Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 15:06
Előzmény: #104098  CyrusTheGreat
#104100
Volt az 36.9 is!
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 14:59
Törölt hozzászólás
#104099
CyrusTheGreat 2021. 01. 14. 14:48
Előzmény: #104097  Törölt felhasználó
#104098
Személy szerint én nem kedvelem a hidegburkolatot és a padlófűtést sem. Vicces, hogy fent 35.9-ért is. A környék jó, a Kék Golyó szerintem egy teljesen vállalható utca.
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 14:41
Előzmény: #104091  CyrusTheGreat
#104097
Na akkor már közkinncsé teszem, talán már nem fog beelőzni senki, licitálni viszont meg nem fogok rá:
https://ingatlan.com/31719965
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 14:39
Előzmény: #104094  Murdoch
#104096
Talán még nem volt itt:
a dupláját éri, de lehet a háromszorosát! :D
CyrusTheGreat 2021. 01. 14. 14:39
Előzmény: #104092  ncseed!
#104095
én nem gondolnám, hogy az albérletben élő kisemberek hősei lennénk, de azt azért hozzá kell tenni, hogy nem működhet úgy egy társadalom, hogy egy generációnak vagy élethelyzetnek ajtót mutat...
Továbbra is azt gondolom, hogy az országban Budapestnek van jövője, de ahhoz, hogy Bp-nek jövője legyen, versenyképesnek kell lennie NY-EU nagyvárosaival. Ha ugyanazt a szintet hozza, akkor a Budapestet életben tartó vidéki utánpótlás (folyamatos leszakadása miatt eleve alacsony megtakarítással) inkább NY-EU-ba megy. Ebből a szemszögből nézve jó darabig BP azt tudta, hogy vannak normális állások, simán megfizetted a lakhatást. A lakhatás megfizetése az elmúlt években problémássá vált, Bp. erősen vesztett versenyképességéből - és ezzel együtt az ország is.
Murdoch 2021. 01. 14. 14:27
Előzmény: #104080  Zoltán42
#104094
Van bizony számos necces része a XXII-nek, nagyon nem mindegy merre nézelődik az ember. Mindenesetre január 11: 41 db, január 14: 48 db. új építésű ikerház, az finom lesz...
https://www.youtube.com/watch?v=CBcccLeB_QM
CyrusTheGreat 2021. 01. 14. 14:18
Előzmény: #104091  CyrusTheGreat
#104093
Mielőtt valaki félreérti, nem azt remélem, hogy valóban szar lesz a helyzet, hanem azt, hogy "csak" az én ismerőseimre korlátozódik a jelenség.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 14:17
Előzmény: #104088  CyrusTheGreat
#104092
Murdoch válságban jó áron bevásárolt lakása mellé nem tud venni 100 milcsiért MÁSODIKNAK házat csak 80 milcsije van rá de az meg nem tetszik neki úgy hogy a befektetéseihez nem is nyúlna mellette.
Brü-hü-hü... kínozza az élet rendesen, mi??
Sajnáljuk együtt.
De akár téged is mondhatnálak a 50-60 milcsis tehermentes belvárosi lakásod mellé nem találsz 90 milcsiért megfelelő 100nm+ lakást. OMFG!  
***
És csak azért mert az én álláspontom ellen vagytok máris ti lettetek az albérletben élő kisemberek hősei. Besz*r*k! Az nem számít hogy a ti vételeitek is elvesznek a kínálatból ... tudod a "szűkösből"!
CyrusTheGreat 2021. 01. 14. 14:12
Előzmény: #104087  Törölt felhasználó
#104091
Csak húzza az ingatlanos az agyad, aztán majd jövő héten visszaszól, hogy mégsem, deeeee van itt egy másik, ami hasonló ehhez.
Én borzasztó kíváncsi vagyok az idei évre, mert abban tökéletesen igazad van, hogy a PÉNZt kell figyelni és egyelőre inkább erősen megcsappant bevételekről/jövedelmekről hallottam, de majd meglátjuk - mindenesetre sok ismerősnél borult az idei költségvetés (ha még a tavalyi bírta is a strapát). Ez persze lehet, hogy csak elérhetőségi torzítás, remélem, valóban így lesz. Az állami ingyenpénz persze kiapadhatatlan, kérdés, hogy mennyire kelendő.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 14:10
Előzmény: #104088  CyrusTheGreat
#104090
Figyu. Az történik ami. Ráhatásod a történésekre jelenle NULLA, meg a többieknek is.
Szóval magamat ismételve: azt csinál mindenki amit akar már ami a vétel nem vételt illeti, de ha az eladók sirámaival nincs tele a padlás akkor a vevők se rinyáljanak reggeltől estig! Ossza meg a véleményét mit és miért vár a lakáspiacon, de azért ne óbégasson minden kommentben mert nem jött be neki a zélet ezen része (sem). Megmondtam ha egy zacskó szotyi ára lesz a kelenföldi panel ti akkor sem fogtok engem sírni hallani a lakásárak miatt!
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 14:06
Előzmény: #104086  Törölt felhasználó
#104089
Igen. és akkor mi van?????
Rárohad? Ő baja! Neked ettől lesz autód? NEM. 
ladja másnak? Talán. Neked ettől lesz autód? NEM
***
AZT CSINÁL AMIT AKAR, AHOGY TE IS!
CyrusTheGreat 2021. 01. 14. 13:52
Előzmény: #104084  ncseed!
#104088
Nem vettek minden határig többet akkor sem, amikor drágább volt, a 2019-es év (durva, hogy majdnem tavalyt írtam) pont erről szólt, hogy megmutatta hol a plafon. Sokat segített a dolgon 2018-ban a média is, meg persze a gazdasági növekedés miatti hurrá-optimizmus.
Most se gazdasági növekedés, se optimizmus. A Nagy Lakásárcsökkenési időszakban véleményem szerint két dolog hiányzott az árak növekedéséhez:
- lehetőség szerint senki sem akart Magyarországon lakni, kifejezetten depressziós volt az időszak (hely, emberek)
- a bankok jóformán alig adtak hitelt
Most mi történik? Jött egy kis bizonytalanság, ami rövid ideig a hitelezést megállította (ez azóta azért helyreállt), de az optimizmust takaréklángra tette. Ha beüt egy pesszimista világkép és a finanszírozás is problémás, akkor jöhet ennél nagyobb csökkenés.
Ezen persze bármikor segíthet egy Babaváró 2.0 vagy 50M-ós CSOK, majd meglátjuk a februári évértékelőt, már izgatottan várom. :-)
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 13:50
Előzmény: #104063  CyrusTheGreat
#104087
Miután nincs eladási szándékom, nem igazán értem, miért én lettem példaként felhozva...
Ha lenne is miért kéne telesírnom a párnám, mert volt egy elméleti nem realizált elmaradt hasznom?
Mint tudjuk két teljesen egyforma lakás se kerül ugyanannyiba, mert a másodiknál már kifogyóban a PÉNZ a vevőknél, vagy ellenkezőleg, épp most jelent meg a CSOK 987, vagy az alapkamat nálunk is negatívba ment végre valahára.
Szóval csak árnyékbox az egész.
A legújabb potenciális lakásomról még most sincs infó, állitólag ugye tegnap döntött az eladó vmi a mostani vevőjelöltjével kapcsolatban, de a hirdetés még aktív.
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 13:46
Előzmény: #104081  ncseed!
#104086

A példád alapján.Itt most az a helyzet van, hogy a 32 millás merciket nem adták el, de már 40 milláért hirdetgetik. Ha nem adják majd el 40-ért sem, akkor biztos ami biztos majd hirdetik 45-ért is.
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 13:45
Előzmény: #104084  ncseed!
#104085
Az a több ember, akinek a végén már legalább a fele befektető volt?
Úgy dobálózol állandóan ezzel, mintha fizetnének érte, miközben csak sejteni lehet amúgy, hogy ki mikor milyen szándékkal vett lakást.
Ja tudom a csodás DH riport! :D
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 13:38
Előzmény: #104083  CyrusTheGreat
#104084
"Felteszem neked is ismét a századszor feltett kérdésem: Ha most olcsóbb az ingatlan (általánosságban) akkor miért nem vesznek többen mint amikor drága volt???? Vagy fordítva: drágábban miért vettek többen?"
CyrusTheGreat 2021. 01. 14. 13:38
Előzmény: #104073  ncseed!
#104083
Szerintem mindenki akar venni, csak megnézi a jelenlegi árszinteket és a kínálatot és azt mondja, hogy köszöni, ennyiért nem. Egyszerű a történet, ha megdolgozol a pénzedért vagy hitelt veszel fel, akkor vannak elvárásaid azzal kapcsolatban, hogy az elvégzett munkád/felvett kockázatod mértékének megfelelő ellenértéket kapj. Ez most jelenleg nem találkozik, ahol meg igen, ott van ügylet. Ennyi a történet.
Zoltán42 2021. 01. 14. 13:35
Előzmény: #104080  Zoltán42
#104082
Ha nem Rózsavolgy vagy környékére akar költözni az ember azért érdemes többször elmenni szétnézni, hogy milyenek a szomszédok, egyik jó barátom is Budafokon lakott és annyira suttyo hangos szomszédai voltak, hogy hamar el iis költözött 
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 13:34
Előzmény: #104079  Törölt felhasználó
#104081
Nincs határ. 
Az emberek sokszor nem logikusan gondolkoznak, nem racionálisan és főleg az ingatlanpiacon nagyon emocionálisak! Azért mert hirdeti akármennyiért miért kellene végül mindenáron eladnia??? Ha nem adja el (bármi okból, nem csak ár) akkor nem is volt eladó az ingatlan sosem? DE.
***
Írtam példákat az élet más területeiről! Cáfolj rám!
Miért van az hogy a nép többsége elfogadja hogy 1-2-3 millás autókkal jár mikor 20M-ért is hirdetnek bőven autókat, de ingatlanból nem jó neki a 20-30 millás a 100-150millás helyett??? 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek