Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2021. 01. 19. 14:29
Előzmény: #104819  ncseed!
#104820
👍
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 19. 14:28
Előzmény: #104818  tihamer
#104819
"Egy hopihe sem gondolja, hogy ő miatta van a lavina "
Apám! Rég nem olvastam ennyire találó és idevágó mondatot!
Riszpekt!
tihamer
tihamer 2021. 01. 19. 14:27
Előzmény: #104816  1kor13
#104818
Igen most olcsó, ahhoz képest amilyen infláció fog jönni .
Egy hopihe sem gondolja, hogy ő miatta van a lavina 
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 19. 14:27
Előzmény: #104816  1kor13
#104817
A másik: akkor ha megtiltanák a hitelezést (tudod ami az előrehozott vételeket generálja) akkor ha neked lenne igazad nem lenne hatása az árakra mert szerinted attól nem emelkedik hogy JózsiPisti hitellel vásárol... mesélj még!
***
Leírtam hogy működik a piac (egyik vétel generálja a másikat), ezer életpélda van itt a fórumon rá!
1kor13
1kor13 2021. 01. 19. 14:24
Előzmény: #104814  ncseed!
#104816
Tehát ha Vanavrash most vesz az nem támasztja meg az árakat?
NEM.
Vagy ha sokan döntenek így az nem hoz áremelkedést?
DE, AZ ÁREMELKEDÉST HOZ. 
Most egyébként kevesen vesznek ingatlant, a tranzakciós számok a mélyben vannak. A te logikád szerint tehát most olcsó az ingatlan. 
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 19. 14:24
Előzmény: #104812  1kor13
#104815
Semmilyen kettős beszéd nincs csak értetlen emberek!
Ötezerszer leírtam hogy pont nem érdekel hogy egyetértek-e a kormány/jegybank intézkedéseivel!!!! Attól hogy nem értek egyet velük ()vagy egyetértek) még építhetek ki pozíciót a várható lépéseknek a kihasználása érdekében!!!
***
Mégis mi a sz*rra mentetek volna azzal hogy én is fikázom veletek együtt a világban az összes intézkedést és közben ugyanúgy megvan a portfólióm és élvezem a hasznát??? SEMMIRE! Olcsóbbak lettek volna az ingatlanok mostanra? Nem! 
Ezért nem is tettem!
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 19. 14:20
Előzmény: #104811  1kor13
#104814
" Ezen jót röhögtem. Vanavrash-nak ehhez semmi köze. Nem miatta emelkednek az árak, és nem miatta fog bedőlni."
Előtte nm ezt írtad?:
"Márpedig a tömeg döntése az egyéni döntések összessége, és nem fordítva"
Hát persze!  A vevők számának növekedése az nem szokott áremelkedést hozni... mesélj még! Az hogy fordítva nem feltétlenül van így attól még igaz!
*** 
Tehát ha Vanavrash most vesz az nem támasztja meg az árakat? Vagy ha sokan döntenek így az nem hoz áremelkedést? hihihi
1kor13
1kor13 2021. 01. 19. 14:18
Előzmény: #104812  1kor13
#104813
Miféle kettős beszéd ez kéremszépen....
1kor13
1kor13 2021. 01. 19. 14:16
Előzmény: #104810  ncseed!
#104812
"Hűteni kéne a kormányzatnak, de nem teszik mert nem hülyék"
Most megint mi van? Hűteni kéne, de nem teszik, mert nem hülyék? Akkor most mit mondasz, hűteni kéne vagy nem????! Te valamelyik minisztériuman dolgozol kommunikációs tanácsadóként?
1kor13
1kor13 2021. 01. 19. 14:14
Előzmény: #104808  ncseed!
#104811
"mert miatta emelkedtek az árak korábban a reál felett és miatta fog esni is ha bedőőőőől" Ezen jót röhögtem. Vanavrash-nak ehhez semmi köze. Nem miatta emelkednek az árak, és nem miatta fog bedőlni. Az egyénnek erre nincs hatása. Ha nem vesz, ugyanúgy emelkedhetnek az árak meg csökkenhetnek. Fizetheti tovább a bérleti díjat. Neked ez jó. Neki meg tele van ezzel a töke.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 19. 14:14
Előzmény: #104807  1kor13
#104810
"Márpedig a tömeg döntése az egyéni döntések összessége, és nem fordítva"
Igen, mivel az egyének nem elégszenek meg azzal hogy akkor legyen ingatlanuk amikor van rá pénzük ezért sokan eladósodnak amivel meglökik az árakat. Erre mit lát a türelmesebbje? Bakker lemaradok és ő még több hitellel belevesz! Még feljebb mennek az árak. Erre a nagyon türelmese is látja hogy hű B+ itt a rakéta sose lesz saját ingatlanom miközben csengetek a bérletért pínzem meg nincs hogy kamatoztassam és mini önrésszel + maxi hitellel belvág ős is akkor amikor már égben vannakaz árak! 
Az egész öngerjesző folyamat!
Hűteni kéne a kormányzatnak, de nem teszik mert nem hülyék! Amíg a nép választja őket addig a bérek, munkanélküliség, gazdasági növekedés diktál, ahhoz meg kellenek a hitelek meg a zingatlan vásárlók!
***
Egyszer csak jön valami a világban és borul a bili, lejátszódik a fentiek fordítottja! Ezért is van hogy drágán sokan vesznek, olcsón meg kevesen...
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 19. 14:05
Előzmény: #104807  1kor13
#104809
Tyúk-tojás esete. Félig tele- félig üres, stb.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 19. 14:04
Előzmény: #104805  ncseed!
#104808
Pl magyarázd meg Murdochnak ha van 100 milcsije (ami rengeteg pénz!) akkor ne 100 milcsis házat akarjon venni. De neki az kőőő, MOST! És ő még nem is necces eset mert igaz akar sok hitelt de van befektetése is. De itt van pl . Vanavrash aki letolt gatyával akar besétálni a csalánosba! (mini önrész + maxi hitel + egyedül)! 
 Na neki magyarázd el hogy ne vegyen mert miatta emelkedtek az árak korábban a reál felett és miatta fog esni is ha bedőőőőől...
1kor13
1kor13 2021. 01. 19. 14:03
Előzmény: #104805  ncseed!
#104807
A tömeg szempontjából igazad van. Az egyéni döntés szintjén tévedsz. Márpedig a tömeg döntése az egyéni döntések összessége, és nem fordítva. Ez egy játékelméleti probléma. A panaszkodóknak nincs hatása arra, hogy felfele megy vagy lefele. Ez az aktuális környezet. Nincs hatása egy-egy fórumbejegyzésnek. Van olcsó hitel? Van. Függ ez attól, hogy az egyén eladósodik vagy sem? Nem. Ha Laci nem adósodik el, akkor másfele mennek a lakásárak? Nem. Bukott minden egyéni megtakarító az utóbbi években, aki lakásra gyűjtött? Bukott. Van hitelmoratórium? Van. Tapsolunk neki? Tapsolunk!!! Mi ennek az üzenete? Üljé tovább albérletben még 60 évig, vagy adósodj el most? 
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 19. 14:00
Előzmény: #104804  tihamer
#104806
Kiszálási nekem sincs, de nem is kell mert előbb-utóbb kelleni fog lakás saját célra is viszont nem akarok tovább növekedni, több oknál fogva sem. Megtettem amit akartam, fényugrást hajtottam végre az ahonnét jöttem és ahol vagyok közt. A gyerekem jó poziból indulhat a világnak, nekem ennyi elég!
Inkább elköltöm magunkra, éljen a dolce vita! (nem csak 'haszontalan' dolgokra hanem iskoláztatásra, fakultatív programokra, sportra, stb. )
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 19. 13:54
Előzmény: #104802  1kor13
#104805
"Igen, ez a következménye a folyamatosan emelkedő áraknak."
Nem meglepő módon én pont fordítva látom! Amit leírtál annak a következménye a lakásáremelkedés! Amikor meg beüt valami sz*rlavina a világban akkor meg akik hitelből vettek (igen akik miatt áremelkedés lett) és elszámolták a tűréshatárukat miattuk esik a reál stagnálás alá az ár. Ha mindenki megelégedne azzal hogy akkor veszi meg amikor van rá pénze (ahogy én is) akkor TÖREDÉKE VOLATILITÁS lenne a lakásárakban! De nem, nekik most kőőő. Hát akkor marad minden a régiben.
***
Illetve igen, a kormányoknak is célja a hitelek kihelyezése mert ez a növekedés - egyik - motorja, ez biztosítja a megfelelő fizetéseket sok szektorban!  Nem véletlen tolja a fitesz/MNB ebbe az irányba a dolgokat! Az ellenzéknek sem lesz más lehetősége ha meg akarják tartani a megszerzett hatalmukat majd egyszer...
tihamer
tihamer 2021. 01. 19. 13:54
Előzmény: #104800  ncseed!
#104804
"Van ami van, csorog annyi méz amennyi csorog. Nekem ennyi elég."
Nekem nem.
Abszolút nincs kiszállási stratégiám.
Csak növekedési stratégia.
berlini
berlini 2021. 01. 19. 13:50
Előzmény: #104802  1kor13
#104803
"A végén mindenki fizetni fog"
Nos ez az egy biztosan nem lesz.
1kor13
1kor13 2021. 01. 19. 13:42
Előzmény: #104774  Benzedrine
#104802
Igen, pont ezért rendkívül káros az állandó, inflációt meghaladó lakásár növekedés. Hasonlóan káros, mint a lakásár csökkenés. A kisember kiszámolta, hogy kb mennyi ideig kell meghúzni a nadrágszíjat, hogy minimális hitelkockázattal, megvegye a pecót, kiült pár évet, nem vett sem új telefont, sem autót, és rájött, hogy még messzebb került az áhított lakástól. Aztán elfogy a türelem, van akinél előbb, van akinél később. Hadd szóljon! Az egyetlen egyéni kockázat az egyén egészségügyi kockázata (tisztán látható, hogy ha egész szektorokat érintő változás, leépítés, fekete hattyú van, akkor az állam belép, és megmenti az adósokat). Lényeg, hogy elég sokan veszítsék el a megélhetésüket, ne csak te! Óccsó a hitel, nem? Ha visszanézel az utóbbi évek lakásárváltozására, meg az előttünk álló inflációra, a jegybankok, kormányok várható politikájára, akkor igazából hülye vagy, ha nem úszol JTM kimaxolt, végig fix hitelben. 
Igen, ez a következménye a folyamatosan emelkedő áraknak. A Zemberek alkalmazkodnak hozzá. Felelőtlenek lesznek. Felelősség? Haggyámá... Mindenki bukott az utóbbi években, aki felelős volt. Már a gazdaságilag teljesen képzetlen "háziasszonyoktól" is azt hallom, hogy "elinfláljuk a hitelünket". 
Az egyetlen, hosszú távon fenntartható irány a reál lakásár stagnálás lett volna, mert ez egyenlő a kiszámíthatósággal. Valójában a lakásár csökkenést követelők / várók sem akarnak mást, csak hogy reál-lakásár stagnálás legyen, mondjuk 2000-től vagy 2010-től kezdve, 100 évig. Ez esetben az utóbbi évekre csak egy tüskeként néznénk vissza 80 év múlva. De ennek a rövidtávú következményei katasztrófálisak lennének, és minden erő azon dolgozik, hogy ezt elkerüljük.
Bár mi lesz is, egy biztos: A végén mindenki fizetni fog.
gyula1971
gyula1971 2021. 01. 19. 13:38
#104801

Jól jár, aki most akar jó családi házat eladni nagyvárosaink környékén.
Ütemesen növekszik a családi házak ára a budapesti agglomerációban és egyes nagyvárosaink közvetlen környékén. A tavalyinál akár 5-8 százalékkal magasabb áron tudják eladni a tulajdonosok az ingatlanjaikat – emelte ki a lakáspiac ezen szegletének fejleményeit munkatársunk, Mester Nándor a Trend FM műsorában.
https://mfor.hu/cikkek/befektetes/jol-jar-aki-most-akar-jo-csaladi-hazat-eladni-nagyvarosaink-kornyeken.html?fbclid=IwAR2Yf8aIEytaXwAUuvFNQWlrgrpJarWlLPssXgEvaWbHewr1wOv9tUyBunM

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek