mint a tényleges árelőnyöd a kivárással mert elesel a támogatásoktól is... (már aki nyilván) Valószínűleg a bérlő is megfuttatta magában a lehetséges forgatókönyveket és jobbnak ítélte meg MOST vásárolni X forintért mint várni a bizonytalanra ki tudja milyen kamatkörnyezetre, gazdasági/munkakörnyezetre, támogatások megszűnésére bizonytalan lakásárra az albérlet összes hátrányával!
***
Vannak embercsoportok akiknek érdemes spekizni tovább esésre és vannak akiknek szerintem eddig sem szabadott volna és ezután sem érdemes. Ennyi.
Törölt felhasználó 2021. 06. 15. 11:07
Törölt hozzászólás
#122349
ncseed!
ncseed! 2021. 06. 15. 11:06
Előzmény: #122333  Törölt felhasználó
#122348
Na rakjuk rendbe a dolgokat szép sorjában...!
"eddig az volt hogy teljesen mindegy az ár mert nem eladó..."
Ismét egy szokásos kiragadott mondatrész elferdített tálalásban, ahogy itt szoktátok.
Na szóval hosszú távú tartásnál (amire én alapvetően berendezkedtem) ha fordul a piac és tartósan csökken a lakásár akkor engem nem érdekel az ár mert nem akarom eladni. Tartom tovább, gyűjtöm a mézet és kész. Nyilván követem a befektetésem árfolyamát folyamatosan... 
****
Attól hogy csökkenő árszínvonalnál nem akarok piaci áron kiszállni még mindig minden eladó, csak tudom hogy ekkor az esélye nulla annak hogy az én elképzelésem találkozzon a piaccal!
berlini
berlini 2021. 06. 15. 10:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#122347
Az hogy az itt fórumozók mit csinálnak az nem reprezentativ.
Évente a lakásállomány 3%-a cserél gazdát.
Itt fórumozik aktivan max 20 ember (köztük olyan is aki külföldön él és nem szándékozik venni)
tehát évi egy tranzakció sem jön ki statisztikailag. (De az egy eddig meg is volt)
Az irreális várakozás, hogy ennél sokkal több legyen.
Igy ennek be nem következéséből azt a következtetést levonni, hogy mindenki kivár itt és igy ez a jó, igencsak félrevezető.
Törölt felhasználó 2021. 06. 15. 10:17
Törölt hozzászólás
#122346
berlini
berlini 2021. 06. 15. 10:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#122345
Nem szeretnék belemenni abba, hogy melyiket milyen pénzre vettük.
Az talán ebből még neked is lejött, hogy veled ellentétben én aktiv vagyok az ingatlanpiacon.
Törölt felhasználó 2021. 06. 15. 10:08
Törölt hozzászólás
#122344
kszsah1 2021. 06. 15. 10:07
#122343
frekvenciált helyeken érdemes telkeket megfigyelni és idöben lecsapni rájuk , nagyon emelkednek az árak , Bp belváros lufi árak vannak még ,
berlini
berlini 2021. 06. 15. 10:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#122342
Én azt hittem, hogy ujra regisztrációnál a memóriádat nem kellett törölni.
Leirtam már többször, hogy a közreműködésemmel a családban tavaly is volt vétel a VII:kerületben.
Tavalyelőtt 2db, (ebből egy még nincsen átadva)
2017-ben 1db (tavaly átadva)
2016-ban 3db (2019-ben átadva)
berlini
berlini 2021. 06. 15. 09:59
Előzmény: #122338  Murdoch
#122341
Igen.
Ismételten igazad van.
Igazad volt 2017-ben, amikor a Budai panelek ára jelentősen emelkedett,
igazad volt 2018-ban is, amikor a Budai panelek ára ismét emelkedett,
igazad volt akkor amikor 2019-ben a budai panelek ára ismét emelkedett,
igazad volt akkor is amikor 2020-ban a Budai panelek ára ismét emelkedett.
Rád minden évben érdemes volt hallgatni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek