Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2021. 05. 18. 20:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#118180

Szívesen:) Ja, hogy ez volt a Corvin körúti, értem. Tényleg lenne vele munka, azt pedig tényleg csak te tudod eldönteni, hogy mennyire vagy okés azzal, hogy ha netán lakható így is, akkor is elég ronda lenne egy darabig, amíg hozzá nem jutsz a felújításhoz.
Nem akarom azt mondani 18nm-re, hogy kis lyuk, még határeset:). Engem az árképzés zavart legjobban, a méret csak utána jön. A méret mint írtam, határeset számomra, azt tudom, hogy téged nem zavar annyira (jelenleg legalábbis). Ezeken túl a többi paramétere szerintem teljesen reális, értelmezhető, elfogadható, vállalható stb stb:). Elhiszem, hogy kiadható amúgy. A terved pedig lehet, hogy működne.
Amit most írtam berlini hozzászólására előző hozzászólásomban, azt tudom még mondani. Nem tudom, te mit tudsz erről a BB-s 30%-os önerő dologról panelnél.
Ez a 18nm-esnél persze nem lesz probléma, ott max az értékbecslés lehet gond, de ez a 30%-os limit tényleg szűkítené a lehetőségeid ha a lehető legkevesebb kompromisszumot kínáló lakások körét nézzük, mert ha jól értem, akkor nem nagyon mennél még a 20M-s lélektani határnak sem túlságosan a közelébe. A fentieket meg az előző hozzászólásomat ez alapján írtam.
Ha lesz valami a Herminamező lakásból, azért kíváncsi leszek. Szerintem azon a lakáson kívül van még normál méretű garzon normális paraméterekkel is ebben az árkategóriában, de nem túl gyakran vannak ezek hirdetve (mondjuk havonta néhány darab, ha pedig földszintit kizárjuk és csak emeletit nézünk, akkor szerintem átlagban 1-2 havonta lehet lecsapni 1-1 ilyenre).
Tényleg sok sikert, bármi is lesz a végleges döntésed:)
XisCixis 2021. 05. 18. 20:21
Törölt hozzászólás
#118179
Törölt felhasználó 2021. 05. 18. 20:21
Előzmény: #118176  LJ91
#118178
10 év múlva ki fogják b@...ni a munkahelyéről, és majd egy balgalore-i irodaházban dolgozó fogja megkapni a munkáját. Ez lesz, csak még nem látja. Fiatal csóka.
Törölt felhasználó 2021. 05. 18. 20:19
Előzmény: #118171  HerrLudwig
#118177
Látom asszimilálódsz, megy a lenézés nálad. Valószínűleg eszed te azt a szart rendesen, és kivetíted ide azt, hogy évek óta kisebbségi érzésben élsz a nagy dojcslandban.
LJ91 2021. 05. 18. 20:17
Előzmény: #118170  HerrLudwig
#118176
Most komolyan nem látod át, hogyan változna meg ez az egész, ha a világon mindenki hirtelen örökös full-HO-ban tolná, vagy szándékosan értetlenkedsz, hátha úgy neked lesz igazad? Az az indiai/kínai stb. aki most nyugaton van, azt felesleges lesz nyugatra rángatni, amikor otthonról is megcsinálja ugyanazt. Nyilván az ottani jó szakember sem egy tál rizsért fog dolgozni, mint a klasszik indiai biorobot, de garantálom, hogy sokkal kevesebbel beéri mint te. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 18. 20:16
Törölt hozzászólás
#118175
tihamer
tihamer 2021. 05. 18. 20:13
Előzmény: #118173  ncseed!
#118174
Hagyjad.
Súlytalan a véleménye.
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 18. 20:09
Előzmény: #118170  HerrLudwig
#118173
Értjük. Tehát ha te most bármi okból hazajönnél akkor megh*ly*lnél a határ átlépése pillanatában!
Mesélj még!
HerrLudwig 2021. 05. 18. 20:08
Előzmény: #118155  ncseed!
#118172
Figyu, én nem akarlak meggyőzni semmiről. Ha neked elviselhetőbb úgy az élet, ha a nálad sikeresebbeket kóklernek tartod, akkor nyugodtan tarts engem szarnak a szakmámban.
HerrLudwig 2021. 05. 18. 20:06
Előzmény: #118164  Törölt felhasználó
#118171
Egyél szart, többmilliárd légy nem tévedhet!
HerrLudwig 2021. 05. 18. 20:06
Előzmény: #118152  LJ91
#118170
Ez egy elterjedt hoax a nem-IT területen dolgozóknál, hogy egy indiai egy láda banánért megcsinálja, amiért a nyugati szakemberek sokezer eurót elkérnek. A valóság az, hogy az az indiai, aki tényleg ugyanazt megcsinálja, az már itt van (vagy az USÁ-ban vagy más civilizált helyen). Nekem is vannak indiai kollégáim, Németországban, német fizetésért, meg Amerikából dolgozók amerikai fizetésért, na ők tényleg jók.
Meg dolgozunk olyanokkal is, akik Indiában vannak, ég és föld a különbség.
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 18. 20:06
Előzmény: #118164  Törölt felhasználó
#118169
Mit vársz tőle, se nem Mo-n él, se gyereke nincs.... sz*rt se ér a véleménye a témában.
Ahogy eddig egyik sem.
infin 2021. 05. 18. 20:01
Előzmény: #118118  berlini
#118168

Igen, pár tanács elég sablonos volt, mert nem vették figyelembe, hogy a 28M semmiképp nem opció. :)
Tovább lehet lépni később onnan, csak max nehezebben/anyagilag nem jön ki a legjobban az ember de annál végül is tényleg jobb, mint ha teljesen kiárazódik valaki a piacról.
Arra ettől függetlenül kíváncsi lennék, mennyire igaz az, hogy panelra 30% önerőt kérnek mint ahogy ezt írta lejjebb Zoom1. Ez nem tudom mennyire elterjedt a bankoknál de ő kifejezetten BB-re írta. Ha ez igaz, akkor sokkal kisebb a mozgástere Vanavrashnak valójában. Akkor nem tud 17M felett nézni semmit paneleknél (vagyis 18-19-ig tud nézni, kemény alkuval és szerencsével). Úgy pedig nem olyan rossz választás ez a Dél-Pest. Bár téglából még tudna nézni 17M felett is 20-valamennyi % önerővel de abban is van mindig olyan áron érezhető kompromisszum ha nagyon 20M alatt akarnánk maradni.
Azért én továbbra is javaslom az alkus trükköt, hiszen ez még igaz is, hogy felbukkant egy másik, kedvező árú garzon:))) Ingatlanos nélkül garantáltan le lehet menni vele 17M alá. (Csak legyen meg a tulaj és ne legyen semmi komoly baj a lakással/házzal élőben)
PBoborjan
PBoborjan 2021. 05. 18. 19:53
Előzmény: #118160  lohran
#118167
Elsö (valszeg utolsó is) pesti albérletem 23 nm volt, gangos szoba konyha klasszik. Anno wc a gangon, itt már a konyhából lecsíptek egy kis fürdőt. Ez olcsó lakásnak épült 120 éve.
Murdoch 2021. 05. 18. 19:53
Előzmény: #118161  ncseed!
#118166
Elhiszem, dolgozok én is párral távolról, de azért nagy csodák nincsenek, alaposan lukra lehet futni egy csak költségre fókuszált outsourcingal.
Törölt felhasználó 2021. 05. 18. 19:51
Törölt hozzászólás
#118165
Törölt felhasználó 2021. 05. 18. 19:51
Előzmény: #118138  HerrLudwig
#118164
Tudom, hogy az én lemezem, és téged, mint kívülállót teljes mértékben zavar, at csak a valóság, mégpedig valamilyen furcsa okból a fővárosi aggloból reggelente szerintem tízezres nagyságrendben hordják be autóval a büdös-koszos Budapestre az általános iskolás gyerekeket. Valamiért ez olyan reggeli és délutáni népvándorlós mozgalom lett, aminek csak az lehet az oka, hogy nincs vagy nem elég jó a helyi iskola, vagy van valami perverziójuk.
XisCixis 2021. 05. 18. 19:46
Törölt hozzászólás
#118163
Murdoch 2021. 05. 18. 19:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#118162
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 18. 19:42
Előzmény: #118156  Murdoch
#118161
Az hogy nem lehet (nem éri meg) mindent kiváltani attól még nagyon sok mindent ki lehet!
Megsúgom, nem az ujjamból szoptam, nálunk már most rengeteg minden Indiában van! Igen, vannak kezdeti nehézségek de ezek már most eltörpülnek az árelőny mellett!!!
***
Szóval a fagyi visszanyal! 
***
De mondjuk lajosunk akár élhetne Hungarisztánban is a Kanári szigetek vagy Dzsörmani helyett fele fizetésért ugyanazért a munkáért. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek