Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hétszilvafás 2021. 04. 23. 10:28
Előzmény: #114975  ncseed!
#114980
"Mellesleg megsúgom hogy kismillió oltást kap egy gyerek amíg felnő és NINCS lehetősége a szülőnek ezeket megakadályozni. Azzal nincs bajod?"
Nem vok oltásellenes, leírtam, nem érted???  Kizárólag az oltási procedúrával van bajom, többet nem mondom el. Ahogy még kb. 4 m embernek. Az iskolai oltáshoz kell állami regisztráció? Jé, nem tudtam, bocs. Azt bizony mindenki megkapja, mert "jár". A covid-oltással ez miért nem megy? Mindenki megkapja, aki kéri - állami propagandaelemek, presszió nélkül. Háziorvosnál is minden adat megvan, jelenti is eü felé. De hagyjuk, fárasztó.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 10:25
Előzmény: #114976  Benzedrine
#114979
eddig minden vakcina sürgősséggel lett engedélyezve az EU.ban  is.
A végleges engedély évek kérdése.
Láthatóan lesz@arod idősebb, beteg ismerőseidet rokonaidat.
(Ugyanis az oltással nem elsősorban magadat véded.)
Nem baj.
Remélem az élet nem fog megbüntetni.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 10:22
Előzmény: #114974  HerrLudwig
#114978
én is.
hétszilvafás 2021. 04. 23. 10:22
Előzmény: #114972  ncseed!
#114977
Szerbiában miért megy regisztráció nélkül? Talán még Izraelben is. Sőt, a reg. sem zavarna, ha nem bujkálna bennem a kisördög, hogy még jó lesz Kubatovnak erre-arra.
Így van, max elhullok, akár a maradék 4 m ember is. És még némi esély is van rá, kb. 0,1 %-os, azaz minden ezredik, ilyesmi. Aki nem oltat, ezt vállalja. De amúgy akarok oltást, csak nem így, nem azt.
Nyugodtan menj moziba, étterembe, hajrá. Még jól is jártok a félházzal, kényelmesebben elfértek. De aztán nem ríni, hogy az árakat majdnem duplázzák, mert nem éri meg a szolgáltatónak! Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy foci, színház 5-10x kéne a jegyárakat, hogy ne közpénzből tartsuk el, de ez covid-független.
A "hülyének lenni alanyi jogon" dumát meg lsz ne mondd, főleg ne nekem dedikálva, mert azért az írásképedből (fogalmazás, helyesírás) finoman szólva sem egy zseni kontúrjai rajzolódnak ki. A panelingatlanguru-státusz persze e fórumon pluszpont, de egy fidesz-birka előtt akkor sem emelem meg a kalapom.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 04. 23. 10:21
Előzmény: #114973  hétszilvafás
#114976
Egyetértek, én is rettegek mindentől ami állami meg mindenféle adatbázistól. Majd ha fel tudom hívni a privát dokimat, megbeszélni mikor, mivel, mennyiért, akkor beoltatom magam. Ja, és ha lesz olyan oltóanyag amit nem sürgősséggel engedélyeztek az eu-ban, hanem minden tesztet elvégeztettek és minden adatot bekértek.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 23. 10:20
Előzmény: #114973  hétszilvafás
#114975
Értem. Egy kérdésem van: Te ezt tényleg komolyan gondolod? Biztosan mert viccnek durva lenne...
Tehát ha nekem van ügyfélkapu regisztrációm akkor én is belistázásra kerültem a kormány által?
Milyen nyomásgyakorlás? Senki nem kényszerít semmire...  
Mellesleg megsúgom hogy kismillió oltást kap egy gyerek amíg felnő és NINCS lehetősége a szülőnek ezeket megakadályozni. Azzal nincs bajod?
****
Írtam, ha beoltották azokat akik kérték után a a felelőség lekerül a kormányról. Részben ezért is van a regisztráció.
****
Nem akarlak meggyőzni semmiről.
HerrLudwig 2021. 04. 23. 10:12
Előzmény: #114972  ncseed!
#114974
Kivételesen teljesen egyetértek veled.
hétszilvafás 2021. 04. 23. 10:06
Előzmény: #114970  bpwjk
#114973
Úgy érzem, mintha bekerülnék egy kormányzati (fidesz-) adatbázisba. Aki hűséges az államhoz, az regisztrál. Talán hülyeség, de ez jött le januártól. Meg a korábban írt nyomásgyakorlás is ellenszenves. Ezt az egészet le lehetett volna játszani döntően a háziorvosi rendszerben. A tetejébe meg nem is kell kínai, orosz oltóanyag. Hadd döntsem el, milyen oltást kérek, ki is fizetem. Persze belehalni sem jó a vírusba, de ilyen feltételek mellett kockáztatni "kell". És elég sokan látják így, mert biztos nincs 4 m oltásellenes, az egy elenyésző hányad ebből.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 23. 10:01
Előzmény: #114967  hétszilvafás
#114972
Sokadjára bizonyosodik be itt a fórumon hogy az átlagember nem ért a politikához... nem fejtem ki itt most konkrétan miért mert egyrészt off topic másrészt úgysem értenénk egyet utána sem. Ha valakinek a fejében az okoz gondot hogy megadja az alapadatait egy állam által üzemeltetett weboldalnak hogy megkapjon egy általa is akart oltást akkor ott nagy a gond. Pizzát nem tudsz rendelni ezek nélkül... ott nincs bajod vele?
***
Nem kell oltás? Semmi gond! Mi azért éljük tovább az életünket nemsokára korlátozások nélkül.
Ha beoltottak mindenkit AKI REGISZTRÁLT utána pár héttel az állam és a kormány felteszi a kezét ha hullanak tovább az oltatlan nípek. Így jártak. Hülyének lenni alanyi jogon van lehetősége mindenkinek bármilyen témában!
hétszilvafás 2021. 04. 23. 10:01
Előzmény: #114968  berlini
#114971
Jó lenne. De ismerve Vetyát, a regisztrációból nem enged. Ma már pedzegette, hogy ha elfogynak a regisztráltak, akkor jöhetnek a külhoni magyarok. Gondolom az országos szavazásokhoz hasonlóan jelentős könnyítésekkel. Sajnos csak büntetni, szankcionálni tud, nem ismer más módszert. Nem szerencsés 3,5 m ember (háztartási szinten 4,5 m) kizárása, kirekesztése; a gazdaság helyreállása szempontjából sem ideális, ha az említett szolgáltatások mondjuk bő félházzal mennek. A lakásárakra gyakorolt hatását nem tudom, hogy kicsit "on" is legyek.
bpwjk 2021. 04. 23. 09:58
Előzmény: #114967  hétszilvafás
#114970
Miért vagy regisztráció ellenes mi a gond vele?
mr_bob
mr_bob 2021. 04. 23. 09:58
Előzmény: #114962  berlini
#114969
bocsánat félreérthető voltam, a tesztelésre gondoltam. az oltási kapacitások kapcsán én is azt látom, mint te.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 09:43
Előzmény: #114967  hétszilvafás
#114968
Valószinűleg igy lesz.
Izraelben is elkezdték már egy hónappal ezelőtt az oltásokat az utcán oltó buszokkal , utcabállal köritve..
Aki arra járt és hajlandó volt az 10 percen belül megkapta az első oltását.
hétszilvafás 2021. 04. 23. 09:41
Előzmény: #114962  berlini
#114967
"Azaz 1 hónap múlva lesz összesen 3,4 + 1,4 millió = 4,8 millió ember számára elegendő vakcina az országban ami több mint a jelenleg regisztrált kb 4,5 millió ember. Tehát már egy hónap múlva bevezetik az ösztönző intézkedéseket, hogy nőjön a regisztráltak száma az elméleti maximumig aami 8 millió felnőtt."/
Mert talán el kéne törölni a regisztrációt. A nem regisztráló 3,5 m felnőtt 90 %-a regisztrációellenes, és nem oltásellenes. Ahogy pl. én is, nem veszek részt a regisztrációs propagandában, ahogy a nyomásgyakorlás sem működik. Ellenben szívesen felkeresném a háziorvosomat, aki a kért oltást (Pfizer) - akár térítés ellenében is - beadva rögzíti az adatokat a háziorvosi adatbázisban (amiről úgyis jelentés készül a NEAK felé). Valahogy így lenne normális, és nem az elmúlt hónapok államilag presszionált nyájterelgetése, birkamentalitása.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 09:23
Előzmény: #114965  Murdoch
#114966
Igy van.
De a számitásból lehet látni, hogy jóval több ember számára elegendő vakcina érkezik érkezik az év végéig igy lehet 3. oltást is adni, ha a vizsgálatok beigazolják, hogy a védettség az idő multával csökken.
Az EU a következő 2 évre már most leköt elegendő vakcinát 3. és 4. oltásokra.
berlini
berlini 2021. 04. 23. 09:16
Előzmény: #114955  tihamer
#114964
...még magyar is lesz!
berlini
berlini 2021. 04. 23. 09:16
Előzmény: #114960  CyrusTheGreat
#114963
Én is.
De ez csak elméleti fejtegetés
Mindenki oltatni fogja magát.
Mert ki az aki tizezer ft-ot kiad pluszba egy mozizáshoz?
berlini
berlini 2021. 04. 23. 09:13
Előzmény: #114961  mr_bob
#114962
https://444.hu/covid-4
Ebből ki lehet számolni, hogy Magyarország nyugati vakcinát rendelt erre az évre 12,1 millió ember számára (A janssen vakcina kivételével, ami egy oltásos, a többiekből 2 kell egy embernek.)
Orosz és kinai vakcinákból 2,5 millió ember számára elegendő vakcinát ugyancsak lekötöttek. Ezek viszont nem év végéig hanem a 3. negyedév végéig leszállitandók. De vegyük úgy hogy késni fognak és csak decemberre szállitanak.
Ebben az esetben a hátralévő 8 hónapban összesen 14,6 millió ember beoltására elegendő vakcinát kapunk decemberig.
Eddig kaptunk 6,4 millió vakcinát, ami 3,4 millió ember számára elegendő 2 oltásra elég.
Igy az év végéig le lesz szállitva 14,6-3,4 millió = 11,2 millió ember számára elegendő vakcina.
Ha a további szállitások egyenletesek lesznek, akkor 8 hónap alatt 11,2/8= 1,4 millió ember számára kapunk elegendő vakcinát.
Azaz 1 hnap múlva lesz összesen 3,4 + 1,4 millió = 4,8 millió ember számára elegendő vakcina az országban ami több mint a jelenleg regisztrált kb 4,5 millió ember. Tehát már egy hónap múlva bevezetik az ösztönző intézkedéseket, hogy nőjön a regisztráltak száma az elméleti maximumig aami 8 millió felnőtt.
A 90%-ot a 18 év felettieknél a fenti szállitási és oltási ütemezés esetében elérjük bő három hónap múlva, azaz  július végén. Akkorra leviszik az olthatóaság alsó 18 éves határt 12 évre. (Addig meglesznek az erre vonatkozó klinikai kisérletek és engedélyek.) Igy augusztus és szeptember hónapokban be lehet a fiatalabbakat is oltani..
mr_bob
mr_bob 2021. 04. 23. 08:26
Előzmény: #114954  berlini
#114961
"Ősszel csak az nem lesz beoltva, aki nem akarja és vállalja, hgy minden mozi, szinház futbalmeccs stb előtt tesztelteti magát, hogy résztvehessen rajta."
-
ez hivatalos információ? el nem tudom képzelni, hogy erre lesz kapacitás

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek