Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 19:32
Előzmény: #107778  Törölt felhasználó
#107780
Te, egy csimpánz is megmondja hogy kinél van nagyobb kockázat, hát még egy ügyvéd!
Attól hogy te lesz*rod a másik oldal kockázatát attól még AZ a nagyobb!
Egy nem létező problémát feszegetsz és bizonygatod hogy szükség lenne rá de a köcsög kiadók miatt nem megy.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 19:29
#107779
Áresés van!
https://index.hu/gazdasag/2021/02/15/csaknem-1-1-millio-forintra-nott-az-uj-epitesu-lakasok-atlagos-negyzetmeterara-budapesten/
"Egy év alatt nyolc százalékkal emelkedett az új építésű lakások átlagos négyzetméterára Budapesten, és már csaknem eléri az 1,1 millió forintot – derül ki az Otthon Centrum piaci elemzéséből, amely a fővárosi lakáspiac 2020 negyedik negyedévében mért adatait összegezte."
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 19:29
Előzmény: #107776  ncseed!
#107778

Ki a tökömet érdekli bérlői szemmel a bérbeadói kockázat még mindig?
Te ha utazol egy busszal fog érdekelni, hogy egy buszvezetőnek, vagy egy közlekedési vállalatnak milyen kockázatai vannak?
Téged, mint utast azok a kockázatok fognak érdekelni, amik egy utast érhetik.
Egy potenciális bérlő/utas az alapján fog majd magának közlekedési eszközt/lakhatási megoldást választani, ami az Ő kockázattűrő képességének és kényelmességének jobban fekszik.
Volna egy potenciális bérlői réteg kis hazánkban is biztos vagyok benne, akit visszatart a bérléstől az, hogy nálunk milyen a bérbeadói szinvonal.
Ennyi, nem több, amit itt összerettegek.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 19:20
Előzmény: #107775  Törölt felhasználó
#107777
Írtam már: lelakja. Ha nem teccik a kiadónak lehet menni bíróság és el fogja bukni addig meg lakik tovább vígan a bérlő...
Ezzel szemben fordított esetben cumin van a bérbeadó, akár évekig! 
Na ki jár jobban??????? Dobpergés.................................................... a BÉRLŐ!
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 19:19
Előzmény: #107773  Törölt felhasználó
#107776
Én még olyan bérlővel nem találkoztam aki tisztában lett volna azzal milyen KÖTELEZETTSÉGET jelent számára a határozott idejű bérleti szerződés....  De fogalmazhatok egy kicsit durvábban is szigorúan magyar viszonyokra nézve ahol szinte 99% kényszer bérlés van még akkor is ha 10+ évig bérel:
Melyik ember valószínűbb hogy inkorrekt lesz egy bérleti szerződésnél? Az aki megteremtette saját magának a lakhatását és mellé keresett annyi pénzt hogy még egy lakást vegyen és kiadja, OR az aki egy szutymurutty lakás árát nem volt képes összerakni vagy még a hitelképesség szintjét sem érte el?
***
A válaszokat várom a kiadóba!
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 19:15
Előzmény: #107773  Törölt felhasználó
#107775
Vagy mint az egyik példámban volt még hitelezze is meg a bérbeadónak egy kár elhárítását, amit mondjuk sose fog viszont látni, mert közben becsődölt a bérbeadó, amiatt óhajtaná kipöccenteni a bérlőjét, mert kéne a zsééé.
Ááá, biztos csak túl sokat fantáziálok, és ilyen nem történhet meg sose, amíg tart bölcs vezérünk rakettája.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 19:13
Előzmény: #107772  ncseed!
#107774
De te csak remegj tovább a "esetlegesen meghülyülhető" kiadóktól...
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 19:13
Előzmény: #107772  ncseed!
#107773
És persze fizesse ki a fennálló x év határozott szerződésre vonatkozó bérleti díját, vagy bizonyítsa be, hogy inkorrekt volt a bérbeadó.
Ez ilyen sima ügy gondolom teljesen, csak én komplikálom túl.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 19:10
Előzmény: #107771  Törölt felhasználó
#107772

A szitu tök egyszerű: mindkét oldal lehet inkorrekt, de a bérlő van a jogi szabályozás miatt jobb helyzetben NÁLUNK IS. A bérlő van birtokon belül és a bérbeadó van kiszolgáltatott helyzetben ha bármi geb*sz van bárki részéről! Nyilván nem a végtelenségig húzhatja ő sem és a károkozásért, elmaradt díjakért felel ha be tudják rajta hajtani. 
****
A lényeg: ha a bérlőnek van kínja akkor elcuccol és kész, lelakja a kauciót azt jó napot, egy fillér kár sem érheti! Nem nagy flash találni másik kiadó lakást de ha a bérbeaddónak akkor cumi, lehet pereskedni évekig!
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 18:58
Előzmény: #107770  ncseed!
#107771
Jaja, pontosan látom, hogy neked sem sikerült az ég egyadta világon semmit se felfogni abból, amit igyekeztem elmagyarázni neked, hogy a bérlői oldal mit teszt kockára.
És akkor veled kössön valaki 10 évre szerződést, mi? 
Jópofa vagy.
Nem vitattam egy szóval se SOHA, hogy vannak inkorrekt bérlők IS.
De mi a garancia arra, hogy egy korrektnek látszó, sőt akár néhány évig korrekten is viselkedő bérbeadó nem változik inkorrekté egyik pillanatról a másikra, és keseríti meg a bérlő életét?
Szerintem én többször is leírtam már, hogy mindkét oldalról üdvözítő volna a bérleti rendszer erősítése, ami win-win lehetne a bérbeadónak is meg a bérlőnek is, de erre a csodálatos vezéreink oldaltól függetlenül eddig nem igazán voltak képesek.
Persze miután úgy veszem észre elég felületesen olvasod, sőt inkább erőteljesen hajlamos vagy a "másik oldal" véleményét gyökeresen a saját képedre formálni, ezért igazából tök mindegy is ki mit ír, te csak puffogtatod tovább a saját kis sablonkáidat.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 15. 18:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#107770
Látod glala, ismét egy inkorrekt főbérlő aki miatt nem lehet 10 évre bérelni... 
JA NEM IS! 🤣🤣🤣
***
"3* a lakbér a fair árhoz képest..."
Ezt valaki segítsen dekódolni mert én nem beszélni egybitesen!
Ispani 2021. 02. 15. 18:08
Törölt hozzászólás
#107769
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 15:56
Előzmény: #107765  Törölt felhasználó
#107766
Persze erről mindenkinek eszébe juthat az apa, a fiú és a szamár mese, de azért örülök, hogy nektek lelkes fidesz fanoknak is kilóg a lóláb :D
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 15:50
Előzmény: #107762  tihamer
#107765
Nem értem a problémát.
Viktornak négy gyereke van.
Drága a gyereknevelés.
Ezen kívül ugye van két ingatlana, impudenttől tudjuk az is csak viszi a pénzt, rengeteg pénzbe kerülhet azokat is fenntartani, nem csoda, hogy nehezen jön már ki a hónap végén.
tihamer
tihamer 2021. 02. 15. 15:32
Előzmény: #107760  berlini
#107763
POLITIKA = AKI IT LOP
Visszafelé olvasva ?
tihamer
tihamer 2021. 02. 15. 15:29
Előzmény: #107759  ncseed!
#107762
Kell a látszatot mutatni.
Dehogy ezt valaki elhiszi.....
Sokkal többet ártanak maguknak a politikusok ezekkel a fals összegekkel.
Ennek mi értelme, nem tudom.
Van egy mondás, mely úgy hangzik, hogy fejéről büzlik a hal.
Akkor milyen lehet a nép?
Tisztelet a kivételnek.
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 15:25
Előzmény: #107759  ncseed!
#107761
Ha úgy szólna a törvény, hogy el lehetne azonnal kobozni, amit nem vallottak be, akkor 100M+ lenne, minimum. Annyit hazudnak, amennyit akarnak.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek