Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 09. 13:40
Előzmény: #112558  Mollly
#112560
A hitelt felvevő emberek többsége - hogy is mondjam hogy ne tiporjak bele senki lelki világába - pénzügyileg erősen korlátoltak és kihívásokkal küzdenek. Ha a kormány hagyja bedőlni egy részüket a vírus okozta gondok miatt akkor azért megy a hiszti meg a prüszkölés. Ha ad egy OPCIONÁLIS lehetőséget hogy átmenetileg ne kelljen a törlesztőt fizetni akkor azzal bőgik tele a netet hogy ez pénzbe kerül. Jé.... ki gondolta volna hogy tizen milliókat nem fizetni egy évig nem ingyen van??? Kíváncsi lennék hányan mentek be a bankba megkérdezni mibe fog ez fájni nekik később.. kb senki. Ha a törlesztő emelkedne a moratórium miatt akkor azé menne a rinya, ha a futamidő nő akkor azé'. 
***
Az a baj hogy megint ment a speka, rengetegen éltek vele olyanok is akiknek nem is lett volna szüksége rá. Most lehet fáradni a kasszához és csengetni!!! Hamarosan választás, borítékolható hogy a zellenzékkel szimpatizáló sajtó orgánumok (tudjátok nálunk nincs sajtószabadság) naponta fogják lehozni az ilyen cikkeket! Azt mégsem írhatják hogy ostobák az emberek mint a föld... mennyivel jobban hangzik a populista "uzsorakamaton híznak a bankok" meg a "becsapta a kormány a nípet" duma!
***
Persze a "dógozó kisemberek" bódogan fognak fröcsögni a komment szekcióban ezek alatt és lesz "a zorbán becsapott minket" duma ha érintett ha nem a kérdésben. Ahelyett hogy magukba néznének és azt mondanák: hogy én mekkora b***m vagyok, magamnak köszönhetem azt ahol vagyok!.
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 13:36
Előzmény: #112558  Mollly
#112559
Szükségtelenül az tud élni valamivel, akinek szükségtelenül is megengedik. A magyar emberek 80%-a legalább annyit keres 2020. márciusa óta, mint azelőtt, semmilyen moratóriumra nem szorult rá, nem szorul rá, és nem fog rászorulni. 10% talán ideiglenesen, de nem vészesen bajba kerülhetett. És van 10% olyan, aki bajba került valamilyen szinten.
Logikus módon bevezettünk egy mindenkire érvényes moratóriumot. Ez a nagy kapkodásban még rendben is volt. Aztán jött a december, és a főni agyalt rajta, hogy mi legyen. A legbetegebb az volt, amikor a nyugdíjasok számára fenn akarta tartani a moratóriumot. Ha van olyan réteg, akinek atombiztos a jövedelme, az pont a nyugdíjas. Aztán gondoltak egyet, és fenntartották mindenkinek, mert a nép ezt szeretné. 
Ezzel feladták a magas labdát a bulvár sajtónak, és mostantól a 2022-es választásokig naponta lesz majd egy cikk arról, hogy szegény kisgyerekes, nyugdíjas, egyedülálló, stb embereknek milyen rosszul is esik az, hogy majd ismét fizetni kell a törlesztőket.
Mollly 2021. 04. 09. 13:01
Előzmény: #112551  mr_bob
#112558
....továbbá nincsenek kitéve az árfolyam kockázatnak. "Csak olyan devizában adósodj el, amiben a fizetésedet kapod". A moratórium egy eszköz, amire biztosan sok családnak szüksége volt, azokra gondolok például, akik a járvány miatt olyan bevételcsökkenést szenvedtek el, hogy tényleg nem tudták volna fizetni a hitelüket. Szükségtelenül élni vele, hát... nem ezért, nem erre lett kitalálva, hanem tényleges csődök elkerülésére. 
greenman76
greenman76 2021. 04. 09. 12:47
Előzmény: #112543  Gang
#112557
Hasonlóak a tapasztalataim, bár nem általam lakott lakásról van szó! Ahol élek, ott a teljes fűtésrendszert átalakíttattam minőségi cirkóra (Viessmann) nem kis pénzért! Tél közepén tágulási tartály csöpög, munkadíjjal 120 ezer (ha azt akarom ne fél év múlva jöjjön ki...), és ez még nem is a legköltségesebb hibalehetőség! Többi lakásomban konvektor és házközponti vegyesen van, előbbit lekapcsolom ha épp nincs kiadva, extra rejtett költség gyakorlatilag nulla!
Gang 2021. 04. 09. 10:45
Előzmény: #112553  berlini
#112556
A babát-váróknak az egyetlen költséget, az állami kezességvállalási díjat sem kell a moratórium alatt fizetni.
berlini
berlini 2021. 04. 09. 10:40
Előzmény: #112552  lohran
#112555
Találsz olyat már most is.
Csak be kell költöznöd a villa házmesterlakásába, ellátnod a napi 24 órás feladatokat és a rendesebb gazda cserébe elviszi a te gyerekedet is az iskolába, márha ki tudod fizetni a magániskola nem kevés tandiját, ahova ő járatja a gyermekeit.
Gang 2021. 04. 09. 10:37
Előzmény: #112552  lohran
#112554
Majd, ha már nem lesz az országban olyan ember, aki feljelenti a hamburgerező mentőst:-D
berlini
berlini 2021. 04. 09. 10:37
Előzmény: #112542  lohran
#112553
Tegyük fel, hogy a kamat nulla százalékos. (mert az állam a banknak azt kamatmentesen rendelkezésre bocsájtja.)
Valakinek meg kell itélni, hogy a hitelfelvévő tud-e törleszteni, ami költség
Valakinek meg kell kötni a hitelszerződést (közjehyzői költség)
Valakinek ezt folyósitani kell, ami költség
Valakinek kezelni kell a hitelállományt, értesiteni a hitelfelvevőt a jogszabályi változásokból kifolyóan (pld moratórium), ami költség,
Valakinek tartalékolni kell arra az esetre, ha a hitelfelvevők egy része mégsem tud majd fizetni a futamidő alatt, ami költség,
Valakinek kezelni kell a nemfizetőket, foglalkozni kell velük külön-külön. Ajánlatot tenni futamidő hosszabitásra átütemezésre, ami költség,
Valakinek kezelni kell azt a csoportot, akik minden próbálkozás ellenére nem tudnak fizetni és a hitel nem kerül törlesztésre, ami ugyancsak költség.
És bizony a fentiek miatt a nullkamatos hitelnek is van egy összköltsége, amit a bankok előre megbecsülnek és havonta kiszámláznak
lohran 2021. 04. 09. 10:22
Előzmény: #112549  lohran
#112552

egy család vagyunk a Finesz alapján.
de akkor mikor viszik el a gyerkőcömet az isibe az állami pénzzel vett luxusautóval a gazdagok ?
mr_bob
mr_bob 2021. 04. 09. 10:22
Előzmény: #112547  Murdoch
#112551
nem devizahitel v2, mert saját deviza hitelnél sokkal nagyobb a mozgástér a csődök elkerülésére
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 10:21
Előzmény: #112547  Murdoch
#112550
Az emberek jelentős részének a pénzügyi időhorizontja pontosan a következő fizetésnapig terjed. Messzebb sose néztek, sose néznek, és sose fognak nézni.
A bulvársajtó nekik íródik, róluk íródik, rajtuk nyerészkedik piócaként.
lohran 2021. 04. 09. 10:20
Előzmény: #112548  Gang
#112549

meg kell adni azoknak is megérdemlik, mindenki mindent megérdemel
eljött már a kánaán, Petőfi Sándortól szabadon
Gang 2021. 04. 09. 10:13
Előzmény: #112542  lohran
#112548
A moratórium nem jár együtt kamatmentességgel is.
Ez a 0%-os kamatozású hitelt (Babaváró) nem érinti.
Murdoch 2021. 04. 09. 10:10
Előzmény: #112546  Törölt felhasználó
#112547
Ezért írtam, hogy devizahitel v2. Megint tele lesz a sajtó a felelőtlen, a hitel reményében akárhány gyereket bevállaló, nulla pénzügyi tudatosságú hitelesekkel.
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 10:01
Előzmény: #112544  ncseed!
#112546
Erre én is csak azt mondhatom, hogy eszemf..om megáll.
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 10:00
Előzmény: #112540  tihamer
#112545
Úgy látom, kezdődik a moratórium "károsultjainak" tömeges bemutatása a médiában.
A bankoknak van egy nagy szerencséje, hogy az adott esetekben történt pontos eljárásrendet nem ők, hanem a törvény szabályozza.
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 09. 09:21
Előzmény: #112540  tihamer
#112544
Ezt írtam én is.
Betörleszt 1,2 milcsit de esze nincs megkérdezni előtte a bankot...
Mondjuk tök mindegy mert akkor is befizették volna mert ha nem akkor lehet 1+ évvel tovább csengetni a hitelt. Így legalább nem kell. Ja mindezt állami támogatással összerakott pénzből tették!
Érted. És még fel vannak háborodva.
Gang 2021. 04. 09. 09:19
Előzmény: #112533  greenman76
#112543
Én laktam konvektoros (Fég; sajnos lemez) lakásban a pattogáson kívül semmi gond nem volt velük. Fűtésszezon végén az őrlángnál a fúvókát kitakarítottam. Ott olyan mintha termelődne a szösz:) Előtte mindig lezártam a parapet kivezetést, hogy ne költözzenek bele bogarak és ne keringjen benne a kinti levegő.
Ezért is szükséges szezonban, hogy mindig menjen az őrláng, ami kiszorítja a kinti hideget az égéstérből és azért mégis langyít.
lohran 2021. 04. 09. 09:15
Előzmény: #112541  lohran
#112542
A Finesz 0% ra ad hitelt akkor miért számít fel a bank kamatot ?
lohran 2021. 04. 09. 09:12
Előzmény: #112540  tihamer
#112541
jaj szegények ,kamatot kell füzetni a gigahitelek után ,azt hittem Nekik minden ingyen van

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek