Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 09:05
Előzmény: #104559  CyrusTheGreat
#104560
Létmininum része lenne a tiroli egy hét síelés és a külföldi tanulmányok a gyereknek? Magyar létminimumnál ez lenne az alap? Hát, ti tudjátok, de szerintem nagyon nem.
CyrusTheGreat 2021. 01. 18. 08:50
Előzmény: #104540  Benzedrine
#104559
Pontosan, ha mindent összeadsz tandíjastól mindenestől, akkor simán a minimum a havi 900k. Hihetetlennek tartom továbbra is, hogy ha felmerül ez a téma, akkor mindenki a kis gyufaáruslány alá megy az elégséges kiadások számolásakor, ugyanakkor teljesen normálisnak tartja az 1M-ós négyzetméter-árat.
lohran 2021. 01. 18. 08:03
Előzmény: #104556  berlini
#104558
Nem jól érted.
fogpaszta
fogpaszta 2021. 01. 18. 07:13
Előzmény: #104556  berlini
#104557
😀😀
berlini
berlini 2021. 01. 18. 00:07
Előzmény: #104555  lohran
#104556
Tehát, ha jól értem:
Csak olyan árutermelés és szolgáltatás legyen a mi kis országunkban amire Neked szükséged van.
Ne hidd hogy újat találtál fel.
Észak Koreában ez már kiválóan működik. Ott megvalósult az álmod.
Egy embr érzi jól magát.
A többieknek marad (nem mindig) egy tál rizs.
A GDP is - az izlésed szerint-  évről évre csökken.
De marad a kérdés:
ha egy kis banánt is szeretnél ennei, akkor azt milyen termék eladásából vennénk meg, ha minden más felesleges (vagy számodra luxus) dolog előállitása be lenne tiltva?
lohran 2021. 01. 17. 23:22
Előzmény: #104554  lohran
#104555
Nekem nem az a jó ha a külföldiek és jómódú vendéglátosok jól érzik magukat és az se ha az Audi luxusautókat gyárt és nő a GDP amit más visz haza.
Nekem az a jó ha Én érzem jól magam a saját hazámban és Engem szolgál a vendéglátás és az Audi a munkámért cserébe elérhető árakon.
lohran 2021. 01. 17. 22:46
Előzmény: #104552  berlini
#104554
Nem a szolidaritás vezérel de szeretném kulturált formában látni a belvárost.
A GDP -ről más a véleményünk.
Szerintem nem erre kell hívatkozni.
Gondolom egy svájci fodrász 5 -ször annyiért vág mint egy brazil.
Úgyanaz a munka de 5 szörös GDP svájc javára.Hagyjuk ezt !
A vendéglátás nem hat meg.
Mindig volt mindig lesz.
Egyébként Engem meg gondolom Téged sem menteget senki.
Amikor luxus módon kaszálnak akkor is eltűnik a pénz de amikor picit rosszabbul megy kapják az adófizetők pénzét a dúsgazdag vállalkozók és még dolgozni sem kell.
A GDP meg kinek kell ? Azt a hajunkra kenhetjük.
Zoltán42 2021. 01. 17. 22:28
Előzmény: #104551  Andy01
#104553
Van egy réteg aki a Belvárosi (5ker) legfelső emeleti panorámás lakásokra utaznak, emiatt ez a típusú lakás hiány cikk ha kerül is piacra 2m-3m Ft-os m2 áron is elviszik főleg ha a homlokzat is szép, ezek a lakások egyre többet is fognak érni hiszen a nagyon gazdagoknak jó része szépen keresett az elmúlt időszakban és nekik presztízs, hogy legyen a Belvárosba  lehetőleg panorámás kecojuk. De pl sok ügyvédi irodának is presztízs kérdés, hogy pl a Kossuth téren legyen irodájuk. Azonban a belső gangra néző lakások földszintesek/1 emeleti forgalmas helyen levők nem hiszem hogy ugyanúgy pörögnek mint 1-2 éve. 
berlini
berlini 2021. 01. 17. 22:07
Előzmény: #104549  lohran
#104552
Hát igen!
milyen igazad van!
A fától az erdőt.
Hiszen kinek van szüksége arra, hogy tumultus legyen Budapest belvárosában?
Aki ott lakik azok többségének bizonyára nem.
Te meg szolidaritásból tartasz velük, (ami nagyon rendes Tőled.)
Hiszen a közjó érdekében igazán nem számit, hogy a GDP 5%-át a turizmus adja (és a multiplikátor hatással számitott érték 8,5%).
Hiszen elmehetne az a sok ingyenélő pincér, szállodai alkalmazott egy rendes autógyárba dolgozni. Például az Audiba, ahol egyre több Audi TT és Audi Q3 tipusu gépkocsit gyártanak, bizonyára hiány van jó szakemberekben.
Apropó!
Mikor veszel egy ilyen sportkocsit vagy SUV-t?
Hogy nem tervezed 20-30 millió ft elpufogtatását egy ilyen luxusra? 
Egyetértek. 
Én sem tervezek venni. 
Tekintve hogy egy ilyen gyár mennyire környezetszennyező igazán gondolhatnánk a győri öregekre, gyerekekre. Meg kellene tiltani az ilyen autók gyártását. Koszolják a levegőt máshol.
Hiszen azok a jó szakemberek termelhetnének valami hasznosabbat! 
Ha más nincsen akkor például többműszakban tarthatnák a napelemes telepek elemeit Nem kellenek drága acéltartók. (Lásd Atlas és a föld példája, amely már időtlen idők óta kiválóan működik.)
Mikor voltál utoljára fogorvosnál?
(Én szerncsére már 4 éve nem)
Ha belegondolok, hogy mennyivel okosabb megelőzni a lukas fogak kialakulását mint utólag barkácsolni, szerintem el kellene zavarni a fogorvosokat is. Ezek mint a legyek ellepik a praxisaikkal főleg a nyugati országrész városait. Soporonban minden harmadik belvárosi házban működik egy. A tömegével átutazó osztrákok pedig autóikkal szennyezik a levegőt, zavarják a békés soproni lakosokat. De a szerncsétlenek nem ismerik fel valós érdekeiket ezért nem tiltakoznak.
De itt jövünk Te meg én.
Odamegyünk és demonstrálunk, felvilágositunk és tiltakozunk.
(Amig meg nem vernek azok a félrevezetett helyiek.)
Andy01 2021. 01. 17. 21:46
Előzmény: #104539  lohran
#104551
Elet a Belvarosban: kituno ovodak, iskolak vannak a keruletben, magasszinvonalu egeszsegugyi ellatas. Kivalo kulturalis programok, klubok, klubelet. Kozel vannak a szinhazak. Nem kotelezo az elegans Vaci utcai uzletekben vasarolni. Elelmiszer uzletek:  ott van a Nagycsarnok, kituno bevasarlohely, es van Liedl uzlet is a Ferencziek teren. Csak egy seta a Dunapart, vannak szep parkok, Karolyi kert, stb. Kozel van atsetalni a hidon es setalni a Gellerthegyen. Az onkori sokat segit az idoseknek.
 Igen, ketsegtelen, hogy amikor nagy az idegenforgalom, akkor a varosnegyed hasonlit mas vilagvarosok tortenelmi varosnegyedere. Ismetlem, a tortenelmi Belvarosrol beszelek. Az 5.kerulet eszaki resze, a banknegyed, birosagi negyed nem hasonlo jellegu, mas jellegu a "nyuzsges". Mas jellegu hasznalatra is keresik a lakasokat.
 A Belvarosi lakasok kozul azokat talalod meg alacsony aron, amelyen udvari nezetuek, foldszintesek, rossz elosztasuak, esetleg regi hazmesteri lakasok. A szinvonalas lakasok ara nem csokkent.
A Belvarosban jo fekvesu, utcai, erkelyes,  esetleg panoramas lakast talalni nehez, es az ara is ennek megfelelo. 
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 17. 21:27
Előzmény: #104549  lohran
#104550
"A pénzt meg más elteszi és eltűnik."
Hát akkor MÁSNAK MÉGIS JOBB LESZ!!!  😂😂😂 EPIC!
lohran 2021. 01. 17. 20:59
Előzmény: #104541  Murdoch
#104549
Remélem nem lesz.
Mert sokan nem látják a fától az erdőt és visszavárják Őket.
Azt hiszik ha visszajönnek jobb lesz az országnak ,szerintem nem lesz jobb,mi kizárólag a hátrányait kapjuk.
Emelkedő ingatlanárak,infláció,zaj,tömeg.
A pénzt meg más elteszi és eltűnik.
Zedisdead 2021. 01. 17. 20:54
Előzmény: #104545  Zedisdead
#104548
A board of governorsban nagyon erős az R fölény. Az FOMCben nem tudom.
berlini
berlini 2021. 01. 17. 20:52
Előzmény: #104545  Zedisdead
#104547
Nem.
Függetlenségét már bebizonyitotta Trump alatt is.
Amúgy meg a leváltása nem olyan egyszerű, de Biden nem is akarja.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 01. 17. 20:51
Előzmény: #104542  szlacikaa
#104546
Bocs, onnan indult az egész, h mennyi befektetés kell, h a ne kelljen dolgozni és a családnak lehessen élni. Erre írtam az egymilliós befektetést, mert az egy kerek szám, könnyű belőle számolni és egy magyar viszonylatban kényelmes megélhetést biztosít(ana). Tudom, hogy még a Bp-i átlagjövedelem is jóval ez alatt van.
Zedisdead 2021. 01. 17. 20:46
Előzmény: #104533  berlini
#104545
Trump által kinevezett FED elnök nem fog betartani Bidenéknek?
Ispani 2021. 01. 17. 20:39
Törölt hozzászólás
#104544
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 17. 20:27
Előzmény: #104532  CyrusTheGreat
#104543
Na, legalább egyenest választ adtál végre! Egyetértek.
szlacikaa 2021. 01. 17. 20:15
Előzmény: #104540  Benzedrine
#104542

Azért az osztrák középszint és a magyar LÉTMINIMUM, amiről Te írtál nem biztos, hogy ugyanaz, de még a hasonlót is erős kifejezésnek tartanám.
A többire  inkább csak annyiban reagálok, hogy nem tudom mennyi idős vagy, de örülök hogy az egészségbiztosítást fontosnak tartod, én is. Viszont a milliós síút és a három évente tízmilliós autó? Hm. Tudtam, hogy a sógoroknak és a németeknek van eszük kizsigerelni ezeket a magyar srácokat... Remélem nem sértettelek meg, de .... na mindegy, jó hogy nem vagyunk egyformák.
Murdoch 2021. 01. 17. 20:10
Előzmény: #104539  lohran
#104541
Miből gondolod, hogy nyüzsgés lesz? Még az optimista forgatókönyvek szerint is kb. egy év mire visszaállhat a külföldi turizmus (szerintem inkább min. 2-3 év).

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek