Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 16. 21:54
Előzmény: #101978  lohran
#101980
Ja, most is mennyire tök jó! De legalább 3-5%-ot csökkentek a lakásárak... 😂😂😂
Igaz meghaltak pár ezren extrába, pár tíz(száz)ezer emberrel kevesebbnek van munkája, nem lehet sehová menni de legalább occsóbb a lakás! Most már csak azt magyarázd meg miért nem viszik jobban mint amikor drágább volt.....  😝😝😝
***
Kíváncsi lennék a te családodból hány embert vitt el a vírus ha már ennyire tapsikolsz a (jelentős részben) általa elért "eredményeknek" amik olyan jók a nípnek!
pickpepe
pickpepe 2020. 12. 16. 20:48
Előzmény: #101966  Alexander_Greybeard
#101979
Vidék, MJV
lohran 2020. 12. 16. 19:47
Előzmény: #101970  Murdoch
#101978
Teljesen igazad van.
A GDP növelés a fő és megfellebezhetetlen célja az emberiségnek meg egyesek itt írják a lakásár növelés bármi áron mert ha az nincs akkor nyomor lesz ?
Hát a nagy túrost !
Murdoch 2020. 12. 16. 19:43
Előzmény: #101975  elemerorsos
#101977
Ehhez a repjegy ár lenne az egyik szűrő. Nem kell állami finanszírozással repültetni a tahókat...
https://www.youtube.com/watch?v=XpchrtFnyYA
CyrusTheGreat 2020. 12. 16. 19:41
Előzmény: #101974  berlini
#101976
Kollégák versenyeztek egymással 2015 és 2019 között, hogy hány city break-et nyomnak le egy évben. Nem voltak sem különösebben tehetségesek, némelyike kifejezetten alulfizetett, mégis simán belefért évi 4-5 városlátogatás, ráadásul a legtöbben magyar pirosbetűs ünnepeken nyomták ezt, amikor még a jegyek is drágábbak. Volt nálunk is olyan év, hogy év 1.5M-ból négyszer voltunk külföldön, 3-4 nap, illetve egy alkalommal egy 6 napos klasszikus üdülés is. Ehhez nem kellett különösebben nagyot gurítania egy párnak.
elemerorsos 2020. 12. 16. 19:33
Előzmény: #101969  CyrusTheGreat
#101975
Nincsen semmi gond a "tahókkal", ugyanez van pl Dublinban és Barcelona egyes részein is. Egy meghatározott városrészen belül kell őket tartani, és kész. Jönnek, költsék a pénzt, tartsanak fenn sok-sok munkahelyet. Minden reggel takarítani az utcákat, nagyobb rendőri felügyelet, stb. és nincs gond. Ezt külföldön profin csinálják, át kell venni, és ezt el is kezdték már, a legújabb változtatások jó irányba mutatnak.
berlini
berlini 2020. 12. 16. 19:20
Előzmény: #101959  Törölt felhasználó
#101974
Az átlagember nem tudja még ma sem mindazt megengedni magának amit itt éves programként leirsz.
Amúgy meg a kerozin adómentességét én is megszüntetném.
Alexander_Greybeard 2020. 12. 16. 19:13
Előzmény: #101969  CyrusTheGreat
#101973
Én nagyon is sajnálom őket mert nem az ő hibájuk, hogy nem lett értelmesen felhasználva a bejövő pénz. Ők csak kiszolgálták az igényeket, cserében őket szidja mindenki minden negatív következmény miatt.
CyrusTheGreat 2020. 12. 16. 19:09
Előzmény: #101970  Murdoch
#101972
Az elmult evek terrorfenyegetesei es esemenyei miatt raadasul minden ny-EU nepszeru turista desztinacion konkretan a katonak vigyazzak a rendet (vagy a deli allamokban a csendorseg, amely szinten nem az a kukoricazis fajta), kulonosebben eselyed sincs tahokent viselkedni (eleg sok helyen lattam/jartam), egyedul nalunk volt ilyen mertekben elengedve a gyeplo.
CyrusTheGreat 2020. 12. 16. 19:04
Előzmény: #101970  Murdoch
#101971
Krakkoban zavartak el a rendorok kozteruleti pialasert a Barbakan mellett, Pragaban is eleg jo rendet tartottak a Vencel teren, de azert az mar neha kiverte nalam is a biztositekot, amit ott lattam. Pozsony teljesen oke. 
Igazandibol Sehol sincs az a merteku proszto-tempo, mint, amit itt felepitettunk, kiszolgalni az igenytelen tahokat.
Murdoch 2020. 12. 16. 19:00
Előzmény: #101969  CyrusTheGreat
#101970
Speciel a 90-es években, a hátizsákos korszakban én pont a Trafalgár téren aludtam egy padon, aztán egy rendőrségi razzia elzavart a Temze partra. Azért az mégis más volt, mint most körbeokádni a belvárost. Szívből örülök, hogy vége van.
CyrusTheGreat 2020. 12. 16. 18:51
Előzmény: #101961  Alexander_Greybeard
#101969
Ez pontosan így van. Könnyen jött, könnyen ment, már nyoma sincs. Most lehetne kitalálni valami életképesebbet, én szurkolok. Egy biztos, nem sajnálok sem kocsmatulajt, sem rövidtávúzót, sem “befektetőt”. A tahó turista meg maradjon szépen otthon inni, én sem hányom körbe a Trafalgar Squaret.
XisCixis 2020. 12. 16. 18:48
Törölt hozzászólás
#101968
Murdoch 2020. 12. 16. 18:29
Előzmény: #101965  Alexander_Greybeard
#101967
Lehet, de tetszik, nem tetszik a kereslet most gyakorlatilag megszűnt, illetve jó ideig töredéke lesz a 2017-es számoknak. Gyanítom, hogy minden ország megpróbálja visszaépíteni a turizmust, kerül amibe kerül, ha olcsóbb lesz Edinburghban legénybúcsúzni, mint nálunk, akkor majd odamegy az angol. Még talán a Balaton valamennyire tudja majd hozni a számokat, gondolom nem véletlenül szállt be az állam a sármelléki reptérbe.
https://uzletihirszerzes.hu/sajto-hirfigyeles/ingatlanpiaci-hirek/ingatlanfejlesztes/item/10632-tobbsegi-tulajdonos-lett-a-magyar-allam-sarmelleken.html
Budapestet tekintve viszont a következő 1-2 évben nem várnék nagy fellendülésre. 
Alexander_Greybeard 2020. 12. 16. 18:14
Előzmény: #101964  pickpepe
#101966
Melyik kerületben lehet 11% hozamot csinálni, ha nem titok?
Alexander_Greybeard 2020. 12. 16. 18:13
Előzmény: #101963  Murdoch
#101965
Az egész kontinensen nagyot fejlődött a turizmust kiszolgáló infrastruktúra az implicit és explicit támogatások miatt az elmúlt 10 évben. A gond, hogy a kiépült kapacitások nagyrészt nem önfenntartóak. Lásd BP. 2017-ben 10 millió vendégéjszakát generált a főváros. Ez azt jelenti, hogy a rendszer 7-8 millió vendégéjszakával már bőven veszteséges. Nincs rugalmasság, szinte senki nem engedheti meg, hogy tartósan visszaessen a kereslet. A tömegturizmus semmi jóra nem vezet de sajnos leépíteni sem lehet, ha egyszer már felépítették.
pickpepe
pickpepe 2020. 12. 16. 17:49
Előzmény: #101941  ncseed!
#101964
Plusz itthon a sok támogatás minden drágabb lesz.
Más, akit érdekel.
Az egyik irodára megállapodtunk szóban, ott kemény 1,3 % ot engedett az eladó a hirdetett árból.
Mivel ki van adva és a hozam beker árra,ügyvédestül, illetékestől 11%, így nem szaroztam.
Ennyiért visszük.
A másiknál lehet jobban alkudni de abban nincs ekkora potenciál azt lehet elengedjük.
Murdoch 2020. 12. 16. 17:28
Előzmény: #101959  Törölt felhasználó
#101963
Tökéletesen egyetértek. Ne azért kelljen már támogatni valamelyik fapadost, hogy minél gyorsabban kijuttassa az utikat a zürichi piroslámpás negyedbe...
Nem kell ennyit repkedni, ez egy baromság ami mostanában ment. Remélem elterjednek a környezetvédelmi adók, meg a rövidtávok tiltása...
Törölt felhasználó 2020. 12. 16. 17:26
Előzmény: #101961  Alexander_Greybeard
#101962
Én vidéken nőttem fel, a 80-as években szinte minden évben 4-5 napot Budapesten (is) nyaraltunk. IBUSZ fizetővendéglátásnál, ma ezt airnbn-nek hívják.
2020 nyarán hány vidéki nyaralt Budapesten, airbnb-ben?
Alexander_Greybeard 2020. 12. 16. 17:23
Előzmény: #101957  berlini
#101961
Azzal van a baj, hogy ész nélkül mindent lerombolunk, hogy hozza a külföldi paraszt a devizát aztán az első rosszabb szezonban vesszük csak észre, hogy a kapott bevétel nem ellentételezett semmit sem. Nem épült semmi, amitól jobb hely lett Budapest, cserébe rengeteg már létező jó dolgot szétbarmoltunk.
A régi belvárosi palotákat nem felújítottuk, hanem 20 nm-es lyukakra daraboltuk fel őket jó drágán. Nem épültek ki sétáló utcák, nincs kerekpáros közlekedés, nem szépültek meg a 100 éves homlokzatok. A Duna part észszerű hasznosítása még mindig csak terv. Hova ment az a rengeteg pénz, ami bejött? Pest nem lett élhetőbb hely 2010-hez képest.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek