Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2021. 01. 18. 14:58
Előzmény: #104615  ncseed!
#104620
Nekem a Wichmann kocsma volt a törzshelyem a 90-es években. Aztán amikor elérte az invázó a belvárost,  egyre kevesebbet mentem arra, végül hanyagoltam a környéket. Volt élet előtte is, sokkal normálisabb, mint mostanság, amikor keresztül mennek a kerületen a talajrészeg hordák. Ilyenekből meg légiónyi van:
https://infostart.hu/bunugyek/2019/07/14/erdekes-eredmenyt-hozott-az-ejszakai-razzia-a-bulinegyedben-video
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 18. 14:55
Előzmény: #104614  szlacikaa
#104619
Hamar levágtad! 
Szerinted miért én vagyok itt a 'public enemy' a dógozó kisemberek között? Több okból:
1. kb ÖT éve megírtam ide mire számítsanak a jegybankoktól, kormánytól. Soha nem írtam hogy vegyen valaki lakást vagy ne, csak annyit mi várható azokban amik a lakásárakat mozgatják. Anyáztak, lehülyéztek, stb.  Szerinted mi történt amikor 99% bejött amiket írtam? Folyamatosan jöttek a "jó hírek" az évek alatt és a nípek úgy vesztették el a türelmüket és lettek még agresszívebbek.
2. Ahogy nálad is, jellemzően olyan alacsony beker árakkal vannak a lakásaim hogy még a legcudarabb jövőbeli válságoknál is jól kijön a matek, hát még ha szalad a gazdaság. Biztos volt lakbéresés sok helyen. Nálam nem. Én kérek elnézést. Hitel nuku, szóval engem nem tudnak kirázni a pozimból ezzel.
3. Ja meg mert olyan megnyerő személyiség vagyok! :DDDDDDDD Az elején sokkal türelmesebb voltam, próbáltam finoman ráávilágítani dolgokra, összefüggésekre, de ahogy írtad MENTHETETLENEK! 
4. meg mert szép is vagyok! :P
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:55
Törölt hozzászólás
#104618
Murdoch 2021. 01. 18. 14:48
Előzmény: #104614  szlacikaa
#104617
Téged nem érdekel, mert 2016 előtt vettél. Most más a matek, érdekes mód még az abszolút hívő berlini is részvényt vett, persze azt is megértem, hogy nincs kedve kiadással foglalkozni.
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:47
Törölt hozzászólás
#104616
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 18. 14:46
Előzmény: #104612  Törölt felhasználó
#104615
Fire megírta máshogy amit én korábban! Nincs most semmi a belvárosban ami miatt megérné ott bérelni. 
BÉRLŐI SZEMMEL HALOTT A HELY!
Akkor is ha van bót meg iskola, nem ezek pörgették korábban a bérleti piacot! Persze Cyrus szerint aki a belvárosban dolgozik az jellenzően nem ott lakik, persze tök logikus... ja nem. Eltűnt rengeteg munkahely, turista, bezártak a menő helyek, haldoklanak, nincs színház, kiülés a lakás alatt a menő helyekre, nincs bulika  alkástól egy utcasarokra, nincs egyetem, nincs semmi ami a  korábbi bérlőknek vonzó lenne. Családos meg nem megy oda tömegével, olcsón sem.
szlacikaa 2021. 01. 18. 14:44
#104614
Az utóbbi pár napban próbáltam követni a dolgokat. Meg kell állapítanom, hogy az emberek egy része tényleg menthetetlen. Tényleg azokkal van probléma akik, azt gondolják, hogy mindent tudnak (utólag vagy előre megmondtam), és őket nem lehet meggyőzni semmiről. A Gates, mintha valami olyasmit volna, hogy nem az a fontos mennyi mindent tudsz, hanem hogy pontosan tisztában legyél azzal hogy mit nem. Nagyon fontos!
Egyébként pont nem érdekel, hogy egyes lokációkban esett a bérleti díj. Majd 50.000 forintos bérleti díj( 2+1 feles panel) alatt talán, vagy ha Pók utcai garzon újra 7 M alá csúszik! Addig versenyezzünk ki áll tovább féllábon...
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:39
Előzmény: #104593  ncseed!
#104613
Aki dolgozik, az főleg 9., 11., 13. kerületben bérel, mert ott van a munkahely, és igen, ott lehet parkolni is.
Aki diák, az bérelne főleg az 5., 7., 8., 9., 11. kerületben, de távoktatás van és várhatóan lesz is a tanév végéig.
Aki család, az pedig marad a seggén, mert munkahely, óvoda, iskola, stb az ott van már, ahol bérel.
Én annak idején az Örs Vezér terén béreltem, és nekem az pont jó volt, ellátottság és közlekedés szempontjából, ma sem igen mennék beljebb.
Belvárosban irodának lehetne kiadni, de manapság iroda se akar menni sehova, mert még az is online megy. Hirdetnek is egy csomó, korábban irodaként hasznosított lakást is. Ami pedig fix offline (pl. fogorvos, nőgyógyász) az nem fog ugrabugrálni 20 ezrekért. Útkeresés lesz egy ideig a Belvárosban, ha nem lesznek turisták.
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:38
Előzmény: #104610  ncseed!
#104612
Azért amiért gondolom te se bújod reggeltől estig az akciós újságokat, és mindent a legolcsóbb helyen veszel meg...
Az ún. kényelem miatt?
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:36
Előzmény: #104594  Törölt felhasználó
#104611
Na melyik boomer adott erre minuszt? :D :D :D 
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 18. 14:36
Előzmény: #104604  Törölt felhasználó
#104610
És? Akkor visszamegy majd ahová akar.... 
Miért ne jöhetne a szipi-szupi belvárosba egy évre ha még spórol is vele??? 
Talán mert most nem szipi-szupi bérlői oldalról... 
***
Kevesebb pénzért sem kell a mostani piaci környezetben, korábban meg drágán is többeknek kellett! (elativitás) Nem ismerős? Talán a magyar lakáspiacra is ez a jellemző? BINGÓÓÓ!
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:34
Előzmény: #104606  Törölt felhasználó
#104609
Ergó veled is azért nem szerződnek le hosszabb távra, mert kevésbé látják magukat kitéve egy nagyobb áremelkedésnek, de nem is akarják feltétlen magukat ennél hosszabb időre elkötelezni AKÁRMILYEN okból, sokkal biztosabbnak tűnik, hogy a piac nem fog akkorát moccanni, amennyit ne tudnának kitermelni.
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:33
Törölt hozzászólás
#104608
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:33
Előzmény: #104606  Törölt felhasználó
#104607
gratulálok a fórummotornak:
belvárosi 100%-os kiadói emelésés kockázata 30%
külvárosi/lakótelepi/nem airbnb frekventált környéknél 100% emelés kockázata 5% alatt
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:32
Előzmény: #104604  Törölt felhasználó
#104606
Én mondok két számot:
belvárosi 100%-os kiadói emelésés kockázata 30%
külvárosi/lakótelepi/nem airbnb frekventált környéknél 100% emelés kockázata
És azért nem fognak tőled, meg tőlük sem ennél hosszabb időre szerződést kérni, mert arra apellálnak, hogy ~80% eséllyel 10% általános lakbéremelésnél nagyobb nem lesz.
Egy belvárosi kiadó pedig nem is akar majd 1 évnél hosszabb időre szerződni IMHO.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 01. 18. 14:31
Előzmény: #104602  ncseed!
#104605
Egy évre, ez most vicc? Statisztika szerint még akár huszonötöt is élhetek, kevesen szeretnek évente költözni.
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:27
Előzmény: #104602  ncseed!
#104604
És mekkora kockázattal emelik majd duplájára az egy év lejárta után a belvárosban, és mekkora kockázattal a lakótelepen?
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:27
Törölt hozzászólás
#104603
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 18. 14:26
Előzmény: #104598  Törölt felhasználó
#104602
Fogd már fel ha van szerződésed (ami minden épelméjű embernek van) akkor nincs az az isten aki kitesz téged onnan ha fizetsz a határozott lejárta előtt. Sőt még utána is enehéz, még akkor is ha nem fizetsz!
És van 1 évre is kiadó, nem csak pár hónapra!!! Nekem még nem volt bérlőm aki egy évnél többet kért bolna! Szóval bukta. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 14:25
Előzmény: #104598  Törölt felhasználó
#104601
Vagyis megintcsak "közös döntés" volt itthon, hogy nem veszünk kiadásra valamit, és használok egy bérleményt saját célra, mert nem óhajtunk hosszú távú bérlőket managelni, se hosszútávú bérlőként a háziuraknak haptákban állni...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók