Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 20:46
Előzmény: #101895  franc0
#101900
Alkalmazkodni kell, nem pedig fejet homokba dugni. Lehetőségként kell rá gondolni, nem kényszerként és veszélyként. Ha ránézek Budapestre, annyi irodát látok, amennyit 30 éve el se lehetett képzelni. A Váci út gyárövezetből irodaövezet lett. Lehet, hogy 30 év múlva alig lesz iroda, amit pedig ma nem lehet elképzelni. Miért lenne ez baj? Miért vagy emiatt lesújtva?
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 20:38
Előzmény: #101893  Benzedrine
#101899
Az ingatlan árarányok nem viccből azok, amik. A drágább ingatlan nem feltétlenül presztízs miatt van (bár lehet) hanem azért mert összességében jobb életfeltételeket és/vagy lehetőségeket ad. Ebben a koordináta rendszerben kell aztán elhelyezni magadat és a családodat. A többiek is elhelyezik magukat.
Ezért nem szeretem, amikor megjön egy nagyképű mitugrálsz azzal a dumával, hogy Mucsajröcsögén vett valamit, mert Budapest xy. kerületében csak a hülyék vesznek.
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 20:32
Előzmény: #101897  DAXHU
#101898
Mi akadályoz meg, hogy elmenj földet túrni?
DAXHU 2020. 12. 13. 20:22
Előzmény: #101896  Törölt felhasználó
#101897
több értelme lenne.
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 20:18
Előzmény: #101895  franc0
#101896
Te ilyen ipari forradalom előtti világra vágysz különben, mindenki kapargassa a fődet?
franc0 2020. 12. 13. 20:03
#101895
Jól jelzi a mai világban jelen lévő szüntelen agymosás hatékonyságát, hogy az a társadalmi osztály ünnepli leghangosabban a home officet, amelynek létét a leginkább fenyegeti. 
Meg vagyok döbbenve, le vagyok sújtva. 
Benzedrine
Benzedrine 2020. 12. 13. 19:23
Előzmény: #101891  Törölt felhasználó
#101894
Tavasszal amikor ez az egész kezdődött és is azt hittem milyen istenkirályság ez a HO, rámszakadt a sok szabadidő stb, most meg úgy érzem robot lettem, még a munkába járás is hiányzik és egy csomó mindent nem lehet onlájn megbeszélni, egyszerűen máshogy viselkednek az emberek élőben kávé, ebéd vagy cigiszünetben vagy kocsmában munka után. Egy kreatív munkánál lehet jobb a helyzet, de ha csak ügyfelezni meg pecsételni kell kurva unalmas tud lenni a HO.
Benzedrine
Benzedrine 2020. 12. 13. 19:13
Előzmény: #101889  CyrusTheGreat
#101893
Valamennyire kompenzálja a drága lakást, ha csak egy autót vagy egyet sem kell tartani és nem kell a 18 éves gyereket kivágni kollégiumba vagy albértletbe mert elfér otthon és be tud járni egyetemre vagy akárhova. 
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 19:10
Előzmény: #101480  CyrusTheGreat
#101892
Hetfon felhivom az ingatlanost mi van vele, ez is inaktivalodott.
Legujabb otlet h a privat szempontjaimat teljesen figyelmen kivul hagyom, es azt egy berlemenyben ervenyesitem inkabb, lehetoleg olyanban, ahol kifejezetten irjak, hogy lehet egy evnel rovidebb ideig is berelni.
Na abbol eleg jo a kinalat.
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 19:05
Előzmény: #101882  HerrLudwig
#101891
En is szoktam nem csak szigoruan az en munkammal kapcsolatban is beszelgetni kollegakkal most is vagy chat-en, vagy telefonon, tehat ez a resz szerintem pipa, de akar lehet ezen szintet leptetni es egy virtualis konyhat is letrehozni egyeb small talk celra annak aki meg emellett a nem kozvetlen kollegai hulyesegeire is kivancsi.
De utobbira meg mar szerintem eleg havi 1 alkalom is.
Egy teamses on boarding nem tudom miben tud rosszabb lenni egy szemelyesnel, "barmikor" tudom most is mentoralni azt, akit kell, sot lehet igy kevesbe zavaro is az interrupt, atveszem a gepet ha kell, sot igy meg hatekonyabban is tudunk bizonyos esetekben nyomozni valamit mindenkinek a sajat gepen(persze ezt lehetett az irodaban is, csak masok zavarasa mellett, ahogy te is irtad).
HerrLudwig 2020. 12. 13. 19:04
Előzmény: #101889  CyrusTheGreat
#101890
"Ha a fentieket úgy akarod előadni, hogy minden egyes lépéshez 30-40 perc autózás is kell"
https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szalmabab
CyrusTheGreat 2020. 12. 13. 18:46
Előzmény: #101887  HerrLudwig
#101889
Előrebocsátom, nincs gyerekem, ám kifejezetten sokat beszélgetek kollégákkal/kolleginákkal és nagyjából ilyen koreográfia mentén megy "a beteg lesz a gyerek" történet:
- a legegyszerűbb, két nap alatt "kiülhető" nátha esetén is megcsörren a telefon az óvodából/iskolából, hogy beteg a gyerek, lesszíves hazatakarodni vele
- elrohansz a munkahelyről, elmész a gyerekért, konstatálod, hogy semmi komoly, majd az óvónő/tanárnő mosolyogva közli, hogy azért egy orvosi igazolást ugyan hozzál már, hogy újra közösségbe mehet a gyerek
- fogod a gyereket, a tornacuccát, a táskáját, az aktuális batár nagy, ellenben papír-stabilitású kézimunkás szarját és becuccolod a kocsiba, irány a háziorvos
- kiülöd a gyerekkel a háziorvost, aki közli, hogy semmi baja nincs, le is csesz, hogy minek jöttél ide, majd kegyesen közli, hogy három napig üljön otthon a gyerek és utána azért hozd vissza, kiállítja az igazolást és a táppénzes papírt - vagy éppen ír fel gyógyszert
- ha felírta a gyógyszert, akkor mész a patikába, közben imádkozol, hogy legyen a patikában a felírt cucc
- aztán gyorsan haza, de mivel felborult a napi rutin, ezért skipelted az esedékes bevásárlást (a népszerű téveszmével ellentétben nem tudod egy hétig fogyasztani a hétvégi nagybevásárlás során vett cuccokat)
- felhívod a párodat, hogy munka utána hazafelé még próbáljon meg bevásárolni valahol (jobb esetben a környékeden van bolt/zöldséges, ahol ezeket megejted, ha nincs, akkor megint csak lehet autóval szórakozni, hogy megtörténjen a bevásárlás)
- két-három nap múlva ugyanez visszafelé.
Da capo al fine havonta.
- - - - 
Ha a fentieket úgy akarod előadni, hogy minden egyes lépéshez 30-40 perc autózás is kell, akkor nagyon gyorsan az élet egy körkörös vergődéssé kezd átalakulni. Egyedül biztos nagyon mókás full HO-ra és állandó autózásra berendezkedni, ketten már kevésbé, hárman-négyen-öten-stb pedig már-már öngyilkosságnak gondolom. Mindegy, nem vagyunk egyformák.
HerrLudwig 2020. 12. 13. 18:14
Előzmény: #101882  HerrLudwig
#101888
Ettől függetlenül a HO-ban szerintem marhanagy lehetőségek vannak. Gondolj bele például egy ilyenbe: fogod magad és mondjuk januártól február közepéig elhúzol a Kanári-szigetekre és onnan dolgozol. Aztán február végére visszajössz, tolsz még egy síszezont és elkerülted teljesen a télnek a szívás részét.
HerrLudwig 2020. 12. 13. 18:13
Előzmény: #101886  Törölt felhasználó
#101887
Ha "egy-két havonta spontán megbetegszik", akkor miért kell, hogy gyalogos távolságra legyen az orvos? Egy-kéthavonta akár el is autózhatsz oda.
Nem azt mondom, hogy nem kényelmesebb, ha közel van, de hogy lakhely választásnál valakinek ez legyen a szempont... Mindegy, nem vagyunk egyformák.
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 18:07
Előzmény: #101884  HerrLudwig
#101886
Értő olvasást kívánok. Van gyereked, Lajos? Mikor 5-6 év alatti, akkor egy-két havonta spontán megbetegszik. Vannak a hányás-hasmenéses gyerekek és a köhögős-torokfájósak. Mindegy is, mert orvoshoz kell vele menni, már csak azért is, hogy igazolást kapjál, mehet újra bölcsibe és oviba.
Most már nagy a gyerek, az orvos már nem játszik, most az játszik, hogy nem kell taxizni vele mindenhova, mert felszáll a villamosra, és megy önállóan. 
macisajt 2020. 12. 13. 18:03
#101885

"Magyarországon a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint száz házasságból körülbelül 40 házasság végződik válással - ezt figyelembe véve számítani lehet rá, hogy az idő előrehaladtával egyre több olyan elvált lesz, akiknek vissza kell fizetniük a korábban felvett, házassághoz kötött állami támogatást.."
.
https://privatbankar.hu/cikkek/szemelyes_penzugyek/dontottunk-elvalunk-de-mi-lesz-a-csokkal-es-a-babavaro-hitellel.html
HerrLudwig 2020. 12. 13. 17:48
Előzmény: #101881  Törölt felhasználó
#101884
Jobbulást a gyerekednek!
HerrLudwig 2020. 12. 13. 17:47
Előzmény: #101880  johai
#101883
Mesélj, miért marginális és mi az az ezernyi ok?
Nekem is működik hónapok óta meg még pármillió embernek. 
De amint írtam, szerintem sem lesz örökké 100% HO, de a (közel) nullánál, ami régebben volt, sokkal sokkal több.
HerrLudwig 2020. 12. 13. 17:45
Előzmény: #101879  Törölt felhasználó
#101882
Szerintem néha jó együtt ebédelni a kollégákkal meg személyesen beszélni, ki hogy van, kivel mi újság, kávézni egyet.
Meg azért minden csapatban előfordul, hogy jönnek új kollégák, velük is segíti a közös munkát, ha a másik nem csak egy hang a telefonban, hanem személyesen is találkoztunk már. Ha junior kolléga jön, neki az onboarding miatt mindenképp érdemes az elején többet az irodában lenni és akkor a senior kollégák közül is jó, ha bent van valaki, aki tud neki segíteni.
Az elmélyült munkához viszont sokkal jobb a HO, ahol csend van körülöttem és nem kell hallgatnom, ahogy mellettem pair programmingolnak vagy az egész nap ügyfelekkel telefonáló kollégát.
Szóval szerintem - bár hónapok óta működik - a 100% HO sem jó hosszú távon, de a 100% bejárás is hülyeség, a legtöbb cégnél ki fog alakulni, valami egyensúly, erre írtam a heti 1-3 napot. 
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 17:34
Előzmény: #101871  HerrLudwig
#101881
Nekem nem kell orvos szerencsére, de amikor pici a gyereked, akkor rendszeresen látogatod. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek