Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
XisCixis 2021. 05. 11. 06:47
Törölt hozzászólás
#117200
XisCixis 2021. 05. 11. 06:22
Törölt hozzászólás
#117199
Törölt felhasználó 2021. 05. 11. 05:21
Törölt hozzászólás
#117198
Törölt felhasználó 2021. 05. 11. 04:42
Törölt hozzászólás
#117197
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 05. 11. 00:04
Előzmény: #117149  kszsah1
#117196
Akinek van attól el kell venni, akinek nincs annak pedig ezt feltétel nélkül oda kell adni! Emlékeim szerint korábban próbálkoztak ezzel a megoldással, de valamiért nem volt népszerű! ******* újabb érdekes híreket halottam, most éppen festés árakkal kapcsolatban... az egyik Multi IT középvez olyan ajánlatot kapott munkadíjra, hogy rögtön jelentkezett a brigádba! 70 nm/ 4.5 m számlával, munkadíj+ anyag csak festés  átlag téglában 🤪
tihamer
tihamer 2021. 05. 11. 00:02
Előzmény: #117194  infin
#117195
Vannak igények rendesen.
Ezeknek mind megfelelni....
Ugye, ugye, ki hordja a nadrágot...
infin 2021. 05. 10. 23:45
Előzmény: #117192  ncseed!
#117194
Most meg sokak részéről olyan elvárások vannak, hogy a remek karrier építése mellett legyünk tökéletesek a párkapcsolatban is, különben szar a kapcsolat és inkább váljunk:) Sok csajtól hallom ezt, h nem elég már h a pasija normális ember, dolgozik rendesen, segítőkész otthon is, de legyen ő a csaj legjobb bnője is:))
infin 2021. 05. 10. 23:39
Előzmény: #117191  Törölt felhasználó
#117193

Szerintem itt a keret is dönt (anyagilag), ha panel amúgy nem bejövős, akkor 11. kerben azon a részen a 13. ker-hez hasonló lakást vajon tudsz találni úgy, hogy még az árát is el tudod fogadni? Mi zavart a panelekben alapból ami miatt elvetetted őket?
Amúgy ha az 1 szobásat át lehet alakítani 1,5 szobásra, de ha te szereted hogy tágasabb így, akkor nem kell, viszont akkor később eladáskor még jól jön, hogy mondhatod, hogy átalakítható:)
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 10. 23:17
Előzmény: #117190  infin
#117192
Ja nem, ott lekínlódták az életüket "együtt" helyette....
Törölt felhasználó 2021. 05. 10. 23:01
Előzmény: #117187  infin
#117191
Városligethez közelebbi rész
infin 2021. 05. 10. 22:54
Előzmény: #117137  berlini
#117190

A régi társadalmi berendezkedéssel nem volt annyi válás. Ezért van a különbség.
(Ezzel nem tettem értékítéletet most.)
infin 2021. 05. 10. 22:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#117189

Hát macerás a felújítás persze, de nem kell az egészet egyben csinálni. Az első lakásom amit saját lakhatásra vettem, ott volt amit csak beköltözés után csináltattam meg (mert nem volt kedvem annyit várni beköltözésig), és bent laktam közben, nem volt gond. Amit beköltözés után csináltattam meg az a fürdőszoba volt. Az összes ablakot is utána tetettem be. Meg pár beépített bútort meg ilyesmit. Beköltözés előtt tetettem be az új szalagparkettákat, de később az egyik szobában volt csere, úgy hogy bent laktam. Minden megoldható, ha az ember akarja. Eddig 3 lakásnál van ezzel tapasztalatom. És nem húztak le... vannak normális szakemberek is. Azóta van egy családtagomnak férje, akinek a rokona teljes felújításokat vezényel le, ő is jó, normális árat mondott, de végül nem kértem a segítségét másik lakásnál. De utána ténylegesen segített a legutolsó lakásvásárlásnál a felújításban (ott részleges felújítás kellett csak). Teljesen elégedett voltam vele, őt tudom is ajánlani pl
infin 2021. 05. 10. 22:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#117188
Bocsi azt látom h panelt is néztél, azt a részét feleslegesen kérdeztem :))
infin 2021. 05. 10. 22:30
Előzmény: #117103  Törölt felhasználó
#117187

13. ker. melyik részén van az a lakás? Amúgy mindkét kerület jó alapból :)
infin 2021. 05. 10. 22:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#117186
(Ja amit írtam a 16-17M-s árakra írtam amit említettél. Nem tudom mennyi most a max árad.)
infin 2021. 05. 10. 22:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#117185
Szia! Nem ismerem a környéket, de biztos nem olyan, mint 8. ker kis sötét mellékutcái. :) Drog témában is rendben van a környék gondolom? Lehet ez triviális kérdés de fel is hívtad vagy csak smst írtál? Mert csomóan smsre nem válaszolnak, főleg ha van más vevőjelöltjük is. Szerintem sem ér meg a 19. kerületben semmi 1M Ft/nm-t, de akkor ez egy kb. 15 nm-es lakás lett volna amúgy? Minél kisebb a lakás, annál nagyobb a négyzetméterár nyilván, de meglep, hogy a 19. kerben is képesek annyiért adni. :) Most már csak tégla jön számításba vagy kis 1 szobás panel is ami belefér az árba? Mennyi most a max ár amennyit fizetnél?
Felújítás: ja, a lényeg hogy ne hányd el magad a lakástól ránézésre, és hogy a műszaki dolgok kibírjanak még néhány évet felújításig. Ilyen árkategóriában ez a reális ha nem kötsz extrém kompromisszumot (10 nm-es lakás vagy rohadó, soha nem karbantartott házban, ahol nincs akarat sem felújításra, vagy külvárosi öööö, földszintes házikóban). Vagy max ha esztétikailag pár dologtól rosszul vagy de pár száz ezerből kijön és néhány nap elég rá, ha cserélteted pl nagyon béna konyhabútort, padlót, tisztasági festés, azt meg tudod csinálni rögtön. És akkor jó érzés lesz beköltözni is már.
A többiről meg el tudod dönteni később is, hogy mennyit akarsz még arra a lakásra költeni, belefektetni még, boldog leszel vele úgy, hogy idővel szépen felújítasz mindent maxra vagy esetleg lesz annyival több fizetésed hogy többet akarsz és "upgradelsz" inkább. Főleg ha közben többet is ér/könnyebben eladható a lakás a felújítással:) Ehhez még feltétel legyen azért, hogy a társasházat is karbantartják legalább műszakilag de azthiszem ez triviális megjegyzés. Persze ez mind saját vélemény, hogy ennyi pénzből én így lennék vele.
Ja még annyi: "A fenntartása rendkívül kedvező és olcsó." Ez ingatlanos szöveg. :))) Szerintem ha normális a fűtés, akkor minden kis lakás fenntartása olcsó, annyira nagy különbségek nem lesznek, hogy ez döntsön.
tihamer
tihamer 2021. 05. 10. 22:12
Előzmény: #117179  lohran
#117184
Én most sem panaszkodom.😃👍
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 10. 20:39
Előzmény: #117172  mpagnes
#117183
Nem is neked kellene kötnöd most... Friss házasokról van szó, 2x-3x évesen. Amúgy meg házasság után is lehet kötni ahogy meg is lehet szüntetni! 
lohran 2021. 05. 10. 19:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#117182
Miért mit gondoltál az Eus források és mnb pénzek hol landolnak ?
Tán a közjót szolgálták.
Hát nem
wawa1 2021. 05. 10. 19:29
Törölt hozzászólás
#117181

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek