Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 01. 23. 19:54
Előzmény: #105158  Murdoch
#105160
Mondod te, akit véglegesen tiltottak ki.
Andy01 2021. 01. 23. 19:50
Előzmény: #105127  berlini
#105159
 Koszonom a valaszod! Nagyon erdekes, amit irtal. En is hasonlo helyzetben vagyok, egy bp-i lakast es egy balatonfelvideki nyaralot szeretnek eladni. 
Ami Budapestet illeti, mar azonnal sok erdeklodo volt, most egy het alatt, es harom komoly ajanlat. Nem ingatlanoson keresztul. Ugy latom, a lakaspiac kezd beindulni. Ezt hallom az ismeretsegi koromben is. Ha lezarul, majd elmondom a tapasztalataimat.
Murdoch 2021. 01. 23. 19:44
#105158
Megjött a felmentő sereg. Elég csak megnézni, kit hányszor moderáltak. Bobot 1x sem.
Murdoch 2021. 01. 23. 19:42
Előzmény: #105155  ncseed!
#105157
Nem vészes, úgy 40 km hosszú. Ehhez nincs szükség blogra. 
berlini
berlini 2021. 01. 23. 19:41
Előzmény: #105152  mr_bob
#105156
Az hogy a moderátor toleráns azt te is tapasztalhattad:
Imer egy hozzászólásod:
"Lakás/Ingatlan árak topik csütörtök, 22:29#105041
látom megint robotpilótára kapcsoltál és öntöd magadból a észt. hol írtam, hogy csökkenjenek a lakásárak? SEHOL (DIREKT NAGGYAL ÉS FÉLKÖVÉRREL ÍROM, HOGY MEGÉRTSD). csupán arra reagáltam, hogy szerinted a magyar lakáspiac szabad piacgazdasági elvek alapján működik."
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 23. 19:31
Előzmény: #105153  Murdoch
#105155
A 'fél' XXII ker gombapincés... tudod, a kiszámoló is megírta! Ő ott semmit nem venne, de te csak keresgélj tovább! Sok sikert!
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 23. 19:29
Előzmény: #105151  Murdoch
#105154
Hát éppenséggel pont tudom hol van és még google maps sem kellett hozzá... ha van érdemi kifogásod ellene az áron kívül akkor miért nem azt írtad meg ahelyett hogy "nálam ez inkább a lakás kategória. Ha már ikerház, akkor legyen vmi nyugis környezetben, ez inkább amolyan lakópark.  "
Murdoch 2021. 01. 23. 19:28
Előzmény: #105152  mr_bob
#105153
Olyan mint a részeg egyetemista egyik pillanatban értelmeseket mond, utána meg össze-vissza beszél. Egyrészt az egész környék egy nagy pince, de ezt nagyjából mindenki tudja, a belinkelt ingatlan még lakásnak is gyenge.
https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9244789&la=155682386
mr_bob
mr_bob 2021. 01. 23. 19:21
Előzmény: #105151  Murdoch
#105152
én azt sem értem, hogy ez a fajta személyeskedés és stílus miért van tolerálva hónapok óta. ilyenkor Hathor érdekes módon sehol sincs, bezzeg amikor imput kellett kirakni, akkor pillanatokon belül megjelent..
Murdoch 2021. 01. 23. 19:14
Előzmény: #105150  ncseed!
#105151
Vedd meg ha ennyire tetszik, gőzöd nincs már megint miről van szó. Pontosan tudom hol a ház, ismerem a környéket is. Vajon miért nem vitték még el, fogalmad sincs, ugye?
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 23. 19:10
Előzmény: #105147  sziauram
#105150
Nem érted... ami jó áron van normális méretben, konyhabútorral az nem jó neki, de telesírja a fórumot hogy NINCS MEGFELELŐ HÁZ megfelelő áron! Nála ez lakás kategória... érted? Ház ami neki lakás... van baj nem kicsi! Meg tudná venni úgy hogy a lakása is megmaradna plusz még költeni sem kellene rá sokat (nem úgy egy újépítésűre) de nem, nem jó!
***
Nézegeti a 150-180 millás hirdetéseket és álmodik hogy majd 99-re leviszik neki!
Törölt felhasználó 2021. 01. 23. 18:54
Törölt hozzászólás
#105149
Murdoch 2021. 01. 23. 18:43
Előzmény: #105147  sziauram
#105148
Köszi, láttam, de nálam ez inkább a lakás kategória. Ha már ikerház, akkor legyen vmi nyugis környezetben, ez inkább amolyan lakópark.  
sziauram 2021. 01. 23. 18:31
Előzmény: #105146  Murdoch
#105147
Murdoch, találtam neked egy ikerházat. https://ingatlan.com/xxii-ker/elado+haz/ikerhaz/31911334
Szerintem kifejezetten jó áron van.
Murdoch 2021. 01. 23. 15:04
Előzmény: #105144  Alexander_Greybeard
#105146
A légitársaságok most erősen támogatva vannak, ez tény. Ennek viszont ára van, gigantikus elbocsátások és/vagy járatritkítások, lsd. Norwegian, ott a tengerentúli járatokat megszűnnek, inkább a belföldi járatokra fókuszálnak. Az Alitalia gyakorlatilag csődben,  Montenegro Airlines becsődőlt (jó ez nem volt túl nagy), a fapadosok meg máglyán égetik a cash-t. Minden attól függ, hogy lesz szabályozva az utazás, megszűnik-e a járvány, visszatér-e az utazási kedv. Ha tippelnem kéne, még legalább kb. 2-3 év kell, hogy összemérhető legyen 2019-el.
Balaton ok, az egyébként már ki lett vesézve, hogy hasonló áron sokkal jobb helyek vannak pl. Ausztriában. Mindegy, kár érte.
signal2
signal2 2021. 01. 23. 14:43
Előzmény: #105144  Alexander_Greybeard
#105145
Az egész gazdaság állami támogatásokon vegetál, vagy hízik. Ezért nincsenek valóban életerős, versenyképes vállalkozásaink. Semmi nem ösztönzi őket innovációra, hatékonyságnövelésre, amíg folyamatosan vagy őket vagy a vásárlóikat pénzzel tömi az EU vagy a magyar állam.
Alexander_Greybeard 2021. 01. 23. 14:37
Előzmény: #105143  Murdoch
#105144

Balatonról könyvet lehetne írni elrettentő példaként. Egy világjárvány kellett egy valóban erős szezonhoz, de a tél járvány nélkül is egy nagy nulla lett volna szokás szerint. Nem lehet ott felfuttatni semmit, legyen az fürdő, kikötő, étterem vagy borászat. Állami támogatásokon vegetál az ottani turizmus nagy része. Nem is kell ennél többet írni róluk.
Ha csak valami gazdasági katasztrófa nem történik, akkor visszaáll a turizmus éveken belül. Ez már eldöntött kérdés, minden állam ügyelt arra, hogy a nehezen pótolható kapacitások (pl. légitársaságok) életben maradjanak. Ha lesz is valami korlát, ügyelni fognak rá, hogy ne bántson senkit sem túlságosan. A szállodák és lakáskiadók eszközei szükség esetén majd új tulajdonosokhoz vándorolnak. Szokásos műsor: aki túlságosan optimista volt, amikor befektetett, az most újratervez, ahogy tud.
Murdoch 2021. 01. 23. 13:52
Előzmény: #105139  Alexander_Greybeard
#105143
Nem hinném, hogy szükség van a tömegturizmusra olyan szinten, hogy évente legalább legyen benne 10 repülős hétvégézés/család. Mindezt nyakig támogatva, mert nyilván normál repjegyárak mellett ez már mindenkinek húzós lenne. Másrészt egyre erősebb a környezetvédelmi lobbi, majd szépen bevezetnek egy izmosabb környezetvédelmi díjat a repjegyekre. Lásd Ausztria, ott már van minimum díj (40 EUR), ha minden igaz akkor 12 EUR jegyadó is, ultra rövid távra meg 30 EUR. 
Egyébként lehet, hogy visszaáll a tömegturizmus, azért az 3-5 év nem kevés idő, azt a rövidtávosok jó része nem fogja megvárni. A Balaton egyébként miért haldoklik? 
Törölt felhasználó 2021. 01. 23. 13:50
Előzmény: #105139  Alexander_Greybeard
#105142
2021-ben a Balaton minden rekordot meg fog dönteni szerintem. Szép kártyákon annyi pénz várakozik, és annyira nem lesz még külföldi utazás, hogy a tavalyit is meg fogja haladni a balatoni turizmus.
Ha pár éven belül visszaáll a régi rend, akkor a Balaton is vissza fog állni.
Törölt felhasználó 2021. 01. 23. 13:46
Előzmény: #105139  Alexander_Greybeard
#105141
A szálláshelyek piszok gyorsan el tudnak avulni. Ami 10 éve menő és trendi volt, az most ránézésre ósdi és elavult. Nagyon kell pörögni, magas kihasználtsággal, hogy ki tudja termelni a saját megújítását. A tisztánlátást jól megzavarja, hogy mindenféle EU és belföldi támogatási konstrukciók vannak. A tényleg jó szállodák kb 15 évente úgy megújulnak, mintha akkor épültek volna. A megújulás egyre drágább, már önmagában az kockázat, ha pl. airbnb nem kap erre állami támogatást, szálloda igen.
Nézegetem a belvárosi eladó ingatlanokat, és szép számmal vannak olyanok, melyeket magas színvonalon újítottak fel, rövidtávúzásra, és rengeteg pénzért. És a felújítási költségek is emelkedni fognak a jövőben is, aki pedig nem halad a korral, az csak olcsóbban, kisebb kihasználtsággal, rosszabb vendégkörnek tudja majd kiadni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek