Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 16. 08:45
Előzmény: #117674  Alexander_Greybeard
#117680
Na végre hogy valaki kimosta a csipát a szeméből és tisztán lát! Most egyetértünk! 😃
Örül a kisember mert az 1-2 milcsije (páraknál 10-20M) kamatyozik 5%-on mikor a teljes MÁP állomány ~80%-a felső 5-10% kezében van... és ha merek szólni emiatt akkor le vagyok hurrogva. Sebaj, én ennek is a pozitív oldalát nézem! Egy tizessel én is beszálltam meg megfogták a kiadói konkurencia növekedését! Ja hogy ez k*va sokba kerül az államnak? Kit érdekel! Füzessenek a szegények! 😂😂😂
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 16. 08:39
Előzmény: #117668  mr_bob
#117679
Ahol mi lakunk van minden ne aggódj, és lesz is! Jöhetnek majd hozzám is akár albiba! Én a helyetekben a VIDÉK, VIDÉK, VIDÉK -en aggódnék emiatt... tudjátok ahol occsó az ingatlan! 
https://novekedes.hu/elemzesek/telepulesek-ahol-hosszu-evek-ota-nincs-haziorvos-ezert-kell-ujratervezni-az-alapellatast
 Felénk úgy nőnek ki most is a 100-200M+ -os házak (amikben laknak is utána azaz megveszik) mint gomba az eső után... 
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 07:46
Törölt hozzászólás
#117678
CyrusTheGreat 2021. 05. 16. 07:36
Előzmény: #117674  Alexander_Greybeard
#117677
Ezzel nem teljes mértékben értek egyet, a NER-vagyon jelentős része PE mögé van rejtve, vagy direktben megjelenik/megjelent cégtulajdonként/cégvásárlásként. Van egy csomó cégük, amiből vagy a pénzlapátolás megy vagy éppen gigahitelt készülnek felvenni, de van jó pár, ami működik és hajtja a pénzt, kifejezetten egészséges pénzárammal. Azt persze simán elképzelem, hogy az alsóbb NER-vonal pár százmilliós vagyonnal ebben nyomul, de meggyőződésem szerint inkább a pár tízmilliós "normál" magánszemély megtakarítók vannak jelen.
EKÁER meg már 2015 óta van, 2018 óta ÁFÁ-s online számlaadat-szolgáltatás, online pénztárgép a retail forgalomra meg szintén 2015 óta van, ezek azért nem új dolgok, nagyon erős törekvés volt a PM/NAV részéről az egységes, minél teljesebb körű adatszolgáltatásra kb 2013 óta, akkoriban kezdődtek az ilyen jellegű projektek.
tihamer
tihamer 2021. 05. 16. 07:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#117676
Szerintem meg jobb, hogy magánkézbe kerülnek az ingatlanok.
Lesz felelős gazdájuk, karbantartva, felújítva lesznek. Továbbá ugyanúgy hasznosítva, igaz piaci alapon.
Hogy Ncseedet idézzem: " nem kötelező Budapesten lakni."
Természetes szelekció.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 07:03
Törölt hozzászólás
#117675
Alexander_Greybeard 2021. 05. 16. 03:41
Előzmény: #117620  CyrusTheGreat
#117674
MÁP+ azért kellett mert a NER-ben olyan istentelenül sok kp ül parlagon, hogy nem lehet vele mit kezdeni. Ezt a pénztömeget az állam biztonságosan és teljesen likviden tárolja, adunk rá indokolatlanul magas kamatot is adómentesen. Egyéb hozadékai: az állam sok, eddig rejtett pénzt regisztrál (lásd EKR, online számla és a rengeteg egyéb jelentés), magyar kézben lesz az adósság nagyja, szóval bátrabban lehet kakaskodni és implicit árfolyamvédelem. El tudod képzelni, mekkora pusztítás lett volna 1 éve, ha nincs pár ezer milliárd 5% kamaton MÁP+-ban? A pénzváltók még így is órák alatt kifogytak. Persze lakásbefektetés helyett is lehet venni de ez egy nagyon szűk réteg mert aki lakásban hisz, az sokszor elvi alapon direkt távol marad más befektetésektől.
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 23:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#117673
Tapasztalatom, hogy amikortól 24 órás felügyelet kell, nos onnantól kezdve a nyugdíj már biztosan nem elég. Ha szakápoló kell akkor pedig tutira zsebbenyúlós a történet. És csak a jó isten mondja meg, hogy kinek épp mi és meddig kell.
Van aki este lefekszik egészségesen és sose kell fel. Más 5+ évig szinte magatehetetlen.
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 23:08
Törölt hozzászólás
#117672
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 23:01
Előzmény: #117665  Csillionaire
#117671
A legdurvább amikor idős szülő otthoni ápolásra szorul. Vagy fizetés nélküli szabi vagy fogadsz mellé magánba. És ha peched van akkor nem elég egy erdélyi nénike hanem szakápoló kell sokkal többért.
Teljesen véletlen mit dob a gép. Ha tücsök voltál egész életedben akkor itt nagyon meg lehet szívni a családnak.
tihamer
tihamer 2021. 05. 15. 22:57
Előzmény: #117612  Placi82
#117670
"Mert ha nőnek az árak, no az infla, vmikor kamat kell emelni, mert akkor már én is befizetek egy lexusra, és a többi megtakaríto is és tovább novelik az infat, ebből lesz a hiper infla."
Jó meglátás.
Ezért is vettem meg az S Crossom.
ingatlan22 2021. 05. 15. 22:49
Előzmény: #117641  ncseed!
#117669
És a szuperkorházban te műtöd meg majd magad? Mert orvos meg nővér nem nagyon lesz.
mr_bob
mr_bob 2021. 05. 15. 22:48
Előzmény: #117641  ncseed!
#117668
"4. Nekem jövőre épül a szuperkórház szóval ne aggódj, jó lesz az"
-
szupertűzoltóság, szuperrendőrség, szuperiskola is lesz mellé? :) ingatlan22 csak egy példát írt a nővérrel. van még pár kritikus, de alulfizetett szakma..
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 22:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#117667
Én rászántam egy órát, legalább elmondtam a véleményem. Mivel tényleg meg tudtam volna venni, úgy is viselkedtem, mint aki fizetőképes vevő. Aztán persze sose hívtam vissza az ingatlanost, a haverék pedig igen és meg is vették 10% alkuval.
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 22:38
Törölt hozzászólás
#117666
Csillionaire 2021. 05. 15. 22:37
Előzmény: #117662  Csillionaire
#117665
"Gazdagok luxusából a középosztályi élet részévé vált a magánorvosi ellátás"
https://hvg.hu/itthon/20181105_Lantos_tarki_egeszsegugy_maganellatas ;
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 22:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#117664
Ősi trükk az ingatlanos samesza is pont akkor nézi meg. És azonnal ajánlatot tesz az ajtóban, hogy te jól halljad. Te meg azonnal úgy érzed, lemaradsz róla.
Mondjuk én is mentem havernak a kinézett lakását nézni mint komoly érdeklődő és határozottan mondtam a megtekintés után hogy ez csak jelentős, már-már sértő alkuval érdekelne. Mondta is a haver hogy hívta az ingatlanos hogy van másik komoly vevő. Jót röhögtünk.
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 22:28
Törölt hozzászólás
#117663
Csillionaire 2021. 05. 15. 22:23
Előzmény: #117639  ingatlan22
#117662
Szerintem ezt már kigondolták, utóbbi időkben brutál tolódik a hangsúly a magánorvosi ellátás felé.
Az sem lehet nagyon véletlen, hogy a haverok erősen szálldogálnak be ebbe a szektorba, gondoljunk csak pl. Csányi Budai Egészségközpont-os beszállójára, stb.
Itt a plebs fizetni fog (ill. fizet máris) piaci áron, ill. a munkáltató fogja benefit gyanánt szolgáltatni az ellátást. Amúgy a magánorvosi ellátásokban is komoly drágulás tapasztalható.
Törölt felhasználó 2021. 05. 15. 22:22
Előzmény: #117650  Adamsky1976
#117661
Az ingatlannál nagyon tud érvényesülni a wealth effect. Van egy 50 nm-es panelod aminek a piaci ára most 30 milla. Máris gazdagabbnak érzed magad, mersz többet költeni. Pedig fizetéstől fizetésig élsz és egy tönkrement tévét is csak áruhitellel vagy személyi kölcsönnel tudsz azonnal pótolni. De mégis jobb érzés érezni, hogy van valamid.
Látják ezt a politikusok.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek